Jump to content

Μουσικές προτάσεις και αναζητήσεις [VI]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα θα σας πω...

Μιας και είμαστε σε τεχνολογικό φόρουμ, όσοι έχετε Cyanogenmod με dsp manager (για να αυξήσετε λίγο τα μπάσα) πάτε επιτόπου και ακούτε animals (original mix) από τον Martin Garrix, εννοείται με headphones.

 

Μαγεία... Απόλαυση... Ευχαρίστηση...

:-P

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και μετά τη πρόταση του NickName98 (φοβερή beatαρα) θα πρότεινα κι εγώ άλλο ένα που έχει πολύ ωραίο μπάσο και εκπληκτικό beat ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα!θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει με τον τιτλο του τραγουδιου που ακουγεται στο παρακατω βιντεο?δεν ειναι το Up in Smoke - Hollywood Undead οπως αναφερεται στα σχολια, αυτο βγαζει το shazam αλλα δεν ειναι!

 

(ναι, ολυμπιακος ειμαι :p )
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://picosong.com/kr8M/

 

το έπαιζε το σούπερ μάρκετ Γαλαξίας, το είχε βάλει μερικές φορές μου άρεσε και μια φορά που πηγα το έβαλε και πρόλαβα να ηχογράφησω ένα μέρος με το κινητό

 

 

σε μερικά σημεία λέει μια αράδα που τελειώνει κάπως "techno house and disco"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πώς λέγεται ένα τραγούδι χωρίς λόγια που έβαλε το red 96.3 σήμερα 21/1/2014 λίγο πριν τις οχτώ; Είχε μόνο μια επιβλητική μουσική.
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε και ένα δικό μας τραγούδι.

Παραγωγή ήχου και video με ελάχιστα μέσα, ελπίζω να σας αρέσει

 

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτο είναι... μπαμ - μπαμ :D

Σ' ευχαριστώ :thanks:

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάτι χρόνια αν υπάρχουν τα τραγούδια από τις αναμονές σε κέντρα της Alcatel. Το ένα κομμάτι βρέθηκε. Ψάχνω λοιπόν τα άλλα 2 και τα έχω ηχογραφημένα.

 

  • Η ηχογράφηση 1 είναι από δυο διαφορετικά κέντρα. Το πρώτο αρχείο είναι συμπιεσμένο λόγω κλήσης από voip provider.Το δεύτερο είναι από άλλο κέντρο, ασυμπίεστο, αλλά δεν έπαιζε ολόκληρη
  • Η δεύτερη ηχογράφηση είναι από άλλο κέντρο

 

 

 

 

Shazam, SoundHound, Tunatic στο pc και Midomi στο pc δεν βγάζουν αποτέλεσμα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον βοηθήσει!

 

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

 

Για να μην τα βρισκει το shazam προφανως δεν ειναι κανονικα τραγουδια αλλα μουσικες συνθεσεις της alcatel που εχουν φτιαχτει για τις γραμμες αναμονης.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει ακούσει κάποιος στην εκπομπή της στεφανιδου ποιο ρεμιξ του diamonds έχει ?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Anne Clark -- Our Darkness

 

Το λένε και στην αρχη.

Κομματαρα, γραμμένο 30 χρόνια πριν. Επίσης υπάρχουν και αμέτρητες διασκευές. Οι περισσότερες πολύ υψηλού επιπέδου.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σχετικοασχετο, αλλα θεωρω χαλαρα απο τα καλυτερα της το Leaving! Τσεκαρετε το (αν δεν το ξερετε ;) )

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε μπιλυ! Αυτος εισαι!

 

Για να μην το παίζω "ιστορία", το κομμάτι ούτε εγώ το είχα ακούσει από παλιά.

 

Πριν ένα δεκαήμερο έτυχε να πάω "Χωροστάσιον" πλ. Καρύτση και το έβαλε ο DJ. Ύψωσα σαν φλώρος το χέρι ψηλά και το Shazaam έκανε τα υπόλοιπα : p

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σχετικοασχετο, αλλα θεωρω χαλαρα απο τα καλυτερα της το Leaving! Τσεκαρετε το (αν δεν το ξερετε ;) )

 

Θα το τσεκαρω ;)

 

 

 

 

 

Για να μην το παίζω "ιστορία", το κομμάτι ούτε εγώ το είχα ακούσει από παλιά.

 

Πριν ένα δεκαήμερο έτυχε να πάω "Χωροστάσιον" πλ. Καρύτση και το έβαλε ο DJ. Ύψωσα σαν φλώρος το χέρι ψηλά και το Shazaam έκανε τα υπόλοιπα : p

Το χω ακουσει αρκετες φορες παλιοτερα αλλα ποτε δε μπηκα στη διαδικασια να το ψαξω :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τωρα τελευταια ακουω ενα τραγουδι στο nitro radio που μου αρεσει πολυ αλλα δεν μπορω να το βρω.

δεν εχει παρα πολλα λογια αλλα στο ρεφρεν ακουγεται πολλες φορες το i know i know.

το τραγουδαει ανδρας.

Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευταια ακουω ενα τραγουδι στο nitro radio που μου αρεσει πολυ αλλα δεν μπορω να το βρω.

δεν εχει παρα πολλα λογια αλλα στο ρεφρεν ακουγεται πολλες φορες το i know i know.

το τραγουδαει ανδρας.

 

εχεις πμ,τσεκαρε το

Edited by themanager
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιος παλιός Dj εδώ , τις χρονιές 1990- 94 ; Ψάχνω ένα τραγούδι , δεν θυμάμαι αν ήταν house , trance.

Μετά την εισαγωγή έλεγε. People of the world and every nation listen , we are using the music of black ... Δεν θυμάμαι παρακάτω. Κάπου στο ενδιάμεσο έλεγε και ένα le fusil de mi sasalma.

 

Ή τουλάχιστον να μου πείτε που να ψάξω . Σε οποίο site σχετικό με lyrics έχω ψάξει δεν βρήκα τίποτα.

 

Ευχαριστώ

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευταια ακουω ενα τραγουδι στο nitro radio που μου αρεσει πολυ αλλα δεν μπορω να το βρω.

δεν εχει παρα πολλα λογια αλλα στο ρεφρεν ακουγεται πολλες φορες το i know i know.

το τραγουδαει ανδρας.

 

 

 

το βρηκα το τραγουδι.

είναι το strangers από τους liebe(ελληνικο συγκροτημα).

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Κομμάτι από τα λίγα κι έχουν βλέπω κι αλλά αξιόλογα τραγούδια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψάχνω αυτό το τραγούδι παιδιά, όποιος μπορεί να βοηθήσει..

http://www.sendspace.com/file/11rz2g

Edited by panagis_89

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω ένα τραγούδι, το μόνο που θυμάμαι είναι το video clip: έδειχνε τον τραγουδιστή από τόσο κοντά που πρακτικά έδειχνε μόνο το στόμα του. Κι είχε στραβά δόντια.

Πρέπει να ήταν από το 1995-1996 και το στυλ της μουσικής δεν ξέρω πώς λέγεται. Τραγουδούσε γρήγορα και σαν να απαγγέλει (μου θυμίζει Anne Clarke). Επίσης για κάποιο λόγο μού έρχονται στο μυαλό οι Massive Attack. Ίσως ο τραγουδιστής να είναι μέλος τους...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...