Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουν περάσει κοντά 2 χρόνια που κυκλοφόρησε το Omnia,έχουν βγει καινούργια κινητά και εμείς keep walking ακάθεκτοι για την 783 σελίδα, Omnia αξεπέραστο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχουν περάσει κοντά 2 χρόνια που κυκλοφόρησε το Omnia,έχουν βγει καινούργια κινητά και εμείς keep walking ακάθεκτοι για την 783 σελίδα, Omnia αξεπέραστο.

 

Όχι 2 χρόνια......1 χρόνος είναι....!Πάντως το ΟΜΝΙΑ σίγουρα είναι ένα φοβερό και πλήρες κινητό ακόμα και τώρα!!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous!!! re paidia exw to omnia k bn kserw pou na vrw programata kai efarmoges. kserei kanenas???

 

 

 

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το προβλημα μου ειναι το εξης (που μαλλον εχει ξαναειπωθει αλλα τελος παντων) δεν μπορω να συνδεθω στο internet με το wi fi θα ηθελα να ρωτησω τι πρεπει να κανω ή τι ρυθμισεις πρεπει να κανω .''ενω ανιχνευει και βρισκει ελευθερα δικτυα και αφου γινει η συνδεση οταν παω να ανοιξω τον explorer μου βγαζει μυνημα οτι δεν μπορει να γινει συνδεση με τις υπαρχουσες ρυθμισεις''.εχω κανει ολες τι δυνατες επιλογες που εχει το τηλ αλλα τζιφος.επισης να επισημανω οτι φοραω rom bdhj3/bdhj2 και εχω απενεργοποιηση το gprs ,wap kai internet wind μεσω του no data .Παρακαλω τι βοηθεια σας

 

ps : εχω βρει ελευθερα δικτυα μονο με μια ή δυο γραμμες δεν ξερω εαν παιζει ρολο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάται κάποιος αν στο Samsung Today 1 μπορούμε να επαναφέρουμε τα default εικονιδιάκια (και με τη default σειρά) που είχε;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται εχει πεσει στα χερια μου η αποκλειστικη εκδοση της samsung i900 omnia για τη ρωσσια με ονομασια samsung i900 witu κοδικο συστηματος sgh i900 με windows 6,1 profesional και pda i900puhh5/puhh6 και τηλεφονο i900puhh3 το οποιο εχει επεξεργαστη arm920t pxa312 και μνημη 97,30 mb . Ολα καλα καταπληκτικη συσκευη αλλα ολα στα ρωσσικα ουτε στο explorer μπορω να γραφω στα αγγλικα. Ερωτηση αν μπορω να κανω εγγατασταση με παρομοιο η ιδια εκδοση η windows 6,5 στα ελληνικα το οποιο να εχει αγγλικα και εν πασι περιπτοση τι αλλο μπορω να κανω για να το φερω στα ελληνικα μετρα. ευχαριστω εκ τον πρωτερων
"Δημιουργουμε τεχνολογια για ξεκουραστει ζωη" Ανθρωοπος
Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά θα ήθελα να μου πείτε που παω για να δω βίντεο που μου το έχουνε στείλει από το . . . μπλε δόντι . . .

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω το ομνια σαν δευτερο απο ενα ξαδερφο μου γυρο στα 160-170.λεει?απλα εχει ενα προβλημα με την μπαταρια.αμα κουνηθει σβηνει.και εχει βαλει χαρτακι στο πισω μερος.αξιζει?πρωτο εχω το ν82
Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά θα ήθελα να μου πείτε που παω για να δω βίντεο που μου το έχουνε στείλει από το . . . μπλε δόντι . . .

ευχαριστω

Λογικά θα ανοίξεις τον file explorer και θα είναι στο My Documents. Αν όχι πήγαινε στις συνδέσεις στα settings και δες που αποθηκεύονται ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αλλάξεις ROM και να βάλεις ελληνική ;) Τα WM 6.5 είναι ακόμα πολύ beta και δεν συστήνω. Καλύτερα όμως πριν προβείς σε κάτι τέτοιο ρώτα στο θέμα εδώ ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.ειμαι καινουργιος κατοχος του ομνια.αμα μπορει να μου καποιος τι να κανω για να μπαινω στο ιντερνετ με wifi.θελει καποιες ρυθμισεις?μπαινω στο οπερα κ μπαινει στο ιντερνετ με gprs.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται εχει πεσει στα χερια μου η αποκλειστικη εκδοση της samsung i900 omnia για τη ρωσσια με ονομασια samsung i900 witu κοδικο συστηματος sgh i900 με windows 6.1 profesional και pda i900puhh5/puhh6 και τηλεφονο i900puhh3 το οποιο εχει επεξεργαστη arm920t pxa312 και μνημη 97,30 mb . Ολα καλα καταπληκτικη συσκευη αλλα ολα στα ρωσσικα ουτε στο explorer μπορω να γραφω στα αγγλικα. Ερωτηση αν μπορω να κανω εγγατασταση με παρομοιο η ιδια εκδοση η windows 6.5 στα ελληνικα το οποιο να εχει αγγλικα και εν πασι περιπτοση τι αλλο μπορω να κανω για να το φερω στα ελληνικα μετρα. ευχαριστω εκ τον πρωτερων
"Δημιουργουμε τεχνολογια για ξεκουραστει ζωη" Ανθρωοπος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Έχει εγκαταστήσει κάποιος από εσας το TOM-TOM για σύστημα πλοήγησης στο i900?Αν ναι μπορείτε να μου πείτε αν βρίσκει δορυφόρο και ποιες ρυθμίσεις είναι οι σωστές για το omnia???:(

Ευχαριστώ

I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.ειμαι καινουργιος κατοχος του ομνια.αμα μπορει να μου καποιος τι να κανω για να μπαινω στο ιντερνετ με wifi.θελει καποιες ρυθμισεις?μπαινω στο οπερα κ μπαινει στο ιντερνετ με gprs.ευχαριστω.

 

περνας ενα προγραμματακι που λεγετε nodata και μπλοκαρεις (toggle) το gprs απο το κινητο σου μετα μπαινεις κανονικα με wifi δεν εχω προχειρο το λινκ για να σου το δωσω αλλα αν ψαξεις λιγο εδω μεσα θα το βρεις ή κανε αναζητηση στο google επισης θα το βρεις

Link to comment
Share on other sites

αν γνωριζει καποιος να μου πει, στο windows mobile 6.5 στο Omnia μηπως υπαρχει η δυνατοτητα φωνητικων λειτουργειων ( κληση , απαντηση κλπ), γιατι απ' οτι εχω δει στο 6.1 δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα η κανω λαθος? η μηπως δεν ειναι θεμα λειτουργικου?, επισης κατι ακομη, σε συνδεση μεσω wifi δεν εχω μπορεσει ποτε να κανω windows update απο το σχετικο εικονιδιο στα προγραμματα ευχαριστω.
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

επισης κατι ακομη, σε συνδεση μεσω wifi δεν εχω μπορεσει ποτε να κανω windows update απο το σχετικο εικονιδιο στα προγραμματα ευχαριστω.

Δεν μπορείς να κάνεις update μέσω του Windows Update, απλά για μόστρα υπάρχει. Ίσως στο μέλλον υπάρξει δυνατότητα αλλά μάλλον στο Omnia όχι ;) Για την πιο πάνω ερώτηση δεν ξέρω, μάλλον χρειάζεσαι πρόγραμμα

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

αν γνωριζει καποιος να μου πει, στο windows mobile 6.5 στο Omnia μηπως υπαρχει η δυνατοτητα φωνητικων λειτουργειων ( κληση , απαντηση κλπ), γιατι απ' οτι εχω δει στο 6.1 δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα η κανω λαθος? η μηπως δεν ειναι θεμα λειτουργικου?, επισης κατι ακομη, σε συνδεση μεσω wifi δεν εχω μπορεσει ποτε να κανω windows update απο το σχετικο εικονιδιο στα προγραμματα ευχαριστω.

 

Υπάρχουν αρκετά προγράμματα τρίτων κατασκευαστών που σου δίνουν αυτές τις δυνατότητες!

 

Από το windows update μέσω wifi δεν θα μπορέσεις ποτέ να κάνεις update γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει και ούτε θα υπάρξει τέτοια αναβάθμιση από τη Microsoft!!! Αντίθετα όλοι οι κατασκευαστές βγάζουν τις αναβαθμίσεις (νέες Rom) στο site τους και από εκεί μπορείς να τις κατεβάσεις! Προφανώς όταν η MS σχεδίαζε τα WM είχε στο μυαλό της έναν τρόπο λειτουργίας όπου κάποιες ενημερώσεις θα κατέβαιναν μέσω Internet όπως ακριβώς και στον υπολογιστή, βέβαια αυτό δεν περπάτησε καθόλου και απλά παραμένει σαν μενού!!! ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα. Ενώ έμπαινα κανονικά μεσω wifi στο νετ, τις τελευταιες 2 ημέρες αρνειται πεισματικά να μπει. Σημείωση: σε 2 διαφορετικά router ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο πράγμα. Εννοείται ότι έχω κάνει κατάργηση ρυθμίσεων και για τα 2 δίκτυα και επανατοποθέτηση των κωδικών για σύνδεση με το router. Καμμιά βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα. Ενώ έμπαινα κανονικά μεσω wifi στο νετ, τις τελευταιες 2 ημέρες αρνειται πεισματικά να μπει. Σημείωση: σε 2 διαφορετικά router ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο πράγμα. Εννοείται ότι έχω κάνει κατάργηση ρυθμίσεων και για τα 2 δίκτυα και επανατοποθέτηση των κωδικών για σύνδεση με το router. Καμμιά βοήθεια.

 

Δοκίμασε πρώτα ένα soft reset ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

ηδη το έκανα... Τίποτα!!

 

μαλλον το soft reset δεν ειναι αρκετο

πηγαινε για hard reset

http://www.hardreset.eu/samsung_i900_omnia_hard_reset_soft_reset_en.html

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Θα ήθελα να σας ρωτήσω, ποιόν palyer προτείνετε για το omnia?

 

Επίσης τις επιλογές που έχει αν πάτε, ρυθμίσεις=>σύστημα=>ενέργεια:

 

1) εξοικονόμιση ενέργειας

2) και εξοικονόμιση ενέργειας wifi

 

τις έχετε τικάρει? Πιστεύετε ότι κάνουν κάτι? Έχετε δει κάποια διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά θα δεις στην μπαταρία αλλά δεν αξίζει ;)

Για Player βάλε τον πολύ καλό CorePlayer

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Διαφορά θα δεις στην μπαταρία αλλά δεν αξίζει ;)

Για Player βάλε τον πολύ καλό CorePlayer

 

Όταν λές διαφορά? Πόσο δηλαδή? Αυτός ο tpmc player(κάπως έτσι νομίζω λέγεται) τι γνώμη έχετε?

Link to comment
Share on other sites

Είναι και αυτός αρκετά καλός αλλά εγώ θα πρότεινα το CorePlayer (ο πρώτος είναι δωρεάν αλλά βρίσκεις σπασμένο τον core). Διαφορά θα δεις αρκετή σίγουρα αφού όμως ρίξει την φωτεινότητα.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...