Jump to content

Οι διαφημίσεις που μας αρέσουν


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν με απατάει η γεροντική μνήμη μου :p πρέπει να είναι του ΠΡΟΠΟ... αλλά μικρό το κακό. :O

Οντως καταπληκτική αν και την κορυφαία αυτής της καμπάνιας την έχει στην ραδιοφωνική της μορφή που ο διευθυντής ρωτάει την γραμματέα του που είναι η γυάλα με το ψάρι από το γραφείο του και μετά σταδιακά το κάνει συνθηματάκι "Πού'ναι η γυάλα ΟΕΟ που'ναι η γυάλα..." Θεϊκό!!! :up:

 

Άπαιχτη η γυάλα αλλά για μυημένους. Φαντάζομαι αρκετοί που δεν έχουν σχέση με γηπεδικά δεν πιάνουν το νόημα :)

KCB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είδα προχθές, στα διαλείμματα του CL βεβαίως βεβαίως, μια διαφημιση της Heineken που παίζουν μπάλα κάτι παλικάρια σε μια πλατεία με περιστέρια. Και στο τέλος βαράει κάποιος ένα συρτό σουτ και οι κουτσουλιές απ τα τρομαγμένα περιστέρια κάνουν τις γραμμές του γηπέδου.

Πραγματικά πολύ ωραία διαφήμιση. :up:

Link to comment
Share on other sites

Την ειδατε την καινούργια της Q με τον παπα; Απλα θεική. Απο βδομάδα φορητότητα σε Q...
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

h kainourgia ths sprite...de ksero an kukloforhse sthn ellada alla einai polu asteia! :)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Είδα προχθές, στα διαλείμματα του CL βεβαίως βεβαίως, μια διαφημιση της Heineken που παίζουν μπάλα κάτι παλικάρια σε μια πλατεία με περιστέρια. Και στο τέλος βαράει κάποιος ένα συρτό σουτ και οι κουτσουλιές απ τα τρομαγμένα περιστέρια κάνουν τις γραμμές του γηπέδου.

Πραγματικά πολύ ωραία διαφήμιση. :up:

 

Αυτός που βαράει το σούτ είναι ο ζολά και αυτός που του δίνει την πάσα με το τρελιάρικο κοντρόλ είναι ο ρομάριο. πολύ έξυπνη διαφήμηση.

 

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

-AAAAAAAAAA!!!!!!! Tell me baby! ti plirwneis????

-Trixes baby, Trixes!!!

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

RESPECT!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που βαράει το σούτ είναι ο ζολά και αυτός που του δίνει την πάσα με το τρελιάρικο κοντρόλ είναι ο ρομάριο. πολύ έξυπνη διαφήμηση.

Τους ήξερα αυτούς τους 2. Ο 3ος ποιος είναι; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα , το πρωί, είδα στην τηλεόραση μια διαφήμιση, η οποία δεν είναι καινούργια αλλά θέλω τη γνώμη σας.

 

Η διαφήμηση είναι της Γενικής γραμματείας Νέας γενειάς και έχει ως κεντρικό μήνυμα : "Η βία δεν κάνει καλό".

 

Αναφέρομαι σε εκίνη τη διαφήμιση στην οποία ένας θηριώδης αρσιβαρίστας με κόκκινο μαγιό, ετοιμάζεται για τον μεγάλο άθλο.

Ο βοηθός προπονητή του σκουπίζει την καράφλα από τον ιδρώτα, εκείνος με βλέμα απόλυτης αυτοσυγκέντρωσης πλησιάζει στον αγωνιστικό χώρο.

 

Λίγο πριν ανέβει στο χώρο που θα σηκώσει τα κιλά , ο προπονητής του δίνει δυο χαστουκάκια κί' αυτός αμέσως ξεσπάει σε κλάματα και τρέχει προς τα πίσω!!! :w00t:

 

Καταλάβατε σε ποιά αναφέρομαι;

 

Ξέρω ότι το μήνυμα, δεν είναι για γέλεια.

Είναι πάρα πολύ σοβαρό, αλλά ο τρόπος που το παρουσιάζουν, δεν είναι κάπως...

 

Εμένα πάντως μου φάνηκε αστείο.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

emena maresi i diafimisi tis Q <<Min to pis oute tou papa.....>> poli exipni diafimisi
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Για ακόμη μια φορά ο Γιάννης που περπατάει :p έγραψε ιστορία!!!

Πολύ καλή διαφήμιση... :up:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη :up:

 

Υπάρχει και δεύτερη: The two commercials will be available to markets from today and will run globally. Markets including Brazil, China and Greece are planning to show both executions before the end of the year.

http://www.mclaren.com/mediaroom/pressreleases/mclaren/0906120737.htm

 

Με slogan "leaders drink responsibly", καλά έκαναν κι έβαλαν τον Don Juan αντί για τον Κίμι :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η διαφήμιση της Coca-Cola :

Μόνο το ποδόσφαιρο μας ενώνει!

 

Είναι φτιαγμένη με κουκλάκια από πλαστελίνη!!!

Ξυλοκόπος - δένδρο, επιστήμονας - ποντίκι, σύζυγος - εραστής, μύγα - μυγοσκοτώστρα, μάγειρας - κοτόπουλο!

 

Μόλις μπαίνει το γκόλ όλοι αγκαλιάζονται!!

 

Το κοτόπουλο με το μάγειρα, το ξένδρο με τον ξυλοκόπο, το ποντίκι με τον επιστήμονα...

 

Πολύ πλάκα...

Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση της Coca-Cola :

Μόνο το ποδόσφαιρο μας ενώνει!

 

Είναι φτιαγμένη με κουκλάκια από πλαστελίνη!!!

Ξυλοκόπος - δένδρο, επιστήμονας - ποντίκι, σύζυγος - εραστής, μύγα - μυγοσκοτώστρα, μάγειρας - κοτόπουλο!

 

Μόλις μπαίνει το γκόλ όλοι αγκαλιάζονται!!

 

Το κοτόπουλο με το μάγειρα, το ξένδρο με τον ξυλοκόπο, το ποντίκι με τον επιστήμονα...

 

Πολύ πλάκα...

 

Πολύ καλή διαφήμιση :lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση της Coca-Cola :

Μόνο το ποδόσφαιρο μας ενώνει!

 

Είναι φτιαγμένη με κουκλάκια από πλαστελίνη!!!

Ξυλοκόπος - δένδρο, επιστήμονας - ποντίκι, σύζυγος - εραστής, μύγα - μυγοσκοτώστρα, μάγειρας - κοτόπουλο!

 

Μόλις μπαίνει το γκόλ όλοι αγκαλιάζονται!!

 

Το κοτόπουλο με το μάγειρα, το ξένδρο με τον ξυλοκόπο, το ποντίκι με τον επιστήμονα...

 

Πολύ πλάκα...

Ontws mou kane entypwsh th prwth kai monadikh fora pou thn eida!

poly kalh

Link to comment
Share on other sites

Για ακόμη μια φορά ο Γιάννης που περπατάει :p έγραψε ιστορία!!!

Πολύ καλή διαφήμιση... :up:

 

Κι έλεγα να τη γράψω γιατί μου έκανε εντύπωση που κανείς δεν την πρόσεξε! Πολύ καλή διαφήμιση. Τώρα το ότι συνδυάζει ποτό και οδήγηση είναι άλλο καπέλο.

Και η coca cola καλή αν και σιχαίνομαι την εταιρεία.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Eίδα την νέα διαφήμιση του Happy Hipo της Kinder που είναι με τον ιπποποταμάκι και το σκυλάκι και λένε

Happy...

hippo

happy

hippo

χιχιχιιχιχιχιχιχ μάρεσε πάρα πολυ:)

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Όπως επίσης και μία διαφημιση τράπεζας με τον τύπο που μπαίνει στην BlackBank για να ζητήσει δάνειο για να αγοράσει "παπάκια" για να κάνει διανομή πίτσας. Καταπληκτικές φάτσες.... και έχει γέλιο ο τρόπος που ο υπάλληλος ρωτάει τον ενδιαφερόμενο: "Παπάκια;"
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ωραίες αυτές της Q-Telecom με τις τρίχες και τον παπά.!

Η κορυφαία (κατά την άποψή μου) όμως είναι της Kinder Happy Hippo με το τρομερό - αφασία - τραγούδι και το χαζό υφάκι του hippo που τραγουδάει, οι κινήσεις του.......

 

Της Minerva δεν την έχω δει. Τί λέει;

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ωραίες αυτές της Q-Telecom με τις τρίχες και τον παπά.!

Η κορυφαία (κατά την άποψή μου) όμως είναι της Kinder Happy Hippo με το τρομερό - αφασία - τραγούδι και το χαζό υφάκι του hippo που τραγουδάει, οι κινήσεις του.......

 

Της Minerva δεν την έχω δει. Τί λέει;

Ειναι σε στυλ animation αλλα τα καρε ειναι πολυ αργα και δειχνει μια ρωσιδα(?) νοσοκομα, στις γυναικες μπορει να μην αρεσει αλλα ο τροπος μου μιλαει εχει πολυ γελιο.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όπως επίσης και μία διαφημιση τράπεζας με τον τύπο που μπαίνει στην BlackBank για να ζητήσει δάνειο για να αγοράσει "παπάκια" για να κάνει διανομή πίτσας. Καταπληκτικές φάτσες.... και έχει γέλιο ο τρόπος που ο υπάλληλος ρωτάει τον ενδιαφερόμενο: "Παπάκια;"

 

Η στιγμή αυτή είναι όλα τα λεφτά!Μαμάει το στυλ του υπαλλήλου

 

:w00t: :p

Link to comment
Share on other sites

Εκεινη η διαφημιση της Φιατ που παει ο τυπος & ζηταει οδοντιατρο,αλλα οταν βλεπει την ξανθια κουκλαρα να του λεει "εγω ειμαι φυσιοθεραπευτρια" ξαφνικα τον πιανει πονος στη μεση :p :lol: :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...