Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε STENDOR θα ηθελα να σε ρωτησω τι ειναι το A-GPS? ειναι το ενσωματομένο gps που εχει το ν82?Αν ναι γιατί λες οτι σε χρεώνει?Κανονικά δωρεάν δεν είναι?

 

Είναι η βοηθητική χρήση του δικτύου κινητής τηλεφωνίας για τον εντοπισμό της αρχικής θέσεις ώστε να λοκάρει πιο γρήγορα δορυφόρους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι η βοηθητική χρήση του δικτύου κινητής τηλεφωνίας για τον εντοπισμό της αρχικής θέσεις ώστε να λοκάρει πιο γρήγορα δορυφόρους.

 

Άρα φαντάζομαι οτι αν δεν θες να χρεώνεσαι θα πρέπει να έχεις το a-gps σβηστό έτσι? Το σπλό gps πιάνει καλά ή αργεί να βρεί δορυφόρο?

Ευχαριστώ και για τη γρήγορη απάντησή σου!

Link to comment
Share on other sites

Άρα φαντάζομαι οτι αν δεν θες να χρεώνεσαι θα πρέπει να έχεις το a-gps σβηστό έτσι? Το σπλό gps πιάνει καλά ή αργεί να βρεί δορυφόρο?

Ευχαριστώ και για τη γρήγορη απάντησή σου!

Ναι απλα βγάζεις το τικ από το A-GPS. Στο Ν82 πιάνει μέσα σε δευτερόλεπτα σήμα. Ειδικά αν έχεις κάποιο από τα προγράμματα Sygic ή Garmin.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλα βγάζεις το τικ από το A-GPS. Στο Ν82 πιάνει μέσα σε δευτερόλεπτα σήμα. Ειδικά αν έχεις κάποιο από τα προγράμματα Sygic ή Garmin.

 

Να'σαι καλα φιλε,Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα φιλε,Σε ευχαριστώ πολύ

Εγώ στο δικό μου Ν95 το έχω πάντα επιλεγμένο το A-GPS. Η χρέωση είναι ελάχιστη εως μηδενική. Για πιο πολλές πληροφορίες μπορείς να δεις και στα θέματα: Garmin Maps Mobile™ XT, Sygic GPS Navigator Mobile Symbian 3rd - v.7199 και Smart2go Navigator - Nokia Maps. Πάντως στο Ν82 η εύρεση σήματος από δορυφόρους είναι πολύ γρήγορη, χρειάζεται πολύ λίγα δευτερόλεπτα. Δεν κάνει τίποτα, να 'σαι καλά.:D

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

πήγα σήμερα στο κατάστημα της νολια στο Ίλιον για να βάλω χάρτες γιατί δεν μου είχε. Επίσης φτιάχτικαν οι πληροφορίες σταδεδομένα gps, αλλά ξαναχαλάσανε.

Γράφει αναμονή gps για πολλή ώρα. τι να κάνω?

Κύριος είναι μόνο ο ΘΕΟΣ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μην ψαρωνετε!Δεν ισχύει το βιντεο με τα ποπ κορν.

Το δοκιμασα.Πως θα ηταν δυνατον να ισχύει απο τη στιγμή που για να σκάσει το ποπ κορν θα πρέπει να ανεβασει τρελη θερμοκρασία?

Εγω έχω ένα νοκια 3230 με sar 0,39 και ειμαι της γνωμης οτι θα πρεπει να μιλαμε λιγο στο κινητο και με hands free αλλα μην πανικοβαλλεστε!

Το βιντεο ειναι απατη.Δοκιμαστε το οσοι δεν με πιστευετε.

Τα λεμε μαγκες

Επειδη καποιοι μπορει να το πιστεψαν το βιντεο με τα ποπ κορν ειναι οντως fake;)

 

Να και ο τροπος:

 

To get this to work you need to prepare the popcorn kernels first well here are the steps

 

1)Put the popcorn in the microwave.

2)Once it starts to pop take the popcorn out of the microwave and put it in the middle of the table.

3)Put your cellphones in the proper place (make sure they vibrate when beign called)

4)The popcorn pops!!!

 

When a popcorn is heated it builds up gas in the inside.

A popcorn pops because the pressure of the gas is released.

The vibrations of the cellphones ***** the shell of the popcorn thus releasing the gas!!!!!!!!!!!!!

 

;)αρα θελει μια διαδικασια για να σκασει, και σκαει με τη δονηση και οχι με την θερμοτητα:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμίσεις>γενικες>εντοπ. θέσης>μεθοδοι εντοπ. θέσης και βγάζεις το τικ από την επιλογή βάσει δικτύου. Το A-GPS χρεώνει ελάχιστα, μόνο 5kb περίπου.

 

thanks a lot

salonika cityyyyy
Link to comment
Share on other sites

Και μια κουτη ερωτηση απο εμενα,καλημερα κατα αρχην.Στο κυριο μενου στο εικονιδιο της μουσικης εχει απο επανω δεξια ενα μπλε κυκλο οπως ανοιγοντας τον φακελο το ιδιο πραγμα εχει και μεσα στο αλλο εικονιδιο μουσικης.Τι ειναι αυτο και πως βγαινει?Ειναι κακο?Ευχαριστω!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι απλα βγάζεις το τικ από το A-GPS. Στο Ν82 πιάνει μέσα σε δευτερόλεπτα σήμα. Ειδικά αν έχεις κάποιο από τα προγράμματα Sygic ή Garmin.

 

Το δικό μου N82, χωρίς το A-GPS θέλει κανα 2~3 λεπτά να συγχρονιστεί με τους δορυφόρους. Πράγματι με το Garmin το πετυχαίνει κάπως πιο γρήγορα αλλά δεν θα το έλεγα δευτερόλεπτα....

Link to comment
Share on other sites

Και μια κουτη ερωτηση απο εμενα,καλημερα κατα αρχην.Στο κυριο μενου στο εικονιδιο της μουσικης εχει απο επανω δεξια ενα μπλε κυκλο οπως ανοιγοντας τον φακελο το ιδιο πραγμα εχει και μεσα στο αλλο εικονιδιο μουσικης.Τι ειναι αυτο και πως βγαινει?Ειναι κακο?Ευχαριστω!!!!
το μπλε εικονιδιο ειναι ποια εφαρμογη τρεχει...εκεινη την στιγμη
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

το μπλε εικονιδιο ειναι ποια εφαρμογη τρεχει...εκεινη την στιγμη

 

Για να δεις ποιές εφαρμογές "τρέχουν" μπορείς από την κατάσταση αναμονής (αρχική οθόνη) να κρατήσεις πατημένο το πλήκτρο του μενού. Η εφαρμογή που είναι μόνιμα ανοικτή είναι η "Αναμονή" τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

Επειδη καποιοι μπορει να το πιστεψαν το βιντεο με τα ποπ κορν ειναι οντως fake;)

 

Να και ο τροπος:

 

To get this to work you need to prepare the popcorn kernels first well here are the steps

 

1)Put the popcorn in the microwave.

2)Once it starts to pop take the popcorn out of the microwave and put it in the middle of the table.

3)Put your cellphones in the proper place (make sure they vibrate when beign called)

4)The popcorn pops!!!

 

When a popcorn is heated it builds up gas in the inside.

A popcorn pops because the pressure of the gas is released.

The vibrations of the cellphones ***** the shell of the popcorn thus releasing the gas!!!!!!!!!!!!!

 

;)αρα θελει μια διαδικασια για να σκασει, και σκαει με τη δονηση και οχι με την θερμοτητα:rolleyes:

 

 

ΣΩΣΤΟΣ! ετσι να τα λεμε για να μην πιστευουμε και οτι μας πασαρουν μερικα παιδακια...

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις ποιές εφαρμογές "τρέχουν" μπορείς από την κατάσταση αναμονής (αρχική οθόνη) να κρατήσεις πατημένο το πλήκτρο του μενού. Η εφαρμογή που είναι μόνιμα ανοικτή είναι η "Αναμονή" τηλεφώνου
ειπα εγω για να δεις? :!:απλα οτι το μπλε κυκλακι σημαινει αυτο κανε κανονικα εξοδο απο εκει που ειναι το κυκλακι [μητρωο παραδειγμα ]και αυτο θα φυγει
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Όταν υπάρχει μπλε κυκλάκι πάνω σε εικονίδιο φακέλου, αυτό σημαίνει ότι υπάρχει τουλάχιστο μια ανοικτή εφαρμογή στο συγκεκριμένο φάκελο ή σε κάποιον από τους υποφακέλους του. Το κυκλάκι πάνω σε εικονίδιο εφαρμογής σημαίνει ότι η εφαρμογή είναι ανοικτή. Αυτό σε βοηθάει να μην κρατάς εφαρμογές κατά λάθος ανοικτές και περιορίζεται η μνήμη RAM και η αυτονομία του τηλεφώνου. Πάντως, ορισμένες εφαρμογές παραμένουν ανοιχτές, ακόμα κι αν τις κλείσεις κι αν δε φαίνονται ανοικτές (π.χ. Έκθεση, Επαφές, Μητρώο κλπ). Αυτές κλείνουν με τη βοήθεια κάποιου Task Manager. :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Θα ήθελα τη γνώμη κάποιου που έχει το ν82 όσο αφορά την ποιότητα ήχου στα μουσικά τραγούδια,την κάλυψη χαρτών νοκια maps, την διάρκεια μπαταρίας,και τελικά αν ισχύει οτι η ακτινοβολία πέφτει πολύ αν βγάλεις το wifi και το 3g

Παρακαλώ όποιος έχει γνώμη να μου πει γιατί απο αυτό θα εξαρτηθεί αν το πάρω

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Από εχτές το απόγευμα έχω πρόβλημα με την κάμερα... Δεν εστιάζει. Κάνει προσπάθεια να εστιάσει αλλά μετά το σκόπευτρο γίνεται κόκκινο. Δοκίμασα να το κάνω επανεκκίνηση, έβγαλα την μπαταρία. Τίποτα. Μου έχει πέσει μία φορά πριν το Πάσχα από χαμηλά και πάνω σε χαλί. Από τότε έχω βγάλει πάρα πολλές φώτο.... Όλες τέλειες.... Καμία ιδέα???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από εχτές το απόγευμα έχω πρόβλημα με την κάμερα... Δεν εστιάζει. Κάνει προσπάθεια να εστιάσει αλλά μετά το σκόπευτρο γίνεται κόκκινο. Δοκίμασα να το κάνω επανεκκίνηση, έβγαλα την μπαταρία. Τίποτα. Μου έχει πέσει μία φορά πριν το Πάσχα από χαμηλά και πάνω σε χαλί. Από τότε έχω βγάλει πάρα πολλές φώτο.... Όλες τέλειες.... Καμία ιδέα???

 

Hard Reset

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Από εχτές το απόγευμα έχω πρόβλημα με την κάμερα... Δεν εστιάζει. Κάνει προσπάθεια να εστιάσει αλλά μετά το σκόπευτρο γίνεται κόκκινο. Δοκίμασα να το κάνω επανεκκίνηση, έβγαλα την μπαταρία. Τίποτα. Μου έχει πέσει μία φορά πριν το Πάσχα από χαμηλά και πάνω σε χαλί. Από τότε έχω βγάλει πάρα πολλές φώτο.... Όλες τέλειες.... Καμία ιδέα???

 

μηπως προσπαθεις να εστιασεις σε πολυ κοντινα αντικειμενα?γιατι δεν εστιαζει πολυ κοντα στο αντικειμενο που θελεις να φωτογραφισεις...

Link to comment
Share on other sites

Όχι έχω δοκιμάσει σε αποστάσεις από 15 εκατοστά και πάνω. Μήπως δοκιμάσω το φορματ σαν ύστατη λύση.....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε συ ? Μια χαρά φωτεινό είναι.

 

...ναι,αλλα για δες το διπλα-διπλα με ενα απλο Ν95...Δεν θα μπορουσε να ηταν φωτεινοτερη?;)

Link to comment
Share on other sites

@Balantis7: Παράξενο αυτό που λες με την αυτόματη εστίαση. Δε νομίζω ότι μπορεί κάποια εφαρμογή να μπλοκάρει σε τέτοιο βαθμό το τηλέφωνο, ώστε να επηρεάσει την αυτόματη εστίαση της κάμερας. Πάντως δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις ένα hard reset.

 

@masada71: Τίποτα ακόμα, αν σκοπεύουν να διορθώσουν τη φωτεινότητα, θα πρέπει να περιμένουμε νέα αναβάθμιση. Αλλά κάτι τέτοιο μάλλον θα αργήσει λιγάκι. Η τελευταία αναβάθμιση είναι σχετικά πρόσφατη. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...