Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
απλα το ανεφερα για να πω οτι δεν ειναι και τοσο μεγαλο και ασυμφορο το κοστος...

 

Μόνο για το digitizer δεν είναι μεγάλο το κόστος. Εάν όμως θελήσει ο φίλος να αλλάξει και την κάσα, θα ανέβει αρκετά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά, είμαι σχετικά καινούριος στο myphone αλλά παρακολουθώ αυτά που γράφετε για να τα δοκιμάσω στα τηλέφωνα μου.

Έχω το iPhone το πρώτο σχεδόν απο τότε που βγήκε και πρόσφατα πήρα ένα x1 απο ένα φίλο γιατί μου άρεσαν παλαιότερα τα wm. Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ πιο γρήγορο απο ότι περίμενα αλλά έχω μερικές απορίες.

Έχω βάλει το aek map για να γράφω ελληνικά με το qwerty αλλά δεν μπορω να γράψω στο Internet ελληνικά, φταίει κάτι που δεν έκανα σωστά; Υπάρχει κάποιος τρόπος να γράφω και στον opera?

Υπάρχει κάποιο προγραμμα για online tv, όπως έχω στο iPhone? επίσης αν ξέρετε κάποιο για YouTube γιατί έχει στο core player αλλά δεν είναι ικανοποιητικό. Γίνεται να μπορω να αποθηκευω τα βιντεακια του YouTube όπως με το yourtube του iPhone? και τέλος γίνεται να έρχονται τα email κατευθείαν χωρις να του βάλω κατέβασμα σε συγκεκριμένα χρονικά διατηματα;

Αυτά, αν ξέρει κάποιος να μου πει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, είμαι σχετικά καινούριος στο myphone αλλά παρακολουθώ αυτά που γράφετε για να τα δοκιμάσω στα τηλέφωνα μου.

Έχω το iPhone το πρώτο σχεδόν απο τότε που βγήκε και πρόσφατα πήρα ένα x1 απο ένα φίλο γιατί μου άρεσαν παλαιότερα τα wm. Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ πιο γρήγορο απο ότι περίμενα αλλά έχω μερικές απορίες.

Έχω βάλει το aek map για να γράφω ελληνικά με το qwerty αλλά δεν μπορω να γράψω στο Internet ελληνικά, φταίει κάτι που δεν έκανα σωστά; Υπάρχει κάποιος τρόπος να γράφω και στον opera?

Υπάρχει κάποιο προγραμμα για online tv, όπως έχω στο iPhone? επίσης αν ξέρετε κάποιο για YouTube γιατί έχει στο core player αλλά δεν είναι ικανοποιητικό. Γίνεται να μπορω να αποθηκευω τα βιντεακια του YouTube όπως με το yourtube του iPhone? και τέλος γίνεται να έρχονται τα email κατευθείαν χωρις να του βάλω κατέβασμα σε συγκεκριμένα χρονικά διατηματα;

Αυτά, αν ξέρει κάποιος να μου πει. Ευχαριστώ.

 

αααααααααααααααχ!!! αυτα κανει η apple!!! μας καλομαθαινει και αντε μετα βρες ορεξη να ψαχνεις ικανοποιητικα προγραμματα για τα windows...!

 

για να γραφεις ελληνικα με το qwerty ενας τροπος που ξερω εμπειρικα ειναι να περασω το xt9 keyboard του xperia x2 και αν ειναι ρυθμισμενο αυτο στα ελληνικα τοτε γραφει και το qwerty...

 

~και το fingerkeyboard γραφει -γενικα- ελληνικα!

 

youtube υπαρχει και η εφαρμογουλα κλεμενη απο τα htc αλλα και panel...να κατεβαζεις δεν ξερω βεβαια...

 

για online tv ξερω οτι εχει η spb προγραμματακι (απλα το ξερω...δεν το εχω περασει βεβαια ποτε)

 

θα σου πουν πιο experts απο εμενα παραπανω...! ελπιζω να βοηθησα και εγω...!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!!!

ρε παιδες πειτε μου καμια ιδεα... με τι αλλαγες μπορω να κανω το κινητο, φιλικο στους πρεσβυωπες???!!!

το κρατησα αρκετο καιρο το xperia...και τωρα μου το ζηταει ο πατερας μου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με την οθόνη που έχει δεν μπορείς να κάνεις και πολλά που ταυτόχρονα να είναι και λειτουργικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πρόσφατα πήρα το X1 και εγώ απο ένα φιλαράκι, απλά δεν είχε το cd για εγκατάσταση μέσα, που μπορώ να το βρω αυτό το πρόγραμμα για το pc??

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... Έχω κρατήσει το x1 μου για 3η συσκευή, με αποτέλεσμα να μην παρακολουθώ πλέον το συγκεκριμένο topic... Τώρα, όμως, μιας και έδωσα το hd2 μου για service, και μιας και δεν έχω χρόνο να διαβάσω το φορουμ, θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η πιο σταθερη ρομ πλέον για τη συσκευή? Εγώ έχω μείνει στην pctech4u...:O Λογικά, θα έχει βγει κάποια καλύτερη...:shifty:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πρόσφατα πήρα το X1 και εγώ απο ένα φιλαράκι, απλά δεν είχε το cd για εγκατάσταση μέσα, που μπορώ να το βρω αυτό το πρόγραμμα για το pc??

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!! :)

 

δεν χρειαζεσαι καποιο προγραμμα...βαλτο στο pc και περιμενε...........!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν χρειαζεσαι καποιο προγραμμα...βαλτο στο pc και περιμενε...........!!!

 

Αν έχει στο PC τα Windows 7, συνδέει τη συσκευή στο PC και περιμένει εφόσον βέβαια έχει ενεργή πρόσβαση στο internet.

 

Αν έχει Windows Vista, βρίσκει στο net και εγκαθιστά το Windows Mobile Device Center.

 

Τέλος αν έχει Windows XP, βρίσκει στο net και εγκαθιστά το ActiveSync 4.5

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει στο PC τα Windows 7, συνδέει τη συσκευή στο PC και περιμένει εφόσον βέβαια έχει ενεργή πρόσβαση στο internet.

 

Αν έχει Windows Vista, βρίσκει στο net και εγκαθιστά το Windows Mobile Device Center.

 

Τέλος αν έχει Windows XP, βρίσκει στο net και εγκαθιστά το ActiveSync 4.5

 

αυτα εννοουσα αλλα απεφευγα να γραψω και εγω!!!

 

αααααααααααααχ!!! αυτο το λατρεμενο "κεντρο συσκευων των windows mobile" ειναι αυτο που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΚΤΙΜΗΣΑ οταν αγορασα κινητο με android...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Xτες στα καλα καθουμενα, το Χ1 εσβησε και δεν ανοιγει με τπτ...

Τι κακο το ηβρε...

Θα το πηγαινα αντιπροσωπεια, αλλα εχω περασει την pctech4u και θα μου ακυρωσουν την εγγυηση αν δεν μπορεσω να το ανοιξω να του περασω την κανονικη.

Καμια ιδεα προς βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Xτες στα καλα καθουμενα, το Χ1 εσβησε και δεν ανοιγει με τπτ...

Τι κακο το ηβρε...

Θα το πηγαινα αντιπροσωπεια, αλλα εχω περασει την pctech4u και θα μου ακυρωσουν την εγγυηση αν δεν μπορεσω να το ανοιξω να του περασω την κανονικη.

Καμια ιδεα προς βοηθεια?

 

δεν κανει τιποτα τιποτα τιποτα??? brick?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανει και τιποτα-τιποτα-τιποτα δεν νομιζω να την γλυτωνεις την επισκεψη στο σερβις....

αλλα γιατι να μην το πας ξερω γω? μπορει ξερω γω να χαλασε η μπαταρια...! ή να χαλασε κανα πυκνωτακι που συνηθως δεν εχει καμια σχεση με τις ρομς που βαζουμε.... ενας φιλος μου ειχε ενα ομνια που δεν του φορτιζε και το ειχε μαγειρεμενο αλλα του αλλαξανε εναν πυκνωτη εκει που φορτιζει και δεν τεθηκε καν θεμα "λογισμικου"....τωρα βεβαια μπορει να ειναι ασχετα αυτα που λεω αλλα παρηγορια στον αρρωστο....!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βρε τπτ για τπτ....Αυτο με προβληματιζει.

 

Διάβασε σε αυτό το forum μήπως βγάλεις άκρη. Έχεις κάνει τη διαδικασία του mtty;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εννοώ πως μπορώ να αποθηκεύω στην κάρτα μνήμης και όχι στην μνήμη τηλεφώνου όταν μου στέλνουν αρχεία μέσω bluetooth ή όταν περνάω αρχεία απο τον Η/Υ μέσω Active Sync
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εννοώ πως μπορώ να αποθηκεύω στην κάρτα μνήμης και όχι στην μνήμη τηλεφώνου όταν μου στέλνουν αρχεία μέσω bluetooth

 

Βάλε στη συσκευή σου το Obex Inbox.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε στη συσκευή σου το Obex Inbox.

 

παντα σε γρηγορση και με λυση για τα παντα αγαπητε athanaso!!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τι πρέπει να κάνω ακριβώς?

 

Να εγκαταστήσεις ένα από τα τρία αρχεία (όποιο σου δουλέψει ξεκινώντας από το πρώτο). Αυτό θα σου βγάλει ένα προγραμματάκι που σου δίνει την επιλογή για εναλλαγή των εισερχομένων στη κύρια μνήμη ή στην κάρτα μνήμης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εντάξει το έκανα αυτό.τώρα θα μου αποθηκεύονται όλα στην κάρτα μνήμης? Edited by GranitaPania
Link to comment
Share on other sites

athanaso77 δεν εχω ιδεα τι ειναι το mtty. Θα ψαξω να δω σε τι αφορα. Ευχαριστω

 

Aπο οτι ειδα για να λειτρουργησει το mtty πρεπει να ειναι ανοικτη η συσκευη. Προσπαθησα αλλα δεν...

Edited by stentor
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...