Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα παντως λειτουργει αψογα ο κερσορας δακτυλου.Και χωρις να το ακουμπησω δουλευει που λεει ο λογος...!Η οθονη αφης μου τα χαλαει λιγο στο κεντρο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Η οθονη αφης μου τα χαλαει λιγο στο κεντρο

 

Δοκίμασε να ξανακάνεις align screen με τη βοήθεια μιας οδοντογλυφίδας και πες μας εάν βελτιώθηκε τίποτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παίδες εγώ έχω ένα άλλο προβληματάκι.Το αγόρασα από ebay και μου ήρθε με κάποιες γρατζουνιές στο πλαστικό της κάμερας και δεν βγαίνουν καλές φώτο..Τη λύση υπάρχει?

κάπως να αντικαταστήσω το πλαστικό κάλυμα??

www.inthessaloniki.com Τουριστικός οδηγός Θεσσαλονίκης

www.facebook.com/inthessaloniki Στηρίξτε μας στο facebook

Link to comment
Share on other sites

Μπα εχω κανει και με οδοντυγλυφιδα και με αλλα πραματα.Μαλλον θα παρω αλλο digitizer ή θα το πεταξω απο το παραθυρο
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα ρε φίλε όλα οκ εγκαθιστώ τα games αλλά μετά πάω να τα ανοίξω και δεν ανοίγουν... Υπάρχει κάποια λύση;

-τα παιχνιδια τρεχουν μεσα απο το java

-εχεις εγκαταστησει τα

fp_ppc_en

my_flash3_1

netv35.wm

αν οχι βαλτα και βλεπεις

υ.γ. αν εχεις ελληνικη ρομ μπορει εκει να ειναι το προβλημα

 

Τα έβαλα φίλε αλλά τίποτα... Μάλλον φταίει η Ελληνική Rom...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Αν και και εχω ανατρξει πολλες φορες στο forum για βοηθεια ειναι η πρωτη φορα που γραφω σ'αυτο.

Ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με τη μνημη του omnia.Απο χθες ξαφνηκα δεν μπορω να βρω στο ομνια την εσωτερικη μνημη των 16G.Εκανα Hard reset αλλα και παλι τιποτα.Υπαρχει περιπτωση να "καικε" η κατι τετοιο οπως τα usb?????Εχει συμβει σε κανεναν κατι αναλογο και αν ναι τι εκανε?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Αν και και εχω ανατρξει πολλες φορες στο forum για βοηθεια ειναι η πρωτη φορα που γραφω σ'αυτο.

Ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με τη μνημη του omnia.Απο χθες ξαφνηκα δεν μπορω να βρω στο ομνια την εσωτερικη μνημη των 16G.Εκανα Hard reset αλλα και παλι τιποτα.Υπαρχει περιπτωση να "καικε" η κατι τετοιο οπως τα usb?????Εχει συμβει σε κανεναν κατι αναλογο και αν ναι τι εκανε?

Ευχαριστω![/quote

 

δεν ξερω τι εννοεις εσωτερικη μνημη αλλα στο ομνια λεγετε καρτα αποθηκευσης πηγαινε ρυθμισεις/συστημα/μνημη/καρτα αποθηκευσης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι λογικό... θα έλεγα να κάνεις ένα hard reset και να μας πεις εάν θα είναι ορατή η εσωτερική μνήμη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι συνεβη σε μενα.Εξαφανιστηκε η αποθηκη μου των 8GB.Υποπτευομαι οτι αντεγραφε καποιο αρχειο και γω αποσυνδεσα το καλωδιο USB.Ετσι λοιπον κανω ενα soft reset και επανηλθε η αποθηκη αλλα...τα εκανε format ολα.Τωρα φιλε μου αν και με hard δεν επανερχεται στειλτο για service
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα κινητα που τους γυριζονται πισω τι τα κανουν?πχ οσα εχουν ενα πιξελ στακ...

Βασικα τωρα ανοιγα το σελοφαν που ειχε μεσα τους Garmin ...Και το κουτακι πουχει μεσα τη καρτα, σαν ανοιγμενο ηδη μου φανηκε...Επισης η μικροτερη καρτα ηταν ηδη μεσα σε εναν ανταπτορα..Εκτος απτο εξωτερικο σελοφαν που ηταν κλειστο9ευκολα μπαινει ετσι καιαλλιως νεο), καπως μου κολλησε οτι τα μεσα ειχαν ξανανοικτει...Οπως και τα πλαστικα αυτοκολλητακια που κρατανε το κουτακι με τις καρτες , ηταν ανοιγμενα στη μεση απτην αρχη...Τεσπα...Μπου μπηκαν λιγο ιδεες...

Τέλος, λέτε ναχω προβληματακι με τον κερσορα?δεν πολυ κουνιεται ευκολα...καμια φορα περναω το δαχτυλο μου χωρις να γινει κατι....υπαρχει καποιος τροπος να τσεκαρω αν δουλευει οκ?

Link to comment
Share on other sites

cps έκανα enable το dll optimizer και ξαναέκανα install όλα τα προγράμματα μου αλλά η μνήμη έμεινε ίδια... Όταν πάω στο dll optimizer δεξιά έχει την Αποθήκη μου και αριστερά την κύρια μνήμη, αλλά η στήλη της Αποθήκης μου είναι άδεια... Μήπως πρέπει να τα μεταφέρω εγώ από εριστερά στα δεξιά (Κύρια μνήμη - Αποθήκη μου);
Link to comment
Share on other sites

παίδες εγώ έχω ένα άλλο προβληματάκι.Το αγόρασα από ebay και μου ήρθε με κάποιες γρατζουνιές στο πλαστικό της κάμερας και δεν βγαίνουν καλές φώτο..Τη λύση υπάρχει?

κάπως να αντικαταστήσω το πλαστικό κάλυμα??

 

Χμμμ....Που θα το βρεις όμως; Δυστυχώς το τζαμάκι της κάμερας δεν είναι στο καπάκι της μπαταρίας,άρα πρέπει να βρεις το συγκεκριμένο κέλυφος (camera+flash) και να λύσεις όλο το πίσω καπάκι της συσκευής... :wacko:

 

χαχαχαχα...τι να κανω..με τα wm που εμπλεξα!!!!

Στο μεταξύ, αυτος ο κερσορας δαχτύλου, τωρα που τον έχω στη ρυθμιση 4 κατευθυνσεις, είναι σε όλους σας τόσο εκνευριστικός ή μονο σε μένα?Σπάνια πετυχαίνω να το κινήσω με την πρώτη...γενικά μου τη σπάει..εκτος και πρέπει να περάσεις το δαχτυλό σου με κάποιο κολπο απο πανω για να δουλέψει σωστά!!!τι να πω....

 

Εγώ τον έχω μόνιμα σαν mouse και λειτουργεί περίφημα! :)

 

Το έβαλα ρε φίλε όλα οκ εγκαθιστώ τα games αλλά μετά πάω να τα ανοίξω και δεν ανοίγουν... Υπάρχει κάποια λύση;

-τα παιχνιδια τρεχουν μεσα απο το java

-εχεις εγκαταστησει τα

fp_ppc_en

my_flash3_1

netv35.wm

αν οχι βαλτα και βλεπεις

υ.γ. αν εχεις ελληνικη ρομ μπορει εκει να ειναι το προβλημα

 

Τα έβαλα φίλε αλλά τίποτα... Μάλλον φταίει η Ελληνική Rom...

 

Για java games με Ελληνικότατη ρομ; Κανένα πρόβλημα!

Ή θα πρέπει να βρεις πρόγραμμα που να διαβάζει .rar αρχεία,ή εγκαθιστάς το spb menu και τα spb skins. Υπάρχει ενσωματωμένη η σχετική εφαρμογούλα. Μετά μέσα από τη συσκευή σου τρέχεις το όποιο java αρχείο θες,αρκεί να είναι σε μορφή .rar (συμπιεσμένο και μόνο!) και τα υπόλοιπα γίνοντε σχεδόν μόνα τους απαντώντας καταφατικά στις σχετικές περί εγκατάστασης ερωτήσεις.Τέλος πας στις εφαρμογές java (μέσα από τη λίστα προγραμμάτων) και θα βρεις εκεί τις java εφαρμογές σου και φυσικά να τις τρέξεις.

 

 

cps έκανα enable το dll optimizer και ξαναέκανα install όλα τα προγράμματα μου αλλά η μνήμη έμεινε ίδια... Όταν πάω στο dll optimizer δεξιά έχει την Αποθήκη μου και αριστερά την κύρια μνήμη, αλλά η στήλη της Αποθήκης μου είναι άδεια... Μήπως πρέπει να τα μεταφέρω εγώ από εριστερά στα δεξιά (Κύρια μνήμη - Αποθήκη μου);

 

Όχι εγώ δεν έκανα τίποτα περαιτέρω... Τελικά εσύ δεν το γλιτώνεις το φορμάτ... :p

Πάραυτα όταν με το καλό το κάνεις, εγκατέστησε πρώτα το memaid και κάνε αυτά που είπαμε... Θεωρώ ότι η έκδοση του memaid που δοκιμάζεις είναι registered!

Ειλικρινά εύχομε να λυθεί το πρόβλημα σου και να μην υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα... ;);)

Σημ: για να δεις αν το DLLoptimizer λειτουργεί σωστά,στη μεγάλη σου μνήμη θα πρέπει να βρεις στο φάκελο "windows" να έχει μέσα αρχεία .DLL από όσα προγράμματα επανεγκατέστησες! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπα εχω κανει και με οδοντυγλυφιδα και με αλλα πραματα.Μαλλον θα παρω αλλο digitizer ή θα το πεταξω απο το παραθυρο

 

Επίσκεψη στο service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα το εστελνα για service αλλα τι θα τους πω ?Οτι με το δαχτυλο δεν δουλευει στο κεντρο και με το πενακι τα παει αψογα ?Θα μου πουν χρησιμοποιησε το πενακι αφου γιαυτο το σκοπο προοριζεται.Αλλα δεν μπορεις να κυκυλοφορεις με το πεακι λες και εισαι γκαρσον και γραφεις παραγγελια
Link to comment
Share on other sites

cps, ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια, αλλά δεν δουλεύει τίποτα :D :D :D

Έβαλα το java game σε rar (έχω το spb shell), το κάνει install κανονικά, πάω να το ανοίξω από το jbed γιατί στο java που έχει η συσκευεή (με το εικονίδιο την κούπα :D )δεν το βρίσκει, και μόλις το ανοίγω με πετάει κατευθείαν έξω...

Όσο για dll optmizer πήγα στον φάκελο windows της αποθήκης μου αλλά τα μόνα dll αρχεία που έχει είναι κάποια που ξεκινούν με GAC_Microsoft... και GAC_System... , άρα μάλλον δεν δούλεψε σωστά το memMaid (είναι registered κανονικά αγορασμένο :D )

Αν πιστεύεις ότι υπάρχει περαιτέρω βοήθεια είναι αυπρόσδεκτη, αν όχι δεν πειράζει ευχαριστώ για την μέχρι τώρα βοήθεια :)

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα λύση για τα java! :D Πρέπει να κατεβάσουμε έναν jad maker και να μετατρέψουμε το jar αρχείο σε jad. Μετά τα βάζουμε ΜΑΖΙ στην Αποθήκη Μου κανονικά και κάνουμε install το jad... Μετά παίζει ΚΑΝΟΝΙΚΑ και με τον java του Omnia, δεν χρειάζεται κάποιο άλλο πρόγραμμα :D
Link to comment
Share on other sites

Problem....μολις εκανα hard reset, εκανα επαναφορα με το Spb Back up και τωρα οταν ανοιγει και πληκτρολογω τον κωδικο που ειχα μου βγαζει το μηνυμα "ο κωδικος προσβασης που πληκτρολογησατε είναι εσφαλμενος". Τι κάνω...?

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Problem....μολις εκανα hard reset, εκανα επαναφορα με το Spb Back up και τωρα οταν ανοιγει και πληκτρολογω τον κωδικο που ειχα μου βγαζει το μηνυμα "ο κωδικος προσβασης που πληκτρολογησατε είναι εσφαλμενος". Τι κάνω...?

Λογικο. Γυρισαν ολα στα εργοστασιακα. Δοκιμασε τα κλασσικα. 1234 / 0000 / 8888 / 12345.

Ο κωδικος σου χαθηκε.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Λογικο. Γυρισαν ολα στα εργοστασιακα. Δοκιμασε τα κλασσικα. 1234 / 0000 / 8888 / 12345.

Ο κωδικος σου χαθηκε.

 

Δεν έπιασε..και οχι μονο αυτο, αλλα τωρα για να κανω την επομενη δοκιμη κωδικου μου βγαζει και αντιστροφη μετρηση και πρεπει να περιμενω 8 λεπτα για να τον εισαγω!!!!!Αλλη ιδέα???

 

Γινεται hard reset με άλλο τροπο μηπως;;

 

Edit: Ok, ekana hard reset με τον αλλο τροπο που βρηκα και ειμαι ενταξει..thanks παντως.

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Συγνωμη που αναφερω αυτο το θεμα αλλα ειναι παρα πολλες οι σελιδες που δεν μπορεσα να βρω αυτο που θελω..Θα ηθελα να μου εξηγησετε αναλυτικα τι πρεπει να κανω για να δουλεψω το gps που να το βρω πως να το εγκαταστησω κλπ..Σας παρακαλω βοηθηστε με ειναι επιγον...pls..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για να κάνεις το GPS της συσκευής σου να δουλέψει προφανώς χρειάζεσαι ένα πρόγραμμα που να το ενεργοποιεί όπως ένα πρόγραμμα πλοήγησης τα οποία όμως δεν είναι free με ότι αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει για το gps gate και το εχω κατεβασει ομως δεν καταφερα να το κανω να δουλεψει..δηλαδη τωρα πρεπει να αγαρασω καποιο προγραμα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το GPS gate δεν είναι πρόγραμμα πλοήγησης και χρησιμοποιείται για να μοιράζεις το GPS σε περισσότερες από μία θύρες. Αυτό όμως είναι κάτι που εσένα σε αυτή τη φάση δεν σε ενδιαφέρει.

 

Πάντως θα σου συνιστούσα να ρίξεις μια ματιά λίγο πιο πίσω και θα πάρεις τις απαντήσεις που θες, αρκεί να ρίξεις λίγο διάβασμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω χτες παντως δοκιμασα πρωτη φορα το gps με της Garmin πουχε μαζι το οΜνια, μια χαρα ολα πηγαν, και γι απρωτη φορα βρηκε σχετιακ γρηγορα δορυφορο κτλ....

Αρα χρειαζεσαι το λογισμικο και ολα τα αλλα τα κανει μονο του...χεχε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...