Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μου φαινεται η ψιλοτριζει?

οταν γραφω μηνυμα εχει τριξιματα...

καπου ειχατε μια λιστα με τα προγραμματα που "τρεχετε" στα δικα σας κινητα..

αν σας ειναι ευκολη.... ;) :p

μονο το garmin y-browser βρηκα και περασα...

Ευχαριστω

 

Γεια σου φίλε... Εγώ βρήκα αυτό το πακετάκι xxxxxxxxxxxxxxx

 

Που έχει πολύ υλικό να τρέξεις στο κινητό σου.. Εγώ τώρα το κατεβάζω... Είμαι ένας κάτοχος του Ν82 εδώ και 10 ώρες... :-) Μιλάμε τέλειο κινητάκι χαίρομαι που το πήρα τελικά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σου φίλε... Εγώ βρήκα αυτό το πακετάκι xxxxxxxxxxxxxxx

 

Που έχει πολύ υλικό να τρέξεις στο κινητό σου.. Εγώ τώρα το κατεβάζω... Είμαι ένας κάτοχος του Ν82 εδώ και 10 ώρες... :-) Μιλάμε τέλειο κινητάκι χαίρομαι που το πήρα τελικά...

 

Με γεια ... κι εγω το χω 4-5 μερες κι ειμαι ικανοποιημένος... απλα περιμενω να κυκλοφορησει ευρεως το 5800 και μετα ισως τ αλλαξω... αλλα εχω αυτα τα τριξιματα στο κατω μερος οταν γραφω μνμ...

Link to comment
Share on other sites

@pcmagas91 καταρχην καλως μας ηλθες και συγχαρητηρια για την επιλογη σου.. :)

 

Aπαγορευεται απο τους κανονες του forum να δινεις link που οδηγουν σε πειρατικο υλικο.

 

Επισης καλο θα ειναι να διαβασεις το S60 Platform FAQ. Θα βρεις αρκετα πραγματα που θα σου χρειαστουν αλλα και απο που μπορεις να κατεβασεις εφαρμογες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Με γεια ... κι εγω το χω 4-5 μερες κι ειμαι ικανοποιημένος... απλα περιμενω να κυκλοφορησει ευρεως το 5800 και μετα ισως τ αλλαξω... αλλα εχω αυτα τα τριξιματα στο κατω μερος οταν γραφω μνμ...

τριζει λιγακι αλλα νταξει, δεν ειναι και rolls royce..χεχε

Link to comment
Share on other sites

@pcmagas91 καταρχην καλως μας ηλθες και συγχαρητηρια για την επιλογη σου.. :)

 

Aπαγορευεται απο τους κανονες του forum να δινεις link που οδηγουν σε πειρατικο υλικο.

 

Επισης καλο θα ειναι να διαβασεις το S60 Platform FAQ. Θα βρεις αρκετα πραγματα που θα σου χρειαστουν αλλα και απο που μπορεις να κατεβασεις εφαρμογες.

 

Σοβαρά?

Αφου τα xxxxxxxxxxx και τα xxxxxxxxxxx έχουνε πειρατικό υλικό και τα προτίνετε εσείς...

 

Ποιές είναι οι βασικότερες εφαρμογές που έχετε..?

Απλά να ξέρω για να βάλω γιατί όταν άλλαξα το N70ME με ένα S40 παλιότερα έχασα λίγο τι γίνεται με τα προγράμματα και την έκδοση του Symbian... :-)

Link to comment
Share on other sites

@nikoskat: Νίκο, χρόνια πολλά και καλή χρονιά. :)

Εσύ ακόμα το Ν82 χρησιμοποιείς ως κύριο κινητό;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά?

Αφου τα xxxxxxx και τα xxxxxxxxxx έχουνε πειρατικό υλικό και τα προτίνετε εσείς...

Προτεινουμε απλα τα forum που μπορει καποιος να κατεβασει εφαρμογες για την συσκευη του. Επισης κανουμε τα στραβα ματια και συνεχιζουμε να τα προτεινουμε. Περα απο αυτο ΔΕΝ δινουμε link απο torrent η rapidshare. Oφειλα να σου το πω γιατι δεν το γνωριζες.

Ποιές είναι οι βασικότερες εφαρμογές που έχετε..?

Απλά να ξέρω για να βάλω γιατί όταν άλλαξα το N70ME με ένα S40 παλιότερα έχασα λίγο τι γίνεται με τα προγράμματα και την έκδοση του Symbian... :-)

 

Μπορεις να διαβασεις το παρακατω θεμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200061

 

Eαν ψαχνεις μια εφαρμογη και δεν ξερεις το ονομα της μας λες στο επισημο θεμα των εφαρμογων τι ψαχνεις και εαν υπαρχει θα σου πουμε το ονομα της εφαρμογης για να την κατεβασεις απο τα μαγαζακια.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

 

Ελπιζω να καταλαβες πως λειτουργει το forum.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@nikoskat: Νίκο, χρόνια πολλά και καλή χρονιά. :)

Εσύ ακόμα το Ν82 χρησιμοποιείς ως κύριο κινητό;

Χρονια πολλα, Καλη Χρονια :)

ναι το N82 και το N2 του avatar μου :p

Link to comment
Share on other sites

Προτεινουμε απλα τα forum που μπορει καποιος να κατεβασει εφαρμογες για την συσκευη του. Επισης κανουμε τα στραβα ματια και συνεχιζουμε να τα προτεινουμε. Περα απο αυτο ΔΕΝ δινουμε link απο torrent η rapidshare. Oφειλα να σου το πω γιατι δεν το γνωριζες.

 

 

Μπορεις να διαβασεις το παρακατω θεμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200061

 

Eαν ψαχνεις μια εφαρμογη και δεν ξερεις το ονομα της μας λες στο επισημο θεμα των εφαρμογων τι ψαχνεις και εαν υπαρχει θα σου πουμε το ονομα της εφαρμογης για να την κατεβασεις απο τα μαγαζακια.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

 

Ελπιζω να καταλαβες πως λειτουργει το forum.

 

Ναι ευχαριστώ... :-)

Απλά νόμιζα πριν ότι είστε πιο χαλαροί όπως αυτά τα Sites..

 

Έχει βγεί 16GB μνήμη για το Nokia N82...?

Έχω μια μνήμη της Sandisk με 1GB από το παλιό μου κινητό...

 

Απλά διάβασα ότι η 2GB έχει προβλήματα και για αυτό δεν την έβαλα καθόλου..

Ισχίει η να την βάλω..? Ήδη γέμισε η μνήμη σχεδον με τα παιχνίδια και τα προγράμματα..

Link to comment
Share on other sites

Η 2 GB που υπαρχει στην συσκευασια δεν ειναι καλη καλυτερα να μην την βαλεις καθολου. Κατα καιρους διαβαζουμε διαφορα προβληματα. Μπορεις να βαλεις μια 8 sandisk θα εισαι καλυμμενος. Εαν θελεις μπορεις να βαλεις και μεγαλυτερη. Kαλυτερα να επιλεξεις sandisk οι περισοτεροι αυτην εχουμε και λειτουργει απροβληματιστα στα nokia..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το e-shop έχει αναρτήσει στη σελίδα του μία microSDHC SanDisk 16GB προς 59€. Δε νομίζω να την έχει δοκιμάσει κάποιος στο Ν82, αν και αμφιβάλλω αν υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα συμβατότητας, καθώς η συσκευή μας υποστηρίζει το πρότυπο SDHC, το οποίο έχει ανώτερο όριο τα 32GB. Κάποια στιγμή θα τη χτυπήσω και τη 16άρα. :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Θα την πάρω εγώ!!! Είπα του Θείου μου εκεί στην Ελλάδα να την πάρει και να μου την στείλει Κύπρο. Εδώ στην Κύπρο δεν έχει πουθενά
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

To GPS πως μπορεί να λειτουργίσει...??

Δεν κλειδώνει σε κανένα δορυφόρο... :-(

Τι κάνω στραβά..? Κάτι διάβασα ότι πρέπει να είναι απενεργοποιημένη η εξοικονόμιση ενέργειας αλλά που το βρήσκω αυτό..?

Link to comment
Share on other sites

Το Ν82 δεν έχει λειτουργία εξοικονόμιση ενέργειας όπως πχ το Ν96. Μπες Δεδομένα GPS και πάτα ρυθμίσεις εντοπισμού θέσης και επέλεξε Bάσει Δικτύου, Ενσωματωμένο GPS και Υποβοηθούμενο GPS. Μετά πάτα κατάσταση δορυφόρου και δες πόσους δορυφόρους έχει βρει. Μόλις οι μπάρες αλλάξουν χρώμα πχ γίνουν άσπρες, έχει λοκάρει. Αν περάσουν μερικά λεπτά και ή δεν βγαίνουν καθόλου μπάρες ή δεν αλλάζουν χρώμα, κλείσε και ξανάνοιξε την εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και Καλή Χρονιά σε όλους με υγεία και ευτυχία!!!!Θέλω να κάνω μια ερώτηση,πήγα σε ένα clubnokia στην περιοχή μου για να κάνω το Ν82 μου μαύρο πιστεύοντας πως με κανα 40€ θα καθαρίσω αλλά αντί αυτού μου είπαν ότι πρέπει να το στείλουν στα κεντρικά στην Αθήνα και ότι θα κοστίσει 80€..........Μου έφυγε η μαγκιά μιλάμε.....Δεν υπάρχει αλλού πιο φτηνά???Και ας την αλλάξω και μόνος μου στην τελική...Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
Link to comment
Share on other sites

Να την αλλάξεις μόνος σου εάν δεν πιάνουν τα χέρια σου ΞΕΧΝΑ ΤΟ! Δεν είναι οι προσόψεις των 3310. Είναι πολύ δύσκολο, λύνεις όλο το κινητό και μπορείς να κάνεις ζημιά στο άψε σβήσε.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και Καλή Χρονιά σε όλους με υγεία και ευτυχία!!!!Θέλω να κάνω μια ερώτηση,πήγα σε ένα clubnokia στην περιοχή μου για να κάνω το Ν82 μου μαύρο πιστεύοντας πως με κανα 40€ θα καθαρίσω αλλά αντί αυτού μου είπαν ότι πρέπει να το στείλουν στα κεντρικά στην Αθήνα και ότι θα κοστίσει 80€..........Μου έφυγε η μαγκιά μιλάμε.....Δεν υπάρχει αλλού πιο φτηνά???Και ας την αλλάξω και μόνος μου στην τελική...Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά.

Λογικά σου είπαν τόσα. Για να γίνει εξ ολοκλήρου μαύρο θα πρέπει να αλλαχθεί και το πλαίσιο που κάθεται η πλακέτα. Με λίγα λόγια όλο το κινητό!

Υπάρχουν σε καταστήματα του net όλα τα κομμάτια, αλλά η διαδικασία είναι αρκετά επικίνδυνη ως προς πρόκληση βλάβης στο κινητό.

Προσωπική άποψη, μην το κάνεις. Άσε που θα χάσεις και την εγγύηση.

 

Δες και το service manual:

http://fileshare.eshop.bg/downloadsm/34994/Nokia_N82.html

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το προβλημα αυτο δημιουργηθηκε απο τοτε που ειχες βαλει το rotateme? Στην θεση σου θα εκανα hard format στην συσκευη για να δω τι θα γινει :)

 

 

 

το προβλημα το ειχε απο την αρχη το κινητο γιαυτο ειχα ψάξει και εφαρμογες για να το αλλαξω.το εβγαλα και εκανα hard format αλλα τιποτα.

θα περιμενω να βρω κανα χρηστη με N82 να δω πως δουλευει σε αλλον

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε για το Theme DIY αλλα μην περιμενεις και πολλα. Για τις εφαρμογες υπαρχει το επισημο θεμα.

 

 

Καταρχην καλως ηλθες.. :)

 

Απο οτι καταλαβα εκανες hard format και μετα περασες το garmin χωρις να κανεις format στην καρτα μνημης.

 

Kαλο ειναι οταν κανουμε hard format στην συσκευη μετα να κανουμε και format στην καρτα μνημης γιατι μενουν σκουπιδια στην καρτα απο προηγουμενες εφαρμογες κ.τ.λ.π. με αποτελεσμα να μην λειτουργει σωστα η συσκευη μας.

 

Κρατησε οτι σου χρειαζεται επαφες ,φωτογραφιες κ.τ.λ.π. κανε hard format στην συσκευη σου και format στην καρτα μνημης. Μετα περασε τα ολα απο την αρχη.

 

Εαν δεν καταλαβαινεις κατι μην διαζεσαι να προχωρησεις ρωτησε μας να σου το εξηγησουμε.

 

Ευχαριστω για την απαντηση. Ναι ειναι ετσι οπως τα λες. Μια ερωτηση ακομα, format στην καρτα μνημης πως κανουμε; Υπαρχει εντολη απο το τηλεφωνο ή στον υπολογιστη;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση. Ναι ειναι ετσι οπως τα λες. Μια ερωτηση ακομα, format στην καρτα μνημης πως κανουμε; Υπαρχει εντολη απο το τηλεφωνο ή στον υπολογιστη;

 

Απο το τηλεφωνο πας στο μενου της καρτας μνημης και επιλεγεις μορφοποιηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το Ν82 δεν έχει λειτουργία εξοικονόμιση ενέργειας όπως πχ το Ν96. Μπες Δεδομένα GPS και πάτα ρυθμίσεις εντοπισμού θέσης και επέλεξε Bάσει Δικτύου, Ενσωματωμένο GPS και Υποβοηθούμενο GPS. Μετά πάτα κατάσταση δορυφόρου και δες πόσους δορυφόρους έχει βρει. Μόλις οι μπάρες αλλάξουν χρώμα πχ γίνουν άσπρες, έχει λοκάρει. Αν περάσουν μερικά λεπτά και ή δεν βγαίνουν καθόλου μπάρες ή δεν αλλάζουν χρώμα, κλείσε και ξανάνοιξε την εφαρμογή.

Πήγα και έβαλα τα Βάσει Δικτύου, Ενσωματομένο GPS και υποβοηθούμενο GPS..

Αλλά το κατάσταση Δορυφόρου δεν το βρίσκω... Ξεκίνησα το πρόγραμμα και λέει γίνεται προσπάθεια σύνδεσης GPS.. Η Κατάσταση GPS απεικονίζεται στην ένδειξη δίπλα στο σύμβολο του δορυφόρου... Στην ένδειξη που δείχνει δείχνει ένα κίτρινο Ι που αναβοσβήνει..

 

Τι κάνω λάθος..? Καλά αν υπάρχει κάποιος που έχει το Ν82 και μένει θεσσαλονίκη ας μου πεί κερνάω έναν καφέ με αντάλλαγμα να μου δείξει... :-D

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπε και ο Νίκος, δεν αξίζει για ψιλοπράγματα να αναβαθμίσεις το κινητό, από τη στιγμή που δεν μπορείς να το χακέψεις.

Όσο για τη φωτεινότητα, αυτή διορθώνεται με την εφαρμογή Light Control, που μπορείς να βρεις στα μαγαζάκια. ;)

καλησπερα, θα μπορουσατε να μου αναλυσετε τι εννοειτε χακεμα?

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και έβαλα τα Βάσει Δικτύου, Ενσωματομένο GPS και υποβοηθούμενο GPS..

Αλλά το κατάσταση Δορυφόρου δεν το βρίσκω... Ξεκίνησα το πρόγραμμα και λέει γίνεται προσπάθεια σύνδεσης GPS.. Η Κατάσταση GPS απεικονίζεται στην ένδειξη δίπλα στο σύμβολο του δορυφόρου... Στην ένδειξη που δείχνει δείχνει ένα κίτρινο Ι που αναβοσβήνει..

 

Τι κάνω λάθος..? Καλά αν υπάρχει κάποιος που έχει το Ν82 και μένει θεσσαλονίκη ας μου πεί κερνάω έναν καφέ με αντάλλαγμα να μου δείξει... :-D

 

Το βρήκα!! Απλά έπρεπε να βγώ στην ταράτσα και να μείνω με το χέρι ψηλά για 4 λεπτά!! Μετά όπου και να πήγαινα έβρισκε και πάντα είχε επαφή με τους δορυφόρους...

 

Άσχετο γιατί συνδέεται με το GPRS ενώ έχω σύνδεση με WiFi κάθε φορά που αλλάζω τοποθεσία..?

Αν βγάλω το Βασει δικτίου θα μου βρίσκει πάλι τοποθεσία? Απλά το GPRS μην με χρεώνει ρε παιδιά..

Link to comment
Share on other sites

@ pcmagas91

Την επιλογή "Υποβοηθούμενο GPS" βγάλε για να μη σε χρεώνει.

Πάντως η χρέωση είναι μηδαμινή. Μόνο 4-5kb κατεβάζει ώστε να κλειδώνει πιο γρήγορα δορυφόρους.

 

----------

 

καλησπερα, θα μπορουσατε να μου αναλυσετε τι εννοειτε χακεμα?

Εννοούμε την αναίρεση των περιορισμών του λειτουργικού συστήματος της συσκευής.

Τα πλεονεκτήματα μιας hacked συσκευής είναι η εγκατάσταση unsigned εφαρμογών κατευθείαν παρακάμπτοντας τη διαδικασία υπογραφής των αρχείων εγκατάστασης των, καθώς και η ελεύθερη πρόσβαση στους κλειδωμένους φακέλους SYS και PRIVATE του συστήματος.

 

Με τις τελευταίες εκδόσεις λογισμικού αρκετές συσκευές δεν είναι πλέον hackable.

 

Δες το επίσημο θέμα S60 - Hacks & Patches.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...