Jump to content

Μουσικές προτάσεις και αναζητήσεις [VI]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τραγουδακι που παιζει σε κλαμπ και στην ουσια ειναι μια τρομπετα κ ενα beat απο πισω το ξερουμε?? :)

 

Ψαξε αυτα αν θες! Mr. Saxobeat - Alexandra Stan, Get back ASAP - Alexandra Stan, Sex on the beach - Spankers

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο;

τι ειδος ειναι το τρακ;

οριστε!!!το πετυχα παλι και το ηχογραφησα..καλα η ποιοτητα δεν ειναι καλη,αλλα βγαινει ακρη πιστευω

 

 

http://www.sendspace.com/file/2q6ibm

 

http://www.sendspace.com/file/n1swcd

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Τραγουδακι που παιζει σε κλαμπ και στην ουσια ειναι μια τρομπετα κ ενα beat απο πισω το ξερουμε?? :)

 

Dave Kurtis - Latinos Del Mundo (Horny United Rockin Mix)?

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

οριστε!!!το πετυχα παλι και το ηχογραφησα..καλα η ποιοτητα δεν ειναι καλη,αλλα βγαινει ακρη πιστευω

 

 

http://www.sendspace.com/file/2q6ibm

 

http://www.sendspace.com/file/n1swcd

κανείς δε το έχει βρεί?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνουμε ένα κομμάτι 90's που ξεκινούσε με τον Rn'B ρυθμό που χαρακτήριζε την εποχή και λόγια και στο ρεφραίν δυνάμωνε και έλεγε (άντρας νομίζω) "who do you love who do you love yeah". Το έλεγε αρκετές φορές φορές αυτό και μετά έκανε και νανανανανανανανα με τη φωνή του. Αν θυμάται κανείς please γιατί η φίλη μου που της έχει κολλήσει θα σκάσει!!!!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνουμε ένα κομμάτι 90's που ξεκινούσε με τον Rn'B ρυθμό που χαρακτήριζε την εποχή και λόγια και στο ρεφραίν δυνάμωνε και έλεγε (άντρας νομίζω) "who do you love who do you love yeah". Το έλεγε αρκετές φορές φορές αυτό και μετά έκανε και νανανανανανανανα με τη φωνή του. Αν θυμάται κανείς please γιατί η φίλη μου που της έχει κολλήσει θα σκάσει!!!!:rolleyes:

 

αυτή η τραγουδάρα μήπως??:w00t:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

κάτι σε νανανανανανανανα είναι και αυτό πάντως :lol:

 

(δε νομίζω να είναι αυτό που ψάχνεις όμως)

Link to comment
Share on other sites

κάτι σε νανανανανανανανα είναι και αυτό πάντως :lol:

 

(δε νομίζω να είναι αυτό που ψάχνεις όμως)

 

όντως δεν είναι αυτό, ευχαριστώ όμως για την πρόταση! Φαντάζομαι όμως πως δεν πρέπει να ήταν από τα πάρα πολύ γνωστά χιτάκια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνουμε ένα κομμάτι 90's που ξεκινούσε με τον Rn'B ρυθμό που χαρακτήριζε την εποχή και λόγια και στο ρεφραίν δυνάμωνε και έλεγε (άντρας νομίζω) "who do you love who do you love yeah". Το έλεγε αρκετές φορές φορές αυτό και μετά έκανε και νανανανανανανανα με τη φωνή του. Αν θυμάται κανείς please γιατί η φίλη μου που της έχει κολλήσει θα σκάσει!!!!:rolleyes:

 

?:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω ενα παλιο τραγουδι, το οποιο εχει τραγουδηθει στα Γερμανικα, αρα πιθανοτατα απο Γερμανικο συγκροτημα και το μονο στοιχειο που εχω ειναι οτι το βιολι στην εισαγωγη πραγματικα δινει ρεστα. Παει πολυ ψηλα. Ξερει κανεις ποιο λεω;;;
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα τραγούδι instrumental παίζει σε αυτό εδώ το βίντεο στο 0:17 και στο 5:46-5:52 http://www.youtube.com/watch?v=GLZf81k0JfU

Είναι γνωστό αλλά δεν μου έρχεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω ενα παλιο τραγουδι, το οποιο εχει τραγουδηθει στα Γερμανικα, αρα πιθανοτατα απο Γερμανικο συγκροτημα και το μονο στοιχειο που εχω ειναι οτι το βιολι στην εισαγωγη πραγματικα δινει ρεστα. Παει πολυ ψηλα. Ξερει κανεις ποιο λεω;;;

 

 

Μήπως αυτό:

City - Am Fenster

Link to comment
Share on other sites

Tίποτα αλλά όχι φίλος, φίλη :p:)

 

:oops:

My fault!! Και το βιολι δεν ειναι στην εισαγωγη τελικα. Το ακουσα απο εκεινο το σημειο προχτες και νομιζα ειναι η εισαγωγη!:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! ψάχνω κομμάτι που έγινε πρόσφατα τις μόδας στα club τις θεσσαλονίκης, το παίζει ο Kανάκης στο "Λιμάνι" πολλές φορες, είναι house ακούγεται σαν παλιά ηχογράφηση, ακούγονται φωνές ανθρώπων να χορεύουν και σε διαφορες φάσεις χαμηλώνει η και σταματα τελείως η μουσική και ακούγεται ένας μαύρος DJ να λέει "**** that shit, **** that shiiiit" και κάτι σαν "let's play this mother****ing record right here" αλλα δεν μπορώ να θυμηθώ ακριβώς, και μετά ξαναμπαίνει απότομα η μουσική.. Το τραγούδι έχει ένα ωραίο vintage groove... καμια βοήθεια?? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους!

ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε διότι εάν δεν βρώ αυτό το τραγούδι θα σκάσω! Το άκουγα συνέχεια απο τον Νίτρο FM το καλοκαίρι του 2007, αλλα εκείνο το καλοκαίρι παιζόταν επισης σε όλες τις καφετέριες.

 

Πρόκειται για ιταλικό τραγούδι από άντρα, μαζί με παιδική χορωδία. Δεν ειναι ο Adriano Celentano (Arrivano gli uomini) ούτε και ο Angelo Branduardi (Vanita di Vanita).

 

Κάποια βοήθεια;;;; Θα τρελαθώ εάν δεν το βρώ! Μου θυμίζει πάρα πολυ του Τσακνή το "φτιαξε καρδιά μου το δικό σου παραμύθι".

La noche es uniqa.

L'alma de Cuba!

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους!

ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε διότι εάν δεν βρώ αυτό το τραγούδι θα σκάσω! Το άκουγα συνέχεια απο τον Νίτρο FM το καλοκαίρι του 2007, αλλα εκείνο το καλοκαίρι παιζόταν επισης σε όλες τις καφετέριες.

 

Πρόκειται για ιταλικό τραγούδι από άντρα, μαζί με παιδική χορωδία. Δεν ειναι ο Adriano Celentano (Arrivano gli uomini) ούτε και ο Angelo Branduardi (Vanita di Vanita).

 

Κάποια βοήθεια;;;; Θα τρελαθώ εάν δεν το βρώ! Μου θυμίζει πάρα πολυ του Τσακνή το "φτιαξε καρδιά μου το δικό σου παραμύθι".

 

Κανα στοίχο θυμασαι?

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι :(

Και ο Νίτρο, δίνει τόση σημασία στη μουσική που παίζει (κονσέρβα ολη μέρα) που ουδέποτε έκανε αναφορά στους τίτλους των τραγουδιών. Εκεινο το καλοκαίρι δουλευα σε ενα μαγαζι που έπαιζε συνέχεια στα ηχεία Νίτρο, και ενώ είχα στείλει μέηλ στην εκπομπή για το τραγουδι δε μου απάντησαν ποτέ. :(

La noche es uniqa.

L'alma de Cuba!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...