Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όχι προχτές πήρα και μάλιστα μίλησα με την κυρία Σγαρδέλη και μου το είπε. Φίλε μου είσαι εντελώς αστείος ... τι να δικαιολογήσω ? Εδώ το περιμένω πόσους μήνες . Αδικαιολόγητοι είναι όλοι και η Samsung Και η Voda και όλοι. Τέλος μόλις με πήρε ο φίλος μου τηλέφωνο. Το πλαίσιο παραλαμβάνει αύριο πρωί και από δευτέρα - τρίτη θα αρχίσει να στέλνει τα pre order

ρωτησες για vodafone απο ποτε το εχει ???

για γερμανο ? ? ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχοντας πάρει την ιδέα απο ενα thread του Modaco ίσως μπορούμε -όσοι έχουμε το κινητό με αγγλική ΡΟΜ- να εχουμε Ελληνικά πληκτρολογια με τη βοήθεια των φίλων που αγοράζουν την Ελληνική έκδοση.

Αυτο μπορεί να γίνει αντικαθιστώντας κάποια αρχεία (όλα τα αρχεια με την μορφη Samsung_i900.<keyboard type>.<language>.<orientation>.[subtype.]xml) απο τον φάκελο My Device ---> Windows με τα αντίστοιχα της ελληνικής έκδοσης -αφου εχουμε κανει backup τα πρωτοτυπα φυσικα)

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Bravo!!!!

Φιλε σ' ευχαριστω πολυ αυτο ηταν τελικα.

Χαίρομαι που βοηθησα,για ο,τι απορία έχεις αυτο το thread είναι απο τα πιο πλήρες και ακομα δεν έχει κυκλοφορήσει το κινητό κανονικά στην αγορά...:respect::respect:

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δεν μου αρέσει να έχει το λογότυπο πάνω. Ασε που όταν αποφασίσω να το δώσω, θα έχει περιροσμένο κοινό αγοράς.

Προτιμώ να περιμένω. Ας το πάρουν οι βιαστικοί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ego paidia dn goustaro na doso ta oraia mou leftakia kai na exo pano tin diafimisi tis vodafone!!!na pane na ga@@@@@ne!!!

tha perimeno ti siskeui apo to plaisio!!!

 

να υποθεσω οτι παιζει και κλειδωμα bluetooth or wifi ?:rocket:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω οτι παιζει και κλειδωμα bluetooth or wifi ?:rocket:

 

γιατί το λες αυτό ?

δεν έχει καμία σχάση που είναι απο βοντα εκτός αν εννοείς κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το δικο μου το πηρα απο ενα καταστημα του ιντερνετ, δεν εχει ελληνικα αλλα δε με απασχολει, αλλα ουτε ειναι κλειδωμενο οπως ηταν το iphone οταν το πρωτοπηρα. Αν δε σας ενοχλουν τα αγγλικα, στειλτε μου πμ να σας πω πως να το βρειτε σε οικονομικοτερη τιμη και απο πλαισιο και απο voda!
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εγω το δικο μου το πηρα απο ενα καταστημα του ιντερνετ, δεν εχει ελληνικα αλλα δε με απασχολει, αλλα ουτε ειναι κλειδωμενο οπως ηταν το iphone οταν το πρωτοπηρα. Αν δε σας ενοχλουν τα αγγλικα, στειλτε μου πμ να σας πω πως να το βρειτε σε οικονομικοτερη τιμη και απο πλαισιο και απο voda!

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί όλη αυτή η πρεμούρα !!!

Ενα κινητό τηλέφωνο είναι στο κάτω κάτω, ή μάλλον οκ, ένα pocket pc.

Δεν παθαίνουμε τίποτα να περιμένουμε.

Το λέω αυτό γιατί διαβάζω κάτι τρελά και δεν πιστεύω στα μάτια μου.

Ο άλλος λίγο παραπάνω ήταν έτοιμος να πάει οπουδήποτε στην Ελλάδα για να το πάρει. :confused::confused::confused:

Ελεος ρε παιδιά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί όλη αυτή η πρεμούρα !!!

Ενα κινητό τηλέφωνο είναι στο κάτω κάτω, ή μάλλον οκ, ένα pocket pc.

Δεν παθαίνουμε τίποτα να περιμένουμε.

Το λέω αυτό γιατί διαβάζω κάτι τρελά και δεν πιστεύω στα μάτια μου.

Ο άλλος λίγο παραπάνω ήταν έτοιμος να πάει οπουδήποτε στην Ελλάδα για να το πάρει. :confused::confused::confused:

Ελεος ρε παιδιά

 

Ο καθενας το αντιμετωπιζει διαφορετικα. Για σενα πχ μπορει να ειναι ενα απλο κινητο, και να μην πηγαινες μεχρι την αλλη ακρη να το παρεις, αλλα αν εισαι παθιασμενος με μια ομαδα ποδοσφαιρου, θα εκανες τα παντα για να την ακολουθησεις. Ετσι ακριβως ειναι και ο αλλος, απλα εχει αλλα ενδιαφεροντα! Ειναι απολυτως κατανοητες τετοιες συμπεριφορες.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σαν πολύ βιαστικός όπως λέει και ο Aldebaran_ μόλις το πήρα από ένα κατάστημα στν Αγία Παρασκευή. Άρχισα και έπαιρνα τηλ το απόγευμα ένα ένα τα καταστήματα και το βρήκα εκεί. Μόλις το είχαν φέρει. Είχε και στον πειραιά ένα 2 κομμάτια αλλά ήταν κρατημένα.

 

Το βάζω αμέσως στην φόρτιση ή περιμένω να αδειάσει πρώτα η μπαταρία που έχει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πόση ωρα διαρκει για πρώτη φορά η φόρτιση της μπαταριας;

 

το αφηνεις να αδειασει..

 

το φορτίζεις μεχρι να πρασινισει το power κουμπι

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

το αφηνεις να αδειασει..

 

το φορτίζεις μεχρι να πρασινισει το power κουμπι

 

Πρέπει να το έχεις κλειστό όταν το φορτίζεις?

Και κάτι άλλο. Το divx vod τί είναι?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το έχεις κλειστό όταν το φορτίζεις?

Και κάτι άλλο. Το divx vod τί είναι?

DivX VOD is a digital video delivery service that lets you rent or purchase DivX movies from any of our licensed VOD partners. These movies are encoded in the DivX format to offer you superior quality video and the fastest download times. In fact, DivX VOD is so fast you can even start watching the movie as it’s downloading! In addition, you can transfer your DivX movies from your computer to your TV, your portable media player, your mobile phone or almost any place else you can imagine - all you need is a DivX certified device, a computer and a love for movies! See How it Works.

 

Account Creation:

To take advantage of our DivX VOD service, you must first create a DivX User Account. This free DivX User Account is the account you will use to manage all your DivX VOD movie downloads and rentals. To create an account, you will need to install the DivX Player for Windows. Once the player is installed, our new interface will walk you through how to create your account and activate your devices. For more information see How it Works.

 

Λέξεις κλειδιά: rent, purchase Δεν είναι γλυκό αν δεν είναι τζάμπα...:p

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το έχεις κλειστό όταν το φορτίζεις?

ειναι προτεινόμενο αλλα οχι υποχρεωτικό.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

μιλαμε για φιασκο......αφου το βρηκα το τηλ και αφου μου το κρατήσανε πηγα να το παρω...και δεν είχανε σύστημα....περιμενα περιμενα....περασε 1,5 ωρα το σύστημα ποτέ δεν ήρθε, ΟΜΝΙΑ ποτέ δεν πήρα :cry:

δεν παιζει να με κορόιδευαν, μου έδειξαν το τηλ στο σφραγισμένο κουτί του με ένα αυτοκόλητο με το όνομά μου.....ως εκει...

ΑΤΙΜΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ , ΚΩΛΟΣΥΣΤΗΜΑ......απο αυριο

μπραβο ρε devil 7 ειπες θα το βρεισ και το βρήκες

Link to comment
Share on other sites

μιλαμε για φιασκο......αφου το βρηκα το τηλ και αφου μου το κρατήσανε πηγα να το παρω...και δεν είχανε σύστημα....περιμενα περιμενα....περασε 1,5 ωρα το σύστημα ποτέ δεν ήρθε, ΟΜΝΙΑ ποτέ δεν πήρα :cry:

δεν παιζει να με κορόιδευαν, μου έδειξαν το τηλ στο σφραγισμένο κουτί του με ένα αυτοκόλητο με το όνομά μου.....ως εκει...

ΑΤΙΜΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ , ΚΩΛΟΣΥΣΤΗΜΑ......απο αυριο

μπραβο ρε devil 7 ειπες θα το βρεισ και το βρήκες

 

Ευχαριστώ. Άσε, πετάω από την χαρά μου. 3 μήνες το περιμένω:yahoo::yahoo::dance::w00t::w00t:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια οποις το εχει παρει απο voda εχει διαφημισεις εκει που λεει samsung?δηλαδη εκει που λεει samsung γραφει voda?ολα τα αλλα ειναι ξεκλειδωτα?(wifi kai bt?)εγω θα το παρω με παγιο τριτη η τεταρτη.μου το εχουν κρατησει:)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. θα κανω ισως μια χαζη ερωτηση για πολλους αλλα επειδη πηρα για το αδερφο μου πριν 2 μερες το f480 και μου αρεσε η samsung και θελω να παρω ενα κιν με windows mobile θα παρω το ομνια. η ερωτηση ειναι οταν και οποτε βγουν νεες ρομ ή αναβαθμισεις θα περνιουντε ευκολα;

θα μμεχρι τωρα ειχα ενα N95 και το εβρισκε και το περναγε μονο του.:)

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

O σωστός τρόπος να φορτίζω την μπαταρία μου

 

1. Προτιμάμε να φορτίζουμε από USB παρά από 220V. Στην ουσία η πρώτη περίπτωση είναι αργή φόρτιση κι δεύτερη ταχεία, άρα καταπονεί περισσότερο την μπαταρία.

2. Φροντίζουμε να βάζουμε την μπαταρία για φόρτιση όταν φτάσει σε ποσοστό 30 - 40 %.

3. Δεν αφήνουμε ποτέ την μπαταρία να αδειάσει τελείως.

4. Όταν η φόρτιση τελειώσει (οι περισσότερες μπαταρίες χρειάζονται 60 -90 λεπτά) αποσυνδέουμε από τον φορτιστή.

5. Αυτά για μεγαλύτερη διάρκεια ζωής και καλύτερη συμπεριφορά. Βέβαια οι σύγχρονες μπαταρίες των καλών συσκευών δεν καταλαβαίνουν από τέτοια και έχουν ικανοποιητική συμπεριφορά, όπως κι αν τις μεταχειριστούμε.

 

 

Δεν μου κρατάει πολύ η μπαταρία

 

1. Βρίσκεσαι ακόμα στις πρώτες φορτίσεις κ η μπαταρία δεν αποδίδει ακόμα τα μέγιστα. Περίμενε μερικές μέρες ακόμα για να βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα.

2. Είναι μάλλον ανοιχτό το bluetooth ή/και το wifi. Απενεργοποίησε τα όταν τα δεν τα χρησιμοποιείς. Απενεργοποίησε το Receive all incoming beams στο φάκελο start/settings/connections/beam.

3. Έχεις την οθόνη στο υψηλότερο επίπεδο φωτισμού. Χαμήλωσε το φωτισμό όταν είσαι σε κλειστό χώρο ή τις βραδινές ώρες. Ρύθμισε τη συσκευή σου από Start/Settings/System/Backlight να χαμηλώνει ο φωτισμός μετά από 30 δευτερόλεπτα και από Start/Settings/System/Power να μπαίνει η συσκευή σε αναμονή μετά από ένα λεπτό.

4. Έχεις εφαρμογές ανοιχτές να τρέχουν στο παρασκήνιο. Στα windows mobile οι περισσότερες εφαρμογές δεν κλείνουν με το ΟΚ. Φρόντισε να βάλεις μια εφαρμογή που προσθέτει αυτή τη δυνατότητα.

 

η πηγή είναι από το navimania και φυσικό ειναι 100% ψαγμενη.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι σε αναζητηση συσκευης και ακομη δεν εχω καταληξει θελω να ρωτησω το εξης

σαν κινητο το omnia ειναι πολυ καλο?

μιλαω για σημα ,ακουστικη ,χαμενες κλησεις,echo,χαμηλο κουδουνι προβληματα δηλαδη που στα windows mobile ειναι κατι συνηθισμενο,

τα ρωταω αυτα γιατι η χρηση του περα απο gps και pda με ενδιαφερει σαν κινητο

(δεν χρησιμοποιω αλλο για τηλεφωνο)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια οποις το εχει παρει απο voda εχει διαφημισεις εκει που λεει samsung?δηλαδη εκει που λεει samsung γραφει voda?ολα τα αλλα ειναι ξεκλειδωτα?(wifi kai bt?)εγω θα το παρω με παγιο τριτη η τεταρτη.μου το εχουν κρατησει:)

 

Ορίστε μια πρόχειρη φώτο από vodafone. Κλειδώματα δεν έχει.

http://img206.imageshack.us/img206/8846/dsc04680qf1.th.jpghttp://img206.imageshack.us/images/thpix.gif

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τωρα ολα καλα?εχεις δει καποιο προβλημα?οσο για το μενου πιστευω οτι ειναι ολα στα ελληνικα ετσι?και το πληκτρολογιο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...