Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδες καλημερα.μια διαπιστωση αν υπαρχει και λυση θα με βοηθουσε πολυ.το ακουστικο περα απο τις ρυθμισεις που εχει στο πλάι υπαρχει καπου καποια επιπλεον ρυθμιση διοτι ακουγετε πολυ θολα η φωνη του συνομιλιτη.ξερετε κατι?σας ευχαριστω προκαταβολικα!!
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα.μια διαπιστωση αν υπαρχει και λυση θα με βοηθουσε πολυ.το ακουστικο περα απο τις ρυθμισεις που εχει στο πλάι υπαρχει καπου καποια επιπλεον ρυθμιση διοτι ακουγετε πολυ θολα η φωνη του συνομιλιτη.ξερετε κατι?σας ευχαριστω προκαταβολικα!!

 

http://www.fasma-alex.gr/gr/products/***_autia.html

κανε αυτο και 8α εισαι τσετε..:X

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια, είμαι πολύ μπερδεμένος.

Πήρα το Ομνια, και όντως είναι πολύ καλό.

Ωστόσο όμως, έχω ακόμα και το diamond το οποίο επίσης είναι πολύ καλό και σε ορισμένα σημεία-λεπτομέρειες (υποκειμενικά ίσως), υπερτερεί σε σχέση με το Ομνια.

Ποιο από τα δύο να κρατήσω; Σε λίγο καιρό θα βγει και το HD, αλλά δεν θα έχει σκληρό δίσκο όπως το Ομνια. Μπορεί κάποιος να κάνει μια σύγκριση μεταξύ των δύο; Ομνια και Diamond?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδεσ καλησπερα εχω αποριεσ κ θα ηθελα βοηθεια.

1.οταν κανεις ρυθμισεις την φωτογραφικη μηχανη και το βιντεο,γιατι αφου τις αποθηκευω δεν αποθηκευονται οταν βγαινω κα ξαναμπαινω?

2.το αυτοματο κλειδωμα μπορουμε να του βαλουμε χρονο σε ποση ωρα θα κλειδωνει αυτοματα,γιατι μενει πολυ ωρα ανοικτο.

3.στο ευρετηριο στα πλαγια απο την λιστα των ονοματων που τα εχω στα ελληνικα δεν μπορουν να γινουν ελληνικα ?

4.για το gps ειμαι ασχετος μια βοηθεια απο που να το κατεβασω κ που να το περασω για να γινει σωστη δουλεια (ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΟΔΗΓΙΕς),γιατι παιδια αρχιζω κ τσαντιζομε με τη ασχετωσινη μου.

ευχαριστω κ αν σας κουρασα φανταστητε εγω πως εχω κουραστει......

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια, είμαι πολύ μπερδεμένος.

Πήρα το Ομνια, και όντως είναι πολύ καλό.

Ωστόσο όμως, έχω ακόμα και το diamond το οποίο επίσης είναι πολύ καλό και σε ορισμένα σημεία-λεπτομέρειες (υποκειμενικά ίσως), υπερτερεί σε σχέση με το Ομνια.

Ποιο από τα δύο να κρατήσω; Σε λίγο καιρό θα βγει και το HD, αλλά δεν θα έχει σκληρό δίσκο όπως το Ομνια. Μπορεί κάποιος να κάνει μια σύγκριση μεταξύ των δύο; Ομνια και Diamond?

 

Καλά έχεις και τα δυο και περιμένεις απο κάποιον άλλο να σου πει ποιό να κρατήσεις ??? :blink:

Όσο για συγκριτικό δες όλα τα τεστ που έχουν γίνει παντού όπως πχ στο http://www.phonearena.com .

:)

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Με όλα αυτά που διαβάζω πρέπει να πω οτί ένα κινητό με Windows Mobile δεν είναι κατάλληλο για όλους . Δηλαδή εαν δεν ξέρει ο χρήστης τα βασικά από windows και δεν έχει όρεξη να ψάξει το παρών Forum αλλά και από ξένα αντίστοιχα τότε δεν πρόκειται να μάθει όσα και να του πουνε εδώ μέσα . Στην τελική έχει πολύ καλά κινητά χωρίς λειτουργικό , παίρνει ένα τέτοιο και ησυχάζει .

Άλλωστε για να το παραμετροποίησεις σε τέτοιο βαθμό που λένε εδώ τα παιδιά πρέπει να ξέρεις τουλάχιστον τα βασικά και να έχεις όρεξη αλλά και χρόνο για σκάλισμα .

Με λίγα λόγια καλό το OMNIA αλλά εαν είναι κάποιος άσχετος τελείως με το θέμα , ε δεν είναι ανάγκη να τα βάλει όλα με την μια . Ας μείνει με το βασικό μενου και μετά με διάβασμα περιληπτικά των σελίδων εδώ και σιγα σιγα θα το μάθει το κινητό . Με λίγα λόγια ηρεμία και υπομονή ... :rolleyes::rolleyes:

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

@SAXOVTS

Φιλε κατεβασα απο την σελιδα με τα tips που εγραψες το Resco Keyboard απο την σελιδα που εδωσες μπορω να πω οτι ειναι τελοιο και επεξε αμεσως αλλα ειναι για 7 μερες.

Πως θα το εχουμε για παντα?

Για στειλε μου ενα πμ σε παρακαλω

 

 

all done!!!!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή υπάρχει ένα θέμα με το πληκτρολόγιο, θα αναφέρω πως λειτούργει.

 

Υπάρχει ένα βελάκι κάτω αριστερά, που αν το πατήσεις μια φορά, γραφεί το πρώτο γράμμα κεφάλαιο, τα επόμενα μικρά. Αν το πατήσεις 2 φορές, γράφει συνεχεία κεφάλαια.

Διπλά υπάρχει ένα πλήκτρο (abc) που αν το πατήσεις συνεχόμενα (περίπου 2sec) αλλάζει γλωσσά (από ελληνικά σε αγγλικά στην περίπτωση μας). Αν το πατήσεις μια φορά γρήγορα, γυρίζει σε T9 και αντίστροφα. Βεβαία για τα σύμβολα δεν νομίζω να είναι κάτι δύσκολο να καταλάβετε.

 

Πάντα μίλα για το omnia το όποιο αγοράστηκε από Ελλάδα και έχει ελληνική ρο. Και βεβαία είναι όλα τα μενού του στα ελληνικά, (και έχουμε ενεργοποιήσει το Samsung keyboard).

Για τα Omni που είναι αγορασμένα έξω και δεν έχουν ελληνική rom, και βεβαία δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο.

 

Αυτά τα λίγα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα.μια διαπιστωση αν υπαρχει και λυση θα με βοηθουσε πολυ.το ακουστικο περα απο τις ρυθμισεις που εχει στο πλάι υπαρχει καπου καποια επιπλεον ρυθμιση διοτι ακουγετε πολυ θολα η φωνη του συνομιλιτη.ξερετε κατι?σας ευχαριστω προκαταβολικα!!

 

In the phone keypad type: *#0002*28346#

 

You will then have a screen pop up called audio control util.

 

How to change the loudspeaker volume for ringtones, movies, mp3s etc

 

Click menu, normal then handset (the first one, Phones headset/loudspeaker) Here you can change:

 

Speaker volume: SPK(02) -db is less volume, I have set this to -1.5db (level)

Digital-to-analog: DAC(0C) This effects the overall volume of Mp3s, movies etc -both headset and loud speaker. I have set this to 0db.

Radio Volume: RVOL

 

How to change the headset / earphones volume.

 

Click menu, normal then headset (the second one, Headphones) Here you can change:

 

Headphones volume: HP(02) -db is less volume +db is more volume, I have set this to 0db (level)

Digital-to-analog: DAC(0C) This effects the overall volume of Mp3s, movies etc. I have set this to 0db.

Radio Volume: RVOL

 

*You must click menu / apply for changes to take effect,

*I recommend play a Mp3 launch the app, then apply the changes and set your prefered max volume.

*Setting high levels could damage the loud speaker or your headphones, not to mention your hearing!.

Link to comment
Share on other sites

Καλά έχεις και τα δυο και περιμένεις απο κάποιον άλλο να σου πει ποιό να κρατήσεις ??? :blink:

Όσο για συγκριτικό δες όλα τα τεστ που έχουν γίνει παντού όπως πχ στο http://www.phonearena.com .

:)

 

μερικοι απλος μας δουλευουνε.... :stupid:

Ριξε κερμα.....:stupid:

:stupid:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

In the phone keypad type: *#0002*28346#

 

You will then have a screen pop up called audio control util.

 

How to change the loudspeaker volume for ringtones, movies, mp3s etc

 

Click menu, normal then handset (the first one, Phones headset/loudspeaker) Here you can change:

 

Speaker volume: SPK(02) -db is less volume, I have set this to -1.5db (level)

Digital-to-analog: DAC(0C) This effects the overall volume of Mp3s, movies etc -both headset and loud speaker. I have set this to 0db.

Radio Volume: RVOL

 

How to change the headset / earphones volume.

 

Click menu, normal then headset (the second one, Headphones) Here you can change:

 

Headphones volume: HP(02) -db is less volume +db is more volume, I have set this to 0db (level)

Digital-to-analog: DAC(0C) This effects the overall volume of Mp3s, movies etc. I have set this to 0db.

Radio Volume: RVOL

 

*You must click menu / apply for changes to take effect,

*I recommend play a Mp3 launch the app, then apply the changes and set your prefered max volume.

*Setting high levels could damage the loud speaker or your headphones, not to mention your hearing!.

 

μηπως πρεπει να τσεκαρει την ενταση πριν την κληση και κατα την διαρκεια ?

η παιζει τιποτα με τις ρομ και πρεπει οπωσδηποτε να το κανεις αυτο ?

λιγο exteme μου φαινεται..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

μηπως πρεπει να τσεκαρει την ενταση πριν την κληση και κατα την διαρκεια ?

η παιζει τιποτα με τις ρομ και πρεπει οπωσδηποτε να το κανεις αυτο ?

λιγο exteme μου φαινεται..

 

αυτό είναι άλλο θεμα,υποτίθεται ότι για να ζητάει κάτι τετοιο ε θα έχει τσεκάρει ότι κατά την διάρκεια της κλήσης είναι full το volume στο ακουστικό....

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα. Ενώ εχτές συνδεόμουν στο ασύρματο κανονικά και έμπαινα στο ίντερνετ χωρίς πρόβλημα σήμερα ενώ και πάλι έχει συνδεθεί κανονικά όταν πάω να ανοίξω σελίδα μου λέει ότι δεν βρέθηκε ο διακομιστής και δεν την ανοίγει. Τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι άλλο θεμα,υποτίθεται ότι για να ζητάει κάτι τετοιο ε θα έχει τσεκάρει ότι κατά την διάρκεια της κλήσης είναι full το volume στο ακουστικό....

 

το volume το εχω πραγματι στο full.εχω την ελληνικη rom.εχετε διαπιστωση αυτη την δυσκολια?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;

 

http://www.gsmarena.com/htc_touch_diamond_vs_samsung_i900_omnia-review-262.php

 

απο την στιγμη που τα εχεις στα χερια θα επρεπε να τα ειχες λιωσει στις δοκιμες... εισαι απο τους λιγους τυχερους που δεν το εχει καταλαβει ακομα..οσες κρητικες και να διαβασεις δεν θα σε οφελησουν ...

σκοπος παντα να ειναι ενας => "η σωστη συσκευη που θα σου καλυπτει τις δικες σου αναγκες"

 

σωστη δεν ειναι παντα η καλυτερη και πιο γ@μ@τη ... που υπαρχει..

 

τα ειρωνικα σχολια και εικονιδια τα βαζω που και που για πλακα.. δεν πιστευω να παραξηγειτε κανεις... χαβα κανουμε και χαλαρη συζυτηση..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

το volume το εχω πραγματι στο full.εχω την ελληνικη rom.εχετε διαπιστωση αυτη την δυσκολια?

 

kai εμενα...και ενω πριν το παρω ακοθγα παντου οτι απο ηχο ειναι τοπ, μολισ το πηρα ελληνικη εκδοση, απογοητευτικα....ειναι αναγκαιο τελικα να κανουμε αυτη την ιστορια?

Link to comment
Share on other sites

παω να βγαλω φοτο......αλλα κανει απλα τον θορυβο αλλαζει για λιγο χρωμα αυτο το τετραγωνακι στη μεση και φοτο δε βγαζει???

please βοηθεια

 

ενω τις βγαζει απο οσο ειδα οταν παταω το mouse pad

Link to comment
Share on other sites

kai εμενα...και ενω πριν το παρω ακοθγα παντου οτι απο ηχο ειναι τοπ, μολισ το πηρα ελληνικη εκδοση, απογοητευτικα....ειναι αναγκαιο τελικα να κανουμε αυτη την ιστορια?

 

εδώ την κάναμε εμείς με αγγλική ρομ!!!!!

βάλτε ένα mp3 να παίξει πριν κάνετε την ρύθμιση,μετά την ρύθμιση ξανά βάλτε το mp3 να παίξει και ελάτε να μου πείτε τα νέα.

Link to comment
Share on other sites

εδώ την κάναμε εμείς με αγγλική ρομ!!!!!

βάλτε ένα mp3 να παίξει πριν κάνετε την ρύθμιση,μετά την ρύθμιση ξανά βάλτε το mp3 να παίξει και ελάτε να μου πείτε τα νέα.

 

να σου πω.. πανω στο ανοιχτο καταστρωμα του πλοιου το ανοιξες ?:p

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

να σου πω.. πανω στο ανοιχτο καταστρωμα του πλοιου το ανοιξες ?:p

 

μετά την ρύθμιση πετάξτε το ipod σας δεν το χρειάζεστε!!!!

 

και σε κατάστρωμα και σε καμπίνα και σε αμάξι και σε αεροπλάνο jet παντού το άνοιξα!!!!!

 

:D:D

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/htc_touch_diamond_vs_samsung_i900_omnia-review-262.php

 

απο την στιγμη που τα εχεις στα χερια θα επρεπε να τα ειχες λιωσει στις δοκιμες... εισαι απο τους λιγους τυχερους που δεν το εχει καταλαβει ακομα..οσες κρητικες και να διαβασεις δεν θα σε οφελησουν ...

σκοπος παντα να ειναι ενας => "η σωστη συσκευη που θα σου καλυπτει τις δικες σου αναγκες"

 

σωστη δεν ειναι παντα η καλυτερη και πιο γ@μ@τη ... που υπαρχει..

 

τα ειρωνικα σχολια και εικονιδια τα βαζω που και που για πλακα.. δεν πιστευω να παραξηγειτε κανεις... χαβα κανουμε και χαλαρη συζυτηση..

Α, καλά εγώ είμαι ο τελευταίος που θα παρεξηγηθώ, οπότε βάζε και εικονείδια και εικονοστάσια και ότι θέλεις:p

Οτι το έχω λιώσει, δεν τίθεται θέμα, και έχω ξαναπεί οτι το κινητό μαμεί και δέρνει.

Ομως:

- Με χαλάει που δεν έχει αυτό το youtube προγραμματάκι του diamond, που σε κάνει να νομίζεις οτι είσαι στο site του youtube

- Με χαλάει που δεν έχω τον καιρό του diamond με ένδειξη της θερμοκρασίας ΤΩΡΑ

- Με χαλάει που, δεν ξέρω γιατί, αλλά νομίζω οτι η κάμερα του diamond είναι λίγο καλύτερη. Βέβαια να πω την αλήθεια δεν είδα ακόμα φωτό του omnia στον υπολογιστή μου.

Ε, για αυτό είπα προηγουμένως οτι μιλάω για υποκειμενικές λεπτομέρειες.

 

 

παω να βγαλω φοτο......αλλα κανει απλα τον θορυβο αλλαζει για λιγο χρωμα αυτο το τετραγωνακι στη μεση και φοτο δε βγαζει???

please βοηθεια

 

ενω τις βγαζει απο οσο ειδα οταν παταω το mouse pad

Πρέπει να πατήσεις το κουμπί πιο βαθειά και παρατεταμένα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...