Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αφου πηγαινοερχονται δεν εχεις συνδεθει

καπου

εχει οκ και μετα συνδεση ,μετα κλειδι

μετα πρεπει να συδεθεις

 

μου λεει συνδεση αλλα τπτ.

αν μπω στο ρουτερ μου μεσα απο το ομνια λεει παραμετροι ασυρματου δικτυου.

λεει το ονομα του ρουτερ κ απο κατω συνδεση με :ιντερνετ μετα εχει να κλικαρω :αυτο ειναι κρυφο δικτυο που το εχω αφησει ξεκλικ .

στην επομενη καρτελα λεει για τον ελεγχο ταυτοτητας

εχω βαλει στον ελεγχο ταυτοτ:WPA

STHN KRYPTOG.DEDOM.:AES K εχει κλικαρισμενο αυτοματη παροχη κλειδιου χωρις να μπορω να το αλλαξω.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πρεπει να κανεις pair με κωδικο 0000

 

εννωεις να βαλω τον κωδικο αυτο?εχει δυο επιλογες η 0000 η 8888.τις εχω ενεργοποιησει.αν εχω καταλαβει σωστα.αν οχι μπορεις να γινεις λιγο αναλυτικοτερος σε παρακαλω!

Link to comment
Share on other sites

ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΒΒΒΡΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΚΚΚΚΚΚΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠΑΙΔΙΑ ΧΙΛΙΑΑΑΑΑΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

μια τελευταια ερωτηση .ΧΡΕΩΝΟΜΑΣΤΕ?

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΒΒΒΡΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΚΚΚΚΚΚΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠΑΙΔΙΑ ΧΙΛΙΑΑΑΑΑΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

μια τελευταια ερωτηση .ΧΡΕΩΝΟΜΑΣΤΕ?

 

οοοοοοοοοοοοοχχχχχχχχχχχχχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι:D

Έκλισες την χρέωση από το nodata

Link to comment
Share on other sites

εννωεις να βαλω τον κωδικο αυτο?εχει δυο επιλογες η 0000 η 8888.τις εχω ενεργοποιησει.αν εχω καταλαβει σωστα.αν οχι μπορεις να γινεις λιγο αναλυτικοτερος σε παρακαλω!

 

ναι ετσι πρεπει να κανεις μολις παρει τον κωδικο εχει συνδεθει

Link to comment
Share on other sites

ΑΣΕ αδερφε την παλευω μια βδομαδα ...δεν υπαρχει αυτο που εχω περασει.....χαχαχα

κ παλι σας ευχαριστω

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

γιατι μου το βγαζει αυτο...?

 

http://www.imageshack.gr/files/f9t30nvpecsy022l6enb.jpg

 

και σε εμενα τοχει βγαλει(κανε πως δε το βλεπεις):lol:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ καλημερα, εχει καταφερει κανεις να συνδεσει με bleutooth handsfree sony ericsson το omnia?? δε τα καταφερνω....και στη samsung μου λενε μαλλον δεν ειναι συμβατο....ειναι δυνατον?? μου φανηκε και λιγο ασχετος ο τυπος απο την samsung!!
Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι πρεπει να κανεις μολις παρει τον κωδικο εχει συνδεθει

 

 

το εχω κανει αυτο. εχω ενεργοποιησει την εξυπνη αντιστοιχηση.αλλα τπτ.κατι αλλο που μπορει να να χρειαζεται?

Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα τοχει βγαλει(κανε πως δε το βλεπεις):lol:

 

σου λεει τι φταιει..:baby::baby::baby::baby:

sta today plugins εχει ενεργοποιεισει εκτος απο τα widget τισ samsung και αλλα plugins apo alla tools..

ή samsung widgets θα εχεις

ή ολα τα αλλα..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

σου λεει τι φταιει..:baby::baby::baby::baby:

sta today plugins εχει ενεργοποιεισει εκτος απο τα widget τισ samsung και αλλα plugins apo alla tools..

ή samsung widgets θα εχεις

ή ολα τα αλλα..

 

δεν εχεις δικιο γιατι το παραθυρο το βγαζει και καθε φορα που κανει hard reset και επισης πισω απο το μικρο παραθυρο εμφανιζεται

 

προβλημα με το shell32.exe

 

που το κανει αρκετες φορες και με αλλα προγραμματα

(και μαλλον ειναι πιθανη ασυμβατοτητα )

Link to comment
Share on other sites

σου λεει τι φταιει..:baby::baby::baby::baby:

sta today plugins εχει ενεργοποιεισει εκτος απο τα widget τισ samsung και αλλα plugins apo alla tools..

ή samsung widgets θα εχεις

ή ολα τα αλλα..

 

τελικα θέλει να μην είναι κανένα τσεκαρισμένο εκτός από το samsung widget

Link to comment
Share on other sites

Προσπερνώντας τις τελευταίες 15 σελίδες που έχουν καταντήσει chat αναπαράγωντας τα ίδια και τα ίδια πράγματα, τα περισσότερα άσχετα με τη συσκευή, θα ήθελα να παραθέσω μια πρώτη άποψη.

 

 

 

Μια παράκλιση προς τους καινούριους στα windows mobile. Επειδή έχει καταντήσει πλέον πολύ κουραστική η παρακολούθηση του thread, μη ρωτάτε πράγματα ξανά και ξανά που η απάντηση τους βρίσκεται το πολύ 2-3 σελίδες πίσω. Ψάξτε λίγο μόνοι σας, παιδευτείτε! Τα windows mobile είναι λειτουργικό, όχι ένα μενού με 5 επιλογές. Επίσης δεν είναι πατέντα της samsung, σε όλα τα ppc ίδιες λειτουργίες και επιλογές υπάρχουν πάνω κάτω.

 

Βασικά αν δεν γίνει κάτι να χωριστεί το θέμα του omnia σε διάφορα θέματα όπως gps, wifi και πολλά άλλα δεν γίνεται τίποτα. Εγώ προσωπικά έχω σταματήσει να το παρακολουθώ γιατί δεν γίνεται πλέον. Χαρά στο κουράγιο του Άκη και τον άλλον παιδιών εδώ μέσα που ασχολούνται.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια κι απο μενα εχω παρει κι εγω αυτο το κινιτο εδω κι μια εβδομαδα κι μπορω να πω οτι ειναι με διαφορα το καλιτερο κινιτο που επιασα στα χερια μου κι δεν ειναι λιγα αυτα........εχω κι εγω μερικες ερωτησεις να κανω

1)οταν ακουο μουσικη ειτε απο το ραδιο ειτε απο το mp3οταν σβηνει η οθονη σταματαει να παιζει κι μονο αν το ανοιξω ξανα αρχιζει να παιζει τη ρυθμισει πρεπει να κανω για να συνεχισει να παιζει κι οταν κλεινει η οθονη?

2)εβαλα το destinator to 7 δεν μπορω να πω οτι τρελαθικα κι θελω να δοκιμασο κι το garmin μπορειτε να μου πειτε τη ακριβος πρεπει να κατεβασω .......... κι απο που ......... κι πος να το κανω εγκαταστση στο ppc βημα βημα γιατι ειμαι κι λιγο gaou ευχαριστο εκ τον προτερον

Link to comment
Share on other sites

......Επίσης ψάχνω εδώ και μέρες να βρω σε mp3 το ύμνο UEFA CHAMPIONS LEAGUE .Μπορεί κανείς να βοηθήσει???

 

UEFA Champions League (theme song) http://i249.photobucket.com/albums/gg202/sakis008/ball1.gif

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

UEFA Champions League (theme song) http://i249.photobucket.com/albums/gg202/sakis008/ball1.gif

 

Μου το έχει ήδη στείλει κάποιος άλλος φίλος από το φόρουμ...αλλά και πάλι σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μου το έχει ήδη στείλει κάποιος άλλος φίλος από το φόρουμ...αλλά και πάλι σε ευχαριστώ

 

Ναι το είδα (αλλά αυτό είναι ολόκληρο :p)

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

γραφεις ελληνικα με το πληκτρολογιο, για μυνηματα καταχωρισεις ονοματων?

 

Ξέχασα να πω ότι έχω αγγλικό πληκτρολόγιο μόνο και δεν έβαλα κανένα ελληνικό.Όλα τα γράφω σε greeklish....Για να πω την αλήθεια δεν μ'ενοχλεί καθόλου.Τώρα αν ενοχλεί αυτούς που παίρνουν τα μηνύματα τι να σου πω?Εγώ πάντως το συνήθισα.

"Η διαφορά μεταξύ ενός παιδιού από ένα άνδρα είναι τα παιχνίδια τους" Ayrton Senna 21/03/1960- 01/05/1994
Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει αυτο. εχω ενεργοποιησει την εξυπνη αντιστοιχηση.αλλα τπτ.κατι αλλο που μπορει να να χρειαζεται?

πηγαινε εναρξη/ρυθμισεις/μεταβιβαση και κλικαρισε το ''ληψη εισερχομενων μεταβιβασεων''.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ καλημερα, εχει καταφερει κανεις να συνδεσει με bleutooth handsfree sony ericsson το omnia?? δε τα καταφερνω....και στη samsung μου λενε μαλλον δεν ειναι συμβατο....ειναι δυνατον?? μου φανηκε και λιγο ασχετος ο τυπος απο την samsung!!

 

καμια απαντησουλα.....???PLEASE

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα (αλλά αυτό είναι ολόκληρο :p)

 

Τώρα το κατέβασα και το άκουσα. Ειναι φοβερό...κυρίως για εμάς που συμμετέχουμε πρώτη φορα (ΑΝΟΡΘΩΣΗ).

Σε υπερευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν δεν γίνει κάτι να χωριστεί το θέμα του omnia σε διάφορα θέματα όπως gps, wifi και πολλά άλλα δεν γίνεται τίποτα. Εγώ προσωπικά έχω σταματήσει να το παρακολουθώ γιατί δεν γίνεται πλέον. Χαρά στο κουράγιο του Άκη και τον άλλον παιδιών εδώ μέσα που ασχολούνται.

Συμφωνώ απόλυτα κι εγώ. Το θέμα έχει γίνει πολύ δύσκολο να το παρακολουθήσεις και δεν μπορεί να παρέχει ολοκληρωμένες πληροφορίες και λύσεις στον χρήστη.

Δεν μπορεί να βρει κάποιος αυτό που θέλει, κουράζονται οι υπόλοιποι με τα ίδια και τα ίδια, οι νεότεροι είναι στο χάος, και το σημαντικότερο, δεν γίνεται ανάπτυξη, επεξεργασία και παραγωγή της πληροφορίας, έτσι ώστε να μπορέσουμε να κάνουμε την συσκευή μας λειτουργικότερη σε συνδυασμό με τα προγράμματα που θέλουμε να έχουμε.

Δεν είναι το θέμα να δοθούν μόνο πληροφορίες σε κάποιον που δεν ξέρει για το τι προγράμματα θα βάλει και τι ρυθμίσεις θα κάνει.

Για όφελος όλων, θα έπρεπε να μπορούμε τα προγράμματα που βάζουμε και τις ρυθμίσεις που κάνουμε να τις συζητάμε, να δοκιμάζουμε, να γίνεται ανταλλαγή απόψεων, για να καταφέρνουμε τελικά να έχουμε τις καλύτερες λύσεις και οι νεότεροι να παίρνουν την καλύτερη και κατάλληλη πληροφορία.

Θεωρώ πως το θέμα πρέπει να χωριστεί οπωσδήποτε, αλλιώς πιστεύω οτι θα μειωθεί η επισκεψιμότητά του...

Αν αυτό ενδιαφέρει τους mods, που πιστεύω φυσικά οτι τους ενδιαφέρει, ας γίνει κάτι. Αυτά τα γράφω με σεβασμό προς όλους, και ειδικά στα παιδιά που το έχουν παλέψει το θέμα και παρέχουν αξιόπιστες και καλές λύσεις (πράγμα που το έχουν κάνει μόνοι τους, ενώ αυτό θα μπορούσε να παράγεται απο εδώ μέσα...)

:)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθω να διαβσω το forum αλλα καπου στις 100 σελ. τα επαιξα. Οποιος μπορεί να με βοηθήσει στα παρακάτω.

 

1. Εχω ελληνικη Rom (το αγόρασα απο την Wind), έχει νόημα να κάνω update με τιις rom που συζητάτε πχ την ΗΗ3 που γραφει στη σελ 128 (http://www.samsungmobile.com/promoti...g/sub02_xp.jsp). Αν ναι θα διαγραφει η ελληνικη rom? Και τι διαφορα θα δω σε σχεση με αυτη που έχω?

2. Πολοι μιλάτε για destinator 7. Που μπορω να το κανω download? Υπαρχουν κάπου σαφείς οδηγίες εγκατάστασης?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

τελικα θέλει να μην είναι κανένα τσεκαρισμένο εκτός από το samsung widget

 

αυτό ακριβός ειπε πριν ο septic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...