Jump to content

LG KF600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως κάποιος φίλος κάτοχος μπορεί να μου πει εντυπωσεις σε θέματα ποιότητας της εξωτερικής επιφάνειας? Το είδα και μου έρεσε αρκετά αλλά σκέφτομαι αν ... τόση γυαλινη επιφανεια αντέχει και καμιά άτυχη στιγμή επαφής στην τσάντα με άλλα αντικείμενα ... κλειδιά κλπ ...
Panasonic GD50, Ericsson T18s, Ericsson T20i, Nokia 3410, Nokia 5210, Sharp GX25 (Ferrari), Sharp GX40, Sharp 770SH (McLaren Mercedes), Nokia 6300, Nokia 5530
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

επειδη θελω να το παρω θελω εντυπωσεις απο καποιον που το εχει καιρο

κ μια ερωτηση μπορει να παιξει βιντεο κ να φαινεται ενιαιο κ στις 2 οθονες????

Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να το παρω θελω εντυπωσεις απο καποιον που το εχει καιρο

κ μια ερωτηση μπορει να παιξει βιντεο κ να φαινεται ενιαιο κ στις 2 οθονες????

 

νομιζω πως δεν μπορει να φαινεται κ στισ 2 οθονες...

 

πιστευω πωσ αξιζει! ειναι πλ ομορφο... κ εχει πλ καλη καμερα...!!οι φωτογραφιεσ τ ειναι πλ καλες...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως δεν μπορει να φαινεται κ στισ 2 οθονες...

 

πιστευω πωσ αξιζει! ειναι πλ ομορφο... κ εχει πλ καλη καμερα...!!οι φωτογραφιεσ τ ειναι πλ καλες...

αν το εχεις πες μου οσο το δυνατον περισοτερες λεπτομερεις

διαρκεια μπαταριας, ποιοτητα φωτο βιντεο μουσικη κτλ

βασικα ειμαι μεταξυ αυτου κ του kf510 :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα προς όλους.

Μετά από τα reviews, την παρουσίαση και όλα όσα βρήκα στο φόρουμ, που με βοήθησαν πολύ στην τελική επιλογή μου, κατέληξα να πάρω το συγκεκριμένο κινητό.

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένη. όσον αφορά τη διάρκεια της μπαταρίας, είναι μεν σχετικά μικρή αλά εξαρτάται και από το πώς έχεις settάρει το κινητό. αν έχεις βάλει κάθε σου άγγιγμα στην touch screen να αντιστοιχεί σε δόνηση, τότε αποχαιρέτα τη μπαταρία σου μέσα σε δύο μέρες.

Πλέον εμένα κρατάει γύρω στις 3-4 με μία χρήση ομιλίας που μπορεί να φτάνει το 10λεπτο τη μέρα, ίσως και λίγο πιο πολύ, παιχνίδια, sms.

 

Το βασικό μου πρόβλημα είναι η χρήση του Τ9. Σας παρακαλώ, όποιος γνωρίζει πώς να με βοηθήσει, ας με ενημερώσει.

Ανέκαθεν είχα ΝΟΚΙΑ και το Τ9 εκεί είναι αρκετά εύκολο. Εδώ το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν ξέρω πώς να επιλέξω μεταξύ δύο τριών επιλογών που αντιστοιχούν στο ίδιο πάτημα πλήτρων.

ΠΧ. Θέλω να γράψω το "σου". (σπίτι σου δλδ)

Αντιστοιχεί στα ίδια πατήματα με το "Που".

Πού βρίσκεται η επιλογή, ώστε να γράψει τελικώς ΣΟΥ και όχι ΠΟΥ??? Ο αστερίσκος, ή η δίεση δεν κάνουν αυτό το swap μεταξύ των λέξεων-πιθανών επιλογών.

Δε μπορώ να σκεφτώ ότι ένα τόσο έξυπνο κατά τα άλλα κινητό, δεν έχει μεριμνήσει για αυτό το πρόβλημα!!!

Παρακαλώ, όποιος γνωρίζει ας μου λύσει την απορία. (to manual δεν αναφέρει κάτι σχετικά)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για να πας από το "που" στο "σου" πατάς το πάνω βελάκι στην touch οθόνη...

 

Παιδιά πολύ καλό το κινητό! Αυτή η μπαταρία να κρατούσε πάνω από 1 μέρα θα ήταν τέλεια...

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πάρα πολύ!!!! Πραγματικά δε θα το έβρισκα ούτε του χρόνου!!! Είχα απογοητευτεί που κανένας δεν απαντούσε, πλέον δε χρησιμοποιούσα το Τ9 για αυτό το λόγο.

Ευχαριστώ. :)

Η μπαταρία είναι όντως λίγο πρόβλημα... είτε πρέπει κανείς να μη μιλάει και πάρα πολύ, είτε κάθε βράδυ να το φορτίζει...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το πήρε τελικά η μαμά μου χθές.Πολύ ωραίο κινητό και με πολλές λειτουργίες.Πιο πολύ μου αρέσει όταν κάνω zoom σε εικόνα και την εμφανίζει και στις 2 οθόνες.:D
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πηρα το κινητο χτες κ παρατηρησα πως το βιντεο κολλαει αρκετα. Κ σε αυτα που τραβαω εγω αλλα κ σε αυτα που μου στελνουνε. Ξενερωσα πραγματικα!Να κολλαει το βιντεο σε ενα τοσο καινουριο κινητο?!Δεν μου κολλουσε στο Κ700 πριν απο 4 χρονια.

 

Συμβαινει κ σε αλλους????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σε όλους! Το κινητό συνεχίζει ακάθεκτο την καλή λειτυργία του...

 

Επειδή όμως βαρέθηκα να μην έχει προβλήματα αν ενδιαφέρεται κανείς να το ανοίξει για καμιά αλλαγή οθόνης, πλήκτρων κτλ ρίξτε μια ματιά στο service manual...

 

http://rapidshare.com/files/181508211/EN_KF600d_SVC_ENG_080218.pdf

 

Βρήκα και κάτι firmware... Μόλις βρω τρόπο να τα περάσω και επιβαβαιώσω ότι είναι ελληνικά τα ανεβάζω!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
paidia ti leei auto to kinitaki? einai argo se shmeio na ginetai kai eknevristiko..?:wacko:

 

Το πιο "σπαστικο" ειναι οτι θελει φορτιση καθε 1-2 μερες το πολυ...!!:w00t::kill::shoot::chair:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πιο "σπαστικο" ειναι οτι θελει φορτιση καθε 1-2 μερες το πολυ...!!:w00t::kill::shoot::chair:

Αυτό δεν το έχω δει.Με ενεργή τη λειτουργία ''Εξοικονόμηση ενέργειας'' το φορτίζω κάθε 4-5 ημέρες.Μήπως το έχεις με υψηλή φωτεινότητα και χαλάει πολύ μπαταρία;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλεις δόνηση από κουμπιά, μάυρο φόντο, φωτισμό στο 70-75% κράταει 3ήμερο με 2-3 ώρες ομιλίας συνολικά...

 

Πολύ καλό για την τιμή του :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά έχω μεγάλο πρόβλημα. Αγόρασα το Κινητάκι μου πρίν απο τα χριστούγεννα! Μετά από λίγο καιρό άρχισε τα προβλήματα! Μια μέρα το συνδέω στο pc και επειδή κολλησε το pc και δεν ανταποκρινότανε το έβγαλα χωρις ασφαλή κατάργηση! Δεν ήταν η πρώτη φορά ωστόσο το αποτέλεσμα ήταν πολυ θλιβερό! Καμένη κάρτα μνήμης ! Από κει και πέρα έχουνε γίνει πολλα χαζα! Κολλάει και δεν ανταποκρίνεται καθόλου, μολις τελειώνει την αναπαραγωγή ενός video κάνει επανακίνηση (ψέματα αυτο γινοταν και πριν το συμβάν με την κάρτα!) όταν το συνδέω στο pc πολλές φορές ξεσυνδέεται και ξανασυνδέεται μόνο του και τώρα τελευταία (εδώ και 1 μήνα περιπου) έχω μια καινούρια κάρτα (Lexar 2GB- Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η μάρκα) την πρώτη φορά μου έσβησε 180 αρχεία μουσικής μόνο του μέσα σε ένα βράδυ και χτες παρατήρησα οτι μετονομασε αρχεια π.χ. (σε 3D~53027.MP) και δεν παίζει κάποια άλλα! Κάλεσα το σέρβις και έκλεισα ραντεβού να έρθουν να το πάρουν! Αρνηθηκαν πως φταιει το τηλέφωνο (γι'αυτο με τα αρχεια) αλλα θα το πάρουν λένε. Καλά έκανα? Διάβασα πολλά άσχημα σχόλια για το σέρβις και δεν μου άρεσαν....

 

Υ.Γ. Στη νέα κάρτα μνήμης δεν μου τα αποθηκε΄θει στη κάρτα αλλα στο τηλέφωνο όσα στέλνω από bluetooth ξερετε γιατι?

 

Ευχαριστώ που το διαβασατε!

(^'(οο)'^)
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα σύνδεσης με τον υπολογιστή το έχω δει και εγώ και με το KF600 και με το KE500.Κάθε φορά που το συνδέω μου κολλάει όλο τον υπολογιστή και πρέπει να το βγάλω από τη θυρίδα usb για να συνεχίσει να δουλεύει κανονικά ο υπολογιστής μου.Από τις 20 φορές που το έχω βάλει μόνο 2-3 έχω καταφέρει να μεταφέρω δεδομένα από το κινητό στον υπολογιστή και το αντίστροφο.:(:cry:
Link to comment
Share on other sites

το εχεις στείλει ποτε για σέρβις?

Όχι.Ούτε το KF600 αλλά ούτε και το KE500.Το KE500 πρέπει να το στείλω γιατί την θέλει την αναβάθμιση του γιατί το έχω 1 χρόνο+.Το KF600 δεν πιστεύω να θέλει αναβάθμιση.Εξάλλου είναι σχετικά καινούργιο.Στις 6/12 το πήρα.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Οταν πηρα το κινητο ειχε μεσα 2 παιχνιδια touch screen που δουλευαν και στην κατω την οθονη. Που Μπορω να βρω αλλα τετοια?
(^'(οο)'^)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Geia sas paidia kai pali! To esteila mia gia servis veltiothike arketa alla pali tha to steilw aurio to prwi! Genika eimai ligo idioruthmi me ta kinita mou. Thelw nadouleyoun ola stin entelia. An omws den syndeuene auto pou suneuei prin apo 2 meres den tha to estelna. To vradu (kuriaki 26/04) douleue apsoga.. molis eixa valei kai kapoia nea kommatakia kai eixa terastika xara... Akouw mousiki kai to kleinw. To ksananoigw omws meta apo kana 5lepto gia na sugoureutw oti to ksupnitiri einai ruthmismeno swsta. To elegxw kai to kleinw. Tin alli mera to proi xtupaei to knupnitiri me ena apo ta kainouria kommatia pou eixa orisei ws ixo afupnisis. Anoigw to kinitouli mou mesa stin xara m kai...... Den eixe fonto.. Mpa lew mipws xtes allaksa thema kai den to thumamai???? Anyway paw na valw eikona... Anoigw ta arxeia --> eikones--->Ekswteriki mnimi(??????) Pou einai???? O fakelos den uparxei pouthena.... E tha kollise lew kai paw na tis anoiksw apo arxeia-->ekswteriki mnimi... Edw itan pou epatha sok! Emfanizei to minima 'Sfalma Diamorfosis!' Emeina... lew apo pou kai ws pou mia xara douleue... Anoigw tis rutmiseis-->diaxeirisi mnimins-->ekswtweriki mnimi "The card is ananailiable" H prwti mou skepsi itan pws mou ekapse tin karta (oxi pali!!!!) kai etreksa na to sundesw sto pc mou... Prepei na diamorfwsete to disko leei.... Gia na min ta polulogw... Telika katafera na tin diamorfwsw mesw olou kinitou kai twra fainetai na einai kala. Ftaiei i karta???? To tilefwno?? upotithetai oti exei anavathisi??? ti lete???
(^'(οο)'^)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...