Jump to content

Samsung SGH-D880 Dual SIM


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 791
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πόσο κάνει?
ι και τοσο οικονομικο,397 εχει.απο μπαταρια δεν προλαβα να το δω γιατι το πηρε ενας φιλος μου μολις το ειδε,αμεσως μου το κατασχεσε:lol:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ι και τοσο οικονομικο,397 εχει.απο μπαταρια δεν προλαβα να το δω γιατι το πηρε ενας φιλος μου μολις το ειδε,αμεσως μου το κατασχεσε:lol:

347 το είδα ,το 397 που κολλάει?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα απ' εξω και δεν έχει Ελληνικά, ξέρει κανείς πώς βάζουμε; αντιπροσωπεία ή από site update; με ποιο software δουλεύει;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια το μενού ειναι το κλασικίο ασπρο/μαυρο ή σαν τα νέα που νπορεις να αλλάξεις χρώμα κλπ???

 

Design φοβερό (οπως πάντα απο τη samsung)!

Θέλω να πιστευω και καλό μενου.

 

Αν ισχυουν και τα 2 αλλα που ειπατε για χαμηλό Sar και καλή ποιότητα ήχου τοτε το έχω τσιμπήσει.

 

Είμαι 99,9% ψημένος να το αγοράσω (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ βαρεθηκα τα 2 κινητα στη τσέπη!!!:mad:)

 

Απλά θα ήθελα να το δω στα επίσημα καταστήματα να το τσεκάρω σε live demo πριν το αγοράσω.

 

Εχουμε καμμιά ιδέα για το αν και ποτε θα το φέρουν επίσημα Ελλάδα??

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα απ' εξω και δεν έχει Ελληνικά, ξέρει κανείς πώς βάζουμε; αντιπροσωπεία ή από site update; με ποιο software δουλεύει;

 

 

an den vreis ellinika, PM me.

Link to comment
Share on other sites

347 το είδα ,το 397 που κολλάει?

 

εδω http://www.vnp.gr/index.php?menu=cat&id=23&action1=details&prod=6017 το ειδες?εγω δεν το πηρα απο κει.και δεν ξερω αν ειναι καν διαθεσιμο εκει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εδω http://www.vnp.gr/index.php?menu=cat&id=23&action1=details&prod=6017 το ειδες?εγω δεν το πηρα απο κει.και δεν ξερω αν ειναι καν διαθεσιμο εκει.

 

Αυτό δεν έχει Ελληνικά, το αναφέρει κιόλας... ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
apo to allo katastima poy lelei ekei to pira kai einai me ellinika!!!!!

εννοεις απο εδω?

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=9349

απο μπαταρια τι λεει ρε παιδια???

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα χθες το απόγευμα από Πειραιά όπου το είχα στείλει για να περαστούν τα Ελληνικά, χάρις στον platijet, τον οποίο ευχαριστώ ιδιαίτερα...

 

Όλα καλά και αφού έκανα και τον απαραίτητο συγχρονισμό με το outlook, άρχισα να παίζω μαζί του για να το ανακαλύψω...

 

1. Είναι η αλήθεια να λέγεται λίγο αργό στο μενού. Δεν έχει την ανταπόκριση που είχα μέχρι τώρα από τα Nokia, ιδιαίτερα το 6280, Ν80 κλπ... νομίζω ότι ακόμα πιο αργό από το άλλο μου «κινητό» HTC Kaiser, το οποίο κάνει χίλιες δυο δουλειές....

 

2. Η μπαταρία μετά από 24 ώρες έχασε το 1/3 της μπάρας. Οφείλω να πω ότι το βασάνισα απεριόριστα όμως...!

 

3. Με το Bluetooth, που μάλιστα είναι το Samsung WEP200, δεν με άκουγαν δυστυχώς καλά οι συνομιλητές μου, κάτι που δεν συμβαίνει με το HTC αλλά ούτε και με το Ν80. Δεν ξέρω αν υπάρχουν ανάλογες εμπειρίες...

 

4. Οι δύο καρτούλες λειτουργούν παράλληλα και αν χρειαστείς να αλλάξεις την πρωτεύουσα γραμμή τότε κάνει επανεκκίνηση. Αν χρειαστεί να κάνεις κλήση με τη 2ουσα γραμμή απλά χρησιμοποιείς το μενού μετά την πλκτρολόγηση του αριθμού ή απλά πιέζεις το ειδικό εξωτερικό κουμπί στη αριστερή πλευρά του κινητού.

 

Σε γενικές γραμμές, το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όσους θέλουν να απαλλαγούν από δύο συσκευές και την ακτινοβολία τους!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα χθες το απόγευμα από Πειραιά όπου το είχα στείλει για να περαστούν τα Ελληνικά, χάρις στον platijet, τον οποίο ευχαριστώ ιδιαίτερα...

 

Όλα καλά και αφού έκανα και τον απαραίτητο συγχρονισμό με το outlook, άρχισα να παίζω μαζί του για να το ανακαλύψω...

 

1. Είναι η αλήθεια να λέγεται λίγο αργό στο μενού. Δεν έχει την ανταπόκριση που είχα μέχρι τώρα από τα Nokia, ιδιαίτερα το 6280, Ν80 κλπ... νομίζω ότι ακόμα πιο αργό από το άλλο μου «κινητό» HTC Kaiser, το οποίο κάνει χίλιες δυο δουλειές....

 

2. Η μπαταρία μετά από 24 ώρες έχασε το 1/3 της μπάρας. Οφείλω να πω ότι το βασάνισα απεριόριστα όμως...!

 

3. Με το Bluetooth, που μάλιστα είναι το Samsung WEP200, δεν με άκουγαν δυστυχώς καλά οι συνομιλητές μου, κάτι που δεν συμβαίνει με το HTC αλλά ούτε και με το Ν80. Δεν ξέρω αν υπάρχουν ανάλογες εμπειρίες...

 

4. Οι δύο καρτούλες λειτουργούν παράλληλα και αν χρειαστείς να αλλάξεις την πρωτεύουσα γραμμή τότε κάνει επανεκκίνηση. Αν χρειαστεί να κάνεις κλήση με τη 2ουσα γραμμή απλά χρησιμοποιείς το μενού μετά την πλκτρολόγηση του αριθμού ή απλά πιέζεις το ειδικό εξωτερικό κουμπί στη αριστερή πλευρά του κινητού.

 

Σε γενικές γραμμές, το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όσους θέλουν να απαλλαγούν από δύο συσκευές και την ακτινοβολία τους!

Πόσο το αγόρασες ?και επειδή εχει ιδιαίτερα χαμηλό sar εχει καλό πομποδέκτη?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα 270 ευρώ αλλά εδώ που είμαι δεν δίνουν πάνω από 6 μήνες εγγύηση...

 

Επίσης, δεν διαπίστωσα κάποιο πρόβλημα στην συνομιλία... μια χαρά ακούω και με ακούνε... μόνο όταν μιλάω στο ΒΤ μου παραπονιούνται... βέβαια εδώ γενικά οι γραμμές είναι ακόμα χάλια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μούγκα στην στρούγκα το θρεντ... άνθρωπος δεν το πήρε;;; Μέχρι το αγαπημένο μου HTC Kaiser παράτησα σε μια γωνιά για να το έχω...!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμαθε κανεις ποτε θα διατεθει απο τα καταστηματα ? πλαισιο, κλπ ?

(Λιγο ακριβο το βρισκω στα 400 ευρω απο τo play, και οσο για το vnp που το'χουν φθηνα, τι να το κανεις χωρις ελληνικο μενου..?)

Ο φιλος nobleman μπορει να μου πει, αν μια ηχογραφηση μπορει να γινει και ηχος κλησης..? Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα χθες το απόγευμα από Πειραιά όπου το είχα στείλει για να περαστούν τα Ελληνικά

Εχει την καλοσυνη ο φιλος nobleman, να μου πει που ακριβως στον Πειραια μπορω να περασω τα ελληνικα? Σκεφτομαι να το παρω κι εγω..:)

Link to comment
Share on other sites

Εχει την καλοσυνη ο φιλος nobleman, να μου πει που ακριβως στον Πειραια μπορω να περασω τα ελληνικα? Σκεφτομαι να το παρω κι εγω..:)

 

Στο 9volto ρώτησες;

Link to comment
Share on other sites

Η ηχογράφηση γίνεται κανονικά ήχος κλήσης... όσο για τα Ελληνικά, ψάξε προσεχτικά τα προηγούμενα ποστ...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η ηχογράφηση γίνεται κανονικά ήχος κλήσης... όσο για τα Ελληνικά, ψάξε προσεχτικά τα προηγούμενα ποστ...

 

Ευχαριστω πολυ για την πληροφορια σχετικα με την ηχογραφηση. Τωρα οσον αφορα στην ερωτηση μου για τα ελληνικα, και την απαντηση σου - γριφος, ''ψαξε προσεχτικα τα προηγουμενα ποστ'', οσο κι αν εψαξα, που το'χα κανει ηδη πριν σε ρωτησω, δεν βρηκα τιποτα. Μονο δυο δημοσιευσεις του platijet, που ελεγε οτι οποιος ενδιαφερεται γαι το κινητο κλπ, ας του εστελνε pvt μηνυμα. ( Που του εστειλα και δεν μου απαντησε). Τωρα γιατι σου ειναι δυσκολο να μας μεταφερεις και σ'εμας την πληροφορια με τ'ονομα του μαγαζιου που βαζει τα ελληνικα, δεν το κατανοω.. Δεν σου κοστιζει τιποτα. Γι' αυτο ειναι το forum. Για γνωμες, πληροφοριες, βοηθεια κλπ. (Τη στιγμη μαλιστα που με το ιδιο ερωτημα απευθηνθηκες κι εσυ πριν λιγες μερες στο forum και τελικα πηρες την πληροφορια σου εστω και pvt.)

Θα ακολουθησω βεβαια τη συμβουλη του φιλου akis_k και θα ρωτησω στο 9volto.

Ξανα ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

akis_k τελικα πηρα τηλ στο 9volto, και δεν περνανε ακομη ελληνικα μου ειπαν..

 

Κρίμα :(... Συνήθως το 9volto με κάτι τέτοια ζει!! Πιστεύω ότι θα είναι ζήτημα χρόνου για να ξεκινήσουν να τα περνάνε.

 

 

@nobleman: Άμα δεν θες να το δόσεις (δημόσια) στο forum το μαγαζί, μπορείς να του το δώσεις μέσο ΠΜ ;).

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, επειδή τα έχεις μπερδέψει λίγο τα πράγματα. Μπορώ να σου δώσω εγώ τα στοιχεία του φίλου που με εξυπηρέτησε; δεν είμαι εξουσιοδοτημένος... ούτε δημόσια ούτε με PM... αν ήθελε θα είχε απαντήσει ο ίδιος... δεν το έκανε όμως, άρα;

Αν φυσικά ήταν μαγαζί που μπορούσα να το δώσω, θα το έκανα...

Οπότε τα μαθήματα καλής συμπεριφοράς στο forum περί βοηθείας κλπ θα πρέπει να τα αναθεωρήσετε παιδιά... μάλλον παρεξηγήσατε άδικα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν προσπαθει να σου δωσει μαθηματα συμπεριφορας. Τα αυτονοητα περι της χρησιμοτητας του forum ανεφερα μονο φιλε.. Μην θιγεσαι λοιπον.

Και κατα δευτερον, ειχα την εντυπωση (και οχι μονο εγω απ'οτι φανηκε), οτι αναφεροσουν σε μαγαζι και οχι σε ...γιαφκα οταν ελεγες οτι ''το εστειλα στον πειραια και μου περασαν ελληνικα''. Οποτε, δεν υπαρχει λογος να το συζηταμε αλλο. Αυτα προς διευκρινηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D880 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...