Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι και αυτός αρκετά καλός αλλά εγώ θα πρότεινα το CorePlayer (ο πρώτος είναι δωρεάν αλλά βρίσκεις σπασμένο τον core). Διαφορά θα δεις αρκετή σίγουρα αφού όμως ρίξει την φωτεινότητα.

 

Ok! Ευχαριστώ πολύ! Αλήθεια μπορείς να συνδέσεις το omnia με τον υπολογιστή σου? Δηλαδή, αν είσαι εκτός σπιτιού, μπορείς να μπείς στον υπολογιστή σου από το PPC σου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ok! Ευχαριστώ πολύ! Αλήθεια μπορείς να συνδέσεις το omnia με τον υπολογιστή σου? Δηλαδή, αν είσαι εκτός σπιτιού, μπορείς να μπείς στον υπολογιστή σου από το PPC σου?

 

logmein στον υπολογιστη και στο omnia.

ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει? Πολύ μπέρδεμα είναι!!

βεβαιως το εχω δοκιμασει ... και για ελεγχο pc απο pc .. και για ελεγχο pc από το omnia και δουλευει αψογα. Κοιτα αρχικα εδω για να παρεις μια ιδεα ..

http://minotavrs.blogspot.com/2008/09/logmein-free-remote-assistance.html

ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Αγόρασα ένα ΟΜΝΙΑ απο δεύτερο χέρι. Πήρακαι το τιμολόγιο, αγορασμένο απο Ελλάδα, πριν 5 μήνες. Το τηλέφωνο κόλλησε στην αρχική οθόνη και το πήγα για επισκευή στην SMARTEC στην Πανεπιστημίου.

Μετα απο έλεγχο, μου ανακοινώνουν οτι είναι παραεισαγωγή και δεν το καλύπτει η εγγύηση.Επιπλέον, για να προχωρήσουν στην επισκευή ’’επειδή η συγκεκριμένη συσκευή δεν κατασκευάστηκε για την Ελλάδα, επεριέχει τεχνικούς περιορισμούς και έτσι οποιαδήποτε προσπάθεια επισκεύης της μπορεί να καταστεί αδύνατη αλλα και να προκαλέσει ανεπανόρθωτη βλάβή της η/και καταστροφή της συσκευής για τιςε οποίες ουδεμία ευθύνη φέρουμε’’.

Με καλούν λοιπόν για μια συσκευή που πουλήθηκε στην Ελλάδα και είναι σε εγγύηση, να τους δώσω εντολή να το επισκευάσουν επι πληρωμή , χωρίς να αναλαμβάνουν καν την ευθύνη, άν το καταστρέψουν.

 

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, τι συμβαίνει εδω;;;;; Ειναι δυνατόν αυτό το κείμενο να συμπεριλαμβάνεται σε επιστολή απο επίσημο κατάστημα σερβις της ΣΑΜΣΟΥΝΓΚ;;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η εδώ αντιπροσωπεία θα σε καλύψει μόνο για συσκευή η οποία προορίζεται για την Ευρωπαϊκή αγορά. Αν το κατάστημα, που το πήρε το πρώτο χέρι, πουλούσε συσκευές που δεν ήταν για την Ευρώπη τότε μόνο αυτοί θα σε καλύψουν στο θέμα εγγύησης.

 

Πάντως αν απλά κολάει το τηλέφωνο στο φόρτωμα των windows ίσως να μην χρειάζεται service, δοκίμασες hard reset;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η εδώ αντιπροσωπεία θα σε καλύψει μόνο για συσκευή η οποία προορίζεται για την Ευρωπαϊκή αγορά. Αν το κατάστημα, που το πήρε το πρώτο χέρι, πουλούσε συσκευές που δεν ήταν για την Ευρώπη τότε μόνο αυτοί θα σε καλύψουν στο θέμα εγγύησης.

 

Πάντως αν απλά κολάει το τηλέφωνο στο φόρτωμα των windows ίσως να μην χρειάζεται service, δοκίμασες hard reset;

 

Η συσκευή είναι Ευρωπαική και έχει ευρωπαική εγγύηση.

Δυστυχώς έχει κολλήσει στο logo της Samsung και δεν κάνει reset, ούτε hard ουτε soft.

Το πρόβλημά μου δεν είναι η εγγύηση. Είναι ότι δεν αναλαμβάνουν καν την ευθύνη να το αντικαταστήσουν σε περίπτωση που το χαλάσουν ΑΥΤΟΙ κατά την επισκευή.

 

Για σέψου να φωνάξεις υδραυλικό να σου επισκευάσει την διαρροή, να αναλαμβάνει την επισκευή επι πληρωμή και να σε βάζει να υπογράψεις ότι αν προκαλέσει πλημμύρα στο σπίτι, δεν αναλαμβάνει την ευθύνη.

 

Ούτε οι σκλάβοι δεν υπογράφουν τέτοια έντυπα...

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι Ευρωπαική και έχει ευρωπαική εγγύηση.

Δυστυχώς έχει κολλήσει στο logo της Samsung και δεν κάνει reset, ούτε hard ουτε soft.

Το πρόβλημά μου δεν είναι η εγγύηση. Είναι ότι δεν αναλαμβάνουν καν την ευθύνη να το αντικαταστήσουν σε περίπτωση που το χαλάσουν ΑΥΤΟΙ κατά την επισκευή.

 

Για σέψου να φωνάξεις υδραυλικό να σου επισκευάσει την διαρροή, να αναλαμβάνει την επισκευή επι πληρωμή και να σε βάζει να υπογράψεις ότι αν προκαλέσει πλημμύρα στο σπίτι, δεν αναλαμβάνει την ευθύνη.

 

Ούτε οι σκλάβοι δεν υπογράφουν τέτοια έντυπα...

 

Η συσκευή κάνει Hard reset και κλειστή!

Πάτα ταυτόχρονα τα κουμπιά έναρξης και τερματισμού κλήσεων και χωρίς να τα αφήσεις βάλε την γραφίδα στην υποδοχή για το reset (στην πάνω πλευρά δίπλα από το κουμπί On-Off), μετά ακολούθησε τις οδηγίες στην οθόνη! ;)

 

Κάνε ένα και κατά πάσα πιθανότητα θα φτιάξει! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια εχω αλλαξει ρομ για το active sync,ειναι να το δοσω και ηθελα να περασω τις επαφες στο pc..αλλα δε τις περναει !ενω το διαβαζει το κινητο μολις το βαζω..μενει στο σταδιο αναζητηση αλλαγων και δεν κανει τιποτα...

http://img90.imageshack.us/img90/9840/screenhunter01aug312331.jpg

εχω κανει διαγραφη συσκευης ,ρεσετ το ομνια,τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που το πήρα απο αγγλία και έχω μόνο την κάρτα της εγγύησης ισχύει κανονικά έτσι?

Κάτι ακόμα, θέλω ένα player για τα τραγούδια, γιατί αυτό που έχω μέσα πρέπει να κάτσω να τα περάσω ένα ένα, δηλαδή δεν μπορώ πατώντας το επόμενο τραγούδι να παίζει το επόμενο απο τον φάκελο. Κάτι με το οποίο μπορώ να το κάνω αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το PocketMusic, έχει και skin αλά winamp και φτάχνεις lists on the fly.

το δοκίμασα και μου φάνηκε πιο εύχρηστο στο playlist από το Nitrogen

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση έχω αγοράσει ένα μεταχειρισμένο omnia i900 όταν κάνω κλήση ενός τηλεφώνου μου κλειδώνει συνέχεια το πληκτρολόγιο αφής και πρέπει να το ξεκλειδώνω συνέχεια απο το πλήκτρο των ενεργειών που μπορώ να παω να το ρυθμίσω για να μην κλειδώνει καθόλου έχω ψάξει τα πάντα και δεν μπορώ να το βρώ. Σας ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

γεια κ χαρα στο φορουμ

μηπωσ γνωριζετε κανενα προγραμμα που να καταγραφει το χρονο των κλησεων κ των μηνυματων???

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση έχω αγοράσει ένα μεταχειρισμένο omnia i900 όταν κάνω κλήση ενός τηλεφώνου μου κλειδώνει συνέχεια το πληκτρολόγιο αφής και πρέπει να το ξεκλειδώνω συνέχεια απο το πλήκτρο των ενεργειών που μπορώ να παω να το ρυθμίσω για να μην κλειδώνει καθόλου έχω ψάξει τα πάντα και δεν μπορώ να το βρώ. Σας ευχαριστώ πολύ.

 

δες στο btw.gr στο ΟΜΝΙΑ tips and tricks νομιζω

ειναι μια ρυθμιση στην registry.

αλλα μετα θα πατιεται πιο ευκολα οταν μιλας,νομιζω δεν βολευει.

 

γεια κ χαρα στο φορουμ

μηπωσ γνωριζετε κανενα προγραμμα που να καταγραφει το χρονο των κλησεων κ των μηνυματων???

ευχαριστω

 

HomeScreen plus

Ειναι και δωρεαν αν δεν κανω λαθος!!!!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

δες στο btw.gr στο ΟΜΝΙΑ tips and tricks νομιζω

ειναι μια ρυθμιση στην registry.

αλλα μετα θα πατιεται πιο ευκολα οταν μιλας,νομιζω δεν βολευει.

 

Σ΄ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά πήγα εκεί που μου είπες στα tricks and tips αλλά δεν βρήκα τίποτα για να κάνω το πληκτρολογίο να μην κλειδώνει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το PocketMusic, έχει και skin αλά winamp και φτάχνεις lists on the fly.

 

Πω πολύ καλό!!Ότι έψαχνα!!Σευχαριστώ φίλε μου!:)

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά πήγα εκεί που μου είπες στα tricks and tips αλλά δεν βρήκα τίποτα για να κάνω το πληκτρολογίο να μην κλειδώνει.

 

Μπορείς να βάλεις ένα άλλο πληκτρολόγιο, βάλε για παράδειγμα το πρόγραμμα inesoft phone το οποίο έχει φοβερή διαχείριση κλήσεων, επαφών και πολύ καλύτερο dialer από αυτόν της Samsung, δεν κλειδώνει κιόλας!!! ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση έχω αγοράσει ένα μεταχειρισμένο omnia i900 όταν κάνω κλήση ενός τηλεφώνου μου κλειδώνει συνέχεια το πληκτρολόγιο αφής και πρέπει να το ξεκλειδώνω συνέχεια απο το πλήκτρο των ενεργειών που μπορώ να παω να το ρυθμίσω για να μην κλειδώνει καθόλου έχω ψάξει τα πάντα και δεν μπορώ να το βρώ. Σας ευχαριστώ πολύ.

κατέβασέ το και εγκατέστησέ το στο omnia

http://rapidshare.com/files/151413025/MoDaCo.OmniaPatchedDialler.CAB

*έλεγξε και αυτό άμα θες ρυθμίσεις>σύστημα>μπαταρία>κλήση

 

γεια κ χαρα στο φορουμ

μηπωσ γνωριζετε κανενα προγραμμα που να καταγραφει το χρονο των κλησεων κ των μηνυματων???

ευχαριστω

κατέβασε αυτο

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-lcminutes.html

είναι επαγγελματικό.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

μπορειτε να μου πειτε τι κανω για να διαγραψω τις επαφες στο msn;

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατέβασέ το και εγκατέστησέ το στο omnia

http://rapidshare.com/files/151413025/MoDaCo.OmniaPatchedDialler.CAB

*έλεγξε και αυτό άμα θες ρυθμίσεις>σύστημα>μπαταρία>κλήση

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ δουλεύει!!!

 

κατέβασε αυτο

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-lcminutes.html

είναι επαγγελματικό.[/QUO

 

Μπορείς να βάλεις ένα άλλο πληκτρολόγιο, βάλε για παράδειγμα το πρόγραμμα inesoft phone το οποίο έχει φοβερή διαχείριση κλήσεων, επαφών και πολύ καλύτερο dialer από αυτόν της Samsung, δεν κλειδώνει κιόλας!!! ;)

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, τα αρχεια τυπου cab Μπορει να τα παρει και με ΒΤ να τα βαλω στην εσωτερικη μνημη και να τα τρεξω ωστε να εγκατασταθουν απο εκει? ΕΠισης πειτε μου με το ασυρματο δικτυο αν ειναι οντως γρηγορο...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος που αποθηκευονται τα συνημμενα αρχεια??? σε ποιό σημειο της κάτρας δηλαδή?? Εχω settarei ένα λογαρισμό hotmail και ενώ μέσα από τα μυνήματα τα ανοίγω οκ δεν μπορώ να βρώ να αρχεία από τον explorer...
sotiris
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σίγουρα αλλά μπορεί στο My Documents. Κοίταξε και στις ρυθμίσεις μπορεί να σου λέει

 

Μια ερωτηση, τα αρχεια τυπου cab Μπορει να τα παρει και με ΒΤ να τα βαλω στην εσωτερικη μνημη και να τα τρεξω ωστε να εγκατασταθουν απο εκει?

Ναι, γιατί όχι;

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...