Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγκατεστησε αυτο τον opera που σου ανεβασα εδω και κοιτα μηπως λυθηκε το προβλημα

http://rapidshare.com/files/251764961/opera_wm5_ppc_951b2.cab.html

 

Δυστυχώς τα ίδια :wacko:

 

Μόνο IE ελληνικό με σώζει!

 

Ξέρεις που μπορώ να το βρώ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς τα ίδια :wacko:

 

Μόνο IE ελληνικό με σώζει!

 

Ξέρεις που μπορώ να το βρώ?

 

Εμένα πάλι... μόνο το OPERA παίζει!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλο πρόγραμμα για ιντερνέτ εκτός από το opera και τον internet explorer...?

netfront 3,5

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα java games που βρήκα ΔΕΝ τρέχουν ομαλά.

Επίσης, αυτό το iFonz, το δοκίμασα και τελικά ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΕΙ καθόλου - χρειάζεσαι τουλάχιστον 1-2 ώρες να το σετάρεις σωστά και να βάλεις τις εφαρμογές που θες! ΑΣΕ ΔΕ, τα εικονίδια των προγραμμάτων που γίνονται "τουτάνα" και πρέπει χειροκίνητα να τα "σενιάρεις"... ΒΑΡΙΕΜΑΙ να δαπανήσω ΤΟΣΕΣ ώρες για ένα "iPhone-like" interface - έλεος!

Το ΗΤC shell ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΤΡΕΞΕ καν... Κόλλησε στο σετάρισμα των ρυθμίσεων - σε "ΠΑΡΘΕΝΟ" λειτουργικό, μετά από hard-reset.

Το S2U2 είναι πολύ όμορφο, αλλά νομίζω ότι δεν πολυεξυπηρετεί σε κάτι - απλά κάνει το "λοκάρισμα" της οθόνης πιο όμορφο.

Το S2V είναι πολύ όμορφο προγραμματάκι preview εικόνων, μ' άρεσε...

Το S2P είναι επίσης ένα πολύ όμορφο προγραμματάκι Media Player, καλό κι αυτό...

Το Inesoft, είναι ένα πολύ καλό dailer προγραμματάκι, πολύ πιο "σένιο" απ' αυτό των WinMob6... αλλά κι αυτό θέλει ένα κάρο ρυθμίσεις - άσε δε, που γίνεται μετά ένας "πανικός" με τα σεταρίσματα τα δικά του και με εκείνα των WinMob6...

Τα παρακάτω, ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ SUPER και αξίζει να τα βάλει κάποιος:

- NoData (δίχως να μπεις σ' ένα κάρο μενού, αποδεσμεύεις τα GPRS, WAP κτλ., για να μη χρεώνεσαι άδικα...)

- Blimkeys 1.1.0.1 (Keyboard, πολύ καλό και finger-friendly)

- ClearTemp1.2 (πολύ καλό "cleaner" πρόγραμμα, πετά ότι "σαβούρα" μένει στο κινητό)

- DinarSoft MemMaid (πολύ καλό "memory cleaner", εξυπηρετικότατο)

- Finger Keyboard 2.1 (άλλο πολύ καλό keyboard)

- Spb Keyboard v4.1.1 (κι άλλο πολύ καλό keyboard)

- Pocket CM keyboard (το τέταρτο και τελευταίο πολύ όμορφο keyboard, που έχω στο ΟΜΝΙΑκι)

- .NetScape 3.7 (ε... δεν χρειάζεται να πω τι είναι, το 'χουμε και στα PCια μας, χρειάζεται)

- PHM Soft Reset (πιο... ορθολογικό soft-reset, απ' το να... καρφώνεις τη γραφίδα μέσα στη τρύπα... "Penetration" στο ΟΜΝΙΑκι μας;;; )

- X-Button (πολύ απλά... κλείνει ΕΝΤΕΛΩΣ ΟΛΑ τα προγράμματα και δεν ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ στο background των Windows - ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ πρέπει να μπει!)

- PPC Pim BackUp BTK (το λέει κι ο τίτλος - backup παντός είδους, επαφές, μυνήματα κτλ.)

- Resco Explorer 7.05 + Resco Registry ("must have" προγράμματα, ΤΑ ΠΡΩΤΑ που βάζω, μετά τα X-Button & NoData)

- TorchButton (ΠΟΛΥ δυνατός ΦΑΚΟΣ για το led-άκι του ΟΜΝΙΑ - προσοχή, ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ τα settings από 30'', θα κάψετε το λαμπάκι!)

- XP-LogON-OFF (για να κάνετε "shut-down" πιο... "παραθυρικά" - σαν τα Windows - και πολύ γρήγορα. Μπαίνουν icons στην οθόνη "Σήμερα"...)

 

Από interfaces, το iFonz όπως είπα ΔΕΝ μ' εξυπηρέτησε. Το SPB 3.0.1 είναι ΠΟΛΥ καλό, το συνιστώ, απλά - ως τώρα που γράφω - δεν μου φάνηκε ΤΕΛΕΙΩΣ "finger-friendy", χρειάζεσαι ΑΡΚΕΤΑ τη γραφίδα. Το HTC emulator interface, ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΤΡΕΞΕ, δεν ξέρω... Το WINTERFACE, είναι ΠΟΛΥ καλό, πολύ stable, αλλά... ολίγων βαρεττό και δίχως εφέ.

Θα δω τα Manila 2D και τα Pointui Home 2 και θα σας πω...

 

Αυτά...

 

Θα δοκιμάσω και τίποτ' άλλο, να σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλο πρόγραμμα για ιντερνέτ εκτός από το opera και τον internet explorer...?

 

Δοκιμάστε τον Skyfire!!! Πρώτος και με διαφορά!!! ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορεις να βαλεις δικο σου ηχο στο ξυπνητηρι???

Bάζεις άλλη εφαρμογή για ξυπνητήρι όπως το enalarmppc ή το g-alarm http://www.ageye.de/index.php?s=galarm/about

Link to comment
Share on other sites

Δυο πραγματάκια:

 

1.) Πώς μπορώ να ενεργόποιηση την απόκρυψη στο Omnia ? δηλαδή να μην φαίνεται το νουμερό μου.

2.) Παλιά είχα ένα προγραματάκι που σου έβαζε by default το πληκτρολόγιο που ήθελες ανεξάρτητε με ποιά εφαρμογή άνοιγες μήπως ξέρει κανείς ποιό είναι? γιατί μου σπάει τα νέυρα να πατάω αυτό το μικροσκοπικό βελάκι για να αλάζω πληκτρολόγιο!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλο πρόγραμμα για ιντερνέτ εκτός από το opera και τον internet explorer...?

δοκιμασε το skyfire στο ανεβασα εδω

http://rapidshare.com/files/251953732/Skyfire-PPC.CAB.html

Δυστυχώς τα ίδια :wacko:

 

Μόνο IE ελληνικό με σώζει!

 

Ξέρεις που μπορώ να το βρώ?

για κανε αυτη τη ρυθμιση,ανοιξε τον ie μενου/εργαλεια/επιλογες και στην ιστοσελιδα(πανω) και γενικα(κατω) βαλε προεπιλογη κωδικοποιησης ελληνικα(windows) και τσεκαρε παλι

Ξερει κανεις πως μπορεις να βαλεις δικο σου ηχο στο ξυπνητηρι???

ηχο μπορεις να βαλεις μονο wav και τον βαζεις στο φακελο των windows αλλιως βαλε ή καποιο απο αυτα που προτεινει ο bbbb ή το ptravelalarm που το χρησιμοποιω χρονια(και παιρνει mp3 για ηχο

Δυο πραγματάκια:

 

1.) Πώς μπορώ να ενεργόποιηση την απόκρυψη στο Omnia ? δηλαδή να μην φαίνεται το νουμερό μου.

2.) Παλιά είχα ένα προγραματάκι που σου έβαζε by default το πληκτρολόγιο που ήθελες ανεξάρτητε με ποιά εφαρμογή άνοιγες μήπως ξέρει κανείς ποιό είναι? γιατί μου σπάει τα νέυρα να πατάω αυτό το μικροσκοπικό βελάκι για να αλάζω πληκτρολόγιο!

2.αυτο που λες ειναι το SIPChange

http://www.pdagold.com/software/detail.asp?s=1312

Link to comment
Share on other sites

 

ηχο μπορεις να βαλεις μονο wav και τον βαζεις στο φακελο των windows αλλιως βαλε ή καποιο απο αυτα που προτεινει ο bbbb ή το ptravelalarm που το χρησιμοποιω χρονια(και παιρνει mp3 για ηχο

 

Πριν λίγο ανακάλυψα ότι το omnia στα προγράμματα έχει την εφαρμογή ρολόι και με την οποία μπορείς να βάλεις ξυπνητήρι ακόμη και το ραδιόφωνο!Για να βλέπει mp3 ως ήχο αντιγράφουμε το αρχείο στο φάκελο my documents είτε στην εσωτερική μνήμη,είτε στην κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο ανακάλυψα ότι το omnia στα προγράμματα έχει την εφαρμογή ρολόι και με την οποία μπορείς να βάλεις ξυπνητήρι ακόμη και το ραδιόφωνο!Για να βλέπει mp3 ως ήχο αντιγράφουμε το αρχείο στο φάκελο my documents είτε στην εσωτερική μνήμη,είτε στην κάρτα μνήμης.

 

+1 δεν τοχα δει(παντα βαζω το ptravelalarm)

Link to comment
Share on other sites

Θενκς θα το δοκιμασω...

Επισης κανα καλο προγραμμα μετρησης ακριβειας της μπαταριας (εβαλα ενα Home Screen Plus plus UI αλλα δε...) και κανενα για μετρητες κλησεων (εισερχομενες-εξερχομενες-συνολικες...για χρονους εννοω...)

Ευχαριστω παιδια εισετ αψογοι! Αλλα αυτο το ΟΜΝΙΑ ειναι ενα μικρο PC και δεν εχουμε εξοικιωθει ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Η ρύθμιση για να βάλω απόκρυψη που είναι ? Δεν μπορώ να το βρώ με τίποτα!!

 

για πηγαινε

ρυθμισεις/τηλεφωνο/υπηρεσιες/αριθμος καλουντος και ρυθμισεις κατω δεξια και επιλεγεις τι θελεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, προσπαθώ να φτιάξω μερικά background, οκ;

Τα έφτιαξα στην ανάλυση του ΟΜΝΙΑ (240x400), όλα καλά στο Today screen...

Έβαλα μετά το SPB και... χάθηκαν σχεδόν τελείως τα θέματα από την οθόνη.

Μου είπαν πως πρέπει να φτιάξω τις εικόνες (960 x 748), αλλά... ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ, να πρέπει να τις φτιάξω ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ; Δεν θα εξαφανιστούν πλήρως πια, τα θέματά μου;

Δεν υπάρχει κάποια "demo" εικόνα, που να καταλάβω ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ να μπει το κάθε τι;;;

Link to comment
Share on other sites

αν εχει τη καλωσυνη καποιος να μου πει αν μπορω να απενεργοποιω το vodafone live για να μην που μπαινει σαν προεπιλογη οταν κανω συνδεση στο ινερνετ ενω εχω 2 δικτυα στο σπιτι

τα οποια αν και τα βλεπει οταν εκκινω τον explorer με συνδεει μεσω vodafone live

 

δωστε μου τα φωτα σας

Link to comment
Share on other sites

Nα σου πω την αλήθεια "kostasbmw", αν κι έχω κολλητή τμηματάρχη στο Τμήμα Συνδρομών της Vodafon, Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ που ΔΕΝ πήγα εκεί, ήταν το κωλο-Vodafon live!

 

Δεν ξέρω φίλε, θα ρωτήσω τη κολλητή μου και θα σου πω - εκτός κι αν σου πουν πρώτα άλλοι, εδώ.

 

(Off-topic: Η πανσιόν "Αμεμόνη" στο Ναύπλιο... "ΜΑΜΕΙ"!!! Και "μαμώ" τα μέρη να πας να μείνεις!!!)

Link to comment
Share on other sites

lol

κορυφαια πολη

 

αναμενω τα νεωτερα απο τη φιλη σου γιατι μαλλον βλεπω να πηγαινει να το απεργοποιει

 

εγω θα τη παρω σκετη συσκευη δεν αντεχω αυτα τα σκηνικα

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια λυση για ενα omnia που μου κολισε οταν πηγα να το αναβαθμισω;

τωρα ο υπολογιστης δεν το βλεπει καθολου :(

Link to comment
Share on other sites

lol

κορυφαια πολη

 

αναμενω τα νεωτερα απο τη φιλη σου γιατι μαλλον βλεπω να πηγαινει να το απεργοποιει

 

εγω θα τη παρω σκετη συσκευη δεν αντεχω αυτα τα σκηνικα

 

Aν μένεις μόνιμα στο ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ Ναύπλιο (σημ. η πρώτη πρωτεύσα του νεότερου ελλην. κράτους), δες αν η Wind έχει ΚΑΛΟ σήμα (δυστυχώς, πλην της καρ**λας της Cosmote, οι άλλες δεν έχουν στην επαρχία καλό σήμα) και ΤΡΑΒΑ ΣΤΗΝ WIND να πάρεις το ΟΜΝΙΑ, διότι έχει ρίξει ΕΝΑ ΚΑΡΟ προσφορές!

Εγώ, το πήρα με ΜΕΤΑΦΟΡΑ στη Wind... 280 ευρώπουλα!!!

 

 

 

Για να βάλω στου SPB 3 την "Today Screen" μια συντόμευση/icon του ΚΛΕΙΔΩΜΑΤΟΣ (για να μη πατώ το πλήκτρο απόριψης), πως το κάνω;;;

 

συνεχομενα μηνυματα,χρησιμοποιησε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ενα προβλημα με το i900!

Μου κόλλησε στην αναβάθμιση και τωρα δεν το εντοπίζει στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ενα προβλημα με το i900!

Μου κόλλησε στην αναβάθμιση και τωρα δεν το εντοπίζει στον υπολογιστή.

 

Δοκίμασε να κάνεις ένα hard reset με τα κουμπιά (Βάζεις την γραφίδα στην υποδοχή για reset και χωρίς να την βγάλεις πατάς τα πλήκτρα έναρξης και τερματισμού κλήσης ταυτόχρονα, αφήνεις όταν σου πει)!!!

 

Δοκίμασε αυτό και πες μας! ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Η ρύθμιση για να βάλω απόκρυψη που είναι ? Δεν μπορώ να το βρώ με τίποτα!!

Εναλλακτικά αν θες να κάνεις μία μόνο κλήση και να είναι απόρρητο το νούμερό σου πριν το νούμερο που θα καλέσεις βάζεις το #31#

 

πχ #31#6943ΧΧΧΧΧΧ

SAMSUNG OMNIA 16GB

DESTINATOR 7.0.0.588.11 - 2008.Q4.114

iGO 8.3.2.91972 - Ελλάδα 2008.10 © Tele Atlas - Basemap 2007.07 Data Source © NIMA VMAP0 [080812]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ενα προβλημα με το i900!

Μου κόλλησε στην αναβάθμιση και τωρα δεν το εντοπίζει στον υπολογιστή.

 

οταν λες κολλησε τι ακριβως εννοεις

δωσε περισσοτερες πληροφοριες (πχ η οθονη ειναι μαυρη ή εμφανιζει κατι )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...