Jump to content

Μουσικές προτάσεις και αναζητήσεις [VI]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το οποίο είναι μάλλον το Tommy Vee and Scumfrog - Serenade

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ψαχνω ενα ελληνικο τραγουδακι, το οποιο το τραγουδανε μια κοπελα και ενας αντρας. η μουσικη θυμιζει λιγο κρητικες μελωδιες, και η φωνη του αντρα κατι απο κρητικο μου θυμιζει. σιγουρα εχει σολο κρητικης λυρας. δεν ειναι παραδοσιακο κρητικο, ψιλοbeat ειναι....

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Ειναι της χριστινας παπαδακη αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται το τραγουδι.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Ειναι της χριστινας παπαδακη αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται το τραγουδι.

 

Είσαι ο άνθρωπός μου (όχι εσύ, το όνομα του τραγουδιού :p)

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia, psaxno ena titlo apo song , merika apo ta logia pou thimame einai << s'agapao pistepse me, niose me & agkaliase me >> (fysika an thimame sosta) :) kai merikous pou rotisa mou lene oti to tragoudaei kapia natali, xerei kaneis???
Link to comment
Share on other sites

χτες ακουσα σε ενα μαγαζι ενα μπιτακι με λογια: hurt me

you are just a sexy girl nothing but a sexy girl

και μετα κολλουσε τα λογια και αρχιζε να βαραει!

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω εδω και καιρο καμια καλη διαφορετικη εκτελεση απο αλλον τραγουδιστη,γνωστων τραγουδιων κυριως της pop,r&b,rock....Π.χ. ακουσα προχθες σε ενα μαγαζι το "My prerogative" της Britney Spears να τ τραγουδαει αντρα.....

 

Εχετε κατι να μου δωσετε ή να με παραπεμψετε καπου?:):)thanks:)

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω εδω και καιρο καμια καλη διαφορετικη εκτελεση απο αλλον τραγουδιστη,γνωστων τραγουδιων κυριως της pop,r&b,rock....Π.χ. ακουσα προχθες σε ενα μαγαζι το "My prerogative" της Britney Spears να τ τραγουδαει αντρα.....

 

Εχετε κατι να μου δωσετε ή να με παραπεμψετε καπου?:):)thanks:)

καταλαβα τι εννοεις.

θα βαλεις αναζητηση MTV MASHUPS

ειναι 3 cd.γυρω στις 70 διαφορετικες εκτελεσεις τραγουδιων.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα δεν θα έπρεπε να ειναι στην κατηγορία my music;; τι δουλειά έχει στο chat and fun;; οποίος moderator το δει ας το μεταφέρει
Link to comment
Share on other sites

Ένα της Πέγκυ(ς;) Ζήνα που ακούγεται τελευταία ποιό είναι; Ξέχασα τους στίχους γμτ, αλλά είναι πολύ γνωστό...
Link to comment
Share on other sites

Ένα της Πέγκυ(ς;) Ζήνα που ακούγεται τελευταία ποιό είναι; Ξέχασα τους στίχους γμτ, αλλά είναι πολύ γνωστό...

ισως ειναι το ---> Pegky zhna - 2 hearts

παιζει πολυ.αυτο που ζητας εσυ εχει Ελληνικο στιχο??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό στίχο έχει.

 

EDIT

Το "Παραδώσου" είναι τελικά :D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.ακουσα ενα ελληνικο τραγουδακι πριν στο ραδιο το οποιο ηταν ψιλο-rnb.ο στιχος ηταν καπως ετσι: πατα play σε οποιον αρεσει(ς)....αλλαξε στυλ ηρθε η ωρα...σε οποιον αρεσουμε σε οποιον αρεσεις....

το τραγουδαει γυναικα(σαν την ταμτα μου φανηκε) και σε καποια φαση τραγουδαει και με καποιον/καποιους αλλους.

το γνωριζει κανεις?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.ακουσα ενα ελληνικο τραγουδακι πριν στο ραδιο το οποιο ηταν ψιλο-rnb.ο στιχος ηταν καπως ετσι: πατα play σε οποιον αρεσει(ς)....αλλαξε στυλ ηρθε η ωρα...σε οποιον αρεσουμε σε οποιον αρεσεις....

το τραγουδαει γυναικα(σαν την ταμτα μου φανηκε) και σε καποια φαση τραγουδαει και με καποιον/καποιους αλλους.

το γνωριζει κανεις?ευχαριστω

 

 

nai einai to patta play apo tamta kai stereo mike sta vraveia mad.....!

Link to comment
Share on other sites

Mipws gnwrizetai kapio kommati tou mixali rakitzi styl rnb hip hop kapws?kai leei tis agapis mou ti pirkagia,san asteri psila,tremw mi se xasw...kai meta tragoudaei mia ginaika eisai esi to amor...to xerei kanenas??
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κι εγώ για ένα τραγούδι - κομμάτι (ελπίζω να το καταλάβετε από την περιγραφή).

Πρόκειται για μπιτάτο κομμάτι (dance, club, κάτι τέτοιο δεν ξέρω πού να το κατατάξω ακριβώς) στο οποίο τραγουδάει μια γυναίκα με κάπως ψιλή φωνή. Η μόνη φράση που αναγνωρίζω (και με την οποία τελειώνει κάθε φορά η πρόταση του ρεφρέν) είναι (just my) son. Για αυτό που έχω στην παρένθεση δεν είμαι σίγουρος.

Το συγκεκριμένο κομμάτι το είχα πρωτοακούσει στην εκπομπή super μπάλα του Mega όταν γίνονταν οι βραδυνές εκπομπές του champions' league και έδειχνε τα top 10 γκολ της βραδυάς επί εποχής 2000,2001 (κάπου εκεί, δε θυμάμαι ακριβώς).

 

Ελπίζω το τελευταίο hint να βοηθάει κάπως την κατάσταση.:)

Link to comment
Share on other sites

τραγουδάει μια γυναίκα με κάπως ψιλή φωνή....

....champions' league και έδειχνε τα top 10 γκολ της βραδυάς επί εποχής 2000,2001 (κάπου εκεί, δε θυμάμαι ακριβώς).

 

Μήπως είναι το: 'Safri Duo Feat. Ayla - Sunrise' ?

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψάχνω ένα τραγούδι αλλά δεν ξέρω τον τίτλο ούτε και τα λόγια για να τα μεταφέρω. το μόνο που θυμάμε είναι πως πάει κάπως έτσι... and iiii...

το iii... το τραβάει αρκετά ανεβάζοντας τον τόνο της φωνής. Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός (που μάλλον δεν έγινα :) )

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Mipws gnwrizetai kapio kommati tou mixali rakitzi styl rnb hip hop kapws?kai leei tis agapis mou ti pirkagia,san asteri psila,tremw mi se xasw...kai meta tragoudaei mia ginaika eisai esi to amor...to xerei kanenas??

 

"Πόσο λάμπεις τούτη τη βραδιά

σαν αστέρι ψηλά και πώς να σε φτάσω

Πόσο λάμπεις τούτη τη βραδιά

σαν αστέρι ψηλά τρέμω μη σε χάσω"

 

Το τραγούδι λέγεται "Νησάκι στον ωκεανό" το έχει γράψει ο Ρακιτζής, και από όσο λέει στο stixoi.info το έχουν τραγουδήσει οι Trilogy. Ελπίζω να βοήθησα λίγο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψάχνω ένα τραγούδι αλλά δεν ξέρω τον τίτλο ούτε και τα λόγια για να τα μεταφέρω. το μόνο που θυμάμε είναι πως πάει κάπως έτσι... and iiii...

το iii... το τραβάει αρκετά ανεβάζοντας τον τόνο της φωνής. Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός (που μάλλον δεν έγινα :) )

 

Είναι σημαντικό να αναφέρουμε το είδος, έστω κατά προσέγγιση και αν είναι τραγουδιστής ή τραγουδίστρια, τουλάχιστον.

 

Οι στίχοι από μόνοι τους, πολλές φορές δεν βοηθάνε και ενίοτε περιπλέκουν την αναζήτηση.

Και επειδή τα στοιχεία που δίνεις δεν είναι επαρκή, θα προσπαθήσω να μαντέψω. :p

 

Ίσως, λοιπόν, να θες το «I Will Always Love You» της Whitney Houston. :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=mMnPm-YlV88


Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψάχνω ένα τραγούδι αλλά δεν ξέρω τον τίτλο ούτε και τα λόγια για να τα μεταφέρω. το μόνο που θυμάμε είναι πως πάει κάπως έτσι... and iiii...

το iii... το τραβάει αρκετά ανεβάζοντας τον τόνο της φωνής. Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός (που μάλλον δεν έγινα :) )

 

Μήπως εννοείς αυτό?

Ποτε μην μαλωνεις με εναν ηλιθιο. Θα σε ριξει στο επιπεδο του και θα σε κερδισει λογω εμπειριας. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω ένα τραγούδι του Κώστα Μακεδόνα. Το είχα ακούσει στο ράδιο αλλά και σε μια από τις συναυλίες του. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι λέει...Να μ αγαπάς....Πρέπει να είναι καινούργιο γιατί δεν το είχα ξανακούσει μέχρι πρόσφατα. Όποιος έχει κάποια ιδέα ας βοηθήσει please.... Thanks εκ των προτέρων
Βλεπεις πραγματα κ αναρωτιεσαι γιατι... Αλλα εγω βλεπω πραγματα που δεν υπηρξαν ποτε και λεω γιατι οχι....;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι το: 'Safri Duo Feat. Ayla - Sunrise' ?

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά δυστυχώς όχι.:( Είναι λίγο πιο "δυναμικό" σε σχέση με αυτό που μου πρότεινες, όχι τόσο χαλαρό. Καμιά άλλη ιδέα από κανένα ποδοσφαιρόφιλο που δε χάνει τις αθλητικές εκπομπές;:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...