Jump to content

Οι διαφημίσεις που μας αρέσουν


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η καινουρια της ΔΕΛΤΑ...πολυ φατσα παντως ειναι το αγελαδακι.:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορεί να κατεβάσουμε το "μοσχαράκι" της Δέλτα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει πολυ η διαφημηση του Johny Walker-Αndroid. Ξέρει κανείς που μπορώ να την κατεβάσω?
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια η καινούρια της vodafone :D:up:

(με τις μικρές και...μεγάλες στιγμες)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μ'αρεσει πολυ αυτη του Seat Ibiza με το σκοιουρο που παει και λεει στον αλλον κατι και λεει "Ποσο;"

-- "Το απιστευτο ειναι η χρηματοδοτηση"...Πολυ πετυχημενη!:) :) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μ'αρεσει πολυ αυτη του Seat Ibiza με το σκοιουρο που παει και λεει στον αλλον κατι και λεει "Ποσο;"

-- "Το απιστευτο ειναι η χρηματοδοτηση"...Πολυ πετυχημενη!:) :) :)

 

nai teleia diafimisi! genika autin tin idea tin exoume dei se kapoia anekdota opou allou einai to apisteuto kai allou kanoun oti einai...

kai petuximeni i fwni(eksisou apisteuti) tou skiourou!

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

Ολες οι διαφημίσεις που αναφέρονται πιο πάνω είναι πολύ καλές...τελικά είναι ένα είδος τέχνης η διαφήμιση...θα είχε ενδιαφέρον να γίνει μια μελέτη που ταξινομεί τα "είδη" των διαφημίσεων: υπάρχουν πχ αυτές που προβάλλουν ένα "φιλοσοφημένο" μότο που δεν έχει άμεση σχέση με το προϊόν αλλά η μάρκα του προϊόντος υπογράφει αυτό το μοτο-στάση ζωής ("η ζωή έχει τη γεύση που της δίνεις", "για τις μικρές κ τις μεγάλες στιγμές", "keep walking" - που είναι κ λογοπαίγνιο), μετά είναι εκείνες που έχουν σενάριο κ δείχνουν (συνήθως με χιούμορ)την επιδραση του προϊόντος στη ζωή μας ("έλληνας κροίσος", nova, red bull), εκείνες που συνδέουν το προϊόν με ένα πιασιάρικο "μότο" (όπως της Q ) κλπ κλπ...

μ αρέσει και μία της ford που κυκλοφορούν όλοι ντυμένοι όπως θα ήταν αν είχαν γίνει αυτό που "ήθελαν να γίνουν όταν μεγαλώσουν"--- θυμάται κανείς ποιό τραγούδι ακούγεται σ αυτή τη διαφήμιση??σπάω το κεφάλι μου...!

Link to comment
Share on other sites

pragmati i diafimisi tis Johny Walker-Αndroid einai foveri.

Sou dixnei tin pepithisi oti parolo mou oi anthropou einai thnitoi dimiourgoun pragmata pou menoun gia patna ,exoun sinestimata niothoun aggapoun ..

φ=1,6180.......................................................
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια η καινούρια της vodafone :D:up:

(με τις μικρές και...μεγάλες στιγμες)

 

Συμφωνώ.

Είναι ουσιαστική και εύστοχη.Είναι βγαλμένη μέσα από τη ζωή,σε αγγίζει.

Εντούτοις,δεν αρκεί για να γίνω πελάτης της εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά μου αρέσουν όλες τις διαφημίσεις της vodafone ιδιατερα τις τελευταιες με τις μεγάλες και μικρές στιγμές.

Και της tim είναι έξυπνες.

Η cosmote σιγουρα εχει τις χειρότερες διαφημίσεις...

coca cola zero,και της crest.

Link to comment
Share on other sites

Eίδα τη Κύριακη σε μια εφημερίδα την καλύτερη διαφήμιση που έχω δει τους τελευταίους 27 μήνες.

Ήταν του Johnnie Walker, ως επίσημου χορηγού της ομάδας της McLaren, και έδειχνε τους 2 λοβούς του εγκεφάλου ενός οδηγού F1. Κορυφαία διαφήμιση και με σωστό timing.

Eχω φάει το Internet να βρω την εικόνα αλλά μάταια. Μήπως την έχει δει κανένας;

Link to comment
Share on other sites

οντως οι νεες διαφημισεις της αντιντας ειναι ολες πολυ εξυπνες...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

οι διαφημισεις του μεγκα για το δελτιο ειδησεων..οχι αυτο με την τρεμη..τα αλλα με τα παιδακια.

επισης το κοινωνικο μηνυμα του "χαμογελο το παιδιου" κατα της παιδικης βιας

 

 

μερσι ενιμεμ...χλουκ ο γνωστος??ο ντουλαπιτσας??:p

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εχει ξερει κανεις που μπορώ να βρω την διαφημιση του conn-x που ειναι 4 και παιζουν online-game (wow :O )???

 

Ολες ειναι καταπλητικες του conn-x οι καινουργιες......

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα σε όλους!

Πρέπει να κάνω μια εργασία σχετικά με διαφημίσεις που να έχουν σχέση με άντρα ή γυναίκα.5 στον αριθμό.το κακό είναι ότι πρέπει να είναι από το 1980 μέχρι σήμερα.Άντε καλά για τις σύγχρονες βρίσκω.Αλλά απότο 80? και μάλιστα το κακό είναι ότι πρέπει να γράφουν με κάποιο τρόπο την ημερομηνία για να τις παρουσιάσω.μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!

Πρέπει να κάνω μια εργασία σχετικά με διαφημίσεις που να έχουν σχέση με άντρα ή γυναίκα.5 στον αριθμό.το κακό είναι ότι πρέπει να είναι από το 1980 μέχρι σήμερα.Άντε καλά για τις σύγχρονες βρίσκω.Αλλά απότο 80? και μάλιστα το κακό είναι ότι πρέπει να γράφουν με κάποιο τρόπο την ημερομηνία για να τις παρουσιάσω.μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

χμμμ

δε μου ερχετε κατι συγκεκριμενο τωρα

εκτος απο την εξης μια κοπελα με καφε ταγιερ αν θυμαμαι καλα,φοραει το διαφημιζομενο καλσον και παει στην δουλεια της.στον δρομο περναει εξω απο ενα σχολειο οπου καποια παιδια παιζουν ποδοσφαιρο.η μπαλα φευγει προς το μερος της,και αυτη κανει τριπλες...μετα κανει ενα σουτ και στελνει την μπαλα στα παιδια..

σου κανει?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Eίδα τη Κύριακη σε μια εφημερίδα την καλύτερη διαφήμιση που έχω δει τους τελευταίους 27 μήνες.

Ήταν του Johnnie Walker, ως επίσημου χορηγού της ομάδας της McLaren, και έδειχνε τους 2 λοβούς του εγκεφάλου ενός οδηγού F1. Κορυφαία διαφήμιση και με σωστό timing.

Eχω φάει το Internet να βρω την εικόνα αλλά μάταια. Μήπως την έχει δει κανένας;

 

Adidas

 

Impossible is nothing :respect:

 

Από τις 2 πιο αγαπημένες μου διαφημίσεις..Μαζί με αυτήν του κλεφτοκοτά της nova..

 

Και επίσης μου άρεσε μια διαφήμιση της McLaren που έλεγε ότι ένας πιλότος της αεροπορίας δέχεται κάποια g ενώ ο πιλότος της F1 πολλά περισσότερα μέσα σε αυτές τις 2ώρες

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου αρέσει πάρα πολύ αυτή της Cosmote, που λέει έχουμε ένα πελάτη ΕΣΕΝΑ.

Δεν ξέρω... ίσως γιατί το παίρνω προσωπικά και νιώθω ότι εννοεί εμένα :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...