Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο΄χαρτης του sygic είναι μόνο για κλάματα, ακόμα και ο τελευταίος. Εκτός και αν η περιοχή που το δουλεύω είναι από τις περιοχές που δεν έχουν ενημερωθεί. Πάντως όπου και να έχω πάει είχα το καταπληκτικό ποσοστό του 100% αποτυχία. Οι γνώμες δεκτές και σεβαστές και παραδείγματα διαθέσιμα ανα πάσα στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολους αγορασα κι εγω το rye 3503 μαλον την καινουργια φουρνια και καθως το ανοιξα κανονικα και το δουλεψα λιγο εκλεισε στο ασχετο και το βαζω τεσπα για φορτιση στην usb απο ενα καλωδιο που ειχα απο την sony camera μου το φορτισα 12 ωρες και τωρα δεν ανοιγει .... το πηγα πισω αλλα μου ειπαν να το φορτισω καλυτερα....!υπαρχει καμια περιπτωση να δουλεψει και ποσες ωρες να το φορτισω...?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για της απαντήσεις σας οπότε μένω με destinator κ’όταν αλλάξει κάτι στο μέλλον βλέπουμε ήθελα να ξέρα γιατί μας λένε μα…ς λίγο ήθελα να τα σκάσω και θα έκλαιγα τα λεφτά μου
;)
Link to comment
Share on other sites

Ο΄χαρτης του sygic είναι μόνο για κλάματα, ακόμα και ο τελευταίος. Εκτός και αν η περιοχή που το δουλεύω είναι από τις περιοχές που δεν έχουν ενημερωθεί. Πάντως όπου και να έχω πάει είχα το καταπληκτικό ποσοστό του 100% αποτυχία. Οι γνώμες δεκτές και σεβαστές και παραδείγματα διαθέσιμα ανα πάσα στιγμή.

 

Αγαπητέ Μίλτο,

Μου λες σε παρακαλώ σε ποιές περιοχές κινήσαι???

Μου κάνει μεγάλη εντύπωση το πόσο αρνητικός είσαι απέναντι στο Sygic.

Και για να μην παρεξηγηθώ:cry:απλά θέλω να ενημερωθω τϊποτα παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις κάτι τελείως διαφορετικό βάλε igo8 που υποστηρίζει τους ίδιους χαρτες με το Sygic.

 

Αλήθεια μπορούμε να κάνουμε κάτι τέτοιο;;;

Το igo8 το λατρεύω...είναι χιλιόμετρα μπροστά απο τα άλλα σε πολλά θέματα...

Αλλά κάνει πάρα πολλά λάθη που δεν αποκλείεται να οφείλονται σε προβληματικό χάρτη...έχω μείνει στον 2008.1 080513...

 

Υπάρχει τρόπος να το κάνουμε να δει τα αρχεία που βλέπει το sygic;;

:)

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια μπορούμε να κάνουμε κάτι τέτοιο;;;

Το igo8 το λατρεύω...είναι χιλιόμετρα μπροστά απο τα άλλα σε πολλά θέματα...

Αλλά κάνει πάρα πολλά λάθη που δεν αποκλείεται να οφείλονται σε προβληματικό χάρτη...έχω μείνει στον 2008.1 080513...

 

Υπάρχει τρόπος να το κάνουμε να δει τα αρχεία που βλέπει το sygic;;

:)

Κατηγορηματικά όχι. Όμως όλα τα PNA φορτώνουν Windows CE και μπορούν, αν το ψάξεις λίγο, να φορτώσεις ότι πρόγραμμα πλοήγησης θέλεις.

Όσον αοφορά το χάρτη όλες οι version i-Go 8 είναι απογοητευτικές.

Αυτό οφείλεται σε ελλειπή χαρτογράφηση.

Ακόμα και o NaviGreece 2008.01 της CI έχει πάρα πολλά προβλήματα.

Περιμένουμε όλοι τον NaviGreece 2008.03 ο οποίος αναμένεται από μέρα σε μέρα.

Μόλις βγει βλέπουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Μίλτο,

Μου λες σε παρακαλώ σε ποιές περιοχές κινήσαι???

Μου κάνει μεγάλη εντύπωση το πόσο αρνητικός είσαι απέναντι στο Sygic.

Και για να μην παρεξηγηθώ:cry:απλά θέλω να ενημερωθω τϊποτα παραπανω

 

Προσπάθησε να πάς από Κορωπί (από οποιαδήποτε διεύθυνση) στη Βάρη ή στη Γλυφάδα. Η διαδρομή που δημιουργεί είναι για γέλοια. ΔΕν ξέρω αν φταίει το πρόγραμμα ή χάρτης, αλλά είναι απλά απογοητευτικό. Είναι δυνατόν να σου κάνει αναστροφή σε δρόμο με διάζωμα?? Επίσης πρόσπάθησε να κινηθείς μέσα στη Βάρη και στην Άνω Γλυφάδα. Με οδηγεί σε πολλά αδιέξοδα και ανάποδα σε μονοδρομήσεις. Η αρίθμηση (σε αυτές τουλάχιστον τις περιοχές που το δοκιμάζω) είναι λάθος. Το σπίτι μου είναι λάθος (αριθμός) στη Γλυφάδα. Μερικές αριθμήσεις που του έχω ζητήσει στη λεωφ. Βουλιαγμένης (χαμηλά προς Γλυφάδα) είναι τελείως λάθος. Γι'αυτό είπα οτι έχω 100% αποτυχία. Δεν το είπα γιατί ήμουν ευχαριστημένος από τις διαδρομές αλλά τελειώς απογοητευμένος. Είμαι από τους πρώτους πελάτες και αναβαθμίζω τον χάρτη αμέσως. Μέχρι στιγμής αναβαθμίζεται (όπως λένε) αλλά προσωπικά όταν τον δοκιμάζω δεν βλέπω τίποτα απολύτως στις περιοχές αυτές. Μέχρι στιγμής δουλέυω το dest.

Link to comment
Share on other sites

Exw to rye 3503 arketous mines twra kai mexri stigmis douleuei apsoga (dest7), exw kai to IGO8 pou einai katapliktiko programma alla apo POIS kai xarth einai eleino, yparxei kanenas pio kainourios alla kai enimerwmenos xartis? please pm...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ειμαι και εγω καινουργιος κάτοχος του Rye 3503... αν μπορουσατε να με κατευθυνατε πως θα βάλω destinator 7 ...!!

 

Ευχαριστω για το χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους!

 

θα μπορούσες κάποιος να με βοηθήσει να δοκιμάσω το igo 8 kai τους αντίστοιχους χάρτες του?

Για το OziExplorer τι παίζει? αξίζει μια δοκιμή? Πρόγραμμα για ναυτικούς χάρτες υπάρχει? καμιά βοήθεια?

θα εκτιμούσα πολύ ένα PM!!!!

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλό καλοκαίρι!

Link to comment
Share on other sites

παιδια για να αναβαθμισω των χαρτη sygic που εχει μεσα πρεπει να εχω εναν κοδικο αυτον τον εδινε ο κοτσοβολος?
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους . μια και μιλατε για χαρτες ,[εχω το 3503,εδω και 6 μηνες περιπου και ειναι αψογο,]πιστευω οτι το καλυτερο ειναι το dest7,και με διαφορα παρακαλω,απο τους αλλους χαρτες,εχω βαλει στην καρτα μνημης ,το dest 7,kai to igo,και φοραει και το δικοτου το sygic drive ,με την τελευταια αναβαθμιση,μενω κρητη,χανια συγκεκριμενα και,μονο ο dest 7εχει τοσο καλη ενημερωση σε δρομους και χωρια,ακομα και στα μικρα χωρια,στην ενδοχωρα,του νομου,,το sygic ειναι σχετικα ιδιο με το αλλο στην πολη,αλλα στα χωρια ειναι αχρηστο,[δεν νεχει χωρια μικρα ,δρομους,υστερει παρα πολυ ,to igo ειναι το χειροτερο απολα ,σχεδον ερημικη περιοχη δειχνει το νομο ,με αναφορες σχετικα σε μεγαλα χωρια,μονο,με ελλειπεις δρομους ακομα και εδω που ειμαι δειχνει οτι ειμαι σε ερημο,to sygic δειχνει δρομο,μεν αλλα ανωνυμο.το dest7 ομως εχει και το χωριο μου,και το ονομα του δρομου μου,το τσεκαρα σε διαδρομες εντος κρητης και δεν υπαρχει συγκριση,με τα αλλα δυο, οποτε ψηφιζω dest7 [αν η κρητη εχει τοσο καλη αναλυση,πιστευω το ιδιο και στην υπολοιπη ελλαδα]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...

Ειδα στα μηνυματα σας οτι πολλοι αντιμετωπιζουν προβληματα με το RYE 3503 κατα το ανοιγμα του. Εχω αλλαξει 3 τετοιες συσκευες.Σε αυτην που εχω τωρα παρατηρησα (κατα τυχη) οτι το ατιμο δεν ανοιγε μεσα στο σπιτι μου. Οταν,ομως, εβγαινα εξω, στο μπαλκονι η γενικα εξω απο το σπιτι ανοιγε αμεσως και λειτουργουσε αψογα.Μαλλον σχεδιαστηκε λαθος και δεν ανοιγει παρα μονο οταν η κεραια GPS ανιχνευσει σημα. Επειδη ο Κοτσοβολος εχει γεμισει την αποθηκη του με χαλασμενα RYE δοκιμαστε αυτο που σας λεω μηπως σας τυχαινει το ιδιο προβλημα.

 

[ATTACH]12117[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...

Ειδα στα μηνυματα σας οτι πολλοι αντιμετωπιζουν προβληματα με το RYE 3503 κατα το ανοιγμα του. Εχω αλλαξει 3 τετοιες συσκευες.Σε αυτην που εχω τωρα παρατηρησα (κατα τυχη) οτι το ατιμο δεν ανοιγε μεσα στο σπιτι μου. Οταν,ομως, εβγαινα εξω, στο μπαλκονι η γενικα εξω απο το σπιτι ανοιγε αμεσως και λειτουργουσε αψογα.Μαλλον σχεδιαστηκε λαθος και δεν ανοιγει παρα μονο οταν η κεραια GPS ανιχνευσει σημα. Επειδη ο Κοτσοβολος εχει γεμισει την αποθηκη του με χαλασμενα RYE δοκιμαστε αυτο που σας λεω μηπως σας τυχαινει το ιδιο προβλημα.

 

[ATTACH]12117[/ATTACH]

 

otan les den anoige ti enoeis?

enoeis mallon oti den eperne doriforous.

ma einai dinaton na parh doriforous mesa sto spiti??

ti sintetagmenes tha mporouse na sou dosh ean esi eisai ksaplomenos sto krevati sou kai to epexergazese to opiodhpote mhxanhma.

einai gia exoterikous xorous ayta ta mhxanhmata.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον φίλο italos_1 για την άμεση ανταπόκριση στο ερώτημα μου μετά από τις πολύτιμες συμβουλές του το μηχάνημα δουλεύει και με dest7 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ !!!
Link to comment
Share on other sites

otan les den anoige ti enoeis?

enoeis mallon oti den eperne doriforous.

ma einai dinaton na parh doriforous mesa sto spiti??

ti sintetagmenes tha mporouse na sou dosh ean esi eisai ksaplomenos sto krevati sou kai to epexergazese to opiodhpote mhxanhma.

einai gia exoterikous xorous ayta ta mhxanhmata.

Οταν ειμαι ξαπλωμενος στο κρεβατι μου κανω αλλα πραγματα φιλαρακι,δεν παιζω με τα GPS. Και οταν λεω δεν ανοιγε, εννοω πως μετα το Power Off δεν υπηρχε ποτε Power On. Λες να εψαχνα το στιγμα μου μεσα στο σπιτι? Θα ρωτουσα τον γειτονα που ειμαι κ θα μου ελεγε.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειμαι ξαπλωμενος στο κρεβατι μου κανω αλλα πραγματα φιλαρακι,δεν παιζω με τα GPS. Και οταν λεω δεν ανοιγε, εννοω πως μετα το Power Off δεν υπηρχε ποτε Power On. Λες να εψαχνα το στιγμα μου μεσα στο σπιτι? Θα ρωτουσα τον γειτονα που ειμαι κ θα μου ελεγε.

 

etsi gia na katalavo.

patas to koumpi gia na aniksi (power off) kai den anigi eno otan vgis exo anigi.

etsi einai?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...

Ειδα στα μηνυματα σας οτι πολλοι αντιμετωπιζουν προβληματα με το RYE 3503 κατα το ανοιγμα του. Εχω αλλαξει 3 τετοιες συσκευες.Σε αυτην που εχω τωρα παρατηρησα (κατα τυχη) οτι το ατιμο δεν ανοιγε μεσα στο σπιτι μου. Οταν,ομως, εβγαινα εξω, στο μπαλκονι η γενικα εξω απο το σπιτι ανοιγε αμεσως και λειτουργουσε αψογα.Μαλλον σχεδιαστηκε λαθος και δεν ανοιγει παρα μονο οταν η κεραια GPS ανιχνευσει σημα. Επειδη ο Κοτσοβολος εχει γεμισει την αποθηκη του με χαλασμενα RYE δοκιμαστε αυτο που σας λεω μηπως σας τυχαινει το ιδιο προβλημα.

 

[ATTACH]12117[/ATTACH]

 

 

ΑΛΛΑΞΑ 3 RYE ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΕΝΑ MIO MAP C220 TO EKANA UNLOCK ΣΤΑ WINDOWS ΚΑΙ ΤΡΕΧΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΤΩΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παλι παιδια. Πηγα το εδωσα πισω και πηρα το Pns 135...

Ειναι καλο για τα λεφτα του και δουλευει αψογα. Απλα θελει κατ' ευθειαν καρτα μνημης και destinator γιατι ο sygic εδω στην Βορεια Ελλαδα δεν παλευεται....

Επισης να προσεχετε οσοι χρησιμοποιειτε adaptor απο φορτιστη αυτοκινητου σε φις πριζας.(πολικοτητα και mA).

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά.Πήρα και εγώ ένα rye 3503 και θέλω να ρωτήσω πόση ώρα θέλει για να φορτίσει για πρώτη φορά.Διάβασα ότι θέλει οκτάωρη φόρτιση την πρώτη φορά. Ισχύει ? Το έχω συνδέσει με ένα φορτιστή 6V 500MA. Πρέπει το κίτρινο λαμπάκι να γίνει πράσινο για να το ανοίξω ή μπορώ και ενώ φορτίζει? Καλύτερα να φορτίζει στο φορτιστή-6V 500MA-ή από την usb? Έχω περάσει σε μια sd το destinator 7,το επιλέγω από το μενού και είναι εντάξει ή θέλει κάτι άλλο? Όλες οι πληροφορίες είναι χρήσιμες.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου jordan. Το δικο σου μετα το power off ανοιγει???? Αν ναι τοτε ειναι καλη επιλογη το RYE 3503. Αν το φορτιζεις απο usb να θυμασαι οτι ο υπολογιστης πρεπει να ειναι οπωσδηποτε ΑΝΟΙΚΤΟΣ κατα την φορτιση. Καλυτερα ειναι να χρησιμοπποιεις ανταπτορα που κανει το φις για τον αναπτηρα σε φις για πριζα. Για τον destinator απλα διαλεγεις την εφαρμογη destinator.exe στην επιλογη χαρτη...

 

[ATTACH]12146[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

1) Εν τάχει έχω περάσει το destinator 7 στο Rye3503 που έχω κι όλα δουλεύουν άψογα εκτός από το εξής. Αφού έχω δηλώσει στο pna και φορτώνει από μόνο του το destinator θα πρέπει να κάνω τα εξής: Πηγαίνω στις "Επιλογές => Ρυθμίσεις => Σήμα Gps => Ρύθμιση => οκ" για να αναζητά κάθε φορά τους δορυφόρους γιατί αν δεν τα κάνω αυτά δεν μπορεί να τους βρει.

Υπάρχει κάποιος τρόπος ή τι φταίει ώστε κάθε φορά που ανοίγω το pna να μην χρειάζεται να κάνω συνεχώς αυτήν τη διαδικασία;

 

2) Eπίσης υπάρχει τρόπος να ρυθμίσω την ένταση του ήχου όταν ανοίγω την συσκευή να είναι χαμηλότερος κι αν ναι πως;

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας...

Link to comment
Share on other sites

1) Εν τάχει έχω περάσει το destinator 7 στο Rye3503 που έχω κι όλα δουλεύουν άψογα εκτός από το εξής. Αφού έχω δηλώσει στο pna και φορτώνει από μόνο του το destinator θα πρέπει να κάνω τα εξής: Πηγαίνω στις "Επιλογές => Ρυθμίσεις => Σήμα Gps => Ρύθμιση => οκ" για να αναζητά κάθε φορά τους δορυφόρους γιατί αν δεν τα κάνω αυτά δεν μπορεί να τους βρει.

Υπάρχει κάποιος τρόπος ή τι φταίει ώστε κάθε φορά που ανοίγω το pna να μην χρειάζεται να κάνω συνεχώς αυτήν τη διαδικασία;

 

2) Eπίσης υπάρχει τρόπος να ρυθμίσω την ένταση του ήχου όταν ανοίγω την συσκευή να είναι χαμηλότερος κι αν ναι πως;

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας...

 

 

gia to proto tha preph na perimenhs toulaxiston 1 h 2 lepta se exoteriko xoro mexri na tous vri kai den xriazete na kanhs olh aythn thn diadikasia.

alla toulaxiston na eisai kapou statheros kai oxi kinoumenos.

gia to 2o an kai den exo to idio montelo kapou mesa sto menou sou sti epiloges -rithmisis mou fenete oti exh ena eikonidio << hxoi>>.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Να μη το ματιάσω το rye 3503 δουλεύει κανονικά.Και μετά το power off ξανάνοιξε κανονικά.Το έχω επαναλάβει 3-4 φορές και όλα εντάξει.Και το destinator 7 δουλεύει και το δικό του το sygic drive δουλεύει κανονικά.Το δοκίμασα χθες το βράδυ σε μια απόσταση 30 χλμ και ήταν άψογο.Πολύ γρήγορα έπιασε σήμα και δεν το έχασε ποτέ σε όλη την διαδρομή.Αν συνεχίσει έτσι και δεν έχουμε τίποτε απρόοπτα, τότε νομίζω ότι είναι μια πολύ καλή αγορά.Πάντως είναι απλό στην λειτουργία του με πολύ απλό και κατανοητό μενού.Η εναλλαγή από sygic drive σε destinator 7 είναι πανεύκολη.Θα του φορτώσω και το igo 8 και θα επανέλθω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...