Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιο θέμα ή πρόγραμμα που έχεις εγκαταστήσει στην κάρτα μνήμης το προκαλεί αυτό. Βγάλε απο την κάρτα ότι έχεις βάλει τώρα τελευταία και δεν θα ξαναεμφανιστεί.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στην αλλαγη ωρας, η ωρα στο κινητο μου, αλλαξε μονη της! επειδη πρωτη φορα μου συνβαινει αυτο, πως εγινε?
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στα παλιότερα S60 (π.χ. OS7, OS8 κλπ) υπήρχε η επιλογή "θερινή ώρα" στην εφαρμογή ρολόι. Όταν επρόκειτο να αλλάξει η ώρα από θερινή σε χειμερινή και αντίστροφα, απλά άλλαζες τη ρύθμιση χειροκίνητα. Τώρα αυτό έχει αλλάξει και η αλλαγή γίνεται αυτόματα. Αυτό συμβαίνει γιατί η αλλαγή ώρας γίνεται σε προρυθμισμένες ημερομηνίες, οι οποίες προφανώς έχει προβλεφθεί να ενσωματωθούν στο λειτουργικό. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις αναβαθμίσεις στο λογισμικό... Γίνονται και κατάστημα Nokia; Αν ναι, πόσο χρεώνονται; Ψιλοφοβάμαι να κάνω μόνος την αναβάθμιση, και θέλω να γίνει από "εξουσιοδοτημένο προσωπικό".
Link to comment
Share on other sites

Ναι, πήγαινε σε οποιοδήποτε nokia shop Κια ζήτησε να στο αναβαθμίσουν. Δεν χρεώνεται η αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει πάντως να σου πουν ότι δεν είναι υποχρεωτικό να κάνεις την αναβάθμιση αν δεν παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα το τηλέφωνο. Σε τέτοια περίπτωση πες τους ότι καμία φορά κολλάει κλπ. Το πρώτο πράγμα που του κάνουν είναι αναβάθμιση. Δηλαδή όχι Γιάννης, Γιαννάκης... ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλά ακόμα αυτο ρωτάνε? δε μου έχει τύχει ποτε ευτυχώς.Λες και κουράζονται στο update

Πρώτη και τελευταία φορά που το ρώτησα ήταν λίγο καιρό αφότου πήρα το Ν82.

Δεν δέχτηκαν να μου το αναβαθμίσουν (στο Nokia shop Βόλου), το ανέλαβα μόνος μου και ησύχασα. ;)

 

Όλως περιέργως καμία φορά δεν μου είχαν αρνηθεί την αναβάθμιση στο παλιό μου 3230, το οποίο αναβαθμίζονταν μόνο σε Nokia shop (στο ίδιο υποκατάστημα, του Βόλου). Όλες τις αναβαθμίσεις μού τις έκαναν μια χαρά χωρίς αντίρρηση.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

5Mega Pixel Camera Duel: Nokia N82 - Nokia N96 - Nokia N95 8GB and Nokia N85

 

"Here are some photos taken with the 5 mega pixel camera on Nokia N82, Nokia N85, Nokia N96 and Nokia N95 8gb. Click on the images to view the original image. Enjoy!"

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, δεν ξέρω άμα έτυχε και σε κανέναν άλλο ή άμα είναι κάποιο bug ή φυσιολογικό. Έχω το κινητό ρυθμισμένο να παίρνει την ώρα από το δίκτυο με αποτέλεσμα πάρα πολύ ωραία την Κυριακή το βράδυ να αλλάξει η ώρα στο κινητό από μόνη της. Το παράξενο είναι πως έχω ρυθμισμένο το ξυπνητήρι να χτυπάει της "εργάσιμες μέρες" στις 7:20 μετά την αλλαγή της ώρας το ξυπνητήρι πήγε μόνο του στις 6:20. Το αντιμετώπισε κανείς άλλος αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Απ΄ότι έχω ακούσει στην αρχή το GPS για να βρεί τους δορυφόρους κατεβάζει κάποια data από Internet ? για τα οποία υπάρχει χρεωση.

1. Ισχύει αυτό ?

2. Πόσο είναι αυτη η χρεωση ? (η συνδεσή μου είναι απλή χωρις επι πλέον χρεωσεις για data - internet)

3. Πόσο συχνά γίνεται ?

4. Ισχύει και για τα άλλα GPS προγράμματα Garmin κλπ. ?

5. Σκοπεύω να έχω απενεργοποιημένη τη συνδεση με gprs, 3g κλπ. Είναι δυνατόν αυτό ? Θα μου δημιουργήσει πρόβλημα στο GPS ή καπου αλλού?

 

 

Εκανα μια προσπάθεια μηπως βρώ τις απαντήσεις σε άλλα post αλλά δεν τα κατά φερα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει εφόσον έχεις ενεργοποιημένο το A-GPS.

Ο όγκος των δεδομένων είναι 5kb, δηλαδή μηδαμινή χρέωση.

Συμβαίνει μόνο κατά το πρώτο κλείδωμα και όχι αν κατά τη διάρκεια της πλοήγησης χάσει το στίγμα για δευτερόλεπτα.

Ισχύει για όλα τα προγράμματα.

Ιδιαίτερο πρόβλημα όχι, δεν θα δημιουργηθεί απλά θα κλειδώνει δορυφόρους λίγο πιο αργά.

 

Τέλος, δεν χρειάζεται να απενεργοποιήσεις όλα αυτά, απλά απενεργοποιείς το A-GPS.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Είναι το πόση ώρα έχεις μιλήσει στο τηλέφωνο (εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις μαζί).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

μια φιλη μου εχει το Ν81 8gb. οταν καποιος την καλει, μαζι εμ τον ηχο κλησης ακουγεται και το ονομα στο οποιο ειναι αποθηκευμενος ο καλων αριθμος. γινεται αυτο και στο Ν82? ειδα πως στις επιλογες των επαφων, εχει "αναπαραγωγη φρασης" αλλα δεν βρηκα τροπο να το ενεργοποιησω.

any help?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

μια φιλη μου εχει το Ν81 8gb. οταν καποιος την καλει, μαζι εμ τον ηχο κλησης ακουγεται και το ονομα στο οποιο ειναι αποθηκευμενος ο καλων αριθμος. γινεται αυτο και στο Ν82? ειδα πως στις επιλογες των επαφων, εχει "αναπαραγωγη φρασης" αλλα δεν βρηκα τροπο να το ενεργοποιησω.

any help?

 

Τσεκαρε το απο τις ρυθμισεις του προφιλ ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ακτινοβολια που εχω φαειι

 

12 μερες και 28 ωρες?

12 ωρες και 28 λεπτα?

12 ώρες και 28 λεπτά.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως θα απαλαγω απο τισ φωτογραφιεσς του GARMIN που εμφανιζοντε στην εκθεση..αν γνωριζει καποιος ας απαντηση..ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ποιο αναλυτικα αν γινεται..τις ψαχνω μεσα απο το XPLORE αλλα δεν τις βρισκω..επσης πως ξανα επαναφερω ενα αρχειο αν το εχω κανει κρυφω με το xplore
Link to comment
Share on other sites

ποιο αναλυτικα αν γινεται..τις ψαχνω μεσα απο το XPLORE αλλα δεν τις βρισκω..επσης πως ξανα επαναφερω ενα αρχειο αν το εχω κανει κρυφω με το xplore

 

στο thread για το garmin, εχει απαντηθει πολλες φορες. κανε μια αναζητηση εκει μεσα.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες,

μια ερωτηση η οποια εχει ξαναειπωθει νομιζω παλαιοτερα αλλα δεν καταφερα να ανιχνευσω απαντηση .

εχω εγκαταστησει διαφορες εφαρμογες που θελω να τις σβησω τελειως απο την μνημη της καρτας. καποιες java εφαρμογες επισης που εχω δεν μπορω νατις αφαιρεσω απο την διαχειρηση εφαρμογων μηπως ξερετε κανεναν τροπο ωστε να φανερωσω ολες τις εφαρμογες σε μια λιστα ωστε να τις αφαιρεσω τελειως χωρις προβληματα και κολληματα .

εχω εγκαταστησει πολλες εφαρμογες και μερικες απο αυτες δυσχεραινουν τη λειτουργια του κινητου αλλα δε μπορω να τις αφαιρεσω

θα εκτιμουσα οποιαδηποτε απαντηση

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...