Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:lol:Παιδιά καλησπέρα σας. Πήρα και εγώ το rye αλλά δεν ξέρω πια έκδοση Destinator χρειάζεται και ποια windows mobile. Παρακαλώ οποιοσδήποτε ας μου στείλει ένα pm για να το τοποθετήσω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

GIA THN ENHMEROSH SAS EXEI BGALEI H CREATIVE TH POSOSTIAIA KALYPSH ANA NOMO THS ELLHNIKHS EPIKRATEIAS. TH THEORO POLY SHMANTIKH GIA TO SXEDIASMO TON MELLONTIKON TAXIDION MAS

http://www.creativeimage.gr/coverage/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι, γειά σας και από μένα και καλώς σας βρήκα :)

Διάβασα με προσοχή όλες τις σελίδες του topic για το συγκεκριμένο gps (RYE 3503) και εν συνεχεία το αγόρασα.

Ομολογώ ότι την επιλογή μου την βάρυνε τα όσα αναφέρθηκαν στα προηγούμενα post.

Θα με ενδιέφερε και εμένα να μου υποδείξει κάποιος φίλος τον τρόπο για να περάσω πάνω το Destinator 7. :rolleyes:

 

Σας ευχαριστώ πολύ και περιμένω με αγωνία :)

«Διαφωνώ με ότι λες αλλά θα υπερασπιστώ το δικαίωμά σου να τα λες» (Βολτέρος) [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ ένας ακόμα νέος χρήστης του 3503. Ζητώ να μάθω εάν γνωρίζει κανείς:

α) Πως μπορώ να χρησιμοποιώ ταυτόχρονα το ενσωματομένο λογισμικό και το destinator από την κάρτα μνήμης; Πρέπει να σβήσουμε το λογισμικό πρώτα από την flash ή απλά να αλλάξουμε τη διαδρομή στους φακέλους ώστε ο δέκτης να κάνει boot από την κάρτα;

β) Μπορεί κάποιος να περιγράψει επακριβώς βήμα-βήμα τη διαδικασία φόρτωσης του destinator και των χαρτών ώστε να μην ρωτάμε όλοι τα ίδια, κάτι σαν οδηγό προς ναυτιλομένους;

 

Αν κάποιος μπορεί ας μπει στον κόπο ..........

Amoi N828, SE Live Walkman, Nokia 101
Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους φίλους jmach, panosvlass και serios1954, για την άμεση ανταπόκριση τους. :respect:

 

Θα ακολουθήσω τις οδηγίες και θα αναφέρω αργότερα τα αποτελέσματα. :cool:

«Διαφωνώ με ότι λες αλλά θα υπερασπιστώ το δικαίωμά σου να τα λες» (Βολτέρος) [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

panosvlass ευχαριστώ για το pm, κατάφερα περασα το destinator 7 και δουλευει. Γνώμη μου ομως το Sygic drive ειναι καλυτερο (αν εξαιρεσουμε το error που βγαζει καποιες φορες), για τους εξής λόγους:

1) εμφανίζει ταυτόχρονα Οδο που βρισκόμαστε, χλμ/ωρα, ωρα

2) στο 3d mode εμφανίζει όλα τα ονοματα των οδών

3) εχει ρύθμιση σε χαμηλη ταχυτητα να εχει χαμηλή ενταση φωνητικων οδηγιών

4) εχει βενζιναδικα, εστιατόρια

 

Δεν τα εχω ψάξει και πολυ να δω αν εχει ελλειψεις σε οδους, παντως ακόμη και τη λαρισα την εχει πιστευω όλη. Πείτε μου τι το καλύτερο εχει το dest 7, γιατι όλοι λενε οτι ειναι το καλύτερο, ευχαριστώ προκαταβολικά, Α!!! και αν πατε στον Κωτσόβολο δειχνοντας τη συσκευασία θα σας δώσει δωρεάν ακουστικα και καλώδιο Usb!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί μου φίλοι, γειά σας.

Αποφάσισα και εγώ να αγοράσω το RYE 3503 διαβάζοντας τα όσα γράφθηκαν στο forum.

Θα μπορούσε να μου υποδείξει και μένα κάποιος καλός άνθρωπος τον τρόπο για να περάσω το Destinator 7.

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ,περιμένω με ανυπομονησία.

:worry:

Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα μικρό cd των 8 cm (mini-cd) στο κουτί, που έχει και το manual μέσα. Αν δεν το έχει απευθύνσου στην εταιρεία...

 

ontws file eixe mini cd egw nomiza oti tha dw kanoniko cd perasa to destinator7 poly eykola oyte 1 lepto den efaga perimena oti i diadikasia tha htan poly polyploki apo ayta poy diavaza gia alla destinator opws to mio... gia ta leyta toy einai poly eksipni agora!!! i pwlitria apo to kwtsobolo moy elege oti an edina 30 eyrw tha eperna eggyisi gia 4 xronia, ta edwse kaneis; mporei kapoios filos na moy pei pws tha perasw kai to igo na dw ti paizei kai me ayto kai an exei kapoios as stilei naytikoys xartes. to igo thewritai oti einai kalitero apo to destinator7;

venceremos
Link to comment
Share on other sites

Α!!! και αν πατε στον Κωτσόβολο δειχνοντας τη συσκευασία θα σας δώσει δωρεάν ακουστικα και καλώδιο Usb!

 

Πολύ καλή ιδέα :D

 

Και εμένα η συσκευασία τα γράφει όλα αυτά, αλλά δεν τα είχε μέσα :mad:

 

Βέβαια καλώδιο σύνδεσης είχα ήδη απο άλλη συσκευή, που ταιριάζει, ενώ για τα ακουστικά, μάλλον κάνουν αυτά που συνοδεύουν τα κινητά τηλέφωνα. Γιαυτό άλλωστε δεν τα... αναζήτησα.

Παρόλα αυτά, αν τα δικαιούμαστε, γιατί να μην τα πάρουμε;;; Υποθέτω ότι για το μέγεθος αυτού του καταστήματος, ένα καλώδιο και τα ακουστικά, θα είναι ...σταγόνα στον ωκεανό.

«Διαφωνώ με ότι λες αλλά θα υπερασπιστώ το δικαίωμά σου να τα λες» (Βολτέρος) [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αγόρασα και εγώ και για τα λεφτά που έδωσα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μήπως υπάρχει κάποιος φίλος να με βοηθήσει να περάσω Destinator (όλοι το κάνατε κάτι θα ξέρετε παραπάνω από εμένα τον άσχετο).
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

panosvlass ευχαριστώ για το pm, κατάφερα περασα το destinator 7 και δουλευει. Γνώμη μου ομως το Sygic drive ειναι καλυτερο (αν εξαιρεσουμε το error που βγαζει καποιες φορες), για τους εξής λόγους:

1) εμφανίζει ταυτόχρονα Οδο που βρισκόμαστε, χλμ/ωρα, ωρα

2) στο 3d mode εμφανίζει όλα τα ονοματα των οδών

3) εχει ρύθμιση σε χαμηλη ταχυτητα να εχει χαμηλή ενταση φωνητικων οδηγιών

4) εχει βενζιναδικα, εστιατόρια

 

Δεν τα εχω ψάξει και πολυ να δω αν εχει ελλειψεις σε οδους, παντως ακόμη και τη λαρισα την εχει πιστευω όλη. Πείτε μου τι το καλύτερο εχει το dest 7, γιατι όλοι λενε οτι ειναι το καλύτερο, ευχαριστώ προκαταβολικά, Α!!! και αν πατε στον Κωτσόβολο δειχνοντας τη συσκευασία θα σας δώσει δωρεάν ακουστικα και καλώδιο Usb!

mh biazesai na bgaleis symperasmata.....

mporei na ektethis....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

KALISPERA PAIDES.. TO RYE 3503 TA EFTISE XORIS NA KSERO GIATI.. DYO MERES DOULEYE KANONIKA ME DEST 7 KAI PRIN APO LIGO PAGVSE KSAFNIKA I OTHONI .... TO EKLEISA KAI TO KSANANOIKSA KAI APO TOTE MIA LEYKH OTHONI EMFANIZETAI GIA NA MOU DEIKSEI OTI TA MIXANAKIA XALANE KAMIA FORA... :cry:ENTOMETAKSI KANO KLIK STIN OTHONI KAI AKOYGETAI OTI DOULEYEI.. TI EGINE ENAS THEOS KSEREI,, TREXO STON KOTSOVOLO NA DO TI THA GINEI.. ELPIZO NA KSANAXREIASTEI NA MPO STO FORUM...:lol:
Link to comment
Share on other sites

mh biazesai na bgaleis symperasmata.....

mporei na ektethis....

 

Makari, as ta sygkrinei kai kanenas allos pou exei doulepsei pio poly kairo kai ta 2 programmata. Ennoeitai zitiste usb kai akoustika, apo tin etaireia pou ta eisagoun mou eipan oti to gnwrizoun oti o kotsobolos ta bgazei kai bazei ti beloudini 8ikoula. Parepiptwntos o ixos apo ta akoustika se mp3 einai eleinos, exei mexri kai 8orybo, alla as min 3exname oti to pirame gia GPS :X

Link to comment
Share on other sites

Επανήλθα δριμύτερος :clap:

Το destinator λειτουργεί θαυμάσια με το RYE, χωρίς κολλήματα και αδικαιολόγητες καθυστερήσεις. Επίσης, σαν συσκευή συμπεριφέρεται πολύ καλά, παρά τη χαμηλή τιμή της.

Αυτά για την ώρα...

 

Και πάλι ένα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στους φίλους που βοήθησαν να ολοκληρώσω με επιτυχία την διαδικασία της εγκατάστασης.:up::dance:

«Διαφωνώ με ότι λες αλλά θα υπερασπιστώ το δικαίωμά σου να τα λες» (Βολτέρος) [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Makari, as ta sygkrinei kai kanenas allos pou exei doulepsei pio poly kairo kai ta 2 programmata. Ennoeitai zitiste usb kai akoustika, apo tin etaireia pou ta eisagoun mou eipan oti to gnwrizoun oti o kotsobolos ta bgazei kai bazei ti beloudini 8ikoula. Parepiptwntos o ixos apo ta akoustika se mp3 einai eleinos, exei mexri kai 8orybo, alla as min 3exname oti to pirame gia GPS :X

 

Εγω εχω την εντυπωση οτι σαν προγραμματα ειναι ποιο καλο της synic drive αλλα σαν χαρτες ειναι πληρεστεροι του dest. Ακομα ομως δεν εχω δοκιμασει τον αναβαθμισμενο χαρτη NaviGreece_2008.01

 

Makari, as ta sygkrinei kai kanenas allos pou exei doulepsei pio poly kairo kai ta 2 programmata. Ennoeitai zitiste usb kai akoustika, apo tin etaireia pou ta eisagoun mou eipan oti to gnwrizoun oti o kotsobolos ta bgazei kai bazei ti beloudini 8ikoula. Parepiptwntos o ixos apo ta akoustika se mp3 einai eleinos, exei mexri kai 8orybo, alla as min 3exname oti to pirame gia GPS :X

 

το δοκιμασα και με δικα μου ακουστικα , η ποιοτητα του ηχου βελτιωθηκε πολυ αλλα φυσικα καμια σχεση με καποιο καθαροαιμο mp3 player

Link to comment
Share on other sites

panosvlass ευχαριστώ για το pm, κατάφερα περασα το destinator 7 και δουλευει. Γνώμη μου ομως το Sygic drive ειναι καλυτερο (αν εξαιρεσουμε το error που βγαζει καποιες φορες), για τους εξής λόγους:

1) εμφανίζει ταυτόχρονα Οδο που βρισκόμαστε, χλμ/ωρα, ωρα

2) στο 3d mode εμφανίζει όλα τα ονοματα των οδών

3) εχει ρύθμιση σε χαμηλη ταχυτητα να εχει χαμηλή ενταση φωνητικων οδηγιών

4) εχει βενζιναδικα, εστιατόρια

 

Δεν τα εχω ψάξει και πολυ να δω αν εχει ελλειψεις σε οδους, παντως ακόμη και τη λαρισα την εχει πιστευω όλη. Πείτε μου τι το καλύτερο εχει το dest 7, γιατι όλοι λενε οτι ειναι το καλύτερο, ευχαριστώ προκαταβολικά, Α!!! και αν πατε στον Κωτσόβολο δειχνοντας τη συσκευασία θα σας δώσει δωρεάν ακουστικα και καλώδιο Usb!

 

καλησπερα,.. κανεις λαθος την Λαρισα δεν την εχει ολη δηλ. αριθμους οδων εκτος απο Παναγουλη και γυρω δρομους ουτε καν την Κουμα, τα καλα του Sygic drive ειναι. 1. βγαζει το οριο ταχυτητας σε κυκλο σε καθε δρομο που κινησε. βεβαια στην εθνικη 120 αντι 130 και 2. οτι οταν ο δρομος εχει αριθμηση το αριθμο στο υψος που παρνασ πχ Ηπειρου 88/85 αλλα οτον το ονομα του δρομου ειναι μεγαλο τοτε βγαζει πχ Ηρωων Πολυτεχ.... και δεν ξερεις τον αριθμο

εχω 4 προγαμματα 1.Sygic drive 2.PAPAGO 10 KAI 12 .3.DESTI7 KAI 4. iGO8

το καλυτερο και πιο ενημερωμενο ειναι το desti7 εχει ακομη και νεους δρομους μετα το papago, Sygic drive kai iGO8 ισως το iGO8 να ειναι καλ για εξωτερικο με πολυ ομορφο περιβαλον (ντιζαιν) και υπολογιστη ταξιδιου, οπως υπολογιστη ταξιδιου εχει και το papago12

και ταλειωνω σε ταξιδι απο Λαρισα-Καρδιτσα-Τρικαλα-Καλαμπακα-Λαρισα ειχα ταυτοχρονα το Desti7 το Sygic και το PAPAGO12 +antirantar εγινε της τρελλης ποτε δεν συμφωνουσαν και τα τρια και μερικες περιπτωσεις το ενα αριστερα το αλλο ευθεια και το αλλο δεξια και η Σαπφω του desti7 καθε τρια δευτερα (το παταμε-το παταμε)ακομα και σταματημενος....τελος

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ MANOLKOK.ΠΕΡΑΣΑ Κ ΕΓΩ ΤΟ DEST7 Κ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ (ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΤΟΝ PANOSVLASS ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ). ΤΟ SYGIC Κ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΑΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΔΥΟ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΣΥΧΝΑ, ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ. ΜΕΧΡΙ Κ ΣΕ ΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΜΟΥ ΖΗΤΟΥΣΕ ΝΑ ΣΤΡΙΨΩ.ΤΟ DEST ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΕΣ.

ΓΙΑ ΕΥΡΩΠΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΧΑΡΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ DEST7? ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ. Κ ΑΠΟ Ο,ΤΙ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΛΟΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΤΟ I-GO ΓΙΑ ΕΥΡΩΠΗ. ΘΑ ΔΕΧΟΜΟΥΝ ΜΕ ΧΑΡΑ ΚΑΘΕ ΒΟΗΘΕΙΑ Κ ΓΙ'ΑΥΤΟ. ΕΞΑΛΛΟΥ 2GB ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΡΤΑ,ΜΗΝ ΜΕΝΕΙ ΑΔΕΙΑ...ΚΡΙΜΑ ΕΙΝΑΙ...

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ MANOLKOK.ΠΕΡΑΣΑ Κ ΕΓΩ ΤΟ DEST7 Κ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ (ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΤΟΝ PANOSVLASS ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ). ΤΟ SYGIC Κ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΑΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΔΥΟ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΣΥΧΝΑ, ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ. ΜΕΧΡΙ Κ ΣΕ ΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΜΟΥ ΖΗΤΟΥΣΕ ΝΑ ΣΤΡΙΨΩ.ΤΟ DEST ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΕΣ.

ΓΙΑ ΕΥΡΩΠΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΧΑΡΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ DEST7? ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ. Κ ΑΠΟ Ο,ΤΙ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΛΟΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΤΟ I-GO ΓΙΑ ΕΥΡΩΠΗ. ΘΑ ΔΕΧΟΜΟΥΝ ΜΕ ΧΑΡΑ ΚΑΘΕ ΒΟΗΘΕΙΑ Κ ΓΙ'ΑΥΤΟ. ΕΞΑΛΛΟΥ 2GB ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΡΤΑ,ΜΗΝ ΜΕΝΕΙ ΑΔΕΙΑ...ΚΡΙΜΑ ΕΙΝΑΙ...

 

KALHMERA SE OLOYS.

LIOPON

EXO ORGOSEI THN EYROPH ME TO DEST7 GALLIA ITALIA ELBETIA BELGIO GERMANIA AYSTRIA.PLHN THS GALLIAS POY EFTAIGA EGO GIATI O XARTHS HTAN PALIOS KAI EIXA KAPOIA PROBLHMATA STHN NICE TO DEST EINAI APLO KAI AKRIBES.TO IGO MOY THIMIZEI ..ITALIKO AMAXI PIO NTELIKATO ME POLLES ANOUSIES ODHGIES KAI ME KAPOIA PLEONEKTHMATA BEBEOS .

MIA BELTIOSH POY EIDA STH TELEYTEA EKDOSH TOY DEST HTAN H APOKOPH TON EPILOGON POY EXEIS SE MIA PX ANISOPEDO H STHN EXODO MIAS PLATEIAS ME POLLES EXODOYS FENOMENO POLY SYXNO STO EXOTERIKO.

EGO PROSOPIKA SAYTH THN EKDOSH TO EMPISTEYOMAI.

GIA ELLADA DEN TITHETAI THEMA SYGKRISHS

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά :)

Μετά την επιτυχή εγκατάσταση του D7 στο RYE 3503, έγινα περισσότερο ανήσυχος:cool:

Σκεύθηκα, αφού δεν είναι κλειδωμένο (με την έννοια ότι μπορείς να τρέξεις και άλλα προγράμματα, κάτι που δεν επιτρέπουν άλλες ακριβότερες συσκευές), να δοκιμάσω και άλλα λογισμικά :p

 

Γιαυτό λοιπόν θα ήθελα να ρωτήσω, αν υπάρχει η δυνατότητα κάποιος φίλος να "με οδηγήσει" σε αυτά τα προγράμματα (iGo, papaGO κλπ).

Πιστεύω ότι μια ολοκληρωμένη άποψη για όλα τα προγράμματα που διατίθενται στην Ελλάδα, βοηθά για την επιλογή την καλύτερης λύσης. Άλλωστε όλα είναι γούστα :D

 

Ευχαριστώ πολύ και περιμένω :cool:

«Διαφωνώ με ότι λες αλλά θα υπερασπιστώ το δικαίωμά σου να τα λες» (Βολτέρος) [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...