Jump to content

Samsung SGH-D880 Dual SIM


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

μερικές ερωτήσεις γιατί σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό.

1) Η απόδοση της μουσικής από τα ακουστικά είναι ικανοποιητική? Το ραδιόφωνο ακούγεται καλά?

2) Υπάρχει κλείδωμα του πληκτρολογίου με κωδικό όπως τα Nokia?

3) Αφού δεν έχει φλάς υπάρχει ρύθμιση της κάμερας για λήψη φωτογραφιών την νύχτα?

4) Η σύνταξη μηνυμάτων είναι εύκολη? Η αίσθηση του πληκτρολογίου είναι καλή?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 791
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το D880 και οφείλω να ομολογήσω ότι από το topic αυτό έχουν απαντηθεί οι περισσότερες απορίες μου. Θα ήθελα να κάνω όμως την εξής ερώτηση:

 

Είναι δυνατόν να προ-επιλέξει κανείς από ποια sim θα καλεί συγκεκριμένες επαφές? πχ. ας πούμε ότι έχω 10 επαφές στον τηλ. κατάλογο, μπορώ να ορίσω ότι η επαφή 1 θα καλείτε από την sim 1, η επαφή 2 από την sim 2 κλπ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Blackberry 9780 Bold | Blackberry Playbook 16gb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

μερικές ερωτήσεις γιατί σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό.

1) Η απόδοση της μουσικής από τα ακουστικά είναι ικανοποιητική? Το ραδιόφωνο ακούγεται καλά?

2) Υπάρχει κλείδωμα του πληκτρολογίου με κωδικό όπως τα Nokia?

3) Αφού δεν έχει φλάς υπάρχει ρύθμιση της κάμερας για λήψη φωτογραφιών την νύχτα?

4) Η σύνταξη μηνυμάτων είναι εύκολη? Η αίσθηση του πληκτρολογίου είναι καλή?

 

1. ναι

2. ναι

3. οχι ικανοποιητικο αποτελεσμα. Μετριο και κατω.

4. ναι

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά σώθηκα και εγώ, αναγκαζόμουν να κάνω reboot συνέχεια, εμείς φταίμε που δεν διαβάζουμε τα manuals lol :O

Κατέγραψα σε Video τον χρόνο επανεκκίνησης του κινητού, καθώς και έβαλα 2 φωτογραφίες στην παρακάτω διεύθυνση.

 

http://pctrela.blogspot.com/2008/07/samsung-d880-dual-sim.html

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγέλλει και το περιμένω πως και πως , να γλυτώσω από το κουβάλημα 2 συσκευών και το μπέρδεμα των καλωδίων hands free.

Στο συγκεκριμένο μοντέλο αν το συνδέσεις με ακουστικό Bluetooth απαντά και για της 2 γραμμές η θέλει Bluetooth που να συνδέεται με 2 συσκευές;

Με τις επαφές τι ακριβός γίνετε, μπορείς να χρησιμοποιείς επαφές από τις 2 sim ξεχωριστά και να έχεις και επαφές στην μνήμη της συσκευής;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα

ποσο κοστίζει το κινητάκι απο το ebay?

ΑΕΛ Πρωταθλήτρια 1988 Κυπελλούχος 1985 και 2007
Link to comment
Share on other sites

Με τις επαφές τι ακριβός γίνετε, μπορείς να χρησιμοποιείς επαφές από τις 2 sim ξεχωριστά και να έχεις και επαφές στην μνήμη της συσκευής;;

Ναι, κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγέλλει και το περιμένω πως και πως , να γλυτώσω από το κουβάλημα 2 συσκευών και το μπέρδεμα των καλωδίων hands free.

Στο συγκεκριμένο μοντέλο αν το συνδέσεις με ακουστικό Bluetooth απαντά και για της 2 γραμμές η θέλει Bluetooth που να συνδέεται με 2 συσκευές;

 

Ένα κανονικό ΒΤ που συνδέεται με μία συσκευή...

 

Με τις επαφές τι ακριβός γίνετε, μπορείς να χρησιμοποιείς επαφές από τις 2 sim ξεχωριστά και να έχεις και επαφές στην μνήμη της συσκευής;;

Ευχαριστώ

 

Σου απάντησαν ήδη, ΝΑΙ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα και εγω σημερα ειναι τελειο

οι καρτες sim συνεργαζονται αψογα μεταξυ τους.

μου εχει λυσει τα χερια.

το τηλ.ειναι μια χαρα και σε θεμα μεγεθους.:D:D

καμια καλη θηκουλα υπαρχει??

οχι ζωνης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα.

Πώς μπορώ να συγχρονίσω το 880 με τον υπολογιστή μου για ανταλλαγή αρχείων.Μόλις αγόρασα την συσκευή.Ακολουθώ τις οδηγίες εγκατάστασης και ..........πρόβλημα.

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα.

Πώς μπορώ να συγχρονίσω το 880 με τον υπολογιστή μου για ανταλλαγή αρχείων.Μόλις αγόρασα την συσκευή.Ακολουθώ τις οδηγίες εγκατάστασης και ..........πρόβλημα.

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

 

Να εκτελέσεις ξεχωριστά την κάθε εφαρμογή και όχι από το κεντρικό μενού του συνοδευόμενου software. Να προσέχεις το κινητό όταν συνδέεται στην USB θήρα να είναι σε κατάσταση MODEM και όχι σε USB για ανταλλαγή αρχείων, γιατί για κάποιο περίεργο λόγο το Software το αλλάζει μόνο του και μόνο έτσι κάνει σωστή σύνδεση.

Από την άλλη αν δεν θες να χρησιμοποιήσεις το Software που έρχεται μαζί τότε μία λύση υπάρχει ….. Μενού – Ρυθμίσεις – Ρυθμίσεις Τηλεφώνου – Σύνδεση Υπολογιστή – Συσκευή Αποθήκευσης και θα δεις καινούργιο Drive στον Υπολογιστή σου.

Ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

εχω το se k850 και απο θεμα αυτονομιας ειναι χειροτερο απο το κ800.

το d880 απο αυτονομια πως τα παει ;σαν ποιοτητα κατασκευης ;το ειδα στο πλαισιο αλλα αλλο εκει αλλο να το εχεις στα χερια σου μερες ..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε που μπορω να βρω ρυθμισεις για wap , mms , gprs , email στο κινητο μας για τις wind και vodafone?

Στην κεντρικη ιστοσελιδα των εταιρειων δεν εχει ...

Link to comment
Share on other sites

επανήλθα!:confused:

δεν βγάζω ακρη.

αδυνατώ να περάσω αρχεία μουσικής στο κινητό .

Μαλλον καλύτερα τα περνάω με κάποιον τρόπο τα βλέπω στον υπολογιστή αλλά στο τηλέφωνο δεν αδυνατώ να τα εντοπίσω.. ........Οσο δε για τον τηλ.κατάλογο τον βλέπω τον διορθώνω αλλά αποθήκευση πώς γίνεται στον υπολογιστή και ξανά να τον φορτώσω στο κινητό?

ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε που μπορω να βρω ρυθμισεις για wap , mms , gprs , email στο κινητο μας για τις wind και vodafone?

Στην κεντρικη ιστοσελιδα των εταιρειων δεν εχει ...

 

μολις βαλεις την sim κατεβαζει αυτοματα τις ρυθμισεις.:)

Εχει δοκιμασει κανεις, να του βαλει καρτα μνημης 4αρα? Την σηκωνει ή κολλαει?..

εβαλα μια 4αρα και δουλεψε χωρις προβλημα.:O

 

εχω το se k850 και απο θεμα αυτονομιας ειναι χειροτερο απο το κ800.

το d880 απο αυτονομια πως τα παει ;σαν ποιοτητα κατασκευης ;το ειδα στο πλαισιο αλλα αλλο εκει αλλο να το εχεις στα χερια σου μερες ..

 

εμενα μου κραταει 3,4μερες.

η κατασκευη του ειναι ικανοποιητικη δεν βλεπω κατι το σοβαρο μεχρι τωρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο δεν υπαρχει απλά

ειναι η μονη αγορα που εκανα και χαρηκα και χαιρομαι ακομα

:X
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και γω και ειμαι ευχαριστημενος..............πολυ βολικο!!!!!!!!!!!

αλλα το μενου .............δεν ειναι ιδιαιτερα λειτουργικο νομιζω!!!

 

εχω παντως 3 ερωτησουλες!!!

1. ολα τα κινητα που ειχα, πατωντας το κατω (απ τα 4 κεντρικα κουμπακια) εμπαινα κατευθειαν στην ατζεντα!!!!

σε αυτο εδω πρεπει να παω με το πανω δεξια!!!!!!!

εψαξα στις ΣΥΝΤΟΜΕΥΣΕΙΣ και ενω μπορω να επιλεξω 23 διαφορετικες ενδειξεις..........δεν εχει σε αυτες την ατζεντα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!μηπως υπαρχει καποιος τροπος να βαλω την ατζεντα στις συντομευσεις και οχι στο κουμπι πανω δεξια?????????

επισης το κεντικο κουμπακι (ΟΚ) αναμεσα απ τα 4 γυρω του...........με στελνει στο WAP!!!!!! σε ολα τα κανονικα τηλεφωνα με το κεντρικο κουμπι (ΟΚ) πας στο κεντρικο μενου!!!!!!!

γινεται λοιπον να πηγαινω με το κεντρικο κουμπι στο κυριος μενου και με το απο κατω του στην ατζεντα??????????????

 

2. εχει αναμενη μια ενδειξη μπλε με το γραμμα G..........αν καταλαβα καλα ειναι το GPRS ενεργο!!!!.......πως μπορω να το απενεργοποιησω?????

 

3. οταν ειναι κατηλλημενη η μια γραμμη (δηλαδη μιλαω) και με καλεσουν στην αλλη, μπορω να απαντησω και να βαλω την πρωτη γραμμη (αυτη που μιλαγα αρχικα) στην αναμονη???????

 

 

υ.γ. σορυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα το ενχειριδιο που πηρα ειναι στα γερμανικα............NICHT FAST EIN!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D880 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...