Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ!!!Αυτο ειναι προγραμμα μπαινει επιπλεον?Επειδη το θελει ο πατερας μου, ο οποιος ειναι συνηθισμενος στο ΗΤC με φωνητικη κληση στα ελληνικα. θα τον βοηθησει?Και επιπλεον πως εγακθισταται.....<ευχαριστω πολυ.......
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα κατι μου μαλλον μου κανει για προβλημα

τελειωσε η μπαταρια ,εκλεισε το κινητο και το συνδεσα με το usb στο pc

και δεν φορτιζει

το ανοιξα με το power πηγε να φορτισει(ανοιξε το κοκκινο λαμπακι αλλα εκλεισε παλι

γιατι?

 

όταν είναι κλειστό το ομνια δεν φορτίζει από το usb-pc παρά μόνο από τον φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω hart reset θα βγεί ένα μήνυμα τι πρέπει να πατήσω?

Ευχαριστώ?

 

ναι θα σε ρωτήσει αν θες να κάνεις φορματ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!!!Αυτο ειναι προγραμμα μπαινει επιπλεον?Επειδη το θελει ο πατερας μου, ο οποιος ειναι συνηθισμενος στο ΗΤC με φωνητικη κληση στα ελληνικα. θα τον βοηθησει?Και επιπλεον πως εγακθισταται.....<ευχαριστω πολυ.......

 

καταρχήν το πρόγραμμα είναι στα αγγλικά,πρέπει να το εγκαταστήσεις βάζοντας το μέσα στην εξωτερική μνήμη του ομνια και μετά να το βρεις με τον file explorer και να το τρεξεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ποιο skin θα δουλέψει το destinator 6 στο omnia

 

και γιατί δεν βαζεις το 7 που έχουμε και σκιν και δουλευει και άψογα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ελληνικό από vodafone και η μπαταρία ενώ μετά από 24 ώρες ήταν στο 100% στις 34 που είναι τώρα έχει πέσει στο 40% και παρατήρησα ότι έπεσε πολύ απότομα από το 100% στο 60% (μέσα σε 3 ώρες) με φυσιολογική χρήση σε αυτό το διάστημα όπως και στο σύνολο. Λίγο wifi καμιά φώτο και λίγες κλήσεις. Γενικά εμένα με βγάζει 2 εικοσιτετράωρα.
Link to comment
Share on other sites

όταν είναι κλειστό το ομνια δεν φορτίζει από το usb-pc παρά μόνο από τον φορτιστή.

τι ιδιαιτεροτητες ειναι αυτες :lol:

παντως σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

τι ιδιαιτεροτητες ειναι αυτες :lol:

παντως σε ευχαριστω πολυ

 

νομίζω ότι αυτό συμβαίνει με όλες της συσκευές και όχι μόνο με το ομνια,φαντάζομαι για τον λόγο του ότι η θύρα usb όταν την συνδέσουμε με το κινητό βλέποντας ότι δεν υπάρχει τάση τότε δεν στέλνει ρεύμα,υπόθεση κάνω ε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το skin του htc diamond.

Εχω τρέξει τα cab αρχεία και τα έχω εγκαταστήσει.

Κόλλησα όμως στο step 6 :

6. In the Manila folder install file "1". All CAB files should be installed on device main memory and not My storage.

Αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω. Που είναι το manila folder? Δεν το βρίσκω

Μέχρι στιγμής στην οθόνη μου εμαφανίζεται το σκιν του diamond αλλά στα 2/3 της οθόνης, και όχι μέχρι κάτω....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καταρχήν το πρόγραμμα είναι στα αγγλικά,πρέπει να το εγκαταστήσεις βάζοντας το μέσα στην εξωτερική μνήμη του ομνια και μετά να το βρεις με τον file explorer και να το τρεξεις.

Το οτιειναι αγγλικο σημαινει οτι δεν αναγνωριζει ελληνικες επαφες?ο πατερας μου εχει 2000 επαφες και εχει παρα πολλες που ειναι με ελληνικους χαρακτηρες.....

Link to comment
Share on other sites

Για να εγαταστήσω τα skins για το spb mobile βάζω τον φάκελο στην μνήμη 8/16 GB και τρέχω το Mortscipt.exe και ύστερα απο τον File Explorer (αλήθεια ο File Explorer υπάρχει στο κινητό ή πρέπει να το εγκαταστήσω?) το Install_WQVGA.mscr και έπειτα soft reset?Αν λέω κάτι λάθος διορθώστεμαι.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το skin του htc diamond.

Εχω τρέξει τα cab αρχεία και τα έχω εγκαταστήσει.

Κόλλησα όμως στο step 6 :

6. In the Manila folder install file "1". All CAB files should be installed on device main memory and not My storage.

Αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω. Που είναι το manila folder? Δεν το βρίσκω

Μέχρι στιγμής στην οθόνη μου εμαφανίζεται το σκιν του diamond αλλά στα 2/3 της οθόνης, και όχι μέχρι κάτω....

 

αν διαβάσεις της οδηγίες σε πάει βήμα βήμα,manila folder είναι το M2D_i900 που περιεχέι μέσα όλα τα cab και αρχεία που σου χρειάζονται,επίσης για το θέμα της οθόνης στο τέλος στις οδηγίες λεει:

For the MBarvian Touchflo 3d Skin I have already edited the HTCHomeSttings.xml to suit the omnia resolution. Move ._HTCHomeSttings.xml, HTCHomeSttings.xml and hh_fw_background.png from the manila/files folder to the windows folder of your device.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το skin του htc diamond.

Εχω τρέξει τα cab αρχεία και τα έχω εγκαταστήσει.

Κόλλησα όμως στο step 6 :

6. In the Manila folder install file "1". All CAB files should be installed on device main memory and not My storage.

Αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω. Που είναι το manila folder? Δεν το βρίσκω

Μέχρι στιγμής στην οθόνη μου εμαφανίζεται το σκιν του diamond αλλά στα 2/3 της οθόνης, και όχι μέχρι κάτω....

 

η εγκατασταση σωστα (device main memory) εχει γινει απλα λογω ελληνικης ρομ εχουμε προβλημα

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι αυτό συμβαίνει με όλες της συσκευές και όχι μόνο με το ομνια,φαντάζομαι για τον λόγο του ότι η θύρα usb όταν την συνδέσουμε με το κινητό βλέποντας ότι δεν υπάρχει τάση τότε δεν στέλνει ρεύμα,υπόθεση κάνω ε!!!!

 

σε αλλα ppc με miniusb φορτιζει και κλειστο απο την usb στο pc

Link to comment
Share on other sites

Για να εγαταστήσω τα skins για το spb mobile βάζω τον φάκελο στην μνήμη 8/16 GB και τρέχω το Mortscipt.exe και ύστερα απο τον File Explorer (αλήθεια ο File Explorer υπάρχει στο κινητό ή πρέπει να το εγκαταστήσω?) το Install_WQVGA.mscr και έπειτα soft reset?Αν λέω κάτι λάθος διορθώστεμαι.

Ευχαριστω.

 

o file explorer φυσικά και υπάρχει στο ομνια,είναι στα προγράμματα σου το εικονίδιο με τον φάκελο και τον μεγεθυντικό φακό μαζί.

τρεχεις το mortscript,μετα το install wqvga και μετά επιλέγεις ποιο σκιν θες να εγκαταστησεις που είναι της μορφής kyro_blueray ktlp.

δεν είναι ανάγκη να κάνεις soft reset.

Link to comment
Share on other sites

σε αλλα ppc με miniusb φορτιζει και κλειστο απο την usb στο pc

 

άρα έχουμε μια ιδιαιτερότητα!!!!

 

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

η εγκατασταση σωστα (device main memory) εχει γινει απλα λογω ελληνικης ρομ εχουμε προβλημα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2535301#post2535301

 

λέω:

 

οδηγίες εγκατάστασης σας επισυνάπτω παρακάτω,υπόψιν έχει δοκιμαστή σε αγγλικό ομνια,δεν ξέρω αν λειτουργεί σε ελληνικό.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2535301#post2535301

 

λέω:

 

οδηγίες εγκατάστασης σας επισυνάπτω παρακάτω,υπόψιν έχει δοκιμαστή σε αγγλικό ομνια,δεν ξέρω αν λειτουργεί σε ελληνικό.

 

:)

 

εσυ καλα τα ειπες(τα εγραψες)

Link to comment
Share on other sites

εχουμε τη λυση?

 

αν βάλεις το resco explorer θα βλέπεις το ποσοστό μέσα από το programs>system info

 

επίσης αν βάλεις το spbmobile shell πάλι θα το βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Παντως στον SAXOVTS πρεπει να αναψει ο καθενας μας μια λαμπαδα στο μποι του :p

συμφωνω απολυτα......Βρε Saxo μπραβο για ολη τη δουλεια που εχεις κανει

Link to comment
Share on other sites

αν βάλεις το resco explorer θα βλέπεις το ποσοστό μέσα από το programs>system info

 

επίσης αν βάλεις το spbmobile shell πάλι θα το βλέπεις.

 

α ενταξει θελει καποιο προγραμμα (ειπα και γω τα ποσοστα μου μεσα)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...