Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, καλησπέρα!

Έχω πάρει το rye 3503 και στην πρώτη μου χρήση, αφού μου τελείωσε η μπαταρία και το συνέδεσα στον φορτιστή αυτοκινήτου και ενώ στην αρχή λειτουργούσε κανονικά (ρεύμα έπαιρνε από τον φορτιστή), σε κάποια φάση έσβησε ξαφνικά και ενώ έδειχνε ότι φορτίζει, δεν μπορούσα να το ανοίξω! Το πήγα στον Κώτσόβολο και μου το αλλάξανε. Το δέυτερο που μου δώσανε παρουσίασε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα δηλ. τελειώνει η μπαταρία, το συνδέω με το φορτιστή αυτοκινήτου και ενώ λειτουργεί κανονικά σε κάποια φάση σβήνει και δεν μπορώ να το ξαναανοίξω! Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά;

Παρακαλώ, βοηθείστε με!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως στα καίει ο φορτιστής ή το αυτοκίνητο?

τον φορτιστή αυτοκινήτου, τον συνδέουμε στις συσκευές ΑΦΟΥ ξεκινήσει να δουλεύει ο κινητήρας.

 

α και..

δέχομαι pm απο τους γνώστες που έχουν βάλει destinator στο RYE!

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθεί copy/paste κειμένου:

 

Ειλικρινά, με φέρνετε σε πολύ δύσκολη - περισσότερο από ό,τι ίσως πιστεύετε - και έτσι υποχρεώνομαι για μία ακόμη φορά (μετά τον Απρίλιο) να διαγράψω αρκετά μηνύματα. Επαναλαμβάνω λοιπόν για μία ακόμη φορά και ελπίζω (πάλι) πως θα είναι η τελευταία, αυτά που έχω ήδη γράψει και θα σας παρακαλέσω με όσο το δυνατόν πιο ευγενικό τρόπο, να διαβάσετε προσεκτικά και να τα σεβαστείτε.

 

Καταρχήν, απαγορεύεται η ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση περιεχομένου από άτομο που δεν έχει δικαίωμα να διαθέσει το συγκεκριμένο περιεχόμενο βάσει νόμου ή βάσει εμπιστευτικής σχέσης. Απαγορεύεται η ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση λογισμικού ή περιεχομένου κάθε μορφής (κειμένου, εικόνας, ήχου, video, animation) που παραβιάζει οποιαδήποτε δικαιώματα πνευματικής ιδιοκτησίας οποιουδήποτε φορέα (συμπεριλαμβανομένων των εμπορικών μυστικών).

 

Με άλλα λόγια, ΔΕΝ πρέπει να δίνετε links ή να επισυνάπτετε αρχεία που οδηγούν στη λήψη ή περιέχουν προγράμματα πλοήγησης, χάρτες πλοήγησης (ναι, ακόμη και οι scannαρισμένοι χάρτες είναι copyrighted), πειραγμένα εμπορικά προγράμματα (δηλαδή εφαρμογές και παιχίδια που διανέμονται οπουδήποτε στον κόσμο μόνο επί πληρωμή), seri-als, cra-cks, κλειδιά, αντικλείδια κ.ο.κ.

 

Επιπρόθετα, ΔΕΝ θα πρέπει σε καμία περίπτωση να ύποβάλλετε στα forums του myphone.gr αιτήματα για τη λήψη παράνομου περιεχομένου (π.χ. «στείλτε μου τους χάρτες για την άνω - πέρα δόθε περιοχή», «στείλτε μου το τάδε πρόγραμμα 7»). Τα μηνύματα αυτού του είδους επίσης διαγράφονται χωρίς καμία προειδοποίηση. Το ίδιο όμως συμβαίνει και με ανούσια για τη συζήτηση μηνύματα με περιεχόμενο έχεις PM, στείλε μου PM, στέιλε μου email, σου έστειλα PM, σου έστειλα email κ.ο.κ. ΦΥΣΙΚΑ, αν θέλετε να επικοινωνήσετε προσωπικά με κάποιον μπορείτε να το κάνετε ανά πάσα στιγμή. Ωστόσο, φροντίστε αυτή σας η επικοινωνία να είναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ! Μην τη δημοσιοποιείτε σε όλους τους υπόλοιπους επισκέπτες / χρήστες του myphone.gr. Τα άτομα με τα οποία θα επικοινωνήσετε προσωπικά (με την χρήση PMs) γνωρίζουν ότι τους στείλατε PM! Έχουν λάβει ειδοποίηση για αυτό με διαφόρους τρόπους. Και εφόσον επιθυμούν, θα σας απαντήσουν με τον ίδιο τρόπο, εφόσον φυσικά το κρίνουν απαραίτητο.

 

Τέλος αν δεν θέλετε να γεμίσει το γραμματοκιβώτιό σας με χιλιάδες spam μηνύματα, ΠΟΤΕ, μην δημοσιοποιείτε οπουδήποτε στο Internet την ηλεκτρονική σας διεύθυνση (email). Είναι πολύ εύκολο να συλλεχθεί από διάφορα περίεργα ρομποτάκια (spam bots) τρίτων και πριν το καταλάβετε να γεμίσει το mailbox σας με χιλιάδες spam μηνύματα.

 

Πραγματικά, δεν θέλω ούτε να γίνομαι κουραστικός, ούτε όμως και να επαναλαμβάνομαι ξανά και ξανά. Ελπίζω ειλικρινά να έγινα κατανοητός αυτήν τη φορά. Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και ελπίζω να σεβαστείτε τους όρους χρήσης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα!

Έχω πάρει το rye 3503 και στην πρώτη μου χρήση, αφού μου τελείωσε η μπαταρία και το συνέδεσα στον φορτιστή αυτοκινήτου και ενώ στην αρχή λειτουργούσε κανονικά (ρεύμα έπαιρνε από τον φορτιστή), σε κάποια φάση έσβησε ξαφνικά και ενώ έδειχνε ότι φορτίζει, δεν μπορούσα να το ανοίξω! Το πήγα στον Κώτσόβολο και μου το αλλάξανε. Το δέυτερο που μου δώσανε παρουσίασε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα δηλ. τελειώνει η μπαταρία, το συνδέω με το φορτιστή αυτοκινήτου και ενώ λειτουργεί κανονικά σε κάποια φάση σβήνει και δεν μπορώ να το ξαναανοίξω! Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά;

Παρακαλώ, βοηθείστε με!

Δεν κάνεις κανένα λάθος, απλά είναι προβληματικές μερικές συσκευές (αν όχι οι περισσότερες). Το ίδιο έπαθα κι εγώ με την πρώτη συσκευή, του πέρασα το Dest 7 και ενώ φόρτιζε στο αυτοκίνητο έσβησε μετά από 10 min και δεν ξανάναψε ποτέ. Μου το αλλάξανε αμέσως στον Κωτσόβολο (φάνηκε ότι γνωρίζανε το πρόβλημα) και αφού μου έδειξαν στο κατάστημα ότι το δεύτερο ανοίγει κανονικά, μου πρότειναν να μην το ανοιξω πριν φορτίσει πλήρως (για 5 ώρες την πρώτη φορά σε laptop με USB). Αυτό και έκανα αποφεύγοντας να βάλω SD κάρτα μήπως και έφταιγε εκείνη για το μπλοκάρισμα. Στο πρώτο άνοιγμα (πλήρως φορτισμένο) μετά την μπάρα φόρτωσης στην οθόνη έναρξης κι αυτή η συσκευή πέθανε!!! Η τρίτη συσκευή που μου δώσανε λειτουργεί τέλεια, όπως και αν φορτίσει, με ότι πρόγραμμα κι αν τρέξει....

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ το rye 3503 πριν απο μια εβδομάδα κι έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Κατα την πρώτη φόρτιση άναβε μόνο του και τώρα έχει σβήσει και δεν ξανανοίγει...Δευτέρα στον Κωτσόβολο. Επίσης όσο ήταν ανοιχτό και το δούλεψα (κάπου στα 15 λεπτά) μου φάνηκε αρκετά αργό με destinator 7. Αν το δεχτούν στον Κωτσόβολο, πάω για mio...
ΑΡΗ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ...
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ το rye 3503 πριν απο μια εβδομάδα κι έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Κατα την πρώτη φόρτιση άναβε μόνο του και τώρα έχει σβήσει και δεν ξανανοίγει...Δευτέρα στον Κωτσόβολο. Επίσης όσο ήταν ανοιχτό και το δούλεψα (κάπου στα 15 λεπτά) μου φάνηκε αρκετά αργό με destinator 7. Αν το δεχτούν στον Κωτσόβολο, πάω για mio...

Και βέβαια θα το δεχτούν. Εμένα μου πρότειναν ή να πάρω άλλη μάρκα (άρα πιο ακριβή) ή να μου δώσουν τα λεφτά πίσω. Επέλεξα να δοκιμάσω και τρίτη συσκευή με σκοπό να την ξετινάξω στις φορτίσεις και στα ανοιγοκλεισίματα ώστε να φανεί γρήγορα αν είναι προβληματική. Κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα και τρέχει σφαίρα με το Dest 7. Αντίθετα η πρώτη που λίγο πρόλαβε να δουλέψει με το Dest 7 ήταν σαφώς πιο αργή και κολλούσε σε ορισμένες επιλογές. Άρα ξετινάξτε τα να εμφανίσουν γρήγορα τα προβλήματα...Αν η συσκευή είναι εντάξει δεν καταλαβαίνει από φορτίσεις ή προγράμματα....

P.S. Αρης for ever

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΑΚΟΥΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΕΤΕ ΚΟΠΟ

 

όλη η παρτίδα της προσφοράς του Κωτσόβολου - Ελεκτρο Γουρλντ είναι ελλατωματική

 

4 συσκευές αλλαξα σε διαστημα 3ών ημερών και τελικά ζήτησα τα λεφτά μου πίσω...απλά δεν δουλεύουν

 

με το που τελειώσει η πρώτη φόρτιση απλά μετά απο αυτό δεν φορτίζουν.

 

όσοι θέλετε να ταλαιπωρηθείτε συνεχίστε να αγοράζετε το 3503...

 

Πάντως τα παιδιά του Ελεκτρο Γουόρλντ ήταν εξυπηρετικά και με χιούμορ προσπάθησαν να με βοηθήσουν όσο μπορούσαν.

 

Στην αρχή σκέφτηκα να ζητήσω αντικατάσταση απο την ίδια την RYE αλλά τελικά βαρέθηκα να ασχοληθώ για 100ε...

 

Πάντως το εκθεσιακό κομμάτι του European Treveller δουλεύει ακόμα...και φυσικά είναι πιό ακριβο.

Link to comment
Share on other sites

ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΛΕΟΝ. ΑΝ ΚΑΙ Η 4η ΣΥΣΚΕΥΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ, ΑΛΛΑ ΤΗ ΦΟΡΤΙΖΩ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ. ΑΝ ΜΟΥ ΚΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ. ΚΡΙΜΑ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑΤΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΗ
Proud owner of a Palm Centro, IPhone 3GS, Blackberry 9300 3G, HP Pre 3, Blackberry Q5
Link to comment
Share on other sites

παντως μου κανει λιγο εντυπωση να εχουν προβλημα γιατι το φερνουν μεγαλα μαγαζια και θεωρω οτι δεν ειναι οτι καλυτερο να μπαινουν σε τετοιου ειδους περιπετειες.

Η αληθεια ειναι παντως ειναι οτι λιγο προβληματιστικα παρολα οσων αναφερω παραπανω :worry: γιατι σκεφτομαι να προχωρησω σε αγορα του

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και εγώ δελεάστηκα από την τιμή και από το γεγονός ότι η συσκευή είναι ξεκλείδωτη αλλά μου χάλασε σε 3 μέρες. Φόρτιζε αλλά δεν άνοιγε.

 

Ίσως είναι καλύτερο να το σκεφτείς περισσότερο.

 

Όπως σίγουρα πρέπει να σκεφτονται περισσότερο και αυτοί που τα πουλάνε...πριν τα πουλήσουν...

Link to comment
Share on other sites

kyrioi oi kinezikes syskeyes me timh sta 120 euro sth ellada,sto exoteriko tis briskeis 50 me 60.

dhladh ti poiothta ylikon perimeneis naxoun?

o kathenas bebaia einai eleytheros na epilexei alla to oti plhroneis perneis einai epikairo gia akomh mia fora.

 

kai gia ENHMEROSH....

ORAIO TO IGO8............moy eferan ena paketo kai to douleyo edo kai 3 meres.

otan eimai etoimos tha epaneltho me sxolia...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως 3 Rye που πέρασαν από τα χέρια μου σε φίλους δουλεύουν ΟΚ εδώ και μήνες. Μήπως πλέον τους έχουν μείνει μόνο στοκ από επιστροφές και τα ξαναβάζουν πάλι στο κουτί και τα ξαναπουλάνε όπως συνηθίζεται εδώ στην Ελλάδα από τις αλυσίδες?
I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

ΚΥΡΙΟΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΤΗΝ ΑΝΕΙΠΩΤΗ ΧΑΡΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!

ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΑ ΤΗ ΝΕΑ ΣΕΙΡΑ ΤΗΣ ΜΙΟ ΤΗΝ ΜΙΟ MOOV...........

KΕΛΑΗΔΑΕΙ ΣΤΑ ΕΜΠΕΙΡΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΜΟΥ........

ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΤΑ ΠΑΚΕΤΑ....

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΒΓΕΙ ΓΙΑ ΤΕΣΤ(....ΒΕΝΖΙΝΑ ΘΕΛΟΝΤΟΣ!!!!!!!).

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΚΥΡΙΟΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΤΗΝ ΑΝΕΙΠΩΤΗ ΧΑΡΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!

ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΑ ΤΗ ΝΕΑ ΣΕΙΡΑ ΤΗΣ ΜΙΟ ΤΗΝ ΜΙΟ MOOV...........

KΕΛΑΗΔΑΕΙ ΣΤΑ ΕΜΠΕΙΡΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΜΟΥ........

ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΤΑ ΠΑΚΕΤΑ....

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΒΓΕΙ ΓΙΑ ΤΕΣΤ(....ΒΕΝΖΙΝΑ ΘΕΛΟΝΤΟΣ!!!!!!!).

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

 

Αναμένουμε με αγωνία :)

 

Καλό βράδυ

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Δευτερη συσκευή rye 3503 και πάει πίσω στο electroworld αυτή τη φορά καθώς ο Κωτσόβολος στην επιστροφή της πρώτης δεν είχε συσκευή και με παρέπεμψε στο electroworld για να πάρω νέα. Το ίδιο μαγαζί είναι...
ΑΡΗ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ...
Link to comment
Share on other sites

ΩΩΩΩ MAS TIMHSE ME TH PAROYSIA TOY KAI ...TO KOLVNAKI STO FTOXO MAS THREAD........

GEIA SOY KALE MOY FILE

 

 

Στο thread είμαι καθημερινά, απλά δεν έχω τίποτα να πω (αρχηγών γαρ παρόντων), οπότε απλά διαβάζω :) :rolleyes:

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Μετα απο αρκετο καιρο λογο τεχνικων προβληματων καταφερα να ξαναμπω στο forum.Εχω το RYE4306 και τελευταια φορα ο φιλος miogps με βοηθησε να εγκαταστησω το destinator7.Λογo:p αναγκαστικου format στον υπολογιστη οτιδηποτε αλλο χαθηκε.Οποιος μπορει ας στειλει ενα pm με οτι καινουριο εχω χασει και μπορω να βαλω στο μηχανακι.Ευχαριστω.;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Μετα απο αρκετο καιρο λογο τεχνικων προβληματων καταφερα να ξαναμπω στο forum.Εχω το RYE4306 και τελευταια φορα ο φιλος miogps με βοηθησε να εγκαταστησω το destinator7.Λογo:p αναγκαστικου format στον υπολογιστη οτιδηποτε αλλο χαθηκε.Οποιος μπορει ας στειλει ενα pm με οτι καινουριο εχω χασει και μπορω να βαλω στο μηχανακι.Ευχαριστω.;)

 

KALOS HRTHES

KYTA TO POST 828.

BY THE WAY..............

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δευτερη συσκευή rye 3503 και πάει πίσω στο electroworld αυτή τη φορά καθώς ο Κωτσόβολος στην επιστροφή της πρώτης δεν είχε συσκευή και με παρέπεμψε στο electroworld για να πάρω νέα. Το ίδιο μαγαζί είναι...

 

Φίλε gsis όταν αγόρασα το μηχανάκι αυτό που έδωσαν 10 μέρες διορία να το αντικαταστήσω αν παρουσίαζε πρόβλημα. Εμένα μου έσβησε το Rye και δεν ξανά άναψε ποτέ την δέκατη μέρα Σάββατο που ταξίδευα και το δοκίμαζα και προφανώς δεν μπορούσα να το επιστρέψω απο εκεί που ήμουνα. Πιστεύεις ότι ακόμα και όταν παρέλθει ο χρόνος των 10 ημερών θα το αντικαταστήσουν; Εσένα σου έδωσαν άλλο αφού πέρασαν 10 μέρες;

 

Προσωπικά σκέφτομαι να πάρω κανένα άλλο γιατί ο Κωτσόβολος ξεπούλησε ότι προβληματικό είχε στην τελευταία του παρτίδα. Ένας συνάδελφος μου που το πήρε πρίν 3 μήνες ακομα του δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

εγω κάτι avi που του βαλα να παίξει τα παίζει άνετα για κανα τέταρτο και μετά κάνει κατι κολλήματα...δε ξέρω αν φταίει το δικο μου rye η το κάνει και σε άλλους
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει, αλλά μη τρελαίνεσαι για τη δουλειά που το πήρες και για 119 γιουρο είναι μια χαρά.
Proud owner of a Palm Centro, IPhone 3GS, Blackberry 9300 3G, HP Pre 3, Blackberry Q5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...