Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια

μπορειτε να μου πειτε τι κανω για να διαγραψω τις επαφες στο msn;

ευχαριστω

η μια-μια από το κινητό(αποκλεισμός επαφής) ή καλύτερα σβήστες από τον υπολογιστή.

 

Μια ερωτηση, τα αρχεια τυπου cab Μπορει να τα παρει και με ΒΤ να τα βαλω στην εσωτερικη μνημη και να τα τρεξω ωστε να εγκατασταθουν απο εκει? ΕΠισης πειτε μου με το ασυρματο δικτυο αν ειναι οντως γρηγορο...

όλα τα δεδομένα που δέχεσαι με BT αποθηκεύονται στην εσωτερική μνήμη.

μπορείς να τα εγκαταστήσεις στην εσ.μνήμη αλλά αυτό δεν είναι καλό

γιατί θα σου τρώει μνήμη από την ram.

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος που αποθηκευονται τα συνημμενα αρχεια??? σε ποιό σημειο της κάτρας δηλαδή?? Εχω settarei ένα λογαρισμό hotmail και ενώ μέσα από τα μυνήματα τα ανοίγω οκ δεν μπορώ να βρώ να αρχεία από τον explorer...

πρώτα πήγαινε έναρξη>μηνύματα>το email που έκανες>μενού>εργαλεία>επιλογές>

αποθ/κός χώρος>βάλε ν στο "όταν υπάρχει χρήση κάρτας..."

ύστερα πας στο email και κάνεις λήψη του συνημμένου αρχείου.

μετά πάλι από το email πατάς παρατεταμένα το αρχείο (που πριν το πάτησες για λήψη) και κάνει αποθ. ως οπότε διαλέγεις εσύ που θες να το αποθηκεύσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχετε παρατηρίσει ότι όταν χτυπάει το τηλ στην αρχη, χτυπάει σιγά και μετά από 2με 3 δευτερόλεπτα δυναμώνει απότομα?
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρίσει ότι όταν χτυπάει το τηλ στην αρχη, χτυπάει σιγά και μετά από 2με 3 δευτερόλεπτα δυναμώνει απότομα?

στάνταρ λειτουργία του omnia από ότι έχω δει και έχω διαβάσει μέχρι τώρα

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρίσει ότι όταν χτυπάει το τηλ στην αρχη, χτυπάει σιγά και μετά από 2με 3 δευτερόλεπτα δυναμώνει απότομα?

 

στάνταρ λειτουργία του omnia από ότι έχω δει και έχω διαβάσει μέχρι τώρα

 

Στανταρ λειτουργια καθε κινητου της Samsung. Επειδη περασαν μερικα μοντελα απο τα χερια μου, ολα σχεδον το ειχαν το ιδιο συστημα.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρίσει ότι όταν χτυπάει το τηλ στην αρχη, χτυπάει σιγά και μετά από 2με 3 δευτερόλεπτα δυναμώνει απότομα?

 

στάνταρ λειτουργία του omnia από ότι έχω δει και έχω διαβάσει μέχρι τώρα

 

Στανταρ λειτουργια καθε κινητου της Samsung. Επειδη περασαν μερικα μοντελα απο τα χερια μου, ολα σχεδον το ειχαν το ιδιο συστημα.

 

Πολύ σωστά, μόνο που στο Ομνια μπορεί να καταργηθεί! ;)

 

Πηγαίνετε με ένα registry editor στο:

 

HKCU\ControlPanel\SoundCategories\Ring\Attenuation Category

 

και αλλάξτε την τιμή σε 1..

 

Προσοχή!!!!!! Πριν κάνετε soft rest αφήστε να περάσουν 30 δευτερόλεπτα..

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μετα απο μια απεγκατασταση προγραμματος κ μια απλη επαννεκινηση του τηλεφωνου,χαθηκαν ολες οι επαφες της συσκευης....Το περιεργο ειναι πως σωθηκαν καμια 10ρια που ειχα αποθηκευσει χειροκινητα..Ολες οι επαφες ηταν αποθηκευμενες στη συσκευη.Χαθηκαν εντελως η υπαρχουν καπου στη συσκευη??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά, μόνο που στο Ομνια μπορεί να καταργηθεί! ;)

 

Πηγαίνετε με ένα registry editor στο:

 

HKCU\ControlPanel\SoundCategories\Ring\Attenuation Category

 

και αλλάξτε την τιμή σε 1..

 

Προσοχή!!!!!! Πριν κάνετε soft rest αφήστε να περάσουν 30 δευτερόλεπτα..

 

Σε τι Windows το έχεις δοκιμάσει φίλε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μετα απο μια απεγκατασταση προγραμματος κ μια απλη επαννεκινηση του τηλεφωνου,χαθηκαν ολες οι επαφες της συσκευης....Το περιεργο ειναι πως σωθηκαν καμια 10ρια που ειχα αποθηκευσει χειροκινητα..Ολες οι επαφες ηταν αποθηκευμενες στη συσκευη.Χαθηκαν εντελως η υπαρχουν καπου στη συσκευη??

 

όσες τις αποθήκευσες χειροκίνητα σώθηκαν,

τις άλλες πως τις αποθήκευσες?

Link to comment
Share on other sites

Σε 6.5? Ξέρεις κάτι γι' αυτό?

 

Λογικά δουλεύει, δεν πρέπει να έχει αλλαγές στο κομμάτι αυτό!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Λογικά δουλεύει, δεν πρέπει να έχει αλλαγές στο κομμάτι αυτό!

 

Το έκανα αλλά τίποτα! Όταν το βάζω στο 0 χτυπάει όλη την ώρα σιγά. Δοκίμασα και άλλες τιμές αλλά τίποτα!

Πάω HKEY_CURRENT_USER=>CONTROL PANEL=>SOUND CATEGORIES=>RING και έχω

 

Default 5

Attenuation Category 0x1 (1)

InitVol 0x5 (5)

Speaker 0x5 (5)

Link to comment
Share on other sites

όσες τις αποθήκευσες χειροκίνητα σώθηκαν,

τις άλλες πως τις αποθήκευσες?

 

Τις αλλες τις ειχα συγχρονισει μεσω outlook..Καμια εξηγηση κανεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να (ξανα)κάνω κάτι που σίγουρα γινόταν, αλλά δεν θυμάμαι καθόλου.

 

Θέλω να δημιουργήσω, στα email accounts του κινητού, λογαριασμό για το hotmail μου. Ανοίγω τη "Ρύθμιση Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου", βάζω το username και το password μου, αλλά όταν πατήσω το επόμενο βήμα, μου ανοίγει τον Opera και με πάει στη σελίδα του Windows Live. Γιατί; Νομίζω ότι δεν το έκανε αυτό πριν.

 

(Στο Windows Live του ίδιου του κινητού πάντως, έχω βάλει κανονικά τα στοιχεία μου και έχει συγχρονίσει.)

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να (ξανα)κάνω κάτι που σίγουρα γινόταν, αλλά δεν θυμάμαι καθόλου.

 

Θέλω να δημιουργήσω, στα email accounts του κινητού, λογαριασμό για το hotmail μου. Ανοίγω τη "Ρύθμιση Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου", βάζω το username και το password μου, αλλά όταν πατήσω το επόμενο βήμα, μου ανοίγει τον Opera και με πάει στη σελίδα του Windows Live. Γιατί; Νομίζω ότι δεν το έκανε αυτό πριν.

 

(Στο Windows Live του ίδιου του κινητού πάντως, έχω βάλει κανονικά τα στοιχεία μου και έχει συγχρονίσει.)

 

ξαναδοκίμασε, τώρα το έκανα και δεν δημιουργήθηκε

κάποιο πρόβλημα σε εμένα, αν συνεχίζει κάνε και ένα

soft reset. δηλαδή εσύ ήδη έχεις έναν λογαριασμό

hotmail και θες να προσθέσεις ακόμα έναν?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. να σας ρωτησω κατι . . . μου κλεψανε τα ακουστικα του ομνια.μπορω να βρω τα ιδια να τα αγορασω καπου?πωλουνται ξεχωριστα η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , αγορασα το Ομνια Ελληνικό σήμερα , 2ο χέρι , αλλά δεν μπορώ στις επαφες να δω με τίποτα την ελληνικα αλφαβήτα μόνο την Αγγλικη μ για να επιλέξω από τον κατάλογό μου κάποια επαφή που έιναι γραμμένη στα Ελληνικά . Καμμία ιδέα παρακαλώ , ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. να σας ρωτησω κατι . . . μου κλεψανε τα ακουστικα του ομνια.μπορω να βρω τα ιδια να τα αγορασω καπου?πωλουνται ξεχωριστα η οχι?

 

εχω χασει και εγω τα ακουστικα του οmnia εχς ψαξει παντου στην ελλαδα και στο internet και δεν υπαρχουν.μπορεις τα τα παραγγελεις απο το ebay οπως το εκανα και εγω

Link to comment
Share on other sites

εμένα δε μου αρέσουν τα ακουστικά του όμνια, έχω μαζί μόνο το καλώδιο και στην άκρη συνδέω τα ακουστικά του SonyEricsson BT που έχω μαζί
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , αγορασα το Ομνια Ελληνικό σήμερα , 2ο χέρι , αλλά δεν μπορώ στις επαφες να δω με τίποτα την ελληνικα αλφαβήτα μόνο την Αγγλικη μ για να επιλέξω από τον κατάλογό μου κάποια επαφή που έιναι γραμμένη στα Ελληνικά . Καμμία ιδέα παρακαλώ , ευχαριστώ

τα ελληνικα στα εμφανιζει στα προγραμματα στο εικονιδιο που λεει επαφες,στο εικονιδιο που γραφει τηλ. καταλογος τα εμφανιζει μονο στα αγγλικα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια..επειδη θελω να αγορασω ενα omnia στα 16gb που εχω βρει σε καλη τιμη... μπορειτε να μου πειτε τι να προσεξω σε αυτο;

 

επισης...μερικα πραγματακια...το wifi του δουλευει ενταξει (εχω διαβασει οτι καποιες φορες δυσκολευεται); το gps του; απο μνημη διαθεσιμη πως τα παει; το λεω επειδη τα 128 ram που εχει μου φαινονται σχετικα λιγα...την παλευει με αυτα και με προγραμματακια φορτωμενο (ειδικα προγραμματα πλοηγησης, αν και θα χρησιμοποιειται μονο σαν εφεδρικο gps..αλλα να ειναι ενα αξιοπιστο backup κι οχι σαν το wm κινητο που εχω τωρα). γενικα επισης...ειναι αργο (και με βαση την 128); εχει ξαδερφος μου το 8gb και μου ειχε φανει καλο οταν το ειχε πρωτοπαρει (δεν το ειχε φορτωσει ακομα με προγραμματα)...εκτοτε δεν ξαναασχοληθηκα και τωρα που εκατσε η περιπτωση εκεινος λειπει εξωτερικο και δεν μπορω να περασω το δικο του απο ενα crash test...οποτε η οποια βοηθεια θα ειναι καλοδεχουμενη και υπερπολυτιμη!

 

ευχαριστω εκ των προτερων!!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. να σας ρωτησω κατι . . . μου κλεψανε τα ακουστικα του ομνια.μπορω να βρω τα ιδια να τα αγορασω καπου?πωλουνται ξεχωριστα η οχι?

 

Πωλούνται. Εγώ παρήγγειλα πριν από ένα μήνα τηλεφωνικώς ένα ίδιο σετ, από εδώ:

http://gstoreathens.blogspot.com/

Μου ήρθαν σε 2-3 μέρες με αντικαταβολή (ΕΛΤΑ), όλα άψογα.

 

(Αυτόν τον καιρό, όπως βλέπω, αναβαθμίζεται. Οπότε, δεν μπορώ να σου δώσω ακριβές υπο-link με τη σελίδα των συγκεκριμένων ακουστικών στο εν λόγω κατάστημα. Ρίχνε μια ματιά κάθε μέρα μέχρι να ξαναλειτουργήσει.)

 

ξαναδοκίμασε, τώρα το έκανα και δεν δημιουργήθηκε

κάποιο πρόβλημα σε εμένα, αν συνεχίζει κάνε και ένα

soft reset. δηλαδή εσύ ήδη έχεις έναν λογαριασμό

hotmail και θες να προσθέσεις ακόμα έναν?

 

Όχι, ήθελα να προσθέσω ξανά τον ένα και μοναδικό λογαριασμό μου. Τον είχα προσθέσει στο παρελθόν, αλλά τον έχασα μετά από hard reset. Πάντως μετά από λίγη ώρα (και ύστερα από soft reset), προστέθηκε. Ευχαριστώ για τη συμβουλή!

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση λογω αγορας απο δευτερο χερι. Εκτος απο το ασυρματο δικτυο που δουλευει καλα η οθονη του ειναι αρκετα φωτεινη και ευκρινης και με ποια αλλα sansung την συγκρινετε παρακαλω?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

Εχω και εγω ενα προβλημα με τα mms (μαλλον) και θα ηθελα την βοηθεια των expert.

Εκανα δοκιμη να στειλω και το μηνυμα εφυγε κανονικα.

Οταν το ελαβα ομως (1 φωτογραφια), το μονο που ειδα οταν ανοιξα το mms ηταν ενα μικρο εικονιδιο.........?

Το ιδιο συμβαινει και οταν καποιος αλλος μου στελνει mms.

οοοχ.. εμφανιζει και ενα προβλημα το οποιο απο οτι λεει εχει να κανει με το tmail.exe

Μιλησα με Wind και Samsung και ολες οι ρυθμισεις (με τα λεγομενα τους) ειναι σωστες.....

Εαν ξερει κανεις τι μπορει να φταιει παρακαλω ας μου απαντησει.

Ευχαριστω εκ των προτερων

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

και μενα μου βγαζει στα mms ενα εικονιδιο για να δεις την φοτο απλα κανεισ κλικ πανς στο εικονιδιο και ειναι οκ. τωρα για το tmail.exe δεν ξερς δεν μου εχει τυχει ποτε

ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...