Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και με το No Data, manually θα το κάνεις. Όποτε θέλεις απενεργοποιείς/ενεργοποιείς το GPRS στη συσκευή σου.

 

α...ωραια....

παμε κατι αλλο.

εκανα εγκατασταση το garmin που το ειχε προσφορα μαζι με τηλεφωνο και μου ζηταει εναν 8ψηφιο τον οποιο εγω δεν βρισκω πουθενα στο κουτακι.

ο μονος που υπαρχει ειναι 10ψηφιος.

πουντος...?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι διαφορετικοί. Βάλε τον Core Player.

 

 

 

Βάλε το No Data.

 

Βάλε οπωσδήποτε και τον TCPMP!!!Ότι δεν παίζει ο ένας θα παίζει ο άλλος!Ακόμα ΜΟΝΟ το TCPMP υποστηρίζει ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΥΣ υπότιτλους και μάλιστα μπορείς να παίξεις και με το μέγεθος των fonts για να δεις τι σου ταιριάζει καλύτερα!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

α...ωραια....

παμε κατι αλλο.

εκανα εγκατασταση το garmin που το ειχε προσφορα μαζι με τηλεφωνο και μου ζηταει εναν 8ψηφιο τον οποιο εγω δεν βρισκω πουθενα στο κουτακι.

ο μονος που υπαρχει ειναι 10ψηφιος.

πουντος...?

 

-το προγραμμα(garmin) τελικα παιζει μονο οταν η καρτα(sd) εγκταστασης ειναι μεσα στο τηλεφωνο.εαν την αφαιρεσω,ζηταει κωδικο.

-εγκατεστησα το coreplayer,αλλα και εκει τα κομπιασματα παραμενουν στα βιντεο mp4 που ειναι γραμμενα απο nokia n95&samsung 8000jet.

μηπως τελικα θελουν επανακωδ/ση?

 

-το προγραμμα(garmin) τελικα παιζει μονο οταν η καρτα(sd) εγκταστασης ειναι μεσα στο τηλεφωνο.εαν την αφαιρεσω,ζηταει κωδικο.

-εγκατεστησα το coreplayer,αλλα και εκει τα κομπιασματα παραμενουν στα βιντεο mp4 που ειναι γραμμενα απο nokia n95&samsung 8000jet.

μηπως τελικα θελουν επανακωδ/ση?

 

αλλο και τουτο...

εκλεισα και ξανανοιξα το core και τωρα παιζουν μια χαρα...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

-το προγραμμα(garmin) τελικα παιζει μονο οταν η καρτα(sd) εγκταστασης ειναι μεσα στο τηλεφωνο.εαν την αφαιρεσω,ζηταει κωδικο.

 

μιλησα με την αντιπ/α και μου ειπαν οτι το προγραμμα τρεχει μονο με την καρτα κουμπωμενη στο τηλεφωνο.

δηλαδη εισαι υποχρεωμενος να εχεις την καρτα εγκαταστασης του garmin για να τρεξει το προγραμμα,διαφορετικα θελει κωδικο τον οποιο δεν σου δινουν.

τι κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

βρηκα 180€,την εκδοση με 8gb.αξιζει να το παρω?η διαφορα με την αλλη εκδοση ειναι μονο τα gb?

ναι αξιζει και η μονη διαφορα ειναι η μνημη.. Έτσι και αλλιως βαζεις μια sdhc (καρτούλα) και προεκτείνει την μνήμη αν χρειάζεται που δεν. Το εκαναν για να μοιαζει με το iphone, 8gb or 16gb μονο που εκει δεν αλλαζει η μνήμη (δεν παίρνει καρτα :p)

μιλησα με την αντιπ/α και μου ειπαν οτι το προγραμμα τρεχει μονο με την καρτα κουμπωμενη στο τηλεφωνο.

δηλαδη εισαι υποχρεωμενος να εχεις την καρτα εγκαταστασης του garmin για να τρεξει το προγραμμα,διαφορετικα θελει κωδικο τον οποιο δεν σου δινουν.

τι κανουμε?

βρίσκουμε το "δωρεάν" και περνάμε αυτό :P

(ή άλλα όπως igo, dest)

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μιλησα με την αντιπ/α και μου ειπαν οτι το προγραμμα τρεχει μονο με την καρτα κουμπωμενη στο τηλεφωνο.

 

Ειλικρινά πως να πληρώσεις για ένα πρόγραμμα πλοήγησης όταν έχει αυτό τον περιορισμό; Κρίμα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά πως να πληρώσεις για ένα πρόγραμμα πλοήγησης όταν έχει αυτό τον περιορισμό; Κρίμα!

 

αυτο αναρωτηθηκα κι`εγω...

 

βρίσκουμε το "δωρεάν" και περνάμε αυτό :P

(ή άλλα όπως igo, dest)

 

απλα και ομορφα..;)

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 3 ημερες παρεα με το 900αρακι,οι εντυπωσεις μου ειναι ακρως θετικες.

πληρεστατο τηλεφωνο,με μοναδικο-κατ`εμε τουλαχιστον-μειονεκτημα,αναλυση και φωτεινοτητα οθονης(στο φως του ηλιου).

η μπαταρια μετα την πρωτη φορτιση,μολις πριν λιγο εκλεισε,παρολο που απο εχθες το βραδυ ειχε μια γραμμη(!) και αναγκαστηκα για να την εξαντλησω,το εβαλα να παιζει κανα 2ωρο βιντεακια(!).εντυπωσιακο θα ελεγα..

 

 

αποριες:

-θελω να γραψω στον explorer αγγλικα,αλλα το πληκ/γιο εχει μονο ελληνικα.τι κανω?

-προσπαθω να κανω windows update,αλλα μετα απο αρκετη ωρα ψαξιματος,μου λεει οτι δεν βρισκει τον διακομιστη και να κοιταξω τις ρυθμισεις μου.τι κανω λαθος?

-http://www.samsungmobile.com/support/omnia/index.jsp αυτο ισχυει για το Omnia?δηλαδη κανουμε firmwareupdate απο εδω?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

αποριες:

-θελω να γραψω στον explorer αγγλικα,αλλα το πληκ/γιο εχει μονο ελληνικα.τι κανω?

-προσπαθω να κανω windows update,αλλα μετα απο αρκετη ωρα ψαξιματος,μου λεει οτι δεν βρισκει τον διακομιστη και να κοιταξω τις ρυθμισεις μου.τι κανω λαθος?

-http://www.samsungmobile.com/support/omnia/index.jsp αυτο ισχυει για το Omnia?δηλαδη κανουμε firmwareupdate απο εδω?

 

 

-με παρατεταμένο πάτημα στο txt αλλάζει η γλώσσα

-ξέχνα το,δεν "παίζει" αυτό ακόμη

-υπαρχουν πάρα πολλές επιλογές για αλλαγή rom(ελληνικές-αγγλικές)

unofficial πάντα.Η γνώμη μου,περίμενε λίγο να το μάθεις πρώτα.

 

Από ήχο πως τα πάει? Έχει καλό και δυνατό ήχο και όταν ακούς μουσική και όταν σε καλεί κάποιος? Τώρα αν το πάρω θα έχω κάποιο πρόβλημα στην αρχή και θα χρειάζομαι γραφίδα μέχρι να περάσω τα κατάλληλα προγράμματα(spb shell)? Ρωταώ για να δω αν χρειάζεται μόλις το πάρω να περάσω και τα προγράμματα αμέσως.

 

από ήχο νομίζω τα πάει πολύ καλά.

όσο για προγράμματα,νομίζω όσο πιο γρήγορα περάσεις τα απολύτως βασικά,

τόσο λιγότερο θα σε ταλαιπωρήσουν τα WM.Είναι 5 λεπτά υπόθεση να βάλεις τα

βασικά(αφού διαβάσεις λίγο στο forum).

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. εχω περιπου 1 χρονο το ομνια και ποτε δεν ειχα προβλημα με τη μπαταρια..

 

οταν γεμησα τα 6 απο τα 8 gb μνημης (μεχρι πριν ενα μηνα δεν ειχα αλει τραγοθδια ταινιες κτλ)

η μπαταρια αρχιζε να αδειαζει στο μισο χρονο (1,5 ημερες αντι γα 3 ποθ ισχυε ως τοτε)..

 

φταει η μπαταρία ή το γεμισμα της μνήμης??

Link to comment
Share on other sites

Η μνημη είναι άσχετο πράγμα. λογικά η μπαταρία, αλλά υπάρχει και μια περίπτωση να φταίει καποιο πρόγραμμα που μπορει να εβαλες και να τρεχει στο υποβαθρο (cpu intensive). Ισως να έκανες και άλλη ρυθμιση (να ξεχασες ανοικτό κανα ΒΤ, WiFi gps στο υπόβαθρο, στην τύχη λέω). Δες τι τρέχει στο υπόβαθρο. Κλείσε και ανοιξέ το πάλι (πιστευω το εχεις κανει αυτό).

 

Αν δεν εχεις τιποτα να χασεις κανε ένα hard reset (να γίνει καινούριο) και ξαναδωκίμασε.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Σε οποιαδηποτε οθονη και αν ειμαι μ εμφανιζει λιγο πιο πανω απο την μεση της οθονης ενα κερσορα mouse.δν μπορω να το βγαλω.μπορει να βοηθησει κανεις?

Επισης ποια ελληνικη rom ειναι καλυτερη?

Link to comment
Share on other sites

Σε οποιαδηποτε οθονη και αν ειμαι μ εμφανιζει λιγο πιο πανω απο την μεση της οθονης ενα κερσορα mouse.δν μπορω να το βγαλω.μπορει να βοηθησει κανεις?

Επισης ποια ελληνικη rom ειναι καλυτερη?

 

ρυθμισεις>συστημασ>κερσορας δακτυλου

για την ρομ δεν γνωριζω

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να "δω" τα αρχεια ηχου και εικονας που εχω στην εξωτερικη καρτα μεσω

"αλμπουμ πολυμεσων" οποτε δεν μπορω να βαλω και καποιο mp3 ως ηχο κλησης που θελω.

τα μετεφερα και στην "αποθηκη μου" αλλα παλι δεν τα βλεπω.

η στανταρ διαδρομη που εχει ειναι η αποθ.μου\DCIM\SSCAM

τι πρεπει να κανω?

επισης εχουμε επιλογη προφιλ?

η ενταση κουδουνισματος ελεγχεται μονο απο το πλαι?δεν ρυθμιζεται στανταρ απο μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

Μόλις αγόρασα ένα Omnia i-900 8g (180 Ευρώ καινούριο,στοκ στον Γερμανό) και ψάχνω σναβάθμηση σε software,OS και γενικά ότι άλλο υπάρχει...

Στην σελίδα 130 βρήκα ένα πολύ καλό μήνυμα από τον SAXOVTS με όλλες τις λύσεις...

Μπορεί κάποιος να κάνει Link κάτι παρόμοιο με νεότερες εκδόσεις (αν υπάρχουν) γιατί μπορεί να ψάχνω,αλλά 800+ σελίδες είναι πολλές :P

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

κανε search σε αυτό το νημα με την λέξη κλειδί ROM.

βασικά θα τις βρεις στο http://www.omniacs.net και http://www.bytheway.gr καθως και How to

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Bρήκα ένα torrent με αυτά τα προγγράμματα.

 

.NET Framwork 3.5.rar

Dashwire.rar

Eye Photo 1.1.rar

Flash 7.rar

Fmain4.rar

G Alarm.rar

Gremote v0.5.2.zip

HTC Audio dialer.rar

HTC dll.rar

MemMaid Build.2.3.0.rar

Microsoft MyPhone.rar

Mobile Web Server.rar

Mobiola Web Camera.rar

Mocha FTP Server.rar

MSVC 1.6.9971.rar

MusicFlo_V1_22.rar

Opera 9.5.rar

Parlingo.rar

PhonEx 1.1.rar

Photoshop.com.rar

PocketCM-0.29.cab.rar

PocketRAR.rar

RCMv1.rar

Resco Audio Recorder v4.510.rar

Resco Backup.rar

Resco Explorer 2008.rar

Resco Photo Pro 6.33.rar

Resco Pocket Radio.rar

S2.rar

ShakeIt.rar

ShareIT FTP Server 1.5.rar

SMS-Chat.rar

SPB Backup 2.0.1.rar

SPB Full Screen Keyboard 4.0.rar

Spb Shell 2.13.rar

Spb Weather 2.0.1.rar

SpbOnline.v1.2.rar

ThrottleLauncher.rar

Touch Shell Pro 0.2.46.rar

WifiRoute.rar

YouTube Player.rar

 

Τι λέτε θα το γλυτώσω το ψάξιμο,Να το κατεβάσω?

(Εκτός από το ΝΟ DATA,τι άλλο λείπει?)

Edited by Riddick
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το συγκεκριμένο torrent (όπως και τα περισσότερα) περιέχει "σπασμένες" εφαρμογές. Ας είμαστε πιο διακριτικοί λοιπόν όταν συζητάμε για αυτά μιας και δεν επιτρέπεται στο forum.

 

Επίσης από ότι βλέπω οι περισσότερες εφαρμογές είναι ετεροχρονισμένες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να "δω" τα αρχεια ηχου και εικονας που εχω στην εξωτερικη καρτα μεσω

"αλμπουμ πολυμεσων" οποτε δεν μπορω να βαλω και καποιο mp3 ως ηχο κλησης που θελω.

τα μετεφερα και στην "αποθηκη μου" αλλα παλι δεν τα βλεπω.

η στανταρ διαδρομη που εχει ειναι η αποθ.μου\DCIM\SSCAM

τι πρεπει να κανω?

επισης εχουμε επιλογη προφιλ?

η ενταση κουδουνισματος ελεγχεται μονο απο το πλαι?δεν ρυθμιζεται στανταρ απο μεσα?

 

μπορω να εχω μια βοηθεια εδω,γιατι δεν εχω καταλαβει τι πρεπει να κανω?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη το κινητο το πηρα μεταχειρησμενο,υπαρχει τροπος να σβησω οτι προφιλ ειχε για ιντερνετ και να φτιαξω μονο της wind plus (τελικα ποσα mb δινει τσαμπα το μηνα,κ πως μπορο να δω ποσα μ μενουν?) και να εχω μονο αυτο μονιμα?

δεν μπορω να δω βιντεακια στο youtube τι πρεπει να βαλω?

περασα το spbshell αμα κλεισω το nodata απτο task manager που χει αυτο συνεχιζει να τρεχει?

Επισης στο οmnia lite παρατηρησα οτι αμα κρατας παρατεταμενα το μεσαιο πληκτρο σε πηγαινει στο task manager,μπορω να το κανω κ σαυτο το omnia?

Link to comment
Share on other sites

βεβαιως και μπορεις να φτιαξεις προφιλ, προσπάθισα και εγώ να φτιαξω ενα για το Plus (τσαμπα 40mb λογω bonus) αλλά.. δεν τα κατάφερα να δουλεψει... :(

 

Το nodata δεν χρειάζεται να τρεχει κανει disable τα profiles. θα μπορούσες να το κανεις και εσύ χωρις αυτό μπαίνοντας σε περιεργα μενού ίσως και στο registry. Απλά επειδη το WM ειναι μπ...δελο λειτουργικό και δεν βρισκεις ακρι, το nodata το κάνει όμορφα για εσένα (ενα disable-enable). δεν χρειάζεται να τρέχει

 

Το taskmanager ειναι ένα default πληκτρο το οποίο το αλλάζει και μονο σου.. Εγώ εβαλα να ειναι το πάνω πλαινό παρατετεταμένο. Γενικά τα πειραζεις τα πλαινά κουμπιά τι κάνουν (από τις ρυθμίσεις) και σου προτίνω να το κανεις και να βαλεις χρησιμα πράγρματα (φακό, τασκ μανατζερ). Στο πάνω πλαινό δεξια εχω βαλει τον "τερματισμο" (δλδ το πλήκτρο Χ) δεν φανταζεσαι τι βολικό ειναι (λογο του ότι στο πληκτρο Χ έχει μονο 1 ενεργο πιξελ η οθόνη μας αν δεν το ηξερες, για αυτό πατιέται δυσκολα. οποτε βαλ΄το στο πλαινό)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...