Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιαυτο και γω θα πηγαινα σε καποιο nokia shop οπου η ευθυνη ειναι ολη δικη τους!!

πατηστε στο youtube: nokia n82 disassembly.... κατι ωραια βιντεακια!!!

 

απογοητεύτηκα τώρα!, στο Ν73 μόνο τα ηχεία είχες να βγάλεις και το μικρόφωνο, ενώ στο Ν82 τα μισά εξαρτήματα είναι πάνω στην πρόσοψη. :(

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aυτο που εχω να πω ειναι οτι σε καμια περιπτωση μην προβει κανεις σε αγορα προσοψης τυπου Cover Housing for.. απο Ebay για οποιοδηποτε κινητο.Προκειται για μουφα και τιποτα παραπανω.Ειναι τρελλη κινεζια , αθλια ποιοτητα κατασκευης πλαστικων και φυσικα δεν ειναι αυθεντικα.εχω παρει προσοψη για παλιοτερο κινητο SE .Ειχα ενθουσιαστει απο την τιμη,την φωτο της δημοσιευσης,ειχε μεσα κλασικα πληκτρολογιο ,ειδικο κατσαβιδι κτλ κτλ.Οταν το παρελαβα εμεινα μα..ς απο το πακετο.Αθλιοτητα.Να φανταστειτε στο πληκτρολογιο φαίνονται τα λεντακια που υπαρχουν απο κατω για να παρεχουν το φωτισμο.Εκει που υπηρχε στην αυθεντικη προσοψη βιδα για να κλεινει ,στην μουφα ειχε κλιπσακι (κουμπωτο)το οποιο βεβαια δεν κουμπωνε καλα και σε μια ενδεχομενη πτωση υπαρχει πιθανοτητα να μαζευετε τα κομματια του παζλ.Τα διαφορα γραμματα ειναι τυπωμενα να μην πω πως που μεσα σε ενα μηνα εξαφανιστηκαν.Τα συνοδευτικα κουμπια(πχ για μουσικη,ενταση ηχου) ειναι μουφα ρεπλικες και αναγκαστηκα να χρησιμοποιησω τα παλια αυθεντικα γιατι δεν μπορουσαν να ειναι λειτουργικα. Απλα τα εχει μεσα ο κινεζος για να ειναι πιο ψαρωτικο το πακετο.Στο πληκτρολογιο τωρα επειδη το ολο συστημα δεν κλεινει καλα (βλ κλιπσακια) τα μισα κουμπια ειναι μεσα και θελει προσπαθεια να τα πατησω και τα αλλα μισα ειναι κανονικα.To κινητο δεν ειναι ξεχαρβαλωμενο και τριζει απ οπου κι αν το πιασεις

Μακριά μακριά μακριά λοιπον, ειδικα για κινητα της κλασης Ν82.Μην ξεχνατε οτι η ποιοτητα των υλικων ενος αυθεντικου προιοντος συμβαλει αρκετα και στην ποιοτητα σηματος ,επιπεδα ασφαλειας ακτινοβολιας κτλ κτλ.Καλυτερα να παρεις μια αυθεντικη προσοψη να δωσεις κατι παραπανω

 

 

δεν εχεις καθολου αδικο σε αυτο που λες.

στο ebay, πωλουντε κυριως μουφες προιοντα και μαιμουδες, επειδη κανεις δεν εχει την πολυτελεια του ελεγχου της ποιοτητας και της πιστοτητας του προιοντος, πριν την αγορα. αυτο το εκμεταλευονται ολοι και με γνωμονα τις χαμηλες τιμες, κεντριζουν το ενδιαφερον του αγοραστη.

βεβαια οχι παντα. εχω αγορασει 2 καρτες μνημης για το psp μου. η μια ηταν fake ενω η αλλη γνησια.

επισης, ειχα αγορασει και μια προσοψη, παλι γαι το psp. ηταν κινεζικη του κερατα. δεν ταιριαζε απολυτα, δεν κουμπωνε και δεν μπορουσε να βιδωθει.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως εμενα το κινητο εχει προβλημα στην πλακετα!! οπως μου ειπε και τεχνικος δεν μπορει να γραψει σωστα στις καρτες μνημης και ετσι καταστρεφονται η εξαφανιζονται δεδομενα...ειναι η δευτερη καρτα μνημης που αλλαζω...απλα περιμενω μετα την εξεταστικη να το παω για φτιαξιμο...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι μεγάλη διαδικασία να αλλάξεις την πρόσοψη.Μόνο το πληκτρολόγιο και το καπάκι μπροστά απο την οθόνη είναι κάπως εύκολα(τα πάλεψα αυτά:p)

Δύσκολο το βλέπω να σου αλλάζουν τα καπάκια στα νόκια shop,στα περισσότερα τουλάχιστον,στα κεντρικά λογικά θα γίνεται η διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω δυο πραγματακια για την συνδεση στο ιντερνετ. οταν συνδεομαι μεσω wifi σε διαφορες εφαρμογες (οπως πχ msn) μου βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει να γινει η συνδεση κ να γινει ελεγχος στο access point κ τις ρυθμισεις, εάν και ανοιγει κανονικα ιστοσελιδες. Ξερει κανεις τι παιζει?? Επισης υπαρχει καποιος τροπος να εχω ιντερνετ στο κινητο συνδεοντας το με υπολογιστη που εχει ιντερνετ??

 

συγκεκριμενα οταν παω να συνδεθω στο msn μου βγαζει το παρακατω μηνυμα

we were unable to connect to windows live servise. please check your access point and network settings and try again

Link to comment
Share on other sites

και εγω το βλεπω παντως αρκετα δυσκολο να αλλαζει. δεν θα εμπαινα ποτε στη διαδικασια να το δοκιμασω.
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

και εγω το βλεπω παντως αρκετα δυσκολο να αλλαζει. δεν θα εμπαινα ποτε στη διαδικασια να το δοκιμασω.

 

Όπως είχα γράψει γιατί έχω αλλάξει τα καπάκια δεν είναι υπερβολικά δύσκολο αλλά σίγουρα δεν θα πρέπει να είναι η πρώτη φορά που κάνεις κάτι τέτοιο. Το πιο δύσκολο σημείο είναι να βγάλει την οθόνη, όπου αν δεν προσέξεις πολύ εύκολα την σπας.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

συγκεκριμενα οταν παω να συνδεθω στο msn μου βγαζει το παρακατω μηνυμα

we were unable to connect to windows live servise. please check your access point and network settings and try again

Εμενα αυτο το μήνυμα το βγαζει μονο όταν παω να συνδεθω μεσω GPRS.Με WiFI κανενα προβλημα

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Το windows live messenger συνδέεται ή μέσω wifi ή με προφίλ για internet όπως είναι για παράδειγμα το wind internet, δεν μπορεί να συνδεθεί μέσω GPRS.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

geia sas!!eipa na parw kai egw ena nokia N82 na dw ti psaria pianei h nokia alla molis to anoiksa diapistwsa oti einai apo thn France kai den exei ellhnika,pws mporw na ta perasw? kai glwssa kai gia to plhktrologio?? mporw mesw internet??
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω αυτο αλλα με το wind internet εχεις ογκοχρεωση καθοτι χρησιποποιει ως APN το gint που ειναι καθαρα για χρηση ιντερνετ.Αυτο χρησιμοποιει και το ADSM.Θα βολευε να μαπινω και μεσω του Gwap αλλά μην τα θελουμε ολα δικα μας.Για Msn μεσω WAP κανω χρηση του mobile.live.com και ειμαι οκ.Απλα με χαλαει που δεν μπορω να χρησιμοποιησω την εφαρμογη που εχω εγκαταστησει στο κινητο.Οταν ειμαι εξω πρεπει να βρω κανενα ξεκλειδωτο wifi :)
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

geia sas!!eipa na parw kai egw ena nokia N82 na dw ti psaria pianei h nokia alla molis to anoiksa diapistwsa oti einai apo thn France kai den exei ellhnika,pws mporw na ta perasw? kai glwssa kai gia to plhktrologio?? mporw mesw internet??

Θα πρέπει να αλλάξεις το product code του κινητού σου. Αν ψάξεις μερικές σελίδες πιο πίσω υπάρχει τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

@kourli Διάβασε το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ Ερώτηση #8

Το Ελληνικό product code θα το βρεις στο πρώτο ποστ.

 

@stefanos_79 Απλά το έφερα σαν παράδειγμα επειδή έχω wind. Εγώ το msn το δουλεύω μόνο μέσω wifi.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δύο ερωτήσεις:γίνεται η εικόνα που θέλω να βάλω wallpaper να πιάνει όλη την οθόνη ή αναγκαστικά κόβει το πάνω και το κάτω μέρος της?επίσης κατέβασα μερικά animated themes αλλά δεν παίζει το animation..χρειάζεται κάποιο extra πρόγραμμα?ευχαριστώ:)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δύο ερωτήσεις:γίνεται η εικόνα που θέλω να βάλω wallpaper να πιάνει όλη την οθόνη ή αναγκαστικά κόβει το πάνω και το κάτω μέρος της?επίσης κατέβασα μερικά animated themes αλλά δεν παίζει το animation..χρειάζεται κάποιο extra πρόγραμμα?ευχαριστώ:)

 

Δεν γίνεται να πιάνει όλη την οθόνη δυστυχώς. Όσο για τα θέματα δεν ξέρω... Αλλά δεν έχω δει ποτέ τέτοια θέματα σε symbian. Μπορείς να μας δείξεις αυτό που κατέβασες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να πιάνει όλη την οθόνη δυστυχώς. Όσο για τα θέματα δεν ξέρω... Αλλά δεν έχω δει ποτέ τέτοια θέματα σε symbian. Μπορείς να μας δείξεις αυτό που κατέβασες?

 

Αυτό με τα κινούμενα θέματα ξέρω οτι ισχύει στο παλιό λειτουργικό (που είχαν τα ν70 κτλ)..έβαζες μια εφαρμογή και μετά έκανες εγκατάσταση τα κινούμενα θέματα τα οποία λειτουργούσαν λόγω της εφαρμογής..den ξέρω αν η εφαρμογή εκείνη βγήκε και για 3rd edition (ν82 κτλ)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και δυο μήνες ένα N82, αλλά έχω ένα παράξενο πρόβλημα με το bluetooth. Μερικές φορές, (άσχετα με το αν έχω καλέσει εγώ ή με καλούν), ακούω κάτι σα βραχνάδα από το bluetooth ακουστικό, αλλά ο συνομιλητής μου δεν με ακούει καθόλου. Οταν λέω βραχνάδα, ακούω κανονικά το χτύπο του κινητού ή τη φωνή του συνομιλητή, μαζί με ένα πρόσθετο θόρυβο που δεν βρίσκω καλυτερο τρόπο να το περιγράψω. Αν σβήσω τη συσκευή bluetooth και την ανοίξω πάλι, όλα καλά... Εχω δοκιμάσει με τρία διαφορετικά bluetooth, Nokia (BH 700), Motorola (HS12) & Plantronics 220. Αρα το ζήτημα έχει να κάνει με τη συσκευή. Εχετε δει κάτι αντίστοιχο με το δικό σας? Εχετε καμιά ιδέα? Αναβάθμιση δεν υπάρχει νεότερη (δοκίμασα και ξαναπέρασα την υπάρχουσα μπας και, αλλά τίποτα).
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με την διαφωνια σου!!!

Ασημι is the best :D

 

Nα διαφωνησω και με τους δυο και να πω οτι κατα τη γνωμη μου το ομορφοτερο δε θα ηταν ουτε το ασημι ουτε το μαυρο αλλα το λευκο και μπρος και πισω. Δεν εχω βρει βεβαια καμια πληροφορια για λευκες προσοψεις.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Nα διαφωνησω και με τους δυο και να πω οτι κατα τη γνωμη μου το ομορφοτερο δε θα ηταν ουτε το ασημι ουτε το μαυρο αλλα το λευκο και μπρος και πισω. Δεν εχω βρει βεβαια καμια πληροφορια για λευκες προσοψεις.:confused:

 

αναφέρομαι στις επίσημες 2 εκδόσεις....

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

κανεις που να ξερει που να κατεβασω nokmote signed? που να παιζει κιολας όμως. Στο MOSH NOKIA εχει αρκετα signed αλλα δε πέζουν. Επίσης ξέρει κανένας κανένα πρόγραμμα που να έχει alarm φωνητικη υπεθύμιση? διλαδη να βάζεις κάποιο alarm αλλά αντί να γράφεις την υπενθύμιση....να την ηχογραφείς.

 

ΜΦΧ

baxy

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω δυο πραγματακια για την συνδεση στο ιντερνετ. οταν συνδεομαι μεσω wifi σε διαφορες εφαρμογες (οπως πχ msn) μου βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει να γινει η συνδεση κ να γινει ελεγχος στο access point κ τις ρυθμισεις, εάν και ανοιγει κανονικα ιστοσελιδες. Ξερει κανεις τι παιζει?? Επισης υπαρχει καποιος τροπος να εχω ιντερνετ στο κινητο συνδεοντας το με υπολογιστη που εχει ιντερνετ??

 

συγκεκριμενα οταν παω να συνδεθω στο msn μου βγαζει το παρακατω μηνυμα

we were unable to connect to windows live service. please check your access point and network settings and try again

 

ρε παιδια κανενας δεν ξερει γιατι γινεται αυτο??? μονο σε μενα εχει τυχει???

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να πιάνει όλη την οθόνη δυστυχώς. Όσο για τα θέματα δεν ξέρω... Αλλά δεν έχω δει ποτέ τέτοια θέματα σε symbian. Μπορείς να μας δείξεις αυτό που κατέβασες?

όταν όμως βάζεις ένα θέμα η πρώτη εικόνα του θέματος πιάνει όλη την οθόνη..ίσως αν δημιουργήσω ένα δικό μου θέμα με την εικόνα που θέλω να τα καταφέρω..όσο για τα animated σε όσα έχει animation από το zedge πχ δεν παίζει κανένα..όχι ότι με ενοχλεί κ ιδιαίτερα αλλά κουβέντα να γίνεται..το κινητό τα σπάει:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...