Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

FoxitReader = super . Ανοίγω χαλαρά .pdf μεγέθους 30++ mb με εικόνες κτλ και πάει τρελά γρήγορα . Πιο καλό από το κανονικό που υπάρχει αρχικά στο κινητό .

Υπάρχει στο γνωστό μαγαζί ... :):)

 

μπορεις να μου πεις που βρισκεται το κανονικο/αρχικο προγραμμα για να βλεπω pdf στο ομινα_

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορεις να μου πεις που βρισκεται το κανονικο/αρχικο προγραμμα για να βλεπω pdf στο ομινα_

ευχαριστω

 

einai to adobe reader kai einai egatestimeno mesa... den mporeis na to breis kapou sta programata apla bale ena pdf kai anoixeto!

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο ενα μηνα χρησης του κινητου διαπίστωσα οτι το ομνια εχει τρια βασικα μειονεκτηματα. Πρωτον. κακη αναλυσης οθόνης. Στην ηλιο δεν βλεπεις σχεδον τιποτε. Δευτερον, υπαρχει ζητημα με την αυτονομια της μπαταριας. Αν χρησιμοποιησεις τις δυνατοτητες του, χρειαζεσαι φορτιστη. Τριτον, δεν βγαζει τις καλυτερες δυνατες φωτογραφιες, επι παραδειγματι το ΝΟΚΙΑ N95 που ειχα, εβγαζε πολυ καλυτερες. Αν υπάρχουν αντιρρήσεις επι αυτων των βασικων μειονεκτηματων, τις συζηταμε.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο ενα μηνα χρησης του κινητου διαπίστωσα οτι το ομνια εχει τρια βασικα μειονεκτηματα. Πρωτον. κακη αναλυσης οθόνης. Στην ηλιο δεν βλεπεις σχεδον τιποτε. Δευτερον, υπαρχει ζητημα με την αυτονομια της μπαταριας. Αν χρησιμοποιησεις τις δυνατοτητες του, χρειαζεσαι φορτιστη. Τριτον, δεν βγαζει τις καλυτερες δυνατες φωτογραφιες, επι παραδειγματι το ΝΟΚΙΑ N95 που ειχα, εβγαζε πολυ καλυτερες. Αν υπάρχουν αντιρρήσεις επι αυτων των βασικων μειονεκτηματων, τις συζηταμε.

 

η φωτεινοτητα της οθονης κατα την διαρκεια της ημερας και γενικα σε ηλιο,ειναι γενικο προβλημα στα wm και οντως στο ομνια ειναι λιγο πιο εντονο...

 

οσο για το προβλημα της μπαταριας ειναι υποκειμενικο πια..

εχουν αναφερθει προβληματα με την αυτονομια των ελληνικων ομνια και μονο αυτων;)

 

μπορεις να αλλαξεις καλλιστα μια ρομ και να δεις τα αποτελεσματα για του λογου το αληθες,εγω αυτο εχω κανει και τα παει μια χαρα.

επισης ειναι πολλες οι ρυθμισεις που παιζουν ρολο για το ποσο θα κρατησει η μπαταρια σε ενα κινητο τηλ,ποσο μαλλον σε μια συσκευη οπως το ομνια που εχει μεγαλη οθονη..

σιγουρα παιζει ρολο και η χρηση και το τι λειτουργιες χρησιμοποιει καθημερινα ο καθε χρηστης.

αν θελεις να εισαι συνεχεια συνδεμενος με wifi και με την οθονη συνεχως αναμενη,μην περιμενεις σε κανενα τηλ αυτονομια πανω απο 1 ημερα!!!και πολυ ειναι:lol: καντο καλυτερα μιση:O

 

το ποσο καλη ειναι η αυτονομια του ομνια επηρεαζεται και απο το radio του τηλ και αυτο ειναι που καταρακωνει την μπαταρια οταν ,πχ δουλευει σε 3G κατασταση χωρις να εχει καλη καλυψη το δικτυο,οταν δεν εχει καλο σημα το κινητο και ψαχνει συνεχως για δικτυο(και τα ελληνικα ομνια εχουν ενα θεμα με το σημα.....)

 

οσο για την φωτογραφια ...δεν ειπε νομιζω κανενας οτι ειναι καλυτερη απο του Ν95 που αναφερεις,αλλα ουτε και απο την κορυφαια του Ν82 που εχω εγω..

 

ολοι αναφερουν για ""την καλυτερη καμερα σε wm συσκευη"";)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

FoxitReader = super . Ανοίγω χαλαρά .pdf μεγέθους 30++ mb με εικόνες κτλ και πάει τρελά γρήγορα . Πιο καλό από το κανονικό που υπάρχει αρχικά στο κινητό .

Υπάρχει στο γνωστό μαγαζί ... :):)

 

oxi pdf... "pdb" thelo na anoigei..!! kanei??

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να κάνω hard reset. μπορώ να κάνω και στην micro sd με τους χάρτες της garmin (αγορά από γερμανό). έχουν περαστεί κι εκεί κάποια προγράμματα εκτός από τη μνήμη του τηλεφώνου και την 8g. θα έχω πρόβλημα μετά με τους χάρτες αν κάνω?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να κάνω hard reset. μπορώ να κάνω και στην micro sd με τους χάρτες της garmin (αγορά από γερμανό). έχουν περαστεί κι εκεί κάποια προγράμματα εκτός από τη μνήμη του τηλεφώνου και την 8g. θα έχω πρόβλημα μετά με τους χάρτες αν κάνω?

 

φιλε μου απο την στιγμη που θα κανεις hard reset στην συσκευη σου μπορεις απλα να διαγραψεις οτι περιτο υπαρχει στην καρτα μνημης σου χωρις κανενα προβλημα.

 

αλλα ΜΗΝ διαγραψεις τπτ σχετικο με το garmin γιατι απλα δεν θα ισχυει μετα (αν τα κανεις copy) παλι στην καρτα σου η αδεια του!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

oxi pdf... "pdb" thelo na anoigei..!! kanei??

 

οχι φιλε μου μονο για pdf αρχεια δουλευει ο foxit reader;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου απο την στιγμη που θα κανεις hard reset στην συσκευη σου μπορεις απλα να διαγραψεις οτι περιτο υπαρχει στην καρτα μνημης σου χωρις κανενα προβλημα.

 

αλλα ΜΗΝ διαγραψεις τπτ σχετικο με το garmin γιατι απλα δεν θα ισχυει μετα (αν τα κανεις copy) παλι στην καρτα σου η αδεια του!!

 

δηλαδή μου προτείνεις διαγραφή περιττών αρχείων από την microsd με τους garmin και όχι hard reset και σ αυτήν?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή μου προτείνεις διαγραφή περιττών αρχείων από την microsd με τους garmin και όχι hard reset και σ αυτήν?

 

ΑΚΡΙΒΩΣ :!:

 

μην διαγραψεις τπτ απο garmin !

ασε που δεν υπαρχει κανενας λογος για να το κανεις αυτο.

 

απλα κανε το hard reset σου,ακομα και στην εσωτερικη μεγαλη μνημη του τηλ σου αν θελεις, (αφου πρωτα σωσεις οτι χρειαζεσαι απο αυτην στην micro sd) και μετα στηνεις το τηλ σου ομορφα απο την αρχη:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΡΙΒΩΣ :!:

 

μην διαγραψεις τπτ απο garmin !

ασε που δεν υπαρχει κανενας λογος για να το κανεις αυτο.

 

απλα κανε το hard reset σου,ακομα και στην εσωτερικη μεγαλη μνημη του τηλ σου αν θελεις, (αφου πρωτα σωσεις οτι χρειαζεσαι απο αυτην στην micro sd) και μετα στηνεις το τηλ σου ομορφα απο την αρχη:)

 

thanks φιλε μου, θα σβήσω μόνο τον φάκελο program files που έχει δημιουργηθεί στην microsd

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ας ξεκινήσουμε

  1. Είναι τρομερά γρήγορο λόγω του επεξεργαστή του (100 mhz παραπάνω από τα αντίστοιχα Htc)
  2. Έχει καταπληκτική φωτογραφική για Windows Mobile
  3. Άψογο GPS (κλειδώνει σε 10-12 δεύτερα και όσο και αν οι μαρκετίστες-διαφημιστές της HTC προσπαθουν να το θάψουν δεν είναι έτσι)
  4. Είναι ελαφρύ και σουλουπωμένο για την 3.2" οθόνη που έχει
  5. Δυνατό και καθαρό ήχο
  6. Όμορφα και λειτουργικά μενού
  7. Μπορείς να βάλεις είτε ελληνική είτε αγγλική rom
  8. Αν και δεν έχει πληκτρολόγιο έχει αρκετά εξωτερικά πλήκτρα και το πολυπλήκτρο-Mouse που αυξάνουν την χρηστικότητα (σε αντίθεση με τον ανταγωνισμό)
  9. Ο αισθητήρας αλλαγής orientation λειτουργεί παντού και πάντα (σε αντίθεση με τον ανταγωνισμό)
  10. Παίζει βίντεο ΤΡΟΜΕΡΑ πιο γρήγορα από τον ανταγωνισμό. Δεν χρειάζεται ΚΑΜΙΑ συμπίεση. Τα κατεβάζετε και τα περνάτε στο κινητό. Χωρίς σπασίματα χωρίς τίποτα!
  11. Το Tv-out του είναι ΑΣΥΝΑΓΩΝΙΣΤΟ σε ανάλυση και ποιότητα. Συγκρίνετε το με τον ανταγωνισμό και θα δείτε την διαφορά

 

 

Έχει και μειονεκτήματα όμως:

 

το πενάκι.

το USB καλώδιο του

για να βρεις tv out πρέπει να ξέρεις γερμανικά

Δεν έχει touch scroll σαν τα HTC

 

συμφωνο με τα παραπανω, και στα μειονεκτηματα μονο για πενακι και usb, γιατι το tv-out θα ερθει και εδω σε λιγο, και για το touch scroll του περνας καποια εφαρμογουλα και το κανεις οπως θελεις. κατα τα αλλα το τηλεφωνο δεν πεζεται για την ωρα, εχει και παρα πολλα αλλα πλεονεκτηματα..! και μιλαω ως πρωην κατοχος πολλων συσκευων htc.!! :):)

Link to comment
Share on other sites

συμφωνο με τα παραπανω, και στα μειονεκτηματα μονο για πενακι και usb, γιατι το tv-out θα ερθει και εδω σε λιγο, και για το touch scroll του περνας καποια εφαρμογουλα και το κανεις οπως θελεις. κατα τα αλλα το τηλεφωνο δεν πεζεται για την ωρα, εχει και παρα πολλα αλλα πλεονεκτηματα..! και μιλαω ως πρωην κατοχος πολλων συσκευων htc.!! :):)

 

κι εγω συμφωνω απολυτως παιδια. Για touch scroll ποια εφαρμογουλα θα προτεινατε;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο ενα μηνα χρησης του κινητου διαπίστωσα οτι το ομνια εχει τρια βασικα μειονεκτηματα. Πρωτον. κακη αναλυσης οθόνης. Στην ηλιο δεν βλεπεις σχεδον τιποτε. Δευτερον, υπαρχει ζητημα με την αυτονομια της μπαταριας. Αν χρησιμοποιησεις τις δυνατοτητες του, χρειαζεσαι φορτιστη. Τριτον, δεν βγαζει τις καλυτερες δυνατες φωτογραφιες, επι παραδειγματι το ΝΟΚΙΑ N95 που ειχα, εβγαζε πολυ καλυτερες. Αν υπάρχουν αντιρρήσεις επι αυτων των βασικων μειονεκτηματων, τις συζηταμε.

 

 

καταρχην, για wm βγαζει φοβερες φωτογραφιες, οσο για την αυτονομια της μπαταριας, πραγματικα ειναι υποκειμενικο, αν ειχες diamond, θα καταλαβαινες.! το nokia δεν εχει wm, εχει symbian. και φυσικα το nokia στο video ειναι αξεπεραστο αφου αποδιδει 30 fps. ( n95 - n96 ) ομως θεωρω οτι to omnia, ειναι αξιοπρεπεστατο και στην καμερα και στο βιντεο.! το καλυτερο με διαφορα απο οτιδηποτε αλλο wm εχει κυκλοφορησει. επισης καπου πηρε το ματι μου, οτι με την καινουργια ρομ, φτιαχνει αρκετα την καμερα? ιδωμεν.....!! :)

Link to comment
Share on other sites

συμφωνο με τα παραπανω, και στα μειονεκτηματα μονο για πενακι και usb, γιατι το tv-out θα ερθει και εδω σε λιγο, και για το touch scroll του περνας καποια εφαρμογουλα και το κανεις οπως θελεις. κατα τα αλλα το τηλεφωνο δεν πεζεται για την ωρα, εχει και παρα πολλα αλλα πλεονεκτηματα..! και μιλαω ως πρωην κατοχος πολλων συσκευων htc.!! :):)

Ισχύει αυτό; Μπορείς να μας πεις περισσότερα; γιατί στην συσκευή μου ΔΕΝ έχω scroll... :(

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό; Μπορείς να μας πεις περισσότερα; γιατί στην συσκευή μου ΔΕΝ έχω scroll... :(

 

 

koita edo ----> http://omniacs.net/showthread.php?t=5&highlight=diamond

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι άλλο. Είναι το TouchFlo (manila skin). Εγώ λέω, οτι δεν έχω scroll στα μενού πάνω-κάτω..

 

δεν καταλαβαινω τι ενοεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Η νέα ελληνική ρομ το έχει :)!!!!!! KAI EINAI ΤΕΛΕΙΟ

 

ποιο Θαναση?:blink:

 

εδω μπερδευτηκα :O καπου εχασα την μπαλλα :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο ενα μηνα χρησης του κινητου διαπίστωσα οτι το ομνια εχει τρια βασικα μειονεκτηματα. Πρωτον. κακη αναλυσης οθόνης. Στην ηλιο δεν βλεπεις σχεδον τιποτε. Δευτερον, υπαρχει ζητημα με την αυτονομια της μπαταριας. Αν χρησιμοποιησεις τις δυνατοτητες του, χρειαζεσαι φορτιστη. Τριτον, δεν βγαζει τις καλυτερες δυνατες φωτογραφιες, επι παραδειγματι το ΝΟΚΙΑ N95 που ειχα, εβγαζε πολυ καλυτερες. Αν υπάρχουν αντιρρήσεις επι αυτων των βασικων μειονεκτηματων, τις συζηταμε.

 

εγω στον ηλιο βλεπω μια χαρα με το backlight στο αυτοματο.

το n95 τραβαει 300 dpi ενω το omnia 96 dpi και εκει ειναι η διαφορα

αν συγκρινω ομως τις δυνατοτητες της καμερας του ομνια

με τις γελοιες δυνατοτητες του n95 που ειχα απλα γελαω.

εχω τραβηξει πολυ καλυτερες φωτογραφιες απο το n95 μου

σε πληροφορω.

Link to comment
Share on other sites

σαν γενικο συμπερασμα,N95 ή omnia;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

ποιο Θαναση?:blink:

 

εδω μπερδευτηκα :O καπου εχασα την μπαλλα :lol:

 

ΤΟ scrolling δημήτρη. Είναι σαν το touch flo των HTC

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...