Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hello people,

 

απέκτησα κι εγώ το ΟΜΝΙΑ από ΠΛΑΙΣΙΟ με ελληνική ROM.

Έκδοση PDA: i900BDHI2/BDHI2

ΤΗΛ: i900XXHHHH9

 

παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει τα εξής:

 

1. Πως μπορώ να γράφω στα αγγλικά? μόνο στο χαζο MS πληκτρολόγιο έχει αγγλικά αλλά πρέπει να πατάς κάθε φορά 'au' button για κάθε γράμμα.

 

2. Ποιο είναι το link να κατεβάσω την καλύτερη (κατά την άποψή σας) αγγλική ROM που να ΜΠΟΡΕΙ να μπει στο δικό μου χωρίς το error 'incorrect software version'???, και αξίζει να το κάνω? (προτιμώ αγγλικά με δυνατότητα ελληνικών).

 

3. Έχω το Destinator 7 αλλά πως μπορώ να το εγκαταστήσω στο ΟΜΝΙΑ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας, πιστεύω ότι οι απαντήσεις σας θα είναι χρήσιμες για αρκετούς.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,λοιπον,λοιπον....

το πηρααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

η αρχικη συσκευασια με τιποτα δεν σε προιδεαζει για το τι βρισκεται μεσα,το γιατι?θα καταλαβετε στην συνεχεια.

το κουτακι του πολυ κομψο περιεχει μεσα hf,cd pc suite,φορτιστη.

του βγαζω λοιπον τις ζελατινες του και ξεκολλαω την ζελατινα που καλυπτει την μεγαλη του οθονη.

ok το στριπτηζ εγινε και το κινητο αποκαλυπτεται εντελως.

για να δουμε τι λεει λοιπον απο κατασκευη.ΑΨΟΓΟ,ξεχαστε απλα οτι ξερατε απο τα υπολοιπα wm,htc και αλλα,τα κατατασω πλεον σαν κινητα της σειρας....

το omnia απλα ειναι κουκλι,αψογη προσοχη στην λεπτομερεια,κι εστω τα λιγα κουμπακια που εχει πανω του ειναι ποιοτικα.

βαζω καρτα και μπαταρια για να δω φυσικα και απεικονηση οθονης που ειναι πολυ βασικο στοιχεια αλλα και μενου εννοειται.

κανω τις απαραιτητες πρωτες ρυθμισεις που μου ζητουντε και ολα ετοιμα.

ωρα για σκαλισμα.

ναι,ναι,εχω πιασει πολλα wm κινητα στα χερια μου ομως αυτο ξεχωριζει,γιατι ομως?

γιατι πολυ απλα οι κορεατες αυτη την φορα εκαναν δουλεια καταπληκτικη,εχουν συνδιασει στο samsung menu στην αρχικη οθονη ρυθμισεις που εχει το λογισμικου του f480,παρομοια πραγματα δηλαδη,τι touch flow και φουμαρα,εδω σταματανε ολα προς το παρον.

επιλεγεις απο αριστερα στην οθονη μια λειτουργεια που θελεις,την σερνεις στην οθονη και μπαινεις για να κανεις αυτο που θελεις.πολυ ευκολο φυσικα.

δεξια ακριβως υπαρχει η επιλογη μενου.

μπαινεις μεσα και βλεπεις ενα μενου πολυ ομορφα ταξινομημενο που και παλι σου θυμιζει f480,μονο που πισω απο τα εικονια επιλογων αυτη την φορα κρυβοντε αλλα χαρισματα,χαρισματα του κοσμου των wm.φυσικα υπαρχει και το κλασσικο μενου πανω αριστερα στην συσκευη <<εναρξη>> και τσουπ το κατεβατο,οποτε εχεις 2 επιλογες για να διαλεξεις πως θελεις να το λειτουργεις.

πενακι προς το παρον δεν εχω χρησιμοποιησει γιατι δεν μου χρειαστηκε,το touch στην συσκευη ειναι αψογο επισης και ειναι λιγο δυσκολο να κανεις λαθος επιλογη.

και στο μενου των μηνυματων ολα μια χαρα και με το ενα χερι κανονικα η πληκτρολογηση.

περναμε στο θεμα της οθονης,εμενα με αφησε πολυ ικανοποιημενο προς το παρον,μεγαλη,ευαγνωστη και με ομορφα χρωματα,ενταξει δεν ειναι σαν του iphone ομως ειναι πολυ καλη και φωτεινοτατη ακομα και με ηλιο που καπου διαβασα οτι καποιοι ζοριζοντε,δεν ξερω,μπορει να χω υπερ οραση και να βλεπω διαφορετικα,εμενα παντως με καλυψε.

αψογο και το αυτοματο γυρισμα της οθονης κι αμεσο,διχως καθυστερηση.

μια χαρα λοιπον και σε αυτον τον τομεα.

περναμε στον τομεα της φωτογραφιας,εμενα με αφησε ικανοποιημενο σε αυτο τον τομεα οπως επισης και στο βιντεο.

παιδια οτι αλλο κι αν πω πραγματικα αν δεν το πιασετε στα χερια σας τοτε δυσκολο να με πιστεψετε.

ενα πολυ καλο πακετο σε μια στιβαρη κατασκευη σε πολυ καλη τιμη,τιμη που αξιζει τα λεφτα της και δεν παιζει τον κοσμο.

θα ετοιμασω κι ενα βιντεακι και θα το ανεβασω,χρησιμοποιω το πενακι αναγκαστικα εκει.

 

δυστυχωs δεν θα το αποκτησω ποτε:(στο επομενο χρονικο διαστημα θα εχω HTC HD απο pda και SAMSUNG INNOV8 γι 'αυτο στειλε ενα βιντεο δικο σου να το δουμε αναλυτικα:)

Link to comment
Share on other sites

Hello people,

 

απέκτησα κι εγώ το ΟΜΝΙΑ από ΠΛΑΙΣΙΟ με ελληνική ROM.

Έκδοση PDA: i900BDHI2/BDHI2

ΤΗΛ: i900XXHHHH9

 

παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει τα εξής:

 

1. Πως μπορώ να γράφω στα αγγλικά? μόνο στο χαζο MS πληκτρολόγιο έχει αγγλικά αλλά πρέπει να πατάς κάθε φορά 'au' button για κάθε γράμμα.

 

2. Ποιο είναι το link να κατεβάσω την καλύτερη (κατά την άποψή σας) αγγλική ROM που να ΜΠΟΡΕΙ να μπει στο δικό μου χωρίς το error 'incorrect software version'???, και αξίζει να το κάνω? (προτιμώ αγγλικά με δυνατότητα ελληνικών).

 

3. Έχω το Destinator 7 αλλά πως μπορώ να το εγκαταστήσω στο ΟΜΝΙΑ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας, πιστεύω ότι οι απαντήσεις σας θα είναι χρήσιμες για αρκετούς.

 

Όλα αυτά που ρωτάς υπάρχουν εδώ μέσα. Αν ψάξεις λίγο θα τα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που ρωτάς υπάρχουν εδώ μέσα. Αν ψάξεις λίγο θα τα βρεις.
:respect::respect::respect::respect:
http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους τους φιλους.

σημερα εγινα και εγω κατοχος ενος omnia.

φανταστικο τηλεφωνο,αλλα λιγο δυσκολο τουλαχιστον για εμας τους πρωην symbianos.

πιστευω με αρκετο διαβασμα στο forum και λιγη βοηθεια απο εσας να τα καταφερω.

μεγεια σε ολους σας!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

επειδη σας βλεπω να καιγεστε λολολολ...

χαλαρωστε λιγο.. εχω ανεβασει λιγa videakia me to omnia :)

 

http://3286.servehttp.com/omnia/

ή

http://www.youtube.com/user/septlc

 

Στο λινκ που εδωσες για το youtube, εχεις μεσα αυτο το βιντεακι

 

http://www.youtube.com/user/septlc

 

Σε καποια στιγμη πατας την καρδουλα που ειναι στο home, και βλεπω οτι σε εσενα εχει μεσα διαφορα πραγματα. Εμενα δεν εχει τιποτα. Πως μπορω εγω να του βαλω να δειχνει κατι; Αυτο ρωτουσα πριν...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες επιτέλους το πήρα και εγώ! Το πλαίσιο έκανε το θαύμα του και η παραγγελία μου ήρθε σήμερα αντί της επόμενης εβδομάδας! Εκ πρώτης όψεως το κινητάκι είναι φοβερό! Θα το έχω στη γυάλα λίγες μέρες για να στρώσω την μπαταρία του και να μου έρθουν προστατευτικά και θήκη και μετά...δε θα μείνει σε ησυχία!!

Keep on the good work guys!!

Μεγειά σε όλους τους νέους κατόχους!!

Link to comment
Share on other sites

εσυ τι ακουσες από τον υπάλληλο του γερμανού ?

 

Για pre-order, παράδοση σε 3 εργάσιμες και πληρωμή μέσω πιστωτικής τον Αύγουστο, όταν εξακριβωμένα η μόνη λύση ήταν αγγλική ρομ και από εξωτερικό...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα το έχω στη γυάλα λίγες μέρες για να στρώσω την μπαταρία του και να μου έρθουν προστατευτικά και θήκη και μετά...δε θα μείνει σε ησυχία!!

 

Η μπαταρία δεν θέλει στρώσιμο αλλά το screen protector να το βάλεις πριν κάνεις οτιδήποτε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δεν θέλει στρώσιμο αλλά το screen protector να το βάλεις πριν κάνεις οτιδήποτε.

 

Γιατι?Τοσο ευκολα γρατζουνιεται?Στην Αθηνα που εχει screen protector για το OMNIA?

Link to comment
Share on other sites

molis to agorasa apo plaisio me to ellhniko firmware kai den mporw na valw to

i go8 na paizei

leei to parakatw kai kolaei..

' Program application cannot be found. Please insert original SD card. '

kapou diavasa oti prepei na balw to parakatw sto sys.txt

[folders]

app="Internal Storage/iGO8"

mono pou se emena

ta 16gb apothikeftiko xwro to grafei sta ellinika' H apoth. mou'

SOLERO

Samsung Galaxy S & Galaxy Tab

Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ που εδωσες για το youtube, εχεις μεσα αυτο το βιντεακι

 

http://www.youtube.com/user/septlc

 

Σε καποια στιγμη πατας την καρδουλα που ειναι στο home, και βλεπω οτι σε εσενα εχει μεσα διαφορα πραγματα. Εμενα δεν εχει τιποτα. Πως μπορω εγω να του βαλω να δειχνει κατι; Αυτο ρωτουσα πριν...

 

Αυτό το link που έδωσες δείχνει όλα τα βιντεάκια. Ποιο ακριβώς λες?

Link to comment
Share on other sites

.....Σε καποια στιγμη πατας την καρδουλα που ειναι στο home, και βλεπω οτι σε εσενα εχει μεσα διαφορα πραγματα. Εμενα δεν εχει τιποτα. Πως μπορω εγω να του βαλω να δειχνει κατι; Αυτο ρωτουσα πριν...

 

Settings/Customize Menu/My Menu >> Menu >> Add (Menu..,Link..,File..)

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Στις αναφορές παράδοσης των μηνυμάτων δείχνει μόνο νούμερο και όχι όνομα επαφής. Μετά από εγκατάσταση του http://www.saman-cz.com/ppc/index.html το πρόβλημα λύθηκε στα sms αλλά παραμένει στις αναφορές παράδοσης των mms. Υπάρχει τρόπος να λυθεί και στα mms;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λογικα εχει γινει λαθος στον γερμανο.το πρωι με πηραν τηλ και με ειπαν οτι η αυριο η το σαββατο θα το εχω στα χερια μου το 16g και η τιμη θα ειναι 629ε αναντι το 8g που εχει 561. ειχα μπει μεσα στο site και οντος ειχαν το 8g με δωρο το garmin στα 561.τωρα εχουν στην ιδια τιμη το 16g και δεν λεει κατι για χαρτες:(:( θα μας τρελανουν αυτοι.καποιος που να το πηρε απο vodafone η wind μπορει να μας πει τιμες?
Link to comment
Share on other sites

ποις ξερει τι trick που ειχε πει ενας φιλος για το ομνια? ειναι *# και ενας κωδικος που δεν θυμαμαι και ουτε μπορω να το βρω τοση ωρα. με αυτο το τρικ επεξεργαζεσαι την φωνη του ακουστικου ποσο πιο δυνατα να χτυπαει και γενικα κανεις αρκετα πραγματα

 

 

ok ακυρο τον βρηκα *#0002*28346#.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου SOS

 

Ξέρει κανείς πως φορτιζει το ΟΜΝΙΑ από PC?

Του βάζω το καλώδιο που είχε μέσα η συσκευασία και δεν κάνει τιποτε!

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου SOS

 

Ξέρει κανείς πως φορτιζει το ΟΜΝΙΑ από PC?

Του βάζω το καλώδιο που είχε μέσα η συσκευασία και δεν κάνει τιποτε!

 

πολλοι εδω μεσα θα ηθελαν να μαθουν πως το καταφερες αυτο :lol:

θελει πολυ προσπαθεια. μερικες σελιδες πιο πισω εχει απαντηθει το αναποδο ακριβως. ψαξε λιγο...

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει καποιος εδω μεσα να μας πει που θα βρουμε φορτιστη αυτοκινητου και tv-out ? ? ?

φορτιστη ολα τα καταστηματα λενε κατοπιν παραγγελιας. πηρα τηλ αλλα περιμενουν. 1-2 εβδομαδες για ετοιμοπαραδοτο μου λενε.

tv-out που πηρα τηλ το omnistore μου ειπε δεν ξερει ποτε θα φερει.:(

μπορει να βοηθησει καποιος ? ? ?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για το μήνυμα. Δυστυχώς διάβασα ότι συμβαίνει .... μόνο το αντίθετο:O

 

και σαν να μην έφθαναν όλα, στο Vista PC δεν εμφανίζεται πουθενά να ξεκινλα η διαδικασία για τον συγχρονισμό των επαφών, ουτε καν ξεκινα το Windows Mobile Device Center...

 

τι να πω.... είναι αργά να πάω για να πάρω λαχείο.

 

Ρε μαμώτο ... όλα σήμερα?

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει καποιος εδω μεσα να μας πει που θα βρουμε φορτιστη αυτοκινητου και tv-out ? ? ?

φορτιστη ολα τα καταστηματα λενε κατοπιν παραγγελιας. πηρα τηλ αλλα περιμενουν. 1-2 εβδομαδες για ετοιμοπαραδοτο μου λενε.

tv-out που πηρα τηλ το omnistore μου ειπε δεν ξερει ποτε θα φερει.:(

μπορει να βοηθησει καποιος ? ? ?

 

Φορτιστή πήρα εγώ σήμερα από το ΠΛΑΙΣΙΟ μαζί με το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Φορτιστή πήρα εγώ σήμερα από το ΠΛΑΙΣΙΟ μαζί με το κινητό!

 

εσυ μου πηρες το φορτιστη ? ? ?:mad: με πηραν σημερα στις 12 απο πλαισιο και μου ειπαν οτι μαζι με το ομνια δεν μπορουν να μου στειλουν και τον φορτιστη που ειχα παραγγειλει γιατι δεν εχουν. τους τελιωσε.:mad:

απο πιο πλαισιο τον πηρες ? ειχε κι'αλλους ? ? ? :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...