Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως στις 2 βδομαδες περιπου που το εχω δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα ουτε με wifi ουτε με το σημα, και το 3g ειναι παντα ανοιχτο. Μου φαινεται πως το πειραξε η vodafone και του εκανε ζημια μαλλον...

 

ναι και έμενα το ίδιο μου βρωμάει.

πως σου φαινετε Areiane αυτά που λέει ο Πάνος,δεν είναι σαν να λέει για άλλη συσκευή?

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Btw, δεν ξερω αν θυμαστε, σας ειχα πει οτι με ενημερωσαν απο το τμημα κινητης τους Πλαισιου (απο τα γραφεια οχι απο καταστημα) οτι θα ειναι διαθεσιμο το τηλεφωνο μεχρι τις 7/10.

Εκανα προπαραγγελια με φαξ (δε την εκανα online γιατι το παιρνω με επιδοτηση), και επισης η κοπελα μου ειπε οτι θα ειναι διαθεσιμο την εβδομαδα που μας ερχεται.

Το θεμα ειναι οτι μαλλον θα ερθουν λιγα κομματια, θα εξυπηρετηθουν οι προπαραγγελιες, οποτε ειναι αγνωστο ποσα κομματια θα φτασουν στα καταστηματα

Link to comment
Share on other sites

ναι και έμενα το ίδιο μου βρωμάει.

πως σου φαινετε Areiane αυτά που λέει ο Πάνος,δεν είναι σαν να λέει για άλλη συσκευή?

 

:)

 

Η αληθεια ειναι πως ετσι μου ακουγεται, αλλα επειδη ξερω πως οταν μια εταιρια επεμβαινει στο λογισμικο και γενικα στη συσκευη, ενα λαθος να γινει, γινεται το κινητο !@#%$...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

το εχω παραγγειλει απο e-shop.αληθευει οτι το wi-fi του δεν ειναι τοσο δυνατο και εχει καποια μικρο προβληματα?
Link to comment
Share on other sites

το εχω παραγγειλει απο e-shop.αληθευει οτι το wi-fi του δεν ειναι τοσο δυνατο και εχει καποια μικρο προβληματα?

 

δεν το πιστεύω ότι ρώτησες κάτι τέτοιο ενώ στα τελευταία ποστ μιλάμε γιαυτό,κανε τον κόπο και διάβασε μερικά ποστ πάνω από το δικό σου.

 

:!: :)

Link to comment
Share on other sites

δεν το πιστεύω ότι ρώτησες κάτι τέτοιο ενώ στα τελευταία ποστ μιλάμε γιαυτό,κανε τον κόπο και διάβασε μερικά ποστ πάνω από το δικό σου.

 

:!: :)

 

διαβασα ολο το thread πιστεψε με:)

Link to comment
Share on other sites

το εχω εδω και ενα μηνα,το προβλημα με το wifi το εχα και εγω οταν το αγορασα (επρεπε να αλαξω την καρτα δικτυου),οταν περασα την επομενη ρομ δεν ειχα κανενα προβλημα,αρα το συμπερασμα ειναι για αλλη μια φορα οτι τα ppc poy exoyn mamisia ελληνικη ρομ βγαζουναι προβληματακια.αυτος ειναι ενας λογος να βαζω αγγλικη ρομ
Link to comment
Share on other sites

το εχω παραγγειλει απο e-shop.αληθευει οτι το wi-fi του δεν ειναι τοσο δυνατο και εχει καποια μικρο προβληματα?

 

αυτα με τα προβληματα και τα εrror στα .exe ακουγετε για μαμακια του ελληνικου ρομ μαλλον.. η απο το δακτυλακι της voda αυτος ειναι ενας λογος που παντα περνω αγγλικα..

 

οσο για το wifi το μονο που με ταλαιπωρησε ηταν οτι το encryption key ηταν πολυ μεγαλο και εκανα ωρα για να το γραψω.. το εχω συνδεση σε 3 διαφορετικα AP, netgear, ontelecoms, siemens sx... και δεν ειχα απολυτος κανενα προβλημα..

 

email μια χαρα με το gmail. μηπως να αγοραζατε το αγγλικο ?

δεν το πατε πισω τωρα που ειναι καιρος να το κοιταξουνε και οι ιδιοι..

 

παντος αν και το πρωτο μου ppc δεν δυσκολεύτηκα να το σεταρω..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

διαβασα ολο το thread πιστεψε με:)

 

ο Πανος που έχει ελληνική συσκευή σήμερα αναφέρθηκε σε πρόβλημα wireless του ομνια,1 σελίδα πίσω και κάποιοι από εμάς το βρίσκουμε παράξενο που έχουμε αγγλική συσκευή και πιστεύουμε ότι φταίει η ρομ της Vodafone.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

γι'αυτο πήγα και το πήρα με uk version για να αποφύγω τις μ**** που τυχαίνουν πειράζοντας οι εταιρίες τη rom...

 

μια εβδομάδα το έχω πάντως και το κινητό τα σπάει...και τι δεν έχω βάλει μεσα και όλα δουλεύουν μια χαρά

 

destinator 7, rkeyboard, spb mobile shell, fun contact, pim backup, s2p, s2v, s2u,

tcpmp (movies), youtube play, diafora games και ακολουθούν πολλααααααα ακόμα

Link to comment
Share on other sites

γι'αυτο πήγα και το πήρα με uk version για να αποφύγω τις μ**** που τυχαίνουν πειράζοντας οι εταιρίες τη rom...

 

μια εβδομάδα το έχω πάντως και το κινητό τα σπάει...και τι δεν έχω βάλει μεσα και όλα δουλεύουν μια χαρά

 

destinator 7, rkeyboard, spb mobile shell, fun contact, pim backup, s2p, s2v, s2u,

tcpmp (movies), youtube play, diafora games και ερχοντε πολλα ακόμα

 

Εχεις να μας προτεινεις κανενα καλο game για το κινητο για να ανανεωσουμε αυτα που εχει μεσα;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

paolo-x_petran-saxovts-septic σας ευχαριστω μου λυσατε την απορια.αν το e-shop μου το φερει με ελληνικη version μπορω να βαλω αγγλικη??
Link to comment
Share on other sites

Εχεις να μας προτεινεις κανενα καλο game για το κινητο για να ανανεωσουμε αυτα που εχει μεσα;

 

μπες freewareppc.com/games εχει πολλά μέσα....

Link to comment
Share on other sites

paolo-x_petran-saxovts-septic σας ευχαριστω μου λυσατε την απορια.αν το e-shop μου το φερει με ελληνικη version μπορω να βαλω αγγλικη??

 

το ποιο πιθανόν είναι πως ναι.

άντε ρεσεις δώστε μας ένα ελληνικό να το κάψουμε!!!!!

 

:) :ninja:

Link to comment
Share on other sites

το ποιο πιθανόν είναι πως ναι.

άντε ρεσεις δώστε μας ένα ελληνικό να το κάψουμε!!!!!

 

:) :ninja:

 

λες την λεξη πιθανον..δηλαδη υπαρχει και περιπτωση να μην γινεται?:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως ετσι μου ακουγεται, αλλα επειδη ξερω πως οταν μια εταιρια επεμβαινει στο λογισμικο και γενικα στη συσκευη, ενα λαθος να γινει, γινεται το κινητο !@#%$...

 

Έχεις δίκιο, γι' αυτό και εγώ, με το που ανοίγω συσκευασία smartphone με vodafone live, το πρώτο πράγμα που κάνω είναι να φλασάρω το κινητό με μια official καθαρή rom (αθάνατο Qtek 8310, μέχρι και WM6 δέχθηκε άνετα και πετούσε). Όμως εδώ είναι πολλά τα λεφτά Άρη, και δεν έχω σκοπό να φλασάρω έτσι στο γενικό, παρά μόνο αν βρω διαβεβαιώσεις στο Internet ότι πράγματι ευθύνεται η ROM της Voda. Δυστυχώς, το Omnia είναι σχετικά καινούργιο και ακόμα ψάχνεται ο κόσμος, οπότε και οι λύσεις που μπορεί να βρει κάποιος είναι ελάχιστες.

Link to comment
Share on other sites

μπορούμε μέσω της σύνδεσης usb κινητο - pc να μπούμε στο internet????

το pc εννοείται ότι θα είναι συνδεδεμένο στο internet.

Link to comment
Share on other sites

μπες freewareppc.com/games εχει πολλά μέσα....

 

Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ. Πολυ ενδιαφερον site... Θα το ξεζουμισω!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

λες την λεξη πιθανον..δηλαδη υπαρχει και περιπτωση να μην γινεται?:ninja:

 

ποτέ δεν ξέρεις!!!!

αλλά κατά 99% γίνετε.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά βγάλτε το 3G και θα δείτε τεράστια διάφορα στο σημα,αυτό ισχύει για όλες της συσκευές όχι μόνο για το ομνια.

 

πως το βγαζω??? help.....

Link to comment
Share on other sites

παιδια help... φιλος μετα απο hard reset στο omnia στο my storage του δείχνει χωρητικότητα μόνο 959mb.

 

τι παιζει??????????

Link to comment
Share on other sites

παιδια help... φιλος μετα απο hard reset στο omnia στο my storage του δείχνει χωρητικότητα μόνο 959mb.

 

τι παιζει??????????

 

πήγαινε στο system>hard reset και κανε φορματ την storage.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...