Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια κανω εγκατασταση το ΟΠΕΡΑ ΜΙΝΙ και ενω γινεται εγκατασταση, δεν ξερω μετα που να το βρω για να το ανοιξω!!! σαν να εξαφανιζεται!!

ξερει κανεις πως και που να το βρω??

 

στο programs πατα το java.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mipos kserei kaneis an mporo na sixroniso to omnia me ton ipologisti meso bleutooth ????prospatho alla tipota, eno stelno kanonika apo to kinito ston ipologisti....arxeia...
Link to comment
Share on other sites

στο programs πατα το java.

 

το βρηκα φιλε μου. αυτο γινεται να το βαλω ως συντομευση στα προγραμματα? η οχι?

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα φιλε μου. αυτο γινεται να το βαλω ως συντομευση στα προγραμματα? η οχι?

 

Θα βάλεις σαν συντόμευση το πρόγραμμα της java και όχι αυτό καθεαυτό το Mini Opera.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

mipos kserei kaneis an mporo na sixroniso to omnia me ton ipologisti meso bleutooth ????prospatho alla tipota, eno stelno kanonika apo to kinito ston ipologisti....arxeia...

 

στο activesync ή στο mobile device center (αναλογα με τι λειτουργικο εχεις) θα πας στις επιλογες και θα διαλεξεις bluetooth

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

εβαλα skype στο ομνια και οταν πηγα να το τρεξω μου εβγαλε σφαλμα οτι λειπουν καποια dll files...

γνωριζει κανεις τπτ?

 

μπορεις να πεταξεις επανω ΙΜ+ (για μηνυματα)και fRing(voicecalls/μηνυματα) και εχεις ολα τα accounts ετοιμα ανα πασα στιγμη.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

ποια δηλαδη?ποιο κωδικο?

 

http://www.modaco.com/category/342/i900-omnia-http-i900-modaco-com/

mpes edo ki tha wreis poloi pragma gia to omnia ego ewala thn rom tou paul ki epatha plaka kamia sxesh me thn ellinikh poloi pio grigori allo kinito milame ki kanena prowlima ki pano apo ola egatestisa ola mou ta programata ki exo 54 mb eleytera akoma stin mnhmh

Link to comment
Share on other sites

kserei kaneis pou mporo na ergopoiiso tin epilogi gia na perno anafora mnmatos??

kai episis pos apengopoio to gprs tis cosmote???gt kathe fora molis xaso tin sindesi me to wifi mpainei se auto

start -----> messaging ---> menu ----> options -----> click sto messaging και να κλικαρεις το "request delivery notifications"

 

και αντιστοιχα αν εχεις ελληνικο μενου εννοειται...

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Συγχωρέστε με αν έχει ποστάρει κάποιος άλλος το ίδιο θέμα αλλά μέσα στον πανικό είχα βρεί ότι κάποιο παιδί έψαχνε πως να αποθηκεύει αρχεία που έρχονται από BT απευθείας μέσα στην My Storage η στην Storage Card δίχως να υπάρχει περιορισμός στο μέγεθος κλπ.

 

Δουλεύω το moblue και παίζει τέλεια στο όμνια με μοναδική παρατήρηση την "συμπιεσμένη" εικόνα του λόγο ανάλυσης του όμνια. Παίζει όμως τέλεια.

 

http://moblue.hejhej.org/?cat=3

 

μαλλον για μενα λες...:D:D thanks για το προγραμμα

 

 

Σου απάντησα και στο πμ σου φίλε :D

 

Και απαντώ και σε όλα τα παιδιά που με ρώτησαν για το moblue. Δυστηχώς :O ενώ εχτές έπεζε μετά από restart σήμερα ΔΕΝ παίζει.. Οπότε ξεχάστε το και εγκαταστήστε ΑΥΤΟ ΕΔΩ. Το όνομα αυτού: dRYar Bluetooth. Εϊναι δωρεάν, παίζει άψογα στο ομνια και η έκδοση που σας παραθέτω έχει δοκιμαστεί αποκλειστικά σε ΟΜΝΙΑ. Λογικά παίζει και σε άλλα windows mobile απλά δεν έχει δοκιμαστεί. Οι δυνατότητές του είναι ότι δείχνει progress bar, ¨ονομα συσκευής που στέλνει το αρχείο και το ποιο σημαντικό: ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ BUFFER στην εσωτερική μνήμη αλλά περνάει το αρχείο ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ στο φάκελο που εμείς του δηλώνουμε!. Ακόμη και αν έχετε κλειστό το Receive Incoming Beams, ακόμη και αν έχετε κλειστό το BT αυτόματα αυτό κάνει την δουλειά του όπως πρέπει. Έκανα δοκιμή με αρχεία κοντά στα 2Gbytes Και ΠΕΖΕΙ απίστευτα γρήγορα και ΤΕΛΕΙΑ !!!

 

:)

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Paidia geia sas...eimai kainourios stin parea...ti sigkekrimeni...mias kai skopevw se kanena mina to poly na ginw ki egw katoxos enos Omnia...

 

exw diavasei olo to forum ki as min exw akoma to kinito sta xeria mou...kai diapistwsa oti poloi filoi exoun provlima me ti mpataria tous...

 

exw protasi...

 

http://cgi.ebay.com.au/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370099466666

 

2 mpataries (1500 mAh) + epitrapezios fortistis USB = 27 AUD (peripou 14 Euros)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Σου απάντησα και στο πμ σου φίλε :D

 

Και απαντώ και σε όλα τα παιδιά που με ρώτησαν για το moblue. Δυστηχώς :O ενώ εχτές έπεζε μετά από restart σήμερα ΔΕΝ παίζει.. Οπότε ξεχάστε το και εγκαταστήστε ΑΥΤΟ ΕΔΩ. Το όνομα αυτού: dRYar Bluetooth. Εϊναι δωρεάν, παίζει άψογα στο ομνια και η έκδοση που σας παραθέτω έχει δοκιμαστεί αποκλειστικά σε ΟΜΝΙΑ. Λογικά παίζει και σε άλλα windows mobile απλά δεν έχει δοκιμαστεί. Οι δυνατότητές του είναι ότι δείχνει progress bar, ¨ονομα συσκευής που στέλνει το αρχείο και το ποιο σημαντικό: ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ BUFFER στην εσωτερική μνήμη αλλά περνάει το αρχείο ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ στο φάκελο που εμείς του δηλώνουμε!. Ακόμη και αν έχετε κλειστό το Receive Incoming Beams, ακόμη και αν έχετε κλειστό το BT αυτόματα αυτό κάνει την δουλειά του όπως πρέπει. Έκανα δοκιμή με αρχεία κοντά στα 2Gbytes Και ΠΕΖΕΙ απίστευτα γρήγορα και ΤΕΛΕΙΑ !!!

 

:)

 

οποτε εκεινο το προγραμμα hz_inbox που βαλαμε πριν κατι μερες για να διαλεγουμε σε πιο φακελο θα σωζεται το αρχειο ειναι ακυρο.. το βγαζουμε και βαζουμε αυτο ?

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Paidia geia sas...eimai kainourios stin parea...ti sigkekrimeni...mias kai skopevw se kanena mina to poly na ginw ki egw katoxos enos Omnia...

 

exw diavasei olo to forum ki as min exw akoma to kinito sta xeria mou...kai diapistwsa oti poloi filoi exoun provlima me ti mpataria tous...

 

exw protasi...

 

http://cgi.ebay.com.au/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370099466666

 

2 mpataries (1500 mAh) + epitrapezios fortistis USB = 27 AUD (peripou 14 Euros)

 

Αν διάβασες όλο το φόρουμ να ξέρεις ότι δεν έχουν πρόβλημα όλοι οι χρήστες. Εγώ μέχρι εχτές πίστευα ότι φταίει η Ελληνική ρομ. Όμως είδα ποστ που έλεγε ότι με Ελληνική ρομ κάποιος φίλος από εδώ μέσα και δεν είχε πρόβλημα με την μπαταρία. Θα κοιτάξω το λινκ με τις 1500άρες αν και δεν νομίζω να βάλω ποτέ τρίτου κατασκευαστή εξάρτημα πάνω στο ομνια ειδικα όταν πρόκειται για μπαταρία.

 

 

οποτε εκεινο το προγραμμα hz_inbox που βαλαμε πριν κατι μερες για να διαλεγουμε σε πιο φακελο θα σωζεται το αρχειο ειναι ακυρο.. το βγαζουμε και βαζουμε αυτο ?

 

ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ..

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

SAXOVTS να σε ρωτήσω κάτι και εγώ πάλι :P , εγώ που είχα κάνει update στην ROM με το GrandPrix τώρα απλά κατεβάζω την νέα Rom και την περνάω?

 

ακριβώς ,δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω πλέον

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε αυτούς που λένε ότι έχουν καλή αυτονομία:

Έχετε εγκατεστημένο το spb shell ή είστε με το μαμίσιο μενού? Προσπαθώ να βγάλω συμπέρασμα για το κατα πόσο το shell ευθύνεται για το γρήγορο ξεφόρτισμα...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε αυτούς που λένε ότι έχουν καλή αυτονομία:

Έχετε εγκατεστημένο το spb shell ή είστε με το μαμίσιο μενού? Προσπαθώ να βγάλω συμπέρασμα για το κατα πόσο το shell ευθύνεται για το γρήγορο ξεφόρτισμα...

 

Ευθύνεται και να το ξέρεις....

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε αυτούς που λένε ότι έχουν καλή αυτονομία:

Έχετε εγκατεστημένο το spb shell ή είστε με το μαμίσιο μενού? Προσπαθώ να βγάλω συμπέρασμα για το κατα πόσο το shell ευθύνεται για το γρήγορο ξεφόρτισμα...

 

Με spbmobile δεν έχω δει καμία διαφορά,το κινητό γεννήτρια παραμένει ακάθεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Με spbmobile δεν έχω δει καμία διαφορά,το κινητό γεννήτρια παραμένει ακάθεκτο.

 

Εσυ όμως έχεις αγγλική ρομ... Μήπως παίζει και αυτό? Γιατί έχω ακούσει και για conflicts της ελληνικής με το shell!

Link to comment
Share on other sites

Εσυ όμως έχεις αγγλική ρομ... Μήπως παίζει και αυτό? Γιατί έχω ακούσει και για conflicts της ελληνικής με το shell!

 

η ελληνική πάσχει από μόνη της δεν χρειάζεται το spb mobile shell !!!!!

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε αυτούς που λένε ότι έχουν καλή αυτονομία:

Έχετε εγκατεστημένο το spb shell ή είστε με το μαμίσιο μενού? Προσπαθώ να βγάλω συμπέρασμα για το κατα πόσο το shell ευθύνεται για το γρήγορο ξεφόρτισμα...

 

με spb mob shel απο το day one..

καλα αμα σου κανω λιστα τι εχω φορτωσει.... δεν 8α μας φτασει μια Α4..

 

εχω βαλει ολα τα power saving στο ελαχιστο ωστε να κλεινει γρηγορα το κινητο.. αν και εχω συντομευση στο s2u2 sto menu key και το σβηνω ακαριαια... και δεν βαζω κα8ολου usb..

 

χτες φορτωσα netop 9.10 για wm6.1 και οτι maintenance 8ελω να κανω σπιτι η καμια μεταφορα αρχειων το κανω παντα πανω απο wifi με windows map drive kai netop, περνω ρεμοτε desktop to wm sto pc :lol::lol:

 

το netop παντος ειναι φορες καλυτερο απο το vnc, και wm 2 pc , pc 2 wm και εχει και το file transfer.. :)

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

η ελληνική πάσχει από μόνη της δεν χρειάζεται το spb mobile shell !!!!!

 

:lol:

 

Eίναι μεγάάάάάάάλο σπάσιμο να δίνεις 600€ και να την πατάς απο ROM!!! :lol:

Ψήνομαι να βάλω την καινούρια του Paul αλλά το τηλεφωνάκι είναι μιάμισης εβδομάδας το γαμ** και φοβάμαι! Λες να το τολμήσω ή να κάτσω στ'αυγά μου και να περιμένω μέχρι να βγει ελληνική? :D

Αλήθεια, αν στο στείλω το αναβαθμίζεις? (Κερνάω εισιτήρια σε καλές θέσεις για αγώνα της ΑΕΚ!)

Link to comment
Share on other sites

Eίναι μεγάάάάάάάλο σπάσιμο να δίνεις 600€ και να την πατάς απο ROM!!! :lol:

Ψήνομαι να βάλω την καινούρια του Paul αλλά το τηλεφωνάκι είναι μιάμισης εβδομάδας το γαμ** και φοβάμαι! Λες να το τολμήσω ή να κάτσω στ'αυγά μου και να περιμένω μέχρι να βγει ελληνική? :D

Αλήθεια, αν στο στείλω το αναβαθμίζεις? (Κερνάω εισιτήρια σε καλές θέσεις για αγώνα της ΑΕΚ!)

 

xm,εγώ του άλλαξα ρομ πριν το ανοίξω από το κουτί!!!!

αλλά μην με ρωτάς να σου πω τι θα κάνεις,είναι καθαρό δικό σου θέμα.

ΑΕΚ vs ΑΕΚ ,αυτόν τον αγώνα θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Eίναι μεγάάάάάάάλο σπάσιμο να δίνεις 600€ και να την πατάς απο ROM!!! :lol:

Ψήνομαι να βάλω την καινούρια του Paul αλλά το τηλεφωνάκι είναι μιάμισης εβδομάδας το γαμ** και φοβάμαι! Λες να το τολμήσω ή να κάτσω στ'αυγά μου και να περιμένω μέχρι να βγει ελληνική? :D

Αλήθεια, αν στο στείλω το αναβαθμίζεις? (Κερνάω εισιτήρια σε καλές θέσεις για αγώνα της ΑΕΚ!)

patrioth ego thn ewala shmera tou paoul milame tha patheis plaka kamia sxeh me thn elliniki allo kinito grigoro xoris kolimata teloio tora axizei ta leyta tou

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω παρατηρήσει ότι το κινητό το καινούργιο είναι πολύ πιο γρήγορο και με ελάχιστη καθυστέρηση σε σχέση με το προηγούμενο που είχε πρόβλημα ... επίσης κάποια μενού πριν δεν μου ανοίγανε καθόλου ή δεν μπορούσα να τα τικάρω μόνιμα τώρα μπορώ .... αρχίζω και πιστεύω ότι το πρόβλημα δεν είναι στις μπαταρίες αλλά σε προβληματικές ROM ...

Δεν λέω ότι η Ελληνική ROM είναι προβληματικά αλλά ότι σε κάποια κινητά δεν έχει "κάτσει" καλά η ROM ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...