Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

VitzRs στο destinator 7 που μου έδωσες έχει skins που να κάνουν για το omnia ή χρειάζεται να τα κατεβάσω? Επίσης ποιό είναι το εικονίδιο στο οποίο θα πατάω για να ανοίγει το destinator 7 όταν το βάλω στο omnia?Συγγνώμη αν σε πρίζω με τις ερωτήσεις μου αλλά επιδή είμαι άσχετος με wm κάνω τις ερωτήσεις.

Ευχαριστώ

 

1. Υπάρχει.. "pappoulis_mdtgr_240x400"

(Ανοίγεις το Destinator/Επιλογές/Ρυθμισεις/Οψη & Αισθηση/pappoulis_mdtgr_240x400/ΟΚ)

 

2. Aυτο: http://i249.photobucket.com/albums/gg202/sakis008/des.jpg

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. Υπάρχει.. "pappoulis_mdtgr_240x400"

(Ανοίγεις το Destinator/Επιλογές/Ρυθμισεις/Οψη & Αισθηση/pappoulis_mdtgr_240x400/ΟΚ)

 

2. Aυτο: http://i249.photobucket.com/albums/gg202/sakis008/des.jpg

 

Δηλαδή κάνω Copy/Paste το φάκελο με το destinator στην κάρτα μνήμης του κινητού πάω βάζω και το skin και είμαι εντάξει?

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμσει να κατεβασει καποιος ενα αρχειο rar με τον opera;

 

Ρε παιδια, ποιος ο λογος να ρωτατε κατι δυο και τρεις φορες, και μαλιστα με διαφορα 3-4 ποστ; Προφανως για να μην εχει απαντησει καποιος, στανταρ δε θα εχει κανει οτι ρωτατε. Εσεις γιατι δεν το κανετε; Φοβαστε μην το χαλασετε και προτιματε να το κανει αλλος ωστε αν γινει κατι να μην παθει κατι το δικο σας; Εχετε λιγη υπομονη.

Εσυ εχεις δοκιμασει να κατεβασεις αρχειο .rar απο τον opera;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάνω Copy/Paste το φάκελο με το destinator στην κάρτα μνήμης του κινητού πάω βάζω και το skin και είμαι εντάξει?

 

Ναι, Ετσι δεν σου εγραφα και στο ΠΜ?

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάνω Copy/Paste το φάκελο με το destinator στην κάρτα μνήμης του κινητού πάω βάζω και το skin και είμαι εντάξει?

 

Μην ξεχασεις να κανεις copy το αρχειο destinator.exe και να το βαλεις στο windows->start menu->programs για να το εχεις στα προγραμματα σου. Κανεις paste shortcut. Οχι απλο paste.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ποιος ο λογος να ρωτατε κατι δυο και τρεις φορες, και μαλιστα με διαφορα 3-4 ποστ; Προφανως για να μην εχει απαντησει καποιος, στανταρ δε θα εχει κανει οτι ρωτατε. Εσεις γιατι δεν το κανετε; Φοβαστε μην το χαλασετε και προτιματε να το κανει αλλος ωστε αν γινει κατι να μην παθει κατι το δικο σας; Εχετε λιγη υπομονη.

 

:lol::lol::lol::lol:

 

το έχει πετάξει κάποιος κάτω??? Αν Ναι τι εγινε? :lol: (η επόμενη ερώτηση:p αστειο)

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

το έχει πετάξει κάποιος κάτω??? Αν Ναι τι εγινε? :lol: (η επόμενη ερώτηση:p)

 

Αν ναι, πειτε μας απο τι οροφο να ξερουμε, και αν μπορειτε καντε το πειραμα και απο πιο ψηλα... :lol::lol::lol::lol:

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, Ετσι δεν σου εγραφα και στο ΠΜ?

 

Ευχαριστώ πολύ μεγάλε.Στο ΠΜ που μου έστειλες δεν έγγραφες τίποτα για το πως να το εγκαταστίσω.Γι αυτό άλλωστε και οι πολλές ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

 

το έχει πετάξει κάποιος κάτω??? Αν Ναι τι εγινε? :lol: (η επόμενη ερώτηση:p)

 

Φτου φτου φτου...Κουνήσου από την θέση σου...:X

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχασεις να κανεις copy το αρχειο destinator.exe και να το βαλεις στο windows->start menu->programs για να το εχεις στα προγραμματα σου. Κανεις paste shortcut. Οχι απλο paste.

 

Έγινε.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αυτη η προσφορα που εχει η vodafone

μαζι με τους χαρτες...ηθελα να ρωτησω

η συσκευη ειναι vodafone?

εχει καποιο λογοτυπο??

η καποια αλλαγη στο μενου??:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτη η προσφορα που εχει η vodafone

μαζι με τους χαρτες...ηθελα να ρωτησω

η συσκευη ειναι vodafone?

εχει καποιο λογοτυπο??

η καποια αλλαγη στο μενου??:blink:

 

Ναι φιλε μου. Εχει μερικες αλλαγες. Διαβασε καμια 20αρια σελιδες πισω που το ειχαμε αναλυσει σχετικα με τη vodafone.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

εκανα install το spb mobile shell, εκανα και soft reset, αλλα τωρα δεν μπορω στο μενου πατωντας κατω δεξια (γραφει "spb menu"). τι να κανω; βοηθεια πλς

 

μην κάνεις κανένα hard reset,κατέβασε το samsung omnia all you need και μέσα θα βρεις το softkeymanager ,εγκατέστησε το και άλλαξε τα κουμπιά όπως τα θες.

Link to comment
Share on other sites

Aν εχει κατι μια συσκευη αυτο θα πρεπει να δουλευει σωστα..Εγω δηλαδη που θελω να το δουλευω ωρες ωρες σε κατασταση πτησης δεν θα δουλευει το gps;;Επισης δεν εχω την διαθεση να εχω και αλλη συσκευη...Εφοσον εχει gps θελω να δουλευει και σαν gps αν ηθελα τηλεφωνο που να κανει και την δουλεια του τηλεφωνου θα επερνα ενα nokia που ειναι πολυ πιο βολικο απο καθε wm...

Μπορει το 701 που εχω τωρα να ειναι 2,5 ετων και μπορει να ειχε προβληματα σαν τηλεφωνο αλλα το ηξερα και το πηρα,τωρα για την καθηστερηση του 1δευτερρου στην απαντηση της κλησης θα ηθελα να μην υπηρχε αλλα δεν επαθα και τιποτα,αλλα το gps του λειτουργει αψογα με οποιοδηποτε προγραμμα και με sim και χωρις και εχει σημα καμπανα..Το diamond το αποφυγα λογω ταχυτητας και gps απαραδεκτο...Το omnia το σκεφτομαι ακομα...οταν μια συσκευη εχει κατι θελω αυτο το κατι να το αξιοποιει στο επαρκο και οχι με προϋποθέσεις...

Το οτι με κρυο ξεκινημα το gps θελει 5 λεπτα να συνδεθει μου λεει πολλα...Αυτο δεν το κανει ουτε το diamond...5 λεπτα...Δηλαδη φανταζεσαι να μπω σε καμια Θεσνικη και να αποφασισω να παω απο αλλου εκει που ξερω λογω των εργων πχ και να κανει 5 λεπτα να κλειδωσει...το 701 μετα απο hard reset χωρις ενημερωμενο ο ouick gps μεσα στο σπιτι σε 20-25δευτερα κλειδωνει με το dest 6,1 7-8δορυφορους...για εξω το κατωτερο ειναι 10 και ο χρονος πεφτει στα 15-20 δευτερα..Αυτο σημαινει οτι μεχρι να αναψει το φαναρι εχει κλιδωσει και ειναι ετοιμο να με παει οπου του ζητησω χωρις χασηματα κτλ...λειτουργω 3 χρονια wm και εχω σεταρει εκετονταδες συσκευες...Αυτα τα πραγματα με τα gps τα εχω συναντησει μονο σε HTC ...Δεν ξερω λοιπον γιατι σας φαίνεται φυσιολογικο να μην εχει ενα σωστο δεκτη,μιας και δεν ειναι τιποτα δυσκολο...Το αλλο που με προβληματιζει ειναι η αναλυση της οθονης...βεβαια μαλλον θα το παρω περιμενοντας να φτιαχτει το θεμα του gps τουλαχιστον..επισης να πω πως κανω αψογα την πλοηγηση στις 2,7 ιντζες και στο εξωτερικο με πηγε αψογα..Αυτο σημαινει πως μια συσκευη 2,5 χρωνων ειναι πολυ πιο ολοκληρωμενη απο μια καινουργια και αςε μην εχει την το ομορφο desing και τα εντυπωσιακα γραφικα των νεων wm....:mad:

 

φίλε μου μας μιλάς για το gps του ομνια λες και είναι παντελώς προβληματικό και ανύπαρκτο,αν θεωρείς ότι την 1η φορά μετά από hard reset επειδή κάνει 5 λεπτά να κλειδώσει δορυφόρους η επειδή όταν είσαι σε flight mode είναι κλειστό το gps τότε σίγουρα δεν είναι για σένα το ομνια και τέλος θέλω τελικά να μου πεις εσύ μια συσκευή που να στα παρέχει όλα απροβλημάτιστα να πάω να την αγοράσω γιατί και εγώ θεωρό πρόβλημα ότι πρέπει να έχω μόνιμα την συσκευή ανοιχτή αλλιώς δεν θα χτυπάει το ξυπνητήρι οπότε δυστυχώς δεν μπορώ να αποφύγω την αγορά ξυπνητηριού .

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ποιος ο λογος να ρωτατε κατι δυο και τρεις φορες, και μαλιστα με διαφορα 3-4 ποστ; Προφανως για να μην εχει απαντησει καποιος, στανταρ δε θα εχει κανει οτι ρωτατε. Εσεις γιατι δεν το κανετε; Φοβαστε μην το χαλασετε και προτιματε να το κανει αλλος ωστε αν γινει κατι να μην παθει κατι το δικο σας; Εχετε λιγη υπομονη.

Εσυ εχεις δοκιμασει να κατεβασεις αρχειο .rar απο τον opera;

 

για να ρωταω ναι το εχω κανει ρε μαγκα "admin"

το δευτερο ποστ το εκανα κατσλαθος

εχουμε να διεκδικησουμε κανενα κτημα;τι το παιζεις ιστορια;τι θελεις να δειξεις;

δεν καταλαιβαινω την ειρωνια μερικων εδω μεσα

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγκατεστησα τελικα το spb shell. επισης εγκατεστησα το spbwatcher που ειπες saxovts και εκανα soft reset. μετα το soft reset και γενικα οποτε κανω "end all tasks" από το task manager βγαινει απο το μενου του spb και με βαζει στην κυρια σελιδα του ομνια με τα widgets. πατωντας κατω δεξια στο "spb menu" με βαζει ξανα στο spb. ειναι φυσιολογικο αυτό; υπαρχει τροπος να μην με βγαζει στα widgets;
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγκατεστησα τελικα το spb shell. επισης εγκατεστησα το spbwatcher που ειπες saxovts και εκανα soft reset. μετα το soft reset και γενικα οποτε κανω "end all tasks" από το task manager βγαινει απο το μενου του spb και με βαζει στην κυρια σελιδα του ομνια με τα widgets. πατωντας κατω δεξια στο "spb menu" με βαζει ξανα στο spb. ειναι φυσιολογικο αυτό; υπαρχει τροπος να μην με βγαζει στα widgets;

 

το spbwatcher πρέπει να το εγκαταστησεις στην μνήμη του τηλεφώνου,επίσης στο today πρέπει να βγάλεις παντελώς το samsung widgets και να σιγουρευτείς ότι είναι επιλεγμένο το spbwathcer.

Link to comment
Share on other sites

skordilis τι πρόβλημα εχεις με τον opera και τα rar αρχεία ?

κατεβαίνει κανονικά.

επίσης για το θέμα shutdown και στο δεξιό μέρος της οθόνης δεν βλέπω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια,μια χαρη 8ελω...καποιος να μου στειλει πμ και να μου πει απο που να "αγορασω" το destinator...:ninja::ninja::ninja:

 

ελα ninja έτοιμη είσαι.

:)

Link to comment
Share on other sites

το spbwatcher πρέπει να το εγκαταστησεις στην μνήμη του τηλεφώνου,επίσης στο today πρέπει να βγάλεις παντελώς το samsung widgets και να σιγουρευτείς ότι είναι επιλεγμένο το spbwathcer.

 

saxovts, συγγνωμη κιολας που γινομαι τοσο βαρετος, αλλα οντας ολιγον τι ασχετος με αυτα θα μπορουσες να το κανεις λιγο πιο step by step;

:O

Link to comment
Share on other sites

grazie saxovts αλλα δν μ ανοιξε το παρα8υρο με το πμ γιατι εχω λεει popup blocker κατι τετοιο τελοσπαντων απο firefox..ξερεις τι να κανω?sorry για το off topic:(
Link to comment
Share on other sites

grazie saxovts αλλα δν μ ανοιξε το παρα8υρο με το πμ γιατι εχω λεει popup blocker κατι τετοιο τελοσπαντων απο firefox..ξερεις τι να κανω?sorry για το off topic:(

 

Δοκίμασε πατώντας "πίνακας ελέγχου"

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

saxovts, συγγνωμη κιολας που γινομαι τοσο βαρετος, αλλα οντας ολιγον τι ασχετος με αυτα θα μπορουσες να το κανεις λιγο πιο step by step;

:O

 

καταρχήν όπως σου είπα θα πρέπει κατά την ώρα της εγκατάστασης του sbpwatcher θα πρέπει να επιλέξεις να εγκατασταθεί στην μνήμη του τηλεφώνου.

Μέτα>

 

http://i462.photobucket.com/albums/qq342/omniacs/Screen01-3.jpg

 

http://i462.photobucket.com/albums/qq342/omniacs/Screen02-5.jpg

 

1.εκεί που λέει samsung widgets να μην είναι τσεκαρισμένο

2.εκεί που βλέπεις τα κουτάκια με τα διάφορα items θα πρέπει να είναι επιλεγμένο το spbwatcher.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...