Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους, ξαναβρήκα το δρόμο μου!!!

 

Υ.Γ. Θα επανέλθω όμως στο θέμα της εταιρείας που προσωπικά η στάση της δεν με ικανοποίησε. Μπορεί να επανέφερε το σύστημα στην ημερομηνία που είπε αλλά θα μπορούσε να κάνει μια αναφορά για το θέμα στο site της (και σε εμφανές σημείο) από το να απαντάει στα e-mail ή στα τηλέφωνα (901...). Δεν ξέρω βέβαια αν θα μπορούσε να προλάβει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και εμενα δουλευει σημερα.θα συμφωνησω με το φιλο πιο πανω επρεπε η εταιρια να ενημερωσει επισημα.αν εγω ας πουμε δεν ειχα προσβαση σε καποιο φορουμ πως θα ενημερωνομουν για το τι συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

"Καλημέρα σας,

 

Θα θέλαμε να σας ειδοποιήσουμε ότι το πρόβλημα που αντιμετωπίζατε με τους δορυφόρους έχει αποκατασταθεί από χθες.

 

Με εκτίμηση,

 

Technical Support,

Creative Image,

Πευκών 76, Μεταμόρφωση,

90 1500 6242"

 

Αυτό το e-mail το έλαβα σήμερα το πρωί. Όπως καταλαβαίνετε το πρόβλημα το είχαμε εμείς, οι απλοί χρήστες. Η εταιρεία δεν είχε κανένα πρόβλημα.

 

Όταν αγόρασα τη συσκευή γνώριζα ότι ενδέχεται να παρουσιάσει πρόβλημα. Τώρα διαπίστωσα ότι η εταιρεία έχει μεγαλύτερο πρόβλημα που δεν αναλαμβάνει τις ευθύνες της γιατί το ότι δεν είχα στίγμα για μια βδομάδα δεν φταίει η συσκευή αλλά ούτε κι εγώ.

 

Ευχαριστώ και καλή σας μέρα.

 

Γιώργος.

Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο mail μου ηρθε σημερα.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ήρθε το ενημερωτικό..... Πάντως η προσωπική μου άποψη είναι οτι το service είχε σωστή ανταπόκριση στο μαιλ μου , με πρώτη απάντηση (aknowledgment), ενημέρωση από διερεύνηση και κλείσιμο.

 

Η proactive ενημέρωση του site που αναφέρθηκε πιό πάνω είναι πολύ μακριά από την Ελληνική πραγματικότητα (δηλαδή δεν θα το έκανε καμμία εταιρία), και το "αντιμετωπίζατε" είναι απλά μια φραστική λεπτομέρεια (δηλαδή αν έβαζαν "παρουσιάστηκε" θα ήσασταν ΟΚ?).... ο καθένας βέβαια κρίνει ανάλογα με τις γνώσεις και την εμπειρία του.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου ήρθε κα μένα το mail

 

"Καλημέρα σας,

Θα θέλαμε να σας ειδοποιήσουμε ότι το πρόβλημα που αντιμετωπίζατε με τους δορυφόρους έχει αποκατασταθεί από χθες.

Με εκτίμηση,

Technical Support,

Creative Image,

Πευκών 76, Μεταμόρφωση,

90 1500 6242

 

Συμφωνώ φίλε μου....στην τελική δεν εξαφανίστηκαν..και μόλις τους χρειαστήκαμε τουλάχιστον τους βρήκαμε...

Link to comment
Share on other sites

Mα δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι άλλο.Πραγματικά θα ήθελα να μάθω τι θα έκαναν αν το πρόβλημα δεν εξαφανιζόταν από μόνο του.Θα έκαναν την κίνηση να ανακαλέσουν όλες τις προβληματικές συσκευές και να τις αντικαστήσουν δωρεάν με καινούριες?:!:

Τότε θα άξιζαν πραγματικά συγχαρήτηρια.Το να παραδέχεσαι ένα πρόβλημα,αλλά να μην το λύνεις δε λέει τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν λυνόταν από μόνο του υποθέτω θα μας μοίραζαν patch όπως έγινε και στο εξωτερικό - αλλά τι νόημα έχει να κριτικάρουμε υποθετικά σενάρια? Απλά και μόνο για να κριτικάρουμε?
Link to comment
Share on other sites

Όσοι περάσατε το patch από το forum του εξωτερικού, πλέον πιάνετε δορυφόρους ή σας "χάλασε" όταν έφτιαξε για τους υπόλοιπους;
Link to comment
Share on other sites

εμενα την παρασκευη και ενω ταξιδευα εχασε παλι το στιγμα για περιπου 10 λεπτα.εβλεπε δορυφορους 4 αλλα δεν κλειδωνε σημα..και φυσικα προβλημα με την ωρα και ημερομηνια συνεχιζεται
Link to comment
Share on other sites

έστειλες μαιλ στο support για την ώρα?

 

Μου μηδένισε κ εμένα την ώρα και ημερομηνία χτες, αλλά εκανα βλακεία και το αφησα να σβήσει από μπαταρία και φαντάστηκα οτι οφειλόταν σε αυτό. Θα το τσεκάρω αύριο και αν ειναι θα στείλω μαιλ στο support...

 

Έχει κι άλλος πρόβλημα με ώρα και ημερομηνία?

Link to comment
Share on other sites

έστειλες μαιλ στο support για την ώρα?

 

Μου μηδένισε κ εμένα την ώρα και ημερομηνία χτες, αλλά εκανα βλακεία και το αφησα να σβήσει από μπαταρία και φαντάστηκα οτι οφειλόταν σε αυτό. Θα το τσεκάρω αύριο και αν ειναι θα στείλω μαιλ στο support...

 

Έχει κι άλλος πρόβλημα με ώρα και ημερομηνία?

 

Παιδιά έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με την ώρα. Την έχω ρυθμίσει πολλές φορές αλλά κάθε φορά τα ίδια.... Τι κάνουμε λοιπόν ΚΑΙ αυτή τη φορά???

 

Υ.Γ.

Αν μπορεί κάποιος φίλος να μου στείλει τον τελευταίο χάρτη (115 νομίζω) για Dest7 θα είμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

toliskam έχεις pm.

 

Σχετικά με το πρόβλημα της ώρας.

Μετά από τις πολλές σχετικές καταχωρήσεις έλεγξα και το δικό μου μηχανάκι μιας κι έχω μέρες να το χρησιμοποιήσω. Διαπίστωσα ότι η ώρα δεν χανόταν αλλά μετά από περαιτέρω έλεγχο είδα ότι μετά το πρόβλημα με τους δορυφόρους και τα σβήσε-γράψε η ζώνη ώρας ήταν στο (GMT-12:00) International Date Line West. Όταν ρύθμισα τη ζώνη ώρας στο (GMT+02:00) Athens η ώρα χάθηκε αμέσως. Με ζώνη ώρας (GMT-12:00) International Date Line West, το μόνο που χάνουμαι είναι η αυτόματη αλλαγή θερινής-χειμερινής ώρας.

Αυτά από παρατήρηση. Η λύση από τους ειδικούς.

 

Υ.Γ. Το Sygic Drive δεν χάνει την ώρα. Για όσους θέλουν να αναφέρουν το πρόβλημα πιο πάνω.

 

Γιώργος.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έστειλα μαιλ στο support και η πρώτη απάντηση είναι οτι δεν έχουν άλλες καταγραφές τέτοιου προβλήματος και πιθανόν φταίει το λογισμικό πλοήγησης που χρησιμοποιώ. Μάλιστα έκαναν και δοκιμή με αντίστοιχη συσκευή και δεν παρατήρησαν τέτοιο θέμα... Τέλος μου πρότειναν να επικοινωνήσω μαζί τους τηλεφωνικά για να δούμε τις ρυθμίσεις.

 

Το πρόβλημα μου είναι οτι δεν μπορώ να πάρω 800 και 900 άρια νούμερα ούτε από την δουλειά (voip) ούτε από το σπίτι (έχω σταθερό μέσω gsm της Vodafone), και επειδή δεν έχω καθόλου χρόνο να το ψάξω, μάλλον θα πάψω να ασχολούμαι - θα δοκιμάσω και το tip να αφήσω το gmt-12 του φίλου μας πιό πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έστειλα μαιλ στο support και η πρώτη απάντηση είναι οτι δεν έχουν άλλες καταγραφές τέτοιου προβλήματος και πιθανόν φταίει το λογισμικό πλοήγησης που χρησιμοποιώ. Μάλιστα έκαναν και δοκιμή με αντίστοιχη συσκευή και δεν παρατήρησαν τέτοιο θέμα...

Όπως αναφέρω και παραπάνω το Sygic Drive (το λογισμικό πλοήγησης που δίνεται με το RYE) δεν χάνει την ώρα. Οπότε δεν μπορούμε να ζητήσουμε λύση από το support. Το πρόβλημα παρουσιάζεται μόνο σε όσους χρησιμοποιούν άλλο λογισμικό. Το Dest7 μηδενίζει την ημερομηνία (01/01/2000) και την ώρα (02:00 = GMT+02:00 Athens) ενώ το iGO "τρελένεται" (διορθώνει την ώρα συνεχώς αν είναι τσεκαριμένο το "Αυτόματη διόρθωση ώρας".

Με το patch από το forum του εξωτερικού υπάρχει πρόβλημα με την ώρα; Αν μπορεί κάποιος φίλος που έχει εγκαταστήσει ας μας πει. Διαφορετικά, οριστική λύση θα μας δώσει κάποιος "ειδικός".

 

Γιώργος.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως παρατηρησα οτι εκτος απο το προβλημα με την ωρα που υπαρχει με τα αλλα προγραμματα εκτος της μαμας,σε οσες διαδρομες εκανα περιπου στις 12 τη νυχτα χανει παλι το στιγμα απο τους δορυφορους.αυτο συνβαινει σε ολα τα προγραμματα.πχ στο sygic δεν κολλαεο η ωρα αλλα με 10 δορυφορους δειχνει υψομετρο -291 μετρα ας πουμε.το προβλημα λυνεται μετα απο περιπου 10 λεπτα με κλεισιμο και ανοιγμα της συσκευης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κανείς που μπορώ να βρω έναν φτηνό φορτιστή αυτοκίνητου για το gps μας ;

 

Φιλε, αγόρασε ένα φορτιστή αυτοκινήτου με έξοδο usb (9 euro νομίζω απο multirama) και ένα καλώδιο (usb σε mini usb) που πιθανών έχεις π.χ. από ψηφιακή φωτογραφική μηχανή και εισαι ΕΤΟΙΜΟΣ...

Link to comment
Share on other sites

Eχει κανενας το 2009.Q1 115 για pna :wacko:

 

και πητε σας παρακαλω που βαζουμε μια νεα φωτο για welcome στο dest.

Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

και πητε σας παρακαλω που βαζουμε μια νεα φωτο για welcome στο dest.

Μπορείς να δεις εδώ:

1. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=175362

2. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=168126&page=27

 

Τυχαία βρήκα ότι στο δεύτερο είχε αναφερθεί από φίλο το πρόβλημα της ώρας αλλά δεν βρέθηκε λύση. Αυτό πριν ένα χρόνο. Πιθανόν να ήταν κάποιο τυχαίο γεγονός μιας και δεν αναφέρθηκε από άλλο μέλος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...