Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλ. θα μπούμε σε χοντρά έξοδα: 600 το κινητό + 2000 στα Λέιζερ Λάιν Κλίνικς για μεταμόσχευση μαλλιών... :lol::lol:

 

Σε αντίθεση με το Diamond που παρακολουθούσα, εδώ δεν άκουσα τίποτα αρνητικό μέχρι στιγμής (αν εξαιρέσουμε το samsung-βύσμα που μου τη σπάει κι εμένα).

Αυτό είναι πολύ ευχάριστο. Μου άρεσε που δεν τσιγκουνεύτηκαν στη μπαταρία (βλ. diamond) άσε που σε κάποιους ξεφλουδίζει και το κάσωμα! (diamond πάλι).

 

Εδώ το κάσωμα - οθόνη τι λένε μέχρι στιγμής από γρατσουνιές και τέτοια; Είναι ευαίσθητο;

 

:lol:

 

Δεν είναι καθόλου ευαίσθητο. Αν και για λόγους ψυχολογικούς δεν έχω αφερέσει ακόμη τις ζελατίνες από πάνω του :P Από πίσω δεν γρατσουνιέτε εύκολα λόγο "σαγρέ" επιφάνειας. Κάτι σαν βουρτσισμένο αλουμίνιο φαντάσου. Όμως σε πλαστική έκδοση. Τριγμοί δεν υπάρχουν. Η γύρω γύρω επιφάνεια αφήνει μια εμπιστοσύνη. Όλο μπροστα το ίδιο. Με ένα προστατευτικό στην οθόνη και με προσεκτική χρήση είναι μάλλον κινητό για "χρόνια" ... λέμε τώρα.. :P

 

απλα το κινητακι πεταει.

Δεν νομιζω τελικα να το αποχωριστω απλα θελει αρκετο διαβασμα για ολα που χρειαζεται ενα ppc να δουλεψει.

 

Να μην το αποχωριστείς φίλε. Δεν υπάρχει λόγος. Αν βρεις κάτι καλύτερο πες το και εδώ αν είναι να το μελετήσουμε και εμείς. Γιατί αποχωρίζεσε μια συσκευή για κάποια άλλη συνήθως καλύτερη.

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο ? ... Τώρα αν κάποιος την δει στραβά τη δουλειά απο την αρχή τι να πω. Το σίγουρο είναι ότι δεν έχει αντίπαλο τουλάχιστον στην κατηγορία windows mobile ppc.

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα μου πει καποιος που εχει εγκατεστημενο το destinator σε ποιες ρυθμησεις κλειδωνει το gps?

 

Px com7-8-9

57600 - 115200?

nmea - sirf?

 

ποιες?

Link to comment
Share on other sites

Δουλεψε τελικα λοκαρε αφου ενεργοποιησω το τηλεφωνο?

 

Δεν μπορω ομως να το καταλαβω, δεν βρισκει το gps με κλειστο το τηλεφωνο?

 

Εχει κανεις την ιδια εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ας μου στείλει καποιος με pm το detinator 7 gia to omnia ή ας με πληροφορήσει από που να το κατεβασω.
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΠΕΤΑΕΙ.. Είναι το απολύτως γρηγορότερο PPC στον πλανήτη σε αρχεία βίντεο και ήχου. ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ!!!!

 

απλα το κινητακι πεταει.

 

Κάποιος κάτοχος μπορεί να τρέξει το VSBenchmark

και να μοιραστεί το αποτέλεσμα?

 

http://www.virtualspaghetti.com/index.php?index=8&language=en

 

ευχαριστώ :)

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ας μου στείλει καποιος με pm το detinator 7 gia to omnia ή ας με πληροφορήσει από που να το κατεβασω.

 

κοιτα μερικες σελιδες πιο πισω,η κανε μια αναζητηση στα μηνυματα μου εδω μεσα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις να κανει αναβαθμιση ?

οπως λεει εδω: http://www.samsungmobile.com/promotion/omnia/index.jsp

 

στην εκδοση του pda4u ?

 

phone : i900xxhg5

pda: i900xxhg5/mshg1

 

δουλευει ? κανει update σε κανει καινουργιο ?

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

ROM update ποτε εγινε αυτο? Μ αρεσει το animation της περιστοφης!!

Οι παλαιοι κατωχοι τι κανουν?:(

 

 

δεν μου δουλευει φιλε ειναι για προηγουμενη εκδοση wm. τουλαχιστον ετσι γραφει οταν το κανεις εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις να κανει αναβαθμιση ?

οπως λεει εδω: http://www.samsungmobile.com/promotion/omnia/index.jsp

 

στην εκδοση του pda4u ?

 

phone : i900xxhg5

pda: i900xxhg5/mshg1

 

δουλευει ? κανει update σε κανει καινουργιο ?

 

θα περάσεις μια βόλτα από εδώ

http://www.modaco.com/content/i900-omnia-http-i900-modaco-com/271641/pauls-complete-guide-to-upgrading-your-omnia-to-hh1-and-what-to-do-when-things-go-wrong/

 

θα κάνεις την αναβα8μιση με τα βήματα όπως ακριβώς σου λέει και μετά βάλε όποια ρομ θες....μιλάμε για ιστορία 10 λεπτών

βασικό είναι να έχεις windows xp και full η μπαταρία του ομνια

Link to comment
Share on other sites

θα περάσεις μια βόλτα από εδώ

http://www.modaco.com/content/i900-omnia-http-i900-modaco-com/271641/pauls-complete-guide-to-upgrading-your-omnia-to-hh1-and-what-to-do-when-things-go-wrong/

 

θα κάνεις την αναβα8μιση με τα βήματα όπως ακριβώς σου λέει και μετά βάλε όποια ρομ θες....μιλάμε για ιστορία 10 λεπτών

βασικό είναι να έχεις windows xp και full η μπαταρία του ομνια

 

στο τελος ειμαστε παλι με αγγλικα windows ?

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε τα java games να τα περναμε στην storage αντι για την κυρια καρτα

Παιδια μια απαντηση αμα θελεται

Link to comment
Share on other sites

στο τελος ειμαστε παλι με αγγλικα windows ?

φυσικά,μόλις βάλεις τις 2 ρομς μετά βάλε αυτήν που θες η μείνε με την ρομ του modaco που είναι πάρα πολύ καλή

Link to comment
Share on other sites

Δουλεψε τελικα λοκαρε αφου ενεργοποιησω το τηλεφωνο?

 

Δεν μπορω ομως να το καταλαβω, δεν βρισκει το gps με κλειστο το τηλεφωνο?

 

Εχει κανεις την ιδια εμπειρια?

 

χμμμ... θα το κοιτάξω και θα σου πω. Αλλα δεν νομίζω. Μια εμπειρία που είχα και δε μούπεζε το GPS ήταν επηδη είχα βάλει igo8. Μόλις το φορτώνο το igo8 όλα καλά και ωραία με το πρόγραμμα. Όμως λοκάρει τις θύρες και δεν μου πέζανε μετά τα destinators. Μικρό το κακό. Επαννεκίνηση και τα destinators άψογα. Μήπως είχες πάθει το ίδιο ?

 

 

 

Κάποιος κάτοχος μπορεί να τρέξει το VSBenchmark

και να μοιραστεί το αποτέλεσμα?

 

http://www.virtualspaghetti.com/index.php?index=8&language=en

 

ευχαριστώ :)

 

Αν και με τα benchmarks δεν έχω ιδιαίτερη εμπιστοσύνη θα το δοκιμάσω.

 

 

Παιδια μια απαντηση αμα θελεται

 

Mα που είναι η δυσκολία .. για αυτό δεν απαντά κανείς. Απλά κάνεις αντιγραφή το αρχείο είτε στην εσωτερική μνήμη είτε σε microSD άμα εχεις βάλει.

 

φυσικά,μόλις βάλεις τις 2 ρομς μετά βάλε αυτήν που θες η μείνε με την ρομ του modaco που είναι πάρα πολύ καλή

 

 

Ακη ερώτηση.. Εχεις βάλει τελικα την DXHH1 ? .. Να πω την αμαρτία μου δεν την έχω βάλει. Και ο λόγος απλός. Θέλω διάρκεια μπαταρίας και παντού ακούω το ίδιο. Ότι η μπαταρία τα φτήνει σε μια 2 μέρες.. είναι αλήθεια ?

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

 

Ακη ερώτηση.. Εχεις βάλει τελικα την DXHH1 ? .. Να πω την αμαρτία μου δεν την έχω βάλει. Και ο λόγος απλός. Θέλω διάρκεια μπαταρίας και παντού ακούω το ίδιο. Ότι η μπαταρία τα φτήνει σε μια 2 μέρες.. είναι αλήθεια ?

 

 

Εδώ Νεκτάριε παίρνεις μια απόφαση,θες ταχύτητα και μπαταριά 2 μέρες η θες μπαταριά 3 μέρες και την Μαμά Rom,εγώ διάλεξα το 1ο.

Άλλωστε 2 μέρες για PPC θεωρώ ότι είναι υπεραρκετές,για βάλε το diamond που πρέπει να έχεις μαζί σου γεννήτρια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mα που είναι η δυσκολία .. για αυτό δεν απαντά κανείς. Απλά κάνεις αντιγραφή το αρχείο είτε στην εσωτερική μνήμη είτε σε microSD άμα εχεις βάλει.

καταρχην thanks για την απαντηση,μα και εγω αντιγραφη τα κανω στην storage, οταν παω να τα κανω εγκαταστση τοτε πανε στην μνημη του τηλεφωνου

Link to comment
Share on other sites

Mα που είναι η δυσκολία .. για αυτό δεν απαντά κανείς. Απλά κάνεις αντιγραφή το αρχείο είτε στην εσωτερική μνήμη είτε σε microSD άμα εχεις βάλει.

καταρχην thanks για την απαντηση,μα και εγω αντιγραφη τα κανω στην storage, οταν παω να τα κανω εγκαταστση τοτε πανε στην μνημη του τηλεφωνου

 

δεν σε ρωτάει που θες να κάνεις την εγκατάσταση ? σου κάνει εγκατάσταση κατευθείαν στην ρομ ?

Link to comment
Share on other sites

δεν σε ρωτάει που θες να κάνεις την εγκατάσταση ? σου κάνει εγκατάσταση κατευθείαν στην ρομ ?

ναι αυτο το προβλημα εχω

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο το προβλημα εχω

 

ok ας δοκιμάσουμε κατι λοιπον.

ΚΑΤΑΡΧΗΝ πες μου αν στην αφαίρεση προγραμμάτων υπάρχει το παιχνίδι που κάνεις εγκατάσταση.

αν υπάρχει τότε θα πας με τον file explorer και θα κάνεις αντιγραφή τον φάκελο του παιχνιδιού στην my storage,μετά θα κάνεις απεγκατάσταση του παιχνιδιού και θα πας στην my storage και στον φάκελο που είναι το παιχνίδι ,θα κάνεις αντιγραφή το exe αρχείο του παιχνιδιού και θα το ρίξεις στον φάκελο windows>startup>games σαν συντόμευση .(πριν κάνεις αυτήν την συντόμευση κανε 2πλο κλικ στο εχε που λέγαμε να δεις αν τρέχει το παιχνίδι.)

περιμένω να μου πεις αν έπιασε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι καινούργιος παρακολουθω τις συζυτησεις σας με ενδιαφέρον.

Θα ήθελα να ρωτήσω για το omnia τι παιχνιδια εχει και αν παίζει 3d με αφή ή με κινηση του κινητου όπως το iphone kai to diamond ?

Link to comment
Share on other sites

ok ας δοκιμάσουμε κατι λοιπον.

ΚΑΤΑΡΧΗΝ πες μου αν στην αφαίρεση προγραμμάτων υπάρχει το παιχνίδι που κάνεις εγκατάσταση.

αν υπάρχει τότε θα πας με τον file explorer και θα κάνεις αντιγραφή τον φάκελο του παιχνιδιού στην my storage,μετά θα κάνεις απεγκατάσταση του παιχνιδιού και θα πας στην my storage και στον φάκελο που είναι το παιχνίδι ,θα κάνεις αντιγραφή το exe αρχείο του παιχνιδιού και θα το ρίξεις στον φάκελο windows>startup>games σαν συντόμευση .(πριν κάνεις αυτήν την συντόμευση κανε 2πλο κλικ στο εχε που λέγαμε να δεις αν τρέχει το παιχνίδι.)

περιμένω να μου πεις αν έπιασε!!!!

Δεν υπαρχει στην αφαιρεση προγραμματων τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει στην αφαιρεση προγραμματων τι να κανω

 

Τώρα έστω και λίγο αργά κατάλαβα τι εννοείς φίλε παολο.. Αυτή τη στιγμή ερευνώ το πρόβλημά σου. ¨οντως πάει τσαμπουκά και κάνει την εγκατάσταση στην ρομ ... Ακόμη και στις πληροφορίες δεν έχει διαθέσιμη άλλη μνήμη. Μόνο την ρομ. Όμως υπάρχει λύση.. στο ψάξιμο..

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι παιδια..ελληνικη εκδοση βγηκε η αναμενεται?

ελληνικη ρομ δεν εχει βγει ακομα ,αναμενεται συντομα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...