Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[gps]

port=2

baud=4800

protocol=nmea

 

 

για οσους εχουν τo igo και δεν βρισκει σημα το gps αυτες ειναι οι ρυθμισεις στο αρχειο sys για να δουλεψει.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικα το καλωδιο usb ποιοι το πηραν με πια διαδικασια και απο πιο καταστημα ?

 

Εγώ πάντος το αγόρασα χωρίς να τους κάνω νούμερα

Link to comment
Share on other sites

re paidia..gia na oloklirosoume gia ayti ti siskeyi..tin pairnoume,tis allazoume to programma se destinator 7 apo edo kai exoume kai ta speedcameras kai ola ta simeia ayta??kapoios pou eipe gia antiradar to ekane meso programmatos i allis siskeyis?axizei telika na tin kanoume tin kinisi kai na to paroume kai emeis na xestravothoume??eyxaristo ek ton proteron..an kapoios mporei na me diafotisei se ola kai akoma perisotera eimai eygnomon...
Link to comment
Share on other sites

ένας φίλος με το που το πήρε του πέρασε windows mobile 5 !!!!! Σε λίγες μέρες που γυρνάει από ταξίδι που έχει πάει πιστεύω να έχουμε περισσότερες πληροφορίες .

 

Φίλε trveler 1, μας "άνοιξες την όρεξη" :food:

Καλή του ώρα εκεί που βρίσκεται ο φίλος σου, που πέρασε τα Wm5 και τον περιμένουμε με αγωνία να μας πει πως το έκανε :shock:

 

Όσο για το φίλο luzu που ανησυχεί αν τα Wm είναι διαφορετικά: Το πρόγραμμα για τα PDA βασίζεται στην ίδια φιλοσοφία των κανονικών Windows ενός Η/Υ, με μικρές διαφορές. Η χρήση του δεν είναι δύσκολη. Άλλωστε, τόσο στο παρών forum, όσο και σε πολλά άλλα, υπάρχουν πολλά γραμμένα για το κομμάτι αυτό, και ακόμη περισσότεροι φίλοι που μπορούν να βοηθήσουν σε περίπτωση προβλήματος, ή αποριών :D

Πάντως, από ότι είδα, στο cd της συσκευής, δεν έχει το πρόγραμμα για τα 4.2

 

Το σίγουρο είναι ότι αν τελικά ισχύει αυτό που μας ανέφερε ο trveler 1, τότε το "φτωχό" μας, πλην "τίμιο" gps θα μεταμορφωθεί...;)

 

Αλλά ακόμη και να μην είναι έτσι, η συγκεκριμένη συσκευή, για τα λεφτά της, μπορεί να κάνει πολύ περισσότερα απο πολλές ακριβότερες, στις οποίες για να έχεις την ικανοποίηση της επιλογής και της εναλλαγής προγράμματος πλοήγησης, πρέπει πρώτα να τις ξεκλειδώσεις :mad:

 

Γεγονός είναι πάντως, ότι για το RYE 3503, δεν ισχύει αυτό που λένε: Ότι πληρώσεις, παίρνεις". Πληρώνεις λίγα και παίρνεις πολύ περισσότερα. :lol:

«Διαφωνώ με ότι λες αλλά θα υπερασπιστώ το δικαίωμά σου να τα λες» (Βολτέρος) [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

xrhsimopoiontas to default programma (sygic) eida oti otan allaza diadromh apo authn pou proteine eskage k eprepe na xanatrexw to programma

yparxei kapoia lysh?

 

Τι να το κάνεις το πρόγραμμα που έχει πάνω της η συσκευή;:blink:

Περνάς το Destinator με τους τελευταίους Ελληνικούς χάρτες και είσαι μια χάρά. :rolleyes:

Αλλά ακόμη και αν επιμένεις στο πρόγραμμα, (εκτιμώ) λόγω χαρτών, βάζεις το iGo 6 που χρησιμοποεί τους ίδιους ακριβώς χάρτες και σαν πρόγραμμα είναι σαφώς ανώτερο απο το Surgic Drive.:cool:

«Διαφωνώ με ότι λες αλλά θα υπερασπιστώ το δικαίωμά σου να τα λες» (Βολτέρος) [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ενδιαφέρομαι να αγοράσω μια συσκευή GPS για χρήση κυρίως στην Ελλάδα και πιο σπάνια εξωτερικό.

 

Από ότι είδα σ' αυτο το thread το RYE traveler 3503 είναι καλή περίπτωση. Ο Κωτσόβολος από ότι βλέπω έχει 2 εκδόσεις. Την απλή και την Europe που είναι 50€ ακριβότερη. Αν κατάλαβα καλά η μόνη διαφορά της έκδοσης Europe είναι ότι έχει χάρτες της Ευρώπης. Σωστά;

 

Επίσης αν κατάλαβα καλά για χρήση στην Ελλάδα θα πρέπει να βάλω το destinator.

 

Το ερώτημα τώρα είναι:

 

Αν θέλω να κινηθώ στο εξωτερικό (κυρίως Τουρκία, Βουλγαρία, Ρουμανία, Ουγγαρία), το destinator έχει καλούς χάρτες ή αξίζουν μόνο αυτοί της Ελλάδας;

 

Αν δεν έχει καλούς αξίζει να πάρω την έκδοση Europe και να χρησιμοποιήσω αυτούς που έχει ενσωματωμένους ή είναι καλοί μόνο για δυτική Ευρώπη;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει και τα δύο. Το ένα (το απλό) το έκανα δώρο και το άλλο (της Ευρώπης) το κράτησα για μένα. Ψάχνοντάς το λίγο, διαπίστωσα εκ πρώτης όψεως ότι οι Ευρωπαϊκοί του χάρτες δεν είναι καλοί... Ίσως να μην έκανα κάτι σωστα :O

Το έβαλα στο Παρίσι, που έχω πάει, και δεν απεικόνησε, παρά μόνο τους κεντρικούς δρόμους. Για σύγκριση του έβαλα και Ρώμη, αλλά και εκεί δεν έδειξε λεπτομέρειες της πόλης.

Επισημαίνω και πάλι ότι ίσως να μην έκανα κάτι σωστά.

 

Αντίστοιχα, με το Destinator, όπου βρήκα χάρτες της Ευρώπης, (ανά χώρα), του πέρασα το Γαλλικό και με την ίδια διαδικασία, του έβαλα το Παρίσι και μου έδειξε πλήρως όλες τις λεπτομέρειες της πόλης.

 

Εξάλλου εγώ, το European Traveler το πήρα εξ΄ανάγκης, δεδομένου ότι ήθελα το απλό, αλλά τους είχε τελειώσει και η αναμονή για παραγγελία ξεπερνούσε τον ένα μήνα... Συνεπώς δεν το πήρα για τους Ευρωπαϊκούς χάρτες. :cool: Δεν το πήρα καν για το πρόγραμμα και τους χάρτες που έχει πάνω :lol:

Είδα ότι η συσκευή απο μόνη της είναι μια εξαιρετικά τίμια πρόταση. Αρκεί να σου πώ ότι έχω και ένα MLS με νόμιμο Destinator και οθόνη 4,3 και το έχω στη θήκη του στο συρτάρι...

 

Αυτά από μένα.

«Διαφωνώ με ότι λες αλλά θα υπερασπιστώ το δικαίωμά σου να τα λες» (Βολτέρος) [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

KALHMERA

DEN EXO MEGALH SXESH ME AYTA

ALLA MONO ME ISXIOS PRAGMATA KAI ROTO AKSIZI KANEIS NA TO PAREI

SHGOYRA LOGO DOYLEIAS TO XRIZOME

TAXIDEBO SE OLES THS POLHS

 

 

:rtfm::rtfm: Δώδεκα γεμάτες σελίδες, με όλες τις λεπτομέρειες, δεν τις διάβασες;

Κάνε τον κόπο και θα σου απαντηθούν όλες σου οι απορίες :wink:

«Διαφωνώ με ότι λες αλλά θα υπερασπιστώ το δικαίωμά σου να τα λες» (Βολτέρος) [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Νεος user και παρ'ολη την σχετικη εμπειρια μου δεν μπορω να κανω να τρεξει το destinator στο rye 3503.Καποια βοηθεια ρε παιδια?

Ευχαριστω !!!!

Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας νέος και άσχετος στην παρέα που αγόρασε το 3503 και θέλει βοήθεια για τον Dest7, που και πως, κλπ. Είμαι υπόχρεος σε όποιο μέλος του Forum θέλει να με βοηθήσει με ένα PM.

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

θελω να ευχαριστησω τα μελη,panosvlass,serios1954,harry_m,master_s, για την αμεση βοηθεια τους!!!!μακαρι να υπαρχει παντοτε τετοια προθυμια.παιδια δεν τα εχω εγκαταστησει ακομα,μολις το κανω θα πω εντυπωσεις! και αν εχω αποριες θα ξαναστειλω!1000 ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Kalhmera entelos neos xrhsths . Pedia help, exw k egw auto to rye 3503 europe k shmera to phra gia prwth fora volta mazi mou sthn kavala, apo opu eimai. to Programa pou exei einai sxedon xalia gia auto thelw na perasw panw to destinator 7 pou tosa kala exete pei oloi edw mesa. Vazw loipon thn sd mou sto laptop, pernaw to programa dest 7( to katevasa apo to rapidshare), kanw reboot, dhlwnw ton plohgo (dest 7) alla molis paw na kanw plohghsh mou deixnei thn klepsidra gia merika secs k meta tipota..... An mporei kapios na mou pei pia vhmata prepei na kanw tha to ektimousa pollu... Euxaristw ek ton protero ....
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα destinator δουλευει σωστα, Igo επισης , o Explorer στα Windows οκ το Sigyc το περασα στην καρτα ,αλλα το Mio δεν το καταφερα ακομη εχει κανεις να δωσει καμια συμβουλη?Το OziExplorerCE v2.01 που τρεχει και ναυτικους χαρτες μπορεσε να το βαλει κανεις??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...