Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το στηριζω κι εγω γιατι, λογω του οτι εχω καρτα, ειδα οτι δεν εχει αλλαξει κατι στα χρηματα που εχω μεσα, και το προγραμμα το χρησιμοποιω αρκετες μερες. Αν ηταν θα ειχε κανει καποια χρεωση στανταρ.

 

δεν ειχες μπλοκαρει το τη συνδεση στο ιντερνετ (με nodata ή με κατι αλλο?)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν ειχες μπλοκαρει το τη συνδεση στο ιντερνετ (με nodata ή με κατι αλλο?)

 

Οχι. Δεν το εχω περασει το nodata στο κινητο μου.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

δεν ειχες μπλοκαρει το τη συνδεση στο ιντερνετ (με nodata ή με κατι αλλο?)

 

και εγώ το ίδιο φιλε.. καρτα έχω και εγω και δεν είδα ούτε λεπτο διαφορα στα λεφτα που είχα μεσα...

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

με την ενδειξη στο ενεργοποιηση XTRA και τσεκαρισμενο το απενεργοποιηση ναι δεν εχει χρεωση αλλα αν δεν το εχεις απενεργοποιημενο μπαινει στο ιντερνετ μονο του (σε χρεωνει) και κανει το gps να δουλευει ρολοι

 

επισης τωρα που το τσεκαρα

εβγαλα την καρτα ανοιξα το destinator και ενω στην αρχη μου εδειχνε κεραια συνδεμενη μετα μου δε μου εβρισκε την κεραια

αρα σιμ καρτα και gps στο ομνια πανε μαζι

 

(ας το τσεκαρουν και αλλοι να δουμε)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους,

 

Εγώ με το nodata απενεργοποίησα το GPRS - άνοιξα το ασύρματο δίκτυο - συνδέθηκα από το ΟΜΝΙΑ στο router και μετά ενεργοποίησα το Enchaced GPS. έκανα click στην εενργοποίηση - μου βγηκε το μήνυμα για τις χρεώσεις - και μετά κατέβασε τα δεδομένα της θέσεις των δορυφόρων.

 

Στην συνέχεια, απενεργοποίησα το ασύρματο δίκτυο και δοκίμασα τα παραπάνω. Αμέσως έβγαλε την ένδειξη για προσπάθεια (ανεπιτυχή λόγω του nodata) για ενεργοποίηηση του GPRS.

 

Άρα, εάν έχουμε συνδεδεμένο το ΟΜΝΙΑ στον υπολογιστή (ο οποίος να είναι στο Internet) ή έχουμε άσύρματο δίκτυο kai to nodata με DISABLE το GPRS,

δεν χρεωνόμαστε. Όσοι είχαμε άλλλα κινητά PPC, θα γνωρίζουνε την λειτουργία του QuickGPS το οποίο έκανε ακριβώς την ίδια εργασία (cache των στοιχέιων τροχιάς των δορυφόρων).

Link to comment
Share on other sites

με την ενδειξη στο ενεργοποιηση XTRA και τσεκαρισμενο το απενεργοποιηση ναι δεν εχει χρεωση αλλα αν δεν το εχεις απενεργοποιημενο μπαινει στο ιντερνετ μονο του (σε χρεωνει) και κανει το gps να δουλευει ρολοι

 

επισης τωρα που το τσεκαρα

εβγαλα την καρτα ανοιξα το destinator και ενω στην αρχη μου εδειχνε κεραια συνδεμενη μετα μου δε μου εβρισκε την κεραια

αρα σιμ καρτα και gps στο ομνια πανε μαζι

 

(ας το τσεκαρουν και αλλοι να δουμε)

 

Είναι τσεκαρισμένο απο καιρό φίλε :p page 81

 

 

 

εκει στηριζεται το Α-gps,στο σημα δικτυου ;) αν το τηλ δεν εχει αποθηκευμενα, προσφατα δεδομενα, θεσεων δορυφορων(βλ Quick Gps ),χρησιμοποιει το δικτυο μεσω sim και ""διαβαζει"" το κινητο πιο γρηγορα για να λοκαρει δορυφορους ;)

 

δεν ξερω αν εχει quick gps το ομνια,αλλα αν ναι καλα θα κανεις να το εχεις ενημερωμενο,ετσι σε συνεργασια με την καρτα σου το κλειδωμα του gps θα ειναι πολυ γρηγορο :)

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους,

 

Εγώ με το nodata απενεργοποίησα το GPRS - άνοιξα το ασύρματο δίκτυο - συνδέθηκα από το ΟΜΝΙΑ στο router και μετά ενεργοποίησα το Enchaced GPS. έκανα click στην εενργοποίηση - μου βγηκε το μήνυμα για τις χρεώσεις - και μετά κατέβασε τα δεδομένα της θέσεις των δορυφόρων.

 

Στην συνέχεια, απενεργοποίησα το ασύρματο δίκτυο και δοκίμασα τα παραπάνω. Αμέσως έβγαλε την ένδειξη για προσπάθεια (ανεπιτυχή λόγω του nodata) για ενεργοποίηηση του GPRS.

 

Άρα, εάν έχουμε συνδεδεμένο το ΟΜΝΙΑ στον υπολογιστή (ο οποίος να είναι στο Internet) ή έχουμε άσύρματο δίκτυο kai to nodata με DISABLE το GPRS,

δεν χρεωνόμαστε. Όσοι είχαμε άλλλα κινητά PPC, θα γνωρίζουνε την λειτουργία του QuickGPS το οποίο έκανε ακριβώς την ίδια εργασία (cache των στοιχέιων τροχιάς των δορυφόρων).

 

Αρα δεν υπαρχει λόγος να το έχω "enable" το Auto Download... τελος! :)

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν υπαρχει λόγος να το έχω "enable" το Auto Download... τελος! :)

 

Μα το λεει και μονο του οταν πας να το κανεις enable οτι πιθανον να εχει χρεωσεις. Δεν το κανει κρυφα δηλαδη...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καποια απαντηση για το πως μπορουμε να αποθηκευουμε αρχεια απο το pc στο κινητο μεσω bluetooth, αλλα να μην τα βαζει στο my documents αλλα στο my storage, υπαρχει;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά ... είναι κορυφή το άτιμο!

 

Ειναι ειναι... Στη σχολη φαγωθηκαν ολοι... Εκανε εντυπωση...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καποια απαντηση για το πως μπορουμε να αποθηκευουμε αρχεια απο το pc στο κινητο μεσω bluetooth, αλλα να μην τα βαζει στο my documents αλλα στο my storage, υπαρχει;

πας

εναρξη/ρυθμισεις/ασυρμ.διαχειρ./μενου/bluetooth ρυθμισεις/ftp(κατω το τελευταιο)/... και διαλεγεις οτι θελεις(πχ καρτα αποθηκευσης)

Link to comment
Share on other sites

πας

εναρξη/ρυθμισεις/ασυρμ.διαχειρ./μενου/bluetooth ρυθμισεις/ftp(κατω το τελευταιο)/... και διαλεγεις οτι θελεις(πχ καρτα αποθηκευσης)

 

Το εχω ηδη κανει αυτο... Εδω και πολλες μερες. Καμια διαφορα. Εσενα στα βαζει εκει που εχεις διαλεξει;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

με την ενδειξη στο ενεργοποιηση XTRA και τσεκαρισμενο το απενεργοποιηση ναι δεν εχει χρεωση αλλα αν δεν το εχεις απενεργοποιημενο μπαινει στο ιντερνετ μονο του (σε χρεωνει) και κανει το gps να δουλευει ρολοι

 

επισης τωρα που το τσεκαρα

εβγαλα την καρτα ανοιξα το destinator και ενω στην αρχη μου εδειχνε κεραια συνδεμενη μετα μου δε μου εβρισκε την κεραια

αρα σιμ καρτα και gps στο ομνια πανε μαζι

 

(ας το τσεκαρουν και αλλοι να δουμε)

 

ας βάλουμε τα πράγματα στην θέση τους γιατί πολλοί από εδώ αρχίζουν και ανησυχούν.

καταρχήν το gps στο ομνια δεν ανάβει η όπως αλλιώς θέλετε πείτε to όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό-(Flight mode),το destinator δεν ζήτησε πότε και ούτε θα ζήτηση δεδομένα μέσω gprs,αν έχετε το αυτόματο download στο enhanced gprs τότε θα κατεβάσετε δεδομένα,δεν έχετε όμως λόγο να το χετε on το auto download.

ακόμα και ον να το έχετε η λήψη δεδομένων όσο αναφορα τις θέσεις των δορυφόρων είναι τόσο μικρή που δεν θα το καταλάβετε,άρα δεν κάνει το gps να δουλεύει 'ρολοι'.

χαλαρώστε λοιπόν και απολαύστε την συσκευή σας.

όσο για τον χρόνο που κάνει για να κλειδώσει τους δορυφόρους ακόμα και 5 λεπτά να κάνει όπως λέτε αυτό δεν καθιστά την συσκευή προβληματική,pda-κινητό όλα σε ένα πήραμε αν ήταν θα παίρναμε ξεχωριστή φωτογραφική μηχανή-βιντεοκάμερα,άλλο κινητό ,ένα ultra mobile pc και ένα gps HP Travel Companion

:)

Link to comment
Share on other sites

ας βάλουμε τα πράγματα στην θέση τους γιατί πολλοί από εδώ αρχίζουν και ανησυχούν.

καταρχήν το gps στο ομνια δεν ανάβει η όπως αλλιώς θέλετε πείτε to όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό-(Flight mode),το destinator δεν ζήτησε πότε και ούτε θα ζήτηση δεδομένα μέσω gprs,αν έχετε το αυτόματο download στο enhanced gprs τότε θα κατεβάσετε δεδομένα,δεν έχετε όμως λόγο να το χετε on το auto download.

ακόμα και ον να το έχετε η λήψη δεδομένων όσο αναφορα τις θέσεις των δορυφόρων είναι τόσο μικρή που δεν θα το καταλάβετε,άρα δεν κάνει το gps να δουλεύει 'ρολοι'.

χαλαρώστε λοιπόν και απολαύστε την συσκευή σας.

όσο για τον χρόνο που κάνει για να κλειδώσει τους δορυφόρους ακόμα και 5 λεπτά να κάνει όπως λέτε αυτό δεν καθιστά την συσκευή προβληματική,pda-κινητό όλα σε ένα πήραμε αν ήταν θα παίρναμε ξεχωριστή φωτογραφική μηχανή-βιντεοκάμερα,άλλο κινητό ,ένα ultra mobile pc και ένα gps HP Travel Companion

:)

 

σε συγκριση με κινητο με sirf3(eten x600) το gps του omnia ειναι :X

Link to comment
Share on other sites

σε συγκριση με κινητο με sirf3(eten x600) το gps του omnia ειναι :X

 

είναι μια τρίχα το ομνια γιατί τώρα μου συγκρινες ίσως το καλύτερο gps σε κινητό,θες να συνεχίσουμε να συγκρίνουμε και τα υπόλοιπα που περιλαμβάνει το ομνια και το χ600 και να το κάνουμε διαξιφισμούς?

:)

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ηδη κανει αυτο... Εδω και πολλες μερες. Καμια διαφορα. Εσενα στα βαζει εκει που εχεις διαλεξει;

 

για δοκιμάστε αυτό και πείτε μου αν κάνει δουλειά γιατί δεν έχω την δυνατότητα να δοκιμάσω αυτήν την στιγμή.

 

http://moblue.hejhej.org/

 

http://moblue.hejhej.org/downloads/moBluev2_1_PPC_setup.CAB

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν .. βρήκα αυτό το προγραμματάκι:

 

http://www.easy-sync.info/support.shtml#keyfeatures

 

Μπορώ να post link από rapidshare για download?

Link to comment
Share on other sites

είναι μια τρίχα το ομνια γιατί τώρα μου συγκρινες ίσως το καλύτερο gps σε κινητό,θες να συνεχίσουμε να συγκρίνουμε και τα υπόλοιπα που περιλαμβάνει το ομνια και το χ600 και να το κάνουμε διαξιφισμούς?

:)

 

το eten x600 τοχω δουλεψει ενα χρονο τωρα

απο χθες δουλευω το omnia (το οποιο οπως εγραψα πιο πανω εχει πολλα θετικα ιδιαιτερα στον τομεα κινητο ,απλα υστερει (ακομα)στο θεμα gps

ελπιζω εν καιρο να το ξεπερασει (για να βγουμε κερδισμενοι και σ΄αυτο)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,γνωρίζει κανείς που μπορεί να βρει και να κατεβάσει χάρτη του destinator για το Αζερμπαιζάν?

Ευχαριστώ σε όποιον απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν .. βρήκα αυτό το προγραμματάκι:

 

http://www.easy-sync.info/support.shtml#keyfeatures

 

Μπορώ να post link από rapidshare για download?

 

Για κανε...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

για δοκιμάστε αυτό και πείτε μου αν κάνει δουλειά γιατί δεν έχω την δυνατότητα να δοκιμάσω αυτήν την στιγμή.

 

http://moblue.hejhej.org/

 

http://moblue.hejhej.org/downloads/moBluev2_1_PPC_setup.CAB

 

Το εκανα και αυτο αλλα τιποτα. Παλι εκει που τα εβαζε τα βαζει!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Pocket.Easy Sync v2.8.8

Is a long-awaited solution to synchronize files with Windows Mobile Pocket PC, Smartphone and its Storage Cards. Our solution fills the gap in M*cros*ft ActiveSync and Vista Windows Mobile Device Center, but does not replace this software. It allows bi-directional sync and one-way transferring of unlimited number of any files, folders, docs, pdf, podcasts, photos, etc. between your computer and mobile device. Supports transferring over the network. Able to sync several devices with one computer. Real-time and scheduled tasks. Nice interface. Constantly being improved

 

 

 

chears to "whoknows"

 

 

ok σβηστό τώρα μιας και μιλάμε για πρόγραμμα με ***** και δεν κάνει!!!!

άσε που νομίζω ότι δεν είναι αυτό που ζητάμε.

:)

Link to comment
Share on other sites

εχοντας το omnia μια μερα εχω δει τα εξης

-αν απενεργοποιησω το 3g τοτε δεν μου δειχνει το g(gprs) αλλα x (gsm)

 

υπαρχει καμια λυση για να μου δεινει το g στο σημα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...