Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σοβαρα τωρα θεωρεις το garmin καλυτερο σε τι απο το destinator ?

σε χαρτες ? σε interface ? σε αξιοπιστια ? σε τι ? :ninja:

 

επειδη χρησιμοποιηω και τα δυο (και το tomtom,igo,miomap,sygicdrive)

ο καθενας βαζει αυτο που το εξυπηρετει ,επισης υπαρχει μια υποκειμενικοτητα μιας και απο περιοχη σε περιοχη ο καθε χαρτης δεν εχει την ιδια καλυψη(δε μιλαω για αθηνα)

προσωπικα λοιπον (εχοντας αγορασει με 200 ευρω το destinator) τo garmin εχει το θετικο του ενος χαρτη στην ευρωπη και οχι μιας -μιας χωρας οπως το destinator και η πλοηγηση ειναι πιο ευκολη

βεβαια απο την αλλη η καλυψη ειναι λιγο καλυτερη (παλια υπηρχε διαφορα σημερα ομως ...)

αυτα τα ολιγα για να μην βγουμε και offtopic

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1-Πότε πρέπει να κάνω soft reset...?

2-Πότε πρέπει να κάνω hard reset...?

 

Έψαξα στης προηγούμενες σελίδες αλλά δεν βρήκα απάντηση, μόνο λένε πως γίνετε όχι για ποιο λόγο πρέπει να κάνουμε….

Βοήθεια γιατί είμαι καινούργιος με wm...

 

μονο εγω τοχω γραψει 2-3 φορες περιμενε να το βρω:blink:

Link to comment
Share on other sites

1-Πότε πρέπει να κάνω soft reset...?

2-Πότε πρέπει να κάνω hard reset...?

 

Έψαξα στης προηγούμενες σελίδες αλλά δεν βρήκα απάντηση, μόνο λένε πως γίνετε όχι για ποιο λόγο πρέπει να κάνουμε….

Βοήθεια γιατί είμαι καινούργιος με wm...

ΜΗΝΥΜΑ 5186

1.hard reset

οταν το κινητο εχει γινει χαλια

με hard reset το κινητο επανερχεται οπως οταν το αγορασαμε

(ειναι σαν να κανεις format σε pc

 

soft reset

-το κανουμε οταν θελουμε να λειτουρησει το κινητο μετα απο καποιο προγραμμα που εχουμε βαλει

-οταν μας ζητηθει

-οταν εχει μειωθει δραματικα η ραμ με αποτελεσμα να μην μπορουν να ανοιξουν προγραμματα

(ειναι σαν να κανεις στο pc επανεκκινηση)

αυτα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ποσες ωρες θελει για να γινει μια πληρης φορτιση απο το πισι; Το εχω απο τις 23:00 χθες και ακομα κοκκινο ειναι το φωτακι, ασχετα αν λεει οτι ειναι στο 100% η μπαταρια. Μηπως φταιει και το γεγονος οτι το βραδυ εβαλα τον υπολογιστη στην εξοικονομηση ενεργειας και δεν ειχε πολυ ρευμα να τραβηξει;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Saxovts για το nodata που λέγαμε πριν πρέπει να τρέξω το πρόγραμμα και να βάλω

Vodafone internet – disable

Vodafone mms - enabled

Vodafone wap – enabled

Μόνο το Vodafone internet να αλλάξω και το vodafone wap.?

 

καταρχην να χαίρεσαι τον διάδοχο,στο θέμα μας τώρα.

αρχικά πρεπει να βάλεις το nodata για να κόψεις κάθε επικοινωνία gprs με το ιντερνερτ,όποτε από το πρόγραμμα θα αφαιρέσεις τυχόν συνδέσεις του στιλ wind internet,cosmote my internet,wap ktlp.

το επόμενο βήμα σου είναι να κάνεις 2 ρυθμίσεις,η μια είναι στο settings>connections>browser connection, όπου κει θα βάλεις η select netowork>Internet η θα τικαρεις το αυτόματο.

μετά πας στον οπερα και στις επιλογές > συνδέσεις θα επιλέξεις πάλι η ιντερνετ η αυτόματο.

 

http://i462.photobucket.com/albums/qq342/omniacs/Screen01-2.jpg

 

http://i462.photobucket.com/albums/qq342/omniacs/Screen02-3.jpg

 

http://i462.photobucket.com/albums/qq342/omniacs/Screen05-1.jpg

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΒΟΗΘΕΙΑ!!προσπαθω να μπω ιντερνετ μεσω wifi.εχω κανει ολες τις ρυθμισεις στο ιντερνετ(συνδ.προγρ.περιιγ. στο wifi στο οπερα ) .εχω περασει κ ρυθμιση το nodata.τζιφος ρε ****το...ενω βρισκει το ρουτερ μου παω να μπω σε καποια σελιδα ειτε απο οπερα ειτε απο εξπλορερ αλλα εχει...γαιδουρεψει.εχουμε καμια λυση?κ επειδη διαβαζω τοσα κ τοσα ο καθενας εχει διαφορετικα πραγματα να πει κ ψιλιμπερδευτικα.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΒΟΗΘΕΙΑ!!προσπαθω να μπω ιντερνετ μεσω wifi.εχω κανει ολες τις ρυθμισεις στο ιντερνετ(συνδ.προγρ.περιιγ. στο wifi στο οπερα ) .εχω περασει κ ρυθμιση το nodata.τζιφος ρε ****το...ενω βρισκει το ρουτερ μου παω να μπω σε καποια σελιδα ειτε απο οπερα ειτε απο εξπλορερ αλλα εχει...γαιδουρεψει.εχουμε καμια λυση?κ επειδη διαβαζω τοσα κ τοσα ο καθενας εχει διαφορετικα πραγματα να πει κ ψιλιμπερδευτικα.

 

μεσω usb μπαινεις?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ποσες ωρες θελει για να γινει μια πληρης φορτιση απο το πισι; Το εχω απο τις 23:00 χθες και ακομα κοκκινο ειναι το φωτακι, ασχετα αν λεει οτι ειναι στο 100% η μπαταρια. Μηπως φταιει και το γεγονος οτι το βραδυ εβαλα τον υπολογιστη στην εξοικονομηση ενεργειας και δεν ειχε πολυ ρευμα να τραβηξει;

 

αν αναβε κοκκινο λαμπακι στο κινητο φορτιζε

μηπως η οθονη του κινητου ηταν ανοιχτη?

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν να χαιρετήσω όλους στο φόρουμ μια και είναι το πρώτο μου ποστ...Ομολογώ ότι διάβασα όλες τις σελίδες και το παρακολουθώ το θέμα μιας και είμαι κάτοχος ενός ΟΜΝΙΑ αγγλικού εδώ και περίπου 2 μήνες.Όταν αποφάσισα να αφήσω το 3600 που είχα και κρατώντας ένα tytnII σαν 2η συσκευή δεν περίμενα ποτέ ότι θα πάθαινα τέτοια εξάρτηση από ένα τηλέφωνο.

Η μπαταρία του?Απλά θα σας πω ότι δεν έψαξα καν για φορτιστή αυτοκινήτου.Πανέμορφο (γούστα είναι αυτά).Wifi να πίνεις καφέ στην πλατεία του Αγ. Ανδρέα στο Γαλάτσι και να μπαίνεις από τα γύρω σπίτια.Το μόνο "πρόβλημα" που έχω είναι ότι το μουλάρι δεν κολλά εύκολα για να κάνω και κανένα soft reset..:):):)

Του έχω βάλει το spb mobile shell,το destinator με skin για ΟΜΝΙΑ που δείχνει εκπληκτικά,Magicall για τις κλήσεις και pTravelalarm.

Αυτά και δεν αναφέρω κανένα πρόβλημα απλά να πω ότι τα παραπάνω δεν αποτελούν παραίνεση προς κάποιον να το αγοράσει αλλά εντελώς προσωπικές απόψεις.

Το destinator δεν το πολυχρησιμοποιώ λόγω ύπαρξης multimedia στο αυτοκίνητο και έτσι δεν χρειάστηκα φορτιστή αυτοκινήτου.

Αυτά και καλώς σας βρήκα.

γραφεις ελληνικα με το πληκτρολογιο, για μυνηματα καταχωρισεις ονοματων?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάνεις κάτι λάθος…..

εγώ τα κατάφερα κανονικά να συνδεθώ…

1-έχεις κάνει προσθήκη το μόντεμ….?

2-έχεις βάλει το password από το μόντεμ για να συγχρονιστεί με το πς.?

Link to comment
Share on other sites

μεσω usb μπαινεις?

 

NAI....GIA SYNEXISE GIATI KAPOY PAEI TO MYALO MOY

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

αν αναβε κοκκινο λαμπακι στο κινητο φορτιζε

μηπως η οθονη του κινητου ηταν ανοιχτη?

 

Οχι. Την ειχα κλεισει με ενα προγραμματακι που μου προτειναν.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάνεις κάτι λάθος…..

εγώ τα κατάφερα κανονικά να συνδεθώ…

1-έχεις κάνει προσθήκη το μόντεμ….?

2-έχεις βάλει το password από το μόντεμ για να συγχρονιστεί με το πς.?

 

1.NAI

2.NAI

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

NAI....GIA SYNEXISE GIATI KAPOY PAEI TO MYALO MOY

 

αφου συνδεεσαι τοτε το προβλημα ειναι με το router

αυτα που γραφει ο caveman21 τα εχεις κανει?

(εχεις συνδεθει με το μοντεμ ή απλα τοχει βρει το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κανένα καλό και εμφανίσημο πρόγραμμα για τις υποχρεώσεις μας (calendar )???

Επίσης ψάχνω εδώ και μέρες να βρω σε mp3 το ύμνο UEFA CHAMPIONS LEAGUE .Μπορεί κανείς να βοηθήσει???

Link to comment
Share on other sites

αφου συνδεεσαι τοτε το προβλημα ειναι με το router

αυτα που γραφει ο caveman21 τα εχεις κανει?

(εχεις συνδεθει με το μοντεμ ή απλα τοχει βρει το κινητο?

 

GIA KATSE NA TO TSEKARO...MISO

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

GIA KATSE NA TO TSEKARO...MISO

 

για να εισαι συνδεμενος πρεπει τα βελακια στην κεραια του wifi να μην πηγαινοερχονται (πρεπει να ειναι σταθερα) πως ειναι στο κινητο σου?

Link to comment
Share on other sites

για να εισαι συνδεμενος πρεπει τα βελακια στην κεραια του wifi να μην πηγαινοερχονται (πρεπει να ειναι σταθερα) πως ειναι στο κινητο σου?

 

ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΔΕΞΙΑ.

λοιπον απο οτι καταλαβα το προβλημα ειναι με την προσθηκη.αλλα δεν τα ψιλικαταλαβαινω αυτα.

θα σας περιγραψω τι βλεπω.

ανοιγω το wifi. kaiβγαινει μια καρτελα που εχει

προσθηκη νεου και απο κατω τον ρουτερ μου (speedtouch...)λεει διαθεσιμο τωρα κ πριν συνδεδεμενο.εγω κανω κατι τωρα?

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κανένα καλό και εμφανίσημο πρόγραμμα για τις υποχρεώσεις μας (calendar )???

Επίσης ψάχνω εδώ και μέρες να βρω σε mp3 το ύμνο UEFA CHAMPIONS LEAGUE .Μπορεί κανείς να βοηθήσει???

 

UEFA CHAMPIONS LEAGUE στο ανεβασα εδω

 

http://rapidshare.com/files/155114285/UEFA_Champions_League-628_KB.zip.html

 

το κατεβαζεις ,το ξεζιπαρεις και το βαζεις στο φακελο "κουδουνισματα"

μετα μπορεις να τον επιλεξεις ως ηχο κλησης

Link to comment
Share on other sites

εγκατέστησα το spb shell. έκανα soft reset. όλα καλά ως εδώ. λειτουργεί.

με το που περνάω τα skins και αφού πρώτα με ζαλίζει για να τρέξω ένα rar που είναι μέσα στο φάκελο script, ξανακάνω soft reset.

μετά από αυτό το spb μενού, κάτω δεξιά στην οθόνη του today δε λειτουργεί όσο κι αν το πατάω.

τι μπορεί να κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

UEFA CHAMPIONS LEAGUE στο ανεβασα εδω

 

http://rapidshare.com/files/155114285/UEFA_Champions_League-628_KB.zip.html

 

το κατεβαζεις ,το ξεζιπαρεις και το βαζεις στο φακελο "κουδουνισματα"

μετα μπορεις να τον επιλεξεις ως ηχο κλησης

 

Ευχαριστώ πολύ. Να 'σαι καλά. Για calendar γνωρίζεις κάτι???

Link to comment
Share on other sites

καλη σας μερα.μπορει κανενας απο τους γκουρου των κινητων να με βοηθησει στο πως μπορει να συνδεθει το ομνια με ενα hansfree bluetooth.προσπαθω αρκετη ωρα.ενω με αλλα κινητα συνδεεται με τα ακουστικα με τπτ.μπορει να βοηθησει καποιος?ενημερωνε οτι εχω την ελληνικη rom.
Link to comment
Share on other sites

ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΔΕΞΙΑ.

λοιπον απο οτι καταλαβα το προβλημα ειναι με την προσθηκη.αλλα δεν τα ψιλικαταλαβαινω αυτα.

θα σας περιγραψω τι βλεπω.

ανοιγω το wifi. kaiβγαινει μια καρτελα που εχει

προσθηκη νεου και απο κατω τον ρουτερ μου (speedtouch...)λεει διαθεσιμο τωρα κ πριν συνδεδεμενο.εγω κανω κατι τωρα?

 

αφου πηγαινοερχονται δεν εχεις συνδεθει

καπου

εχει οκ και μετα συνδεση ,μετα κλειδι

μετα πρεπει να συδεθεις

Link to comment
Share on other sites

εγκατέστησα το spb shell. έκανα soft reset. όλα καλά ως εδώ. λειτουργεί.

με το που περνάω τα skins και αφού πρώτα με ζαλίζει για να τρέξω ένα rar που είναι μέσα στο φάκελο script, ξανακάνω soft reset.

μετά από αυτό το spb μενού, κάτω δεξιά στην οθόνη του today δε λειτουργεί όσο κι αν το πατάω.

τι μπορεί να κάνω λάθος?

 

πηγαινε εναρξη/προγραμματα/spb menu

αν ανοιγει εχει καλως(παραμετροποιησε το απο εκει αλλιως το απεγκαταστεις και το βαζεις παλι

Link to comment
Share on other sites

καλη σας μερα.μπορει κανενας απο τους γκουρου των κινητων να με βοηθησει στο πως μπορει να συνδεθει το ομνια με ενα hansfree bluetooth.προσπαθω αρκετη ωρα.ενω με αλλα κινητα συνδεεται με τα ακουστικα με τπτ.μπορει να βοηθησει καποιος?ενημερωνε οτι εχω την ελληνικη rom.

 

πρεπει να κανεις pair με κωδικο 0000

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...