Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

H πλοηγηση πως ειναι κανει διακοπες?

Poco: X3 NFC

HTC: P3300, Sensation, u ultra

Sony Ericsson: T20,T28s,T68i,K750,W580i

Nokia: 5110, 6510, 6610, 3650

Samsung:A100, D500,Omnia,Corby

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιημενο... Μαλλον δεν ειμαι για φωτογραφιες εγω...

 

Η λύση είναι μία "Tripod Stand for Mobile" :lol::lol:

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

H πλοηγηση πως ειναι κανει διακοπες?

 

Ναι εχει φυγει για το 4ημερο της 28ης. Απο τεταρτη και παλι πισω!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι μία "Tripod Stand for Mobile" :lol::lol:

 

ΧΑΧΑΧΑ... Πολυ καλο.... Θα το εχω κατα νου! Ευχαριστω φιλε μου.:lol::lol:

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ο άσχετος ξαναχτυπά. Μόλις κατέβασα το Release 2.6 WQVGA (240x400-Omnia) version. Είναι ένα zip αρχείο και το αποθήκευσα στον υπολογιστή μου. Πως θα το κάνω εγκατάσταστη στο κινητό μου;

 

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Το κατέβασα από εδώ http://www.imarche.net/omnia/fullpacks.php

Θάνος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ο άσχετος ξαναχτυπά. Μόλις κατέβασα το Release 2.6 WQVGA (240x400-Omnia) version. Είναι ένα zip αρχείο και το αποθήκευσα στον υπολογιστή μου. Πως θα το κάνω εγκατάσταστη στο κινητό μου;

 

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Το κατέβασα από εδώ http://www.imarche.net/omnia/fullpacks.php

 

Οριστε; Για ριξε μια ματια στη σελιδα που εβαλες.

Installation Instructions! Δε σου κανει αυτο;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ο άσχετος ξαναχτυπά. Μόλις κατέβασα το Release 2.6 WQVGA (240x400-Omnia) version. Είναι ένα zip αρχείο και το αποθήκευσα στον υπολογιστή μου. Πως θα το κάνω εγκατάσταστη στο κινητό μου;

 

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Το κατέβασα από εδώ http://www.imarche.net/omnia/fullpacks.php

 

πρέπει πρώτα να βάλεις το spbmobile shell!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρέπει πρώτα να βάλεις το spbmobile shell!!!!!!!!!!!!!!

 

Αυτο δεν ειναι απο τα αυτονοητα; Ποιος ο λογος αλλιως να το βαλεις το release;;;;;;;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θέλω βοήθεια...... Είμαι καινούργιος και θέλω να αγοράσω το Samsung omnia i900...... Εχω διαβασει πόσα post και άλλοι αναφέρουν οτι δεν κραταει η μπαταρία άλλοι λενε παρτε την αγγλική συσκευη και διαφορα τέτοια.... σκεφτόμουν να το αγοράσω απο τον σαραφίδη λόγο 12 ατοκων δοσεων...... Τελικά να το αγοράσω ή οχι;

 

ξαναειχεs pda-wm?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι απο τα αυτονοητα; Ποιος ο λογος αλλιως να το βαλεις το release;;;;;;;

 

έχει αποδειχτεί ότι τελικά δεν είναι αυτονόητο,αν κάνεις μια ανάδρομη προς τα πίσω θα δεις πόσοι ρωτάνε γιαυτό το πράγμα!!

Link to comment
Share on other sites

έχει αποδειχτεί ότι τελικά δεν είναι αυτονόητο,αν κάνεις μια ανάδρομη προς τα πίσω θα δεις πόσοι ρωτάνε γιαυτό το πράγμα!!

 

Κατι μου λεει πως πρεπει να το παρουμε απο την αρχη. Αννα να ενα μηλο κλπ κλπ... Μη σου πω πως και 1+1= ;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Κατι μου λεει πως πρεπει να το παρουμε απο την αρχη. Αννα να ενα μηλο κλπ κλπ... Μη σου πω πως και 1+1= ;

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

οκ περιμένω

 

Κάνει upload ακόμη. Χάλια η σύνδεση μου απόψε.

Έχω εγκαταστήσει και εγώ το release 3.0 (spb skins). Υπάρχει τρόπος από την αρχική σελίδα του skin να φαίνεται το start? Τώρα για να πάω εκεί αν΄θέλω πρέπει να πατήσει το κουμπί τερματισμού κλήσεως και από το Today screen να επιλέξω Start.

Link to comment
Share on other sites

Κάνει upload ακόμη. Χάλια η σύνδεση μου απόψε.

Έχω εγκαταστήσει και εγώ το release 3.0 (spb skins). Υπάρχει τρόπος από την αρχική σελίδα του skin να φαίνεται το start? Τώρα για να πάω εκεί αν΄θέλω πρέπει να πατήσει το κουμπί τερματισμού κλήσεως και από το Today screen να επιλέξω Start.

 

το start για να σε πάει που ας πούμε ?

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακουσα για ομνια meeting.. Δεν το κανονιζετε 1 η 2 Νοεμβριου να κανουμε το meeting, να δουμε και τον Uli Jon Roth ?:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απ μενα, ενος ακομη κατοχου omnia. Σημερα επιτελους το παρελαβα απο πλαισιο και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι εξαιρετικες αφου το πειραματιστηκα λιγο με την υπαρχον μπαταρια πριν το βαλω για φορτιση. Αν και πολλες σελιδες του θεματος, κανω μια προσπαθεια να ενημερωθω περι της συσκευης κ θα επιστρεψω με τυχον αποριες.
Link to comment
Share on other sites

ξαναειχεs pda-wm?

 

Δεν ξαναείχα αλλά έχει εδώ και πολύ καιρο ο αδελφός μου........ Το θέμα είναι καθαρά λόγο μπαταρίας...... Αν δεν κρατάει περισσότερο από μέρα τοτε τι να το κάνω... ¨Εχει αναφερθεί σε άλλο thread ότι το omnia με αγγλικό μενού έχει καλυτερη εξοικονόμιση μπαταρίας και το αγοράζουν με αγγλικό μενού όμως να υποστιρίζει ελληνικούς χαρακτήρες...... Κάτι τέτοιο ισχύει::::

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απ μενα, ενος ακομη κατοχου omnia. Σημερα επιτελους το παρελαβα απο πλαισιο και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι εξαιρετικες αφου το πειραματιστηκα λιγο με την υπαρχον μπαταρια πριν το βαλω για φορτιση. Αν και πολλες σελιδες του θεματος, κανω μια προσπαθεια να ενημερωθω περι της συσκευης κ θα επιστρεψω με τυχον αποριες.

 

αντε με το καλο

 

Πριν ρωτήσεις οτιδήποτε για το Omnia :

- http://3286.servehttp.com/omnia/ - διαβασε το FAQ

- http://www.omniacs.net/ - κανε μια αναζητηση εδώ μέσα

:):)

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

παιδια το Ομνια ποσο καιρο εγγυηση εχει? ειναι fixed η εξαρταται απο το μαγαζι που το παιρνεις??

 

 

Ευρωπαϊκή εγγύηση αντιπροσωπείας (Ευρωηλεκτρονική/Φουρλής για Ελλάδα) 2 χρόνια από οποιοδήποτε κατάστημα αγοράς (νόμος) και για όλα τα ηλεκτρονικά καταναλωτικά αγαθά και οχήματα σε όλη την Ευρώπη.

Από Wind (ελλάδος) αγορά με Δέσμευση τιμής και Επισκευής+εφ'όρου ζωής εγγύηση με τους όρους και προϋποθέσεις που θα βρεις στην ιστοσελίδα τους: http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1588&langID=1

Ελπίζω να βοήθησα και πάλι...

 

:D:D:D:X:D:D

Link to comment
Share on other sites

Σωστοόόόόςςςςςς.... :):)

Ελπίζω και εγώ να βοήθησα ορισμένους!

 

Η απορία που δεν έχω βρει λύση ακόμη και με καίει είναι πως γίνετε να πληκτρολογείς/αποθηκεύεις πάνω από 8 (κεφαλαία) ελληνικούς χαρακτήρες σε επαφή της sim (δεν με ενδιαφέρει η μνήμη της συσκευής), κοινώς από ότι έμαθα τα ελληνικά που πληκτρολογείς να ΜΗΝ είναι ηλίθιοι unicode χαρακτήρες (τι χρειαζόταν αυτό,τόσα χρόνια μια χαρά ήμασταν...κάτι βρωμονόκια το ξεκίνησαν αν θυμάμαι για τα εικονομυνήματα με ελληνικό κείμενο και ακολούθησαν και οι άλλοι φωστήρες...).Το κουλό είναι ότι αν αποθηκεύσεις μια καταχώρηση στη συσκευή και την κάνεις copy ή μεταφορά στη sim,η sim "χωράει" 10 χαρακτήρες,αντί 8 αν κάνεις απευθείας καταχώρηση στη sim!!! Με σωστά ελληνικά (αυτά ψάχνω) χωράει εώς και 16 χαρακτήρες στη sim, όπως γινόταν και στα παλιά μου κινητά...

Καμιά καλή ιδέα;;;; :(:(

 

 

 

ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΚΑΝΕΙΣ ΒΡΕ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΙ;;; (για το unicode εννοώ).ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δυστυχώς με την ώρα τώρα συμβαίνει και κάτι άλλο... Μόλις συνδεθεί στο PC την επαναφέρει στη σωστή που έχει το PC και μετά το Destinator7 την ξαναπειράζει! Μήπως,λέω μήπως, να αλλάξουμε και ώρα στο PC να είναι 1 ώρα μπροστά να σωθούμε!

Επίσης,παρακαλώ πολύ αν κάποιος/α γνωρίζει σχετικά, αφού ως ηλίθιος εγκατέστησα ένα πρόγραμμα Cameramute.cab (για να μην έχει ήχο κλείστρου η κάμερα),αλλά αυτό φίμωσε όλες τις λειτουργίες της κάμερας μόνιμα!!! Επιπλέον δεν φαίνεται πουθενά στα εγκατεστημένα προγράμματα και δεν με αφήνει να το βγάλω...πάω για Hard Reset, ή υπάρχει τρόπος να σωθώ;;; HELP ME PLEASEEEEE...

:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...