Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.ακόμα όχι

2.υπάρχει τετοιο προφίλ (flight Mode),άλλα δεν λειτουργεί το gps

 

Πιστεύεις ότι το πρώτο θα γίνει κάποια στιγμή;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν παιδιά με τα ελληνικά μηχανάκια,παίρνετε μια μεγάλη απόφαση,η έχετε την ελληνική ρομ με ότι σας παρέχει ,τα κακά και τα κακά του η βάζετε αγγλική ρομ και τότε βλέπετε τι εστι ομνια με τα καλά και τα μικρά κακά του.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις ότι το πρώτο θα γίνει κάποια στιγμή;

 

και να μην γίνει τι πρόβλημα έχουμε?

έχουμε το reco keyboard που το θεωρώ καλύτερο και γράφει και ελληνικά και ότι θες.

βασικά πήγα να ασχοληθώ λίγο με το θέμα αλλά....χάζεψα

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω που εχω προβλημα με τη μπαταρια απο το Πλαισιο το εχω παρει, αλλα πιστευω οτι εχει να κανει με την ελληνικη ρομ.

Απλα δεν ετυχε κανεις να το εχει παρει απο αλλου να μας πει. Δε νομιζω οτι πηγαν επιλεκτικα στο πλαισιο ελλατωματικα κομματια.

Η αλλη περιπτωση ειναι να εχουν μπαγιατεψει οι μπαταριες, γιατι το τηλεφωνο εχει κυκλοφορησει απο τον Ιουνιο στο εξωτερικο και μεχρι να φτιαχτει η ελληνικη ρομ κλπ μας πηρε Οκτωβριο.

Αρα ειναι λογικο να στρωσει μετα απο μερες

Link to comment
Share on other sites

SAXOVTS το spb mobile το κατέβασα απο το link που μου έδωσες.Είναι trial και έχει 15 ημέρες free ή όχι?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Την τετάρτη το πήρα ... λοιπόν μετά από ανάγνωση κάποιων Forum φτάνω στο συμπέρασμα ότι πρόβλημαμε την μπαταρία έχουν μόνο όσοι το αγοράσανε από το ΠΛαίσιο όπως και έγω .... Υπάρχει κάποιος που να το αγόρασε Ελληνικό από αλλού κ να έχει πρόβλημα μπαταρίας ????

 

Γιατί αν έχουν πρόβλημα μόνο τα κομμάτια του ΠΛΑΙΣΙΟΥ τοτε μιλάμε για ελλατωματικά κομμάτια ..

Αυτό δεν ισχύει. Εγώ το πήρα από το Πλαίσιο και η μπαταρία του είναι μια χαρά.

Το Πλαίσιο τα προμηθεύεται από την επίσημη αντιπροσωπία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν ισχύει. Εγώ το πήρα από το Πλαίσιο και η μπαταρία του είναι μια χαρά.

Το Πλαίσιο τα προμηθεύεται από την επίσημη αντιπροσωπία.

 

Δεν ειπε κανεις οτι ειναι παραεισαγωγη.

Αλλα αν θελεις περιεγραψε μας αναλυτικα ποιο ειναι το "μια χαρα".

Δηλαδη ποσο καιρο το εχεις, ποσο κραταει η μπαταρια και με τι χρηση

Link to comment
Share on other sites

SAXOVTS το spb mobile το κατέβασα απο το link που μου έδωσες.Είναι trial και έχει 15 ημέρες free ή όχι?

Ευχαριστώ.

 

τοχεις φουλ , ψάξε ,ψάξε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπε κανεις οτι ειναι παραεισαγωγη.

Αλλα αν θελεις περιεγραψε μας αναλυτικα ποιο ειναι το "μια χαρα".

Δηλαδη ποσο καιρο το εχεις, ποσο κραταει η μπαταρια και με τι χρηση

Με κλήσεις περίπου 20 λεπτών, με ανοικτό πάντα το ΒΤ και λίγο DL από το internet και έχω ακόμη 30% μετά από δύο ημέρες (δύο 24ωρα).

Βέβαια δεν έχω εγκαταστήσει πρόγραμμα shell π.χ. spb shell κ.λ.π.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τοχεις φουλ , ψάξε ,ψάξε.

 

Ευχαριστώ πολύ.Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν θα κάνει σε ελληνική rom και ποιό απο τα δύο που έχει μέσα πρέπει να χρησιμοποιήσω το cab ή το exe.

Link to comment
Share on other sites

ελαττωματικούς φορτιστές? για πες λεπτομέρειες τι εννοείς γιατί και πάλι τι σχέση μπορεί να έχει ο φορτιστής με την διάρκεια τις μπαταρίας.

 

Λοιπόν ... και στις 3ς φορτίσεις που έκανα και δεν κράτησε ούτε 18 ώρες η μπαταρία με πολύ συντηριτική χρήση χρησιμοποίησα τον φορτιστή ρεύματος ... Το βράδυ το φόρτισα με το USB ... το έβγαλα στις 5:30 το πρωί ... από τότε η μπαταρία είναι 100% ακόμα και εδώ και 2 ώρες παίζει Mp3 στο touch player ....

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Με κλήσεις περίπου 20 λεπτών, με ανοικτό πάντα το ΒΤ και λίγο DL από το internet και έχω ακόμη 30% μετά από δύο ημέρες (δύο 24ωρα).

 

Φίλε μου δεν είπα ότι όλα τα OMNIA του πλαισίου είναι προβληματικά ... απλά μία από τις παρτίδες που πήρε από την αντιπροσωπεία έχουν καποιο ελλάτωμα είτε με την μπαταρία είτε με τον φορτιστή ρεύματος

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Με κλήσεις περίπου 20 λεπτών, με ανοικτό πάντα το ΒΤ και λίγο DL από το internet και έχω ακόμη 30% μετά από δύο ημέρες (δύο 24ωρα).

 

Εκει που "δαιμονιζεται" παντως ειναι οταν ειναι ανοιχτη η οθονη και ειδικα αν εχεις ψηλα τη φωτεινοτητα. Με τη χρηση που μου λες αν την υπολοιπη ωρα ειναι στην αναμονη χωρις να το "βασανιζεις" οκ λογικο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ... και στις 3ς φορτίσεις που έκανα και δεν κράτησε ούτε 18 ώρες η μπαταρία με πολύ συντηριτική χρήση χρησιμοποίησα τον φορτιστή ρεύματος ... Το βράδυ το φόρτισα με το USB ... το έβγαλα στις 5:30 το πρωί ... από τότε η μπαταρία είναι 100% ακόμα και εδώ και 2 ώρες παίζει Mp3 στο touch player ....

 

Μιας και που αναφερεις το φορτισμα, τι ειδους φορτιστη ειχε το ελληνικο πακετο; Το κλασσικο που μπαινει στις ελληνικες πριζες;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Με κλήσεις περίπου 20 λεπτών, με ανοικτό πάντα το ΒΤ και λίγο DL από το internet και έχω ακόμη 30% μετά από δύο ημέρες (δύο 24ωρα).

 

Εγω αντιθετος, 100% 11 το βραδυ 80-70% στις 10 το πρωι.....με κλειστα τα παντα απο εφαρμογες, απογευμα 50%....κατι φταιει...(αγορα 6 ημερων - πλαισιο)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είπα ότι όλα τα OMNIA του πλαισίου είναι προβληματικά ... απλά μία από τις παρτίδες που πήρε από την αντιπροσωπεία έχουν καποιο ελλάτωμα είτε με την μπαταρία είτε με τον φορτιστή ρεύματος

Μπορεί να ισχύει. Ας το ψάξουμε για να δούμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιας και που αναφερεις το φορτισμα, τι ειδους φορτιστη ειχε το ελληνικο πακετο; Το κλασσικο που μπαινει στις ελληνικες πριζες;

 

Ναι, αφου απευθεινετε στην αγορα της Ελλαδας.Μονο τα ευρωπαικα πακετα ισως εχουν κ καποιους ανταπτορες....

Link to comment
Share on other sites

Μιας και που αναφερεις το φορτισμα, τι ειδους φορτιστη ειχε το ελληνικο πακετο; Το κλασσικο που μπαινει στις ελληνικες πριζες;

Ναι. Είναι ο κλασικός.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αφου απευθεινετε στην αγορα της Ελλαδας.Μονο τα ευρωπαικα πακετα ισως εχουν κ καποιους ανταπτορες....

 

Ισως να ειναι προβληματικοι οι φορτιστες. Εμενα ειναι με το αμερικανικο συστημα, που εχει 3 υποδοχες, και ισως να παιρνει καλυτερα ρευμα με αυτο. Ειναι και γκουμουτσα ολοκληρη εμενα...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μιας και που αναφερεις το φορτισμα, τι ειδους φορτιστη ειχε το ελληνικο πακετο; Το κλασσικο που μπαινει στις ελληνικες πριζες;

Ναι είναι ο κλασικός.

Συγγνώμη για το διπλό post

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ... και στις 3ς φορτίσεις που έκανα και δεν κράτησε ούτε 18 ώρες η μπαταρία με πολύ συντηριτική χρήση χρησιμοποίησα τον φορτιστή ρεύματος ... Το βράδυ το φόρτισα με το USB ... το έβγαλα στις 5:30 το πρωί ... από τότε η μπαταρία είναι 100% ακόμα και εδώ και 2 ώρες παίζει Mp3 στο touch player ....

 

άκου,επειδή η μπαταρία είναι ακόμα καινούργια και θέλει ακόμα μερικούς κύκλους φορτίσεως,είναι φυσικό να αντιδρά καλύτερα η μπαταρία όταν έχει φορτωθεί με usb-pc,περίμενε να κάνεις καμιά 10 φορτίσεις και μετά αποφάσισε αν πρέπει να κάνεις αλλαγή.

το οτι παίζεις mp3 2 ώρες και είναι 100% δεν μου λέει τίποτα,κανε ένα soft reset τώρα επιτόπου και μετά πες πόσο της εκατό είναι η μπαταρία,πάω στοίχημα ότι δεν θα λέει 100%

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ... έχοντας το φορτίσει από USB εδώ και 8 ώρες με 2 ώρες mp3 η μπαταρία είναι ακόμα στο 100% ... όλο και περισσότερο πιστεύω ότι είναι προβληματικοί οι φορτιστές ρεύματος ... Αύριο το πρωί θα πάω στην OMNITECH ΤΖΩΡΤΖ 26 ΑΘΗΝΑ, η οποία είναι επίσημο κέντρο τεχνικής υποστήριξης και θα τους το πω ... θα δω τι θα μου πούνε (αν μου αλλάζουν φορτιστή άμεσα) αλλιώς αύριο απόγευμα πάω και κάνω αλλαγή τηλεφώνου από το ΠΛΑΙΣΙΟ ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό εννοεί.

Κάνοντάς το χάνεις όμως την εγγύηση της συσκευής, σωστό?

Επίσης, μπορείς να έχεις εγκατεστημένα όσα σκιν θέλεις spb, ifontz, κλπ και να επιλέγεις όποιο θέλεις αναλόγως γούστου? ή το ένα απαιτεί την μη παρουσία του άλλου?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν θα κάνει σε ελληνική rom και ποιό απο τα δύο που έχει μέσα πρέπει να χρησιμοποιήσω το cab ή το exe.

 

το cab αν το βάλεις μέσα στο ομνια και το τρέξεις από εκεί και το exe αν το τρεξεις από το pc σου ενώ είναι συνδεδεμένο το ομνια.

Link to comment
Share on other sites

άκου,επειδή η μπαταρία είναι ακόμα καινούργια και θέλει ακόμα μερικούς κύκλους φορτίσεως,είναι φυσικό να αντιδρά καλύτερα η μπαταρία όταν έχει φορτωθεί με usb-pc,περίμενε να κάνεις καμιά 10 φορτίσεις και μετά αποφάσισε αν πρέπει να κάνεις αλλαγή.

το οτι παίζεις mp3 2 ώρες και είναι 100% δεν μου λέει τίποτα,κανε ένα soft reset τώρα επιτόπου και μετά πες πόσο της εκατό είναι η μπαταρία,πάω στοίχημα ότι δεν θα λέει 100%

 

Μόλις έκανα soft reset ... η μπαταρία είναι ακόμα 100% ... σκέψου φίλε μου ότι χτες όταν το είχα φορτίσει από το ρεύμα στο τέταρτο που άκουσα mp3 η μπαταρία είχε πέσει από 60% στο 30%

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...