Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανεις για tv out καλωδιο?

 

κανε αναζήτηση στο θέμα του ομνια και θα δεις

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια,

 

εχω 2 αποριες. μπορειτε να με βοηθησετε (για ακομα μια φορα);

1) στο s2u2 οταν χτυπα το τηλ. δε μου γραφει το ονομα της επαφης αλλα μονο τον αριθμο.

2)για τη ρομ που λες saxovts ακολουθησα τισ οδηγιες αλλα δε με αφηνει να κανω install. φταιει που εχω vista;

 

συγγνωμη αν υπαρχουν γραμμενα αλλου στο φορουμ αλλα εψαξα και δεν τα βρηκα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν βάζω το wifi free στο router χωρις κλειδι ρυπτογράφησης μπαίνει κανονικά άρα καποια ρύθμιση είναι. Θα την βρω ευχαριστω πάντως
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,

 

εχω 2 αποριες. μπορειτε να με βοηθησετε (για ακομα μια φορα);

1) στο s2u2 οταν χτυπα το τηλ. δε μου γραφει το ονομα της επαφης αλλα μονο τον αριθμο.

2)για τη ρομ που λες saxovts ακολουθησα τισ οδηγιες αλλα δε με αφηνει να κανω install. φταιει που εχω vista;

 

συγγνωμη αν υπαρχουν γραμμενα αλλου στο φορουμ αλλα εψαξα και δεν τα βρηκα.

 

1)πρέπει να πας στα settings και να βάλεις το caller id>Full Screen

 

2)από όσο γνωρίζω υπάρχει ένα θέμα σχετικά με τα vista και την αναβάθμιση του ομνια,δοκίμασε σε Xp

Link to comment
Share on other sites

Οταν βάζω το wifi free στο router χωρις κλειδι ρυπτογράφησης μπαίνει κανονικά άρα καποια ρύθμιση είναι. Θα την βρω ευχαριστω πάντως

 

στο ρουτερ βαλέ wpa και δώσε έναν κωδικό της μορφής hkz2833!!

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει 2 καλωδια και δεν κανει κανενα.1 απο το expansys και 1 απο το omnistore.

SGH-I770 και D900 E900.

 

πρεπει να το παρεις απο εξωτερικο,ψαξε στο ebay για το καλωδιο με κωδικο AATCS10CBEC

εγω το πήρα απο ebay από γερμανο πωλητή και μου ήρθε σε 2 μέρες,άλλα δεν σας δίνω το λινκ του πωλητή γιατί δεν το έχει πλέον.

 

http://www.esenshop.com/detail.aspx?id=45342

 

http://www.swissmania.ch/A620565/TV-out_Kabel_AATCS10CBEC_zu_Samsung_SGH-i900_Omnia.html

 

http://www.lojasamsung.com/item.php?id=313

Link to comment
Share on other sites

1)πρέπει να πας στα settings και να βάλεις το caller id>Full Screen

 

2)από όσο γνωρίζω υπάρχει ένα θέμα σχετικά με τα vista και την αναβάθμιση του ομνια,δοκίμασε σε Xp

 

στα settings το εχω ηδη full screen και μου κανει το ιδιο προβλημα.:blink:

Link to comment
Share on other sites

είχα βάλει wpa2-psk (τσεκαρισμενο το wpa compatible) και ενα μεγάλο κλειδι περιπου 20 χαρακτηρες

 

οχι ρεσυ,βάλε ένα κλειδί με 9 χαρακτήρες που να αποτελείτε από αριθμούς-γράμματα-σύμβολα όπως σου είπα πριν.

και όταν σου ζητηθεί από το ομνια να βάλεις τον κωδικό για το ασύρματο γράψε το και εκεί και καθάρισες.

Link to comment
Share on other sites

στα settings το εχω ηδη full screen και μου κανει το ιδιο προβλημα.:blink:

 

για κανε ένα soft reset και δοκίμασε πάλι,δεν υπάρχει άλλη ρύθμιση στο s2u2 για αυτό το θέμα.

μιλάς οταν το ομνια έχει μπει σε αναμονή και έχει κλειδώσει απο το s2u2 ε? γιατί αν δεν έχει κλειδώσει και είσαι στα windows τότε θα βλέπεις μονό αριθμό εννοείτε.

Link to comment
Share on other sites

το wpa η wpa2 παιζει ρολο?

 

βάλε το wpa,αλλά κωδικό όπως σου είπα,δεν χρειάζεται να βάλεις τεράστιο κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

για κανε ένα soft reset και δοκίμασε πάλι,δεν υπάρχει άλλη ρύθμιση στο s2u2 για αυτό το θέμα.

μιλάς οταν το ομνια έχει μπει σε αναμονή και έχει κλειδώσει απο το s2u2 ε? γιατί αν δεν έχει κλειδώσει και είσαι στα windows τότε θα βλέπεις μονό αριθμό εννοείτε.[/quote

 

ναι, μονο οταν κλειδωσει με το s2u2 εχω αυτο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως εγκαταστώ το destinator 7 στο omnia?

Ευχαριστώ

 

Δεν σου έχω στήλει και ΠΜ?????? :blink:

απλα κάνε Copy/Paste απο το pc σου στο Ομνια!

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

για κανε ένα soft reset και δοκίμασε πάλι,δεν υπάρχει άλλη ρύθμιση στο s2u2 για αυτό το θέμα.

μιλάς οταν το ομνια έχει μπει σε αναμονή και έχει κλειδώσει απο το s2u2 ε? γιατί αν δεν έχει κλειδώσει και είσαι στα windows τότε θα βλέπεις μονό αριθμό εννοείτε.[/quote

 

ναι, μονο οταν κλειδωσει με το s2u2 εχω αυτο το προβλημα.

 

περίεργο,ίσως κάτι δεν εχεις κάνει σωστά,για τσεκάρισε τα settings πάλι,πήγαινε εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2507693#post2507693

και στην παράγραφο για το s2u2 κανε ότι λέω.

Link to comment
Share on other sites

wpa ή wpa-psk?

 

οταν βαζω wpa μου βγάζει και άλλες επιλογες στο router Που δεν ξέρω τι βάζουμε

Authentication Server:

IP Address:

Port Number:

Shared Secret: (κωδικος μαλλον)

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου έχω στήλει και ΠΜ?????? :blink:

απλα κάνε Copy/Paste απο το pc σου στο Ομνια!

 

να συμπληρώσω ότι προγράμματα τα οποία δεν εγκαθιστώνται άλλα τρέχουν κατευθείαν από την memory card η την my storage δεν θα τα βλέπουμε όπως καταλαβαίνετε στα προγράμματα μας,για να γίνει αυτό θα πρέπει να κάνετε μια συντόμευση.

δανείζομαι λοιπόν τις οδηγίες του Πάνου από το navimania για να δημιουργήσετε συντόμευση του destinator και όχι μόνο.

 

Πως δημιουργώ συντομεύσεις προγραμμάτων με τον explorer

 

Πρέπει να κάνουμε μία συντόμευση προγράμματος στον φάκελο windows / Start menu (windows / Έναρξη) αν θέλουμε να το ανοίγουμε από το Start ( Έναρξη) ή windows / Start menu / Programs (windows / Έναρξη / Προγράμματα) αν θέλουμε να το βλέπουμε στα προγράμματα.

 

Επιλέγουμε λοιπόν το πρόγραμμα (το εικονίδιο που κάνοντας κλικ πάνω του ανοίγει το πρόγραμμα) και κρατάμε καλά πατημένη πάνω του τη γραφίδα. Από το παράθυρο που θα ανοίξει διαλέγουμε Copy(Αντιγραφή). Πάμε τώρα στον φάκελο που θέλουμε να κάνουμε την συντόμευση και κρατάμε πατημένη τη γραφίδα όσο χαμηλότερα μπορούμε, κάτω από το τελευταίο αρχείο που υπάρχει (σε κενό σημείο, όχι πάνω σε άλλο αρχείο). Στο παράθυρο που θα ανοίξει επιλέγουμε Paste Shortcut (Δημιουργία Συντόμευσης).

Link to comment
Share on other sites

wpa ή wpa-psk?

 

οταν βαζω wpa μου βγάζει και άλλες επιλογες στο router Που δεν ξέρω τι βάζουμε

Authentication Server:

IP Address:

Port Number:

Shared Secret: (κωδικος μαλλον)

 

σε αυτά δεν πειράζεις τίποτα απολύτως ,βάλε μόνο τον κωδικό στο shared secret

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου έχω στήλει και ΠΜ?????? :blink:

απλα κάνε Copy/Paste απο το pc σου στο Ομνια!

 

Μεγάλε είμαι άσχετος με pda κινητα γι αυτό και η ερώτηση.

Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

για κανε ένα soft reset και δοκίμασε πάλι,δεν υπάρχει άλλη ρύθμιση στο s2u2 για αυτό το θέμα.

μιλάς οταν το ομνια έχει μπει σε αναμονή και έχει κλειδώσει απο το s2u2 ε? γιατί αν δεν έχει κλειδώσει και είσαι στα windows τότε θα βλέπεις μονό αριθμό εννοείτε.

 

εκανα και soft reset και τιποτα δεν αλλαξε. υπαρχει καποια αλλη ιδεα; βοηθεια πλς :cry:

Link to comment
Share on other sites

δεν σε αφηνει να τα αφησεις κενα. Πρέπει να βάλεις κάτι.

Και στο Omnia μου βγάζει τώρα τις επιλογες:

Ονομα:

Κωδικός:

Τομέας:

 

βάλε wpa2

 

:)

Link to comment
Share on other sites

εκανα και soft reset και τιποτα δεν αλλαξε. υπαρχει καποια αλλη ιδεα; βοηθεια πλς :cry:

 

S2U2

πολλοί και ειδικά χρήστες του Diamond μιας και το είχα,είχαμε το πρόβλημα ότι το κινητό απαντούσε μόνο του στην προσπάθεια μας να το βγάλουμε από την θήκη μιας

και πιεζόντουσαν τα softkeys.

με αυτό το πρόγραμμα γλιτώνουμε από αυτό αρκεί να κάνουμε και τις κατάλληλες ρυθμίσεις,οπότε πηγαίνετε

στο S2U2 settings και κάντε τα παρακάτω

Phone:

Caller Id>Full Screen

Slide to Answer!!!!!!>Always

S2A Answer Key > Off

S2A End Key > On

από δω και στο εξής όταν χτυπάει το κινητό ο μόνος τρόπος για να απαντήσουμε στην κλήση είναι μόνο αν σύρουνε το δάχτυλο

μας στην οθόνη και πάνω στην μπάρα.

το πρόγραμμα θα το βρείτε εδώ:

 

http://rapidshare.com/files/151422339/Omnia_all_you_need.zip

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...