Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, αλλά τι σημαίνει φωνητική πλοήγηση; Ότι του μιλάς και σου δείχνει το δρόμο;

Όχι!

Αυτό σου μιλάει και σου λέει που να στρίψεις κλπ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και δηλαδή είναι τόσο πολύ σημαντικό αυτό; Λένε πως ισχύει για τρεις μήνες δωρεάν. Πάντως αν οι προεγκατεστημένοι χάρτες της Νόκια είναι δωρεάν γιατί προτείνεται το κατέβασμα του sygic ή του garmin;
Link to comment
Share on other sites

Και δηλαδή είναι τόσο πολύ σημαντικό αυτό; Λένε πως ισχύει για τρεις μήνες δωρεάν. Πάντως αν οι προεγκατεστημένοι χάρτες της Νόκια είναι δωρεάν γιατί προτείνεται το κατέβασμα του sygic ή του garmin;

Ναι είναι δωρεάν οι χάρτες, αλλά τα άλλα προγράμματα έχουν πιο πλήρεις χάρτες και είναι και δωρεάν για πάντα η πλοήγηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να εξηγησει τι σημαινει το a-gps τελικα? υπαρχει κοστος σε αυτο το συστημα πλοηγησης?
MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να εξηγησει τι σημαινει το a-gps τελικα? υπαρχει κοστος σε αυτο το συστημα πλοηγησης?

Μπες εδώ: http://www.nokia.com.gr/A4544127

Θα σου λυθούν όλες οι απορίες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται με το Ν82??εχω επιδοτηση στην vodafone και περιμενω τοσο καιρο κ δεν το εχουν φερει ακομα.....ποτε σκοπευουν δηλαδη να το φερουν???οταν κυκλοφορησουν και τα πιο καινουρια μοντελα??ενα βημα πισω ειναι αυτη η vodafone τελευταια...

 

μου ειπαν οτι θα το φερουν στα 524 ευρω. προσωπικα και εγω εχω αγανακτισει και αν μπορω θα το παρω απο το πλαισιο

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται με το Ν82??εχω επιδοτηση στην vodafone και περιμενω τοσο καιρο κ δεν το εχουν φερει ακομα.....ποτε σκοπευουν δηλαδη να το φερουν???οταν κυκλοφορησουν και τα πιο καινουρια μοντελα??ενα βημα πισω ειναι αυτη η vodafone τελευταια...

 

μου ειπαν οτι θα το φερουν στα 524 ευρω. προσωπικα και εγω εχω αγανακτισει και αν μπορω θα το παρω απο το πλαισιο

Παιδιά πηγαίνετε να το πάρετε από το Πλαίσιο.

Μη κάθεστε και ασχολείστε με τη Vodafone...

Το έκανε ένας φίλος μου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στο root directory της μαμίσιας κάρτας (Ε:\) υπάρχει ένα αρχέιο, το "3wcxx91.cmd". Το antivirus που τρέχω (Antivir) το αναγνώρισε ως ιο και μου το διέγραψε. Έκτοτε, όποτε πάω από τον explorer του υπολογιστή να ανοίξω την κάρτα, αντί να μου δείξει τα περιεχόμενά της, μου βγάζει το γνωστό διάλογο που με ρωτά "με ποιά εφαρμογή θέλω να ανοίξει το αρχείο που έτρεξα", και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να πάω και να του δείξω το explorer.exe, οπότε και ανοίγει κανονικά η κάρτα, και φαίνεται το περιεχόμενό της. Επίσης, χάνεται και το autorun από το right click menu.

 

1.ΜΗΝ το διαγράψετε αυτό το αρχείο, αν σας βγάλει αντίστοιχο διάλογο κάποιο antivirus, ...εκτός κι αν είστε σίγουροι ότι είναι μολυσμένο...

 

2.Μήπως υπάρχει πουθενά ανεβασμένο, να το βρώ και να το ξαναπεράσω στην κάρτα; Ή μήπως μπορεί κανείς να το στείλει με mail?

 

3. Γίνεται update στο λογισμικό του κινητού μέσω υπολογιστή; Όταν το συνδέω, και επιλέγω "PC Suite" στην ανάλογη ερώτηση που εμφανίζει το κινητό, η εφαρμογή "software updater" στον υπολογιστή μου λέει ότι "το προϊόν αυτό δεν υποστηρίζεται".

Link to comment
Share on other sites

Στο root directory της μαμίσιας κάρτας (Ε:\) υπάρχει ένα αρχέιο, το "3wcxx91.cmd". Το antivirus που τρέχω (Antivir) το αναγνώρισε ως ιο και μου το διέγραψε. Έκτοτε, όποτε πάω από τον explorer του υπολογιστή να ανοίξω την κάρτα, αντί να μου δείξει τα περιεχόμενά της, μου βγάζει το γνωστό διάλογο που με ρωτά "με ποιά εφαρμογή θέλω να ανοίξει το αρχείο που έτρεξα", και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να πάω και να του δείξω το explorer.exe, οπότε και ανοίγει κανονικά η κάρτα, και φαίνεται το περιεχόμενό της. Επίσης, χάνεται και το autorun από το right click menu.

 

1.ΜΗΝ το διαγράψετε αυτό το αρχείο, αν σας βγάλει αντίστοιχο διάλογο κάποιο antivirus, ...εκτός κι αν είστε σίγουροι ότι είναι μολυσμένο...

 

2.Μήπως υπάρχει πουθενά ανεβασμένο, να το βρώ και να το ξαναπεράσω στην κάρτα; Ή μήπως μπορεί κανείς να το στείλει με mail?

 

Δεν βρηκα το αρχειο που λες..

Το αρχειο αυτο ειναι worm για το pc απο οτι διαβαζω εδω

http://us.mcafee.com/virusInfo/default.asp?id=description&virus_k=144151

 

It attempts to spread to removable drives by creating an autorun.inf file, which will run

the worm automatically, if a systems which use the removable drive are set to Autorun.

 

Αρχικα καθαρισε το pc σου εχοντας περασει τα τελευταια updates για virus definitions.

 

Απο οτι καταλαβαινω η ολη ιστορια δεν αφορα το Ν82 ,οποτε

ας συνεχισουμε στην αναλογη ενοτητα..

 

 

3. Γίνεται update στο λογισμικό του κινητού μέσω υπολογιστή;

 

Φυσικα και γινεται :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι με τη σειρά μου;

 

Όταν είμαι στον music player και χρησιμοπειώ το hands free της συσκευής δεν μπορώ να αλλάξω τραγούδι...(η ένταση αλλάζει κανονικότατα, επίσης όταν ακούω ράδιο μπορώ να αλλάξω σταθμό), ενώ στο 6230ι που είχα πριν το εκανε αυτό.

 

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι με τη σειρά μου;

 

Όταν είμαι στον music player και χρησιμοπειώ το hands free της συσκευής δεν μπορώ να αλλάξω τραγούδι...(η ένταση αλλάζει κανονικότατα, επίσης όταν ακούω ράδιο μπορώ να αλλάξω σταθμό), ενώ στο 6230ι που είχα πριν το εκανε αυτό.

 

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

 

Αν και δεν έχω χρησιμοποιήσει κατά κόρον το εργοστασιακό handsfree της συσκευής (έχω αγοράσει και χρησιμοποιώ κάποιο άλλο), από το λίγο που το σκάλισα, δε διαπίστωσα το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Μήπως να κάνεις κανένα restart??? ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μπες εδώ: http://www.nokia.com.gr/A4544127

Θα σου λυθούν όλες οι απορίες.

 

Ευχαριστώ πολύ για το link, αν δείτε είναι αυτό που έλεγα με το αντίστοιχο quick connections του ipaq. Σήμερα στην Καισιαρανή δεν έβρισκε σήμα για τουλάχιστον 5 λεπτά, με το που ενεργοποίησα a-gps μέσα σε μερικά seconds βρήκε σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω χρησιμοποιήσει κατά κόρον το εργοστασιακό handsfree της συσκευής (έχω αγοράσει και χρησιμοποιώ κάποιο άλλο), από το λίγο που το σκάλισα, δε διαπίστωσα το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Μήπως να κάνεις κανένα restart??? ;)

 

Έχω κάνει αρκετά restart αλλά παραμένει το πρόβλημα.:worry:

 

Έχεις να προτείνεις καμια καλό handsfree (ενσύρματο);

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αρκετά restart αλλά παραμένει το πρόβλημα.:worry:

 

Έχεις να προτείνεις καμια καλό handsfree (ενσύρματο);

 

Εγώ από την πρώτη μέρα που πήρα το τηλέφωνο αγόρασα και χρησιμοποιώ αυτό. Πάρα πολύ καλό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την πρώτη μέρα που πήρα το τηλέφωνο αγόρασα και χρησιμοποιώ αυτό. Πάρα πολύ καλό.

 

Panosz75 να ρωτήσω κάτι? Αυτό το το headset που δείχνεις στο link δεν υπήρχε μέσα στο κουτί του N82? Αν όχι, τι ακουστικά είχε μέσα στο κουτί? Από nokia shop τα πήρες? Ξέρεις αν έχει μπαταρία ο controller για να λειτουργεί?

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!:)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την πρώτη μέρα που πήρα το τηλέφωνο αγόρασα και χρησιμοποιώ αυτό. Πάρα πολύ καλό.

 

και εγω θεωρω τα δικα του ακουστικα απλα απαραδεκτα..

 

χρησιμοποιω αυτα

 

Nokia Audio Controller AD-43

 

i-Tech Clip Radio Στερεοφωνικό Ακουστικό Περιγραφή - eXpansys Greece

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

και εγω θεωρω τα δικα του ακουστικα απλα απαραδεκτα..

 

χρησιμοποιω αυτα

 

Nokia Audio Controller AD-43

 

 

Αυτά είχε μέσα και το κουτί του Ν95-1 και μετά από 7 μήνες παρέδωσαν πνεύμα, έμειναν από μπαταρία... :(

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Panosz75 να ρωτήσω κάτι? Αυτό το το headset που δείχνεις στο link δεν υπήρχε μέσα στο κουτί του N82? Αν όχι, τι ακουστικά είχε μέσα στο κουτί? Από nokia shop τα πήρες? Ξέρεις αν έχει μπαταρία ο controller για να λειτουργεί?

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!:)

 

Όχι, εμένα στο πακέτο είχε αυτό, το οποίο δεν είναι και ό,τι καλύτερο.

Τον controller που έγραψα στο προηγούμενο post μου τον αγόρασα από το κατάστημα που αγόρασα και το τηλέφωνο, δηλαδή από το Πλαίσιο, αν και τώρα που κοίταξα στο site δεν το έχει (την προηγούμενη βδομάδα που ξαναπέρασα το είχε κανονικά όμως). Στο Nokia shop, εδώ στο Βόλο τουλάχιστο που έψαξα έτσι από περιέργεια, δεν το βρήκα. Πολύ πιθανόν όμως στην Αθήνα να το βρεις σε Nokia shop. Από ό,τι ξέρω κοντά στα 20-25 Ευρώ θα το βρεις, ίσως και φθηνότερα.

 

Ο controller όντως έχει μπαταρία και μάλλον θα χρειαστεί αλλαγή κάποια στιγμή. Αυτό το έχω τσεκάρει.

 

Από ό,τι ξέρω μόνο ο εργοστασιακός controller του Ν95 έχει πρόβλημα με τη μπαταρία. Συγκεκριμένα δε μπορεί να αλλάξει, επομένως καθιστά τη συσκευή μιας χρήσεως. Οι controllers για τους οποίους μιλάμε θα αλλάζουν μπαταρία.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είχε μέσα και το κουτί του Ν95-1 και μετά από 7 μήνες παρέδωσαν πνεύμα, έμειναν από μπαταρία... :(

 

μπαταρια??δεν το ηξερα :blink::blink:

 

και το θεωρουσα και καλη αγορα :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εμένα στο πακέτο είχε αυτό, το οποίο δεν είναι και ό,τι καλύτερο.

Τον controller που έγραψα στο προηγούμενο post μου τον αγόρασα από το κατάστημα που αγόρασα και το τηλέφωνο, δηλαδή από το Πλαίσιο, αν και τώρα που κοίταξα στο site δεν το έχει (την προηγούμενη βδομάδα που ξαναπέρασα το είχε κανονικά όμως). Στο Nokia shop, εδώ στο Βόλο τουλάχιστο που έψαξα έτσι από περιέργεια, δεν το βρήκα. Πολύ πιθανόν όμως στην Αθήνα να το βρεις σε Nokia shop. Από ό,τι ξέρω κοντά στα 20-25 Ευρώ θα το βρεις, ίσως και φθηνότερα.

 

Ο controller όντως έχει μπαταρία και μάλλον θα χρειαστεί αλλαγή κάποια στιγμή. Αυτό το έχω τσεκάρει.

 

Αυτά τα έχει και το Ν76 και τα έχω βάλει στο δικό μου και μου φάνηκαν καλούτσικα. Έχεις τσεκάρει αν όντως ανοίγει ο controller για να μπει νέα μπαταρία?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα έχει και το Ν76 και τα έχω βάλει στο δικό μου και μου φάνηκαν καλούτσικα. Έχεις τσεκάρει αν όντως ανοίγει ο controller για να μπει νέα μπαταρία?

 

Όχι, δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά δεν πιστεύω να είναι ιδιαίτερα δύσκολο.

Πάντως τις τελευταίες μέρες χρησιμοποιώ τα ακουστικά μου και χωρίς τον controller και είναι κι έτσι μια χαρά, μιας και πάντα χρησιμοποιώ playlists και δε χρειάζεται κάθε τόσο να αλλάζω κομμάτια εμπρός-πίσω. Και έτσι μπορείς να δουλέψεις μια χαρά, αν τα ακουστικά έχουν πάνω τους ρυθμιστικό έντασης. ;)

 

Edit:

Πριν κανένα μήνα είχα ρωτήσει στο τοπικό Nokia shop και μου είπαν ότι όντως έχει βρεθεί λύση με το πρόβλημα αυτό για τα υπόλοιπα controllers με πλήκτρα μουσικής (όχι όμως για του Ν95, αυτό είναι μιας χρήσης ;)).

Μου είπαν ότι περιμένουν οδηγίες για το πώς θα αλλάζουν τη μπαταρία. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εχω το garmin εγκατεστημενο στο τηλεφωνο αν βαλω καινουρια καρτα μνημης πως θα γινει να μην κανω την διαδικασια εγκαταστασης απο την αρχη ?:blink:
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

εχω το garmin εγκατεστημενο στο τηλεφωνο αν βαλω καινουρια καρτα μνημης πως θα γινει να μην κανω την διαδικασια εγκαταστασης απο την αρχη ?:blink:

Θα μεταφέρεις με απλή αντιγραφή – επικόλληση στον υπολογιστή σου τα δεδομένα στης παλιάς κάρτας και μετά από τον υπολογιστή θα τα περάσεις στη νέα κάρτα. Τη μεταφορά μπορείς να τη κάνεις βάζοντας τη κάρτα σε card reader ή να συνδέσεις το κινητό μέσω καλωδίου σε κατάσταση "Μεταφορά δεδομένων".

 

Για να γίνει η μεταφορά όλων των αρχείων θα πρέπει να έχεις ρυθμίσει τα Windows να εμφανίζουν τα κρυφά αρχεία και φακέλους.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά δεν πιστεύω να είναι ιδιαίτερα δύσκολο.

Πάντως τις τελευταίες μέρες χρησιμοποιώ τα ακουστικά μου και χωρίς τον controller και είναι κι έτσι μια χαρά, μιας και πάντα χρησιμοποιώ playlists και δε χρειάζεται κάθε τόσο να αλλάζω κομμάτια εμπρός-πίσω. Και έτσι μπορείς να δουλέψεις μια χαρά, αν τα ακουστικά έχουν πάνω τους ρυθμιστικό έντασης. ;)

 

Σε ρώτησα γιατί και σε αυτά του Ν95 νόμιζα οτι αλλάζει η μπαταρία αλλά τελικά η ΝΟΚΙΑ μας άφησε μ...:X. Σε ρώτησα όλα αυτά, γιατί με βολεύει τέτοιου τύπου headset και θέλω να πάρω ένα τέτοιο. Αλλά δεν θέλω να πάρω και μετά από 7 μήνες να μείνουν από μπαταρία και να μην αλλάζει η μπαταρία.

 

Edit: Τώρα διάβασα και το υπόλοιπο post σου. Μακάρι να βρουν, γιατί είναι χαζομάρα να μην αλλάζει η μπαταρία.

(Πολλά δεν είχαν βρει για το Ν95-1 όταν κυκλοφόρησε, αλλά δεν πειράζει το αγαπάω και ας έχει τα στραβά του.Σόρρυ για το :offtopic:)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...