Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να κάνεις αναβάθμιση κατέβασε το Software Upadater (από εδώ) και ξεκίνα τη διαδικασία, δεν έχει σημασία που δεν υπάρχει στην ιστοσελίδα.

Όταν αντιγράφεις τις επαφές στη κάρτα μνήμης, αυτές αποθηκεύονται στο path Others > Contacts. Για ρίξε μια ματιά εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να κάνεις αναβάθμιση κατέβασε το Software Upadater (από εδώ) και ξεκίνα τη διαδικασία, δεν έχει σημασία που δεν υπάρχει στην ιστοσελίδα.

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω και ελπίζω όλα να πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχω την εντυπωση οτι μετα το update αργει το rotation της οθονης;Εχει παρατηρησει κανενας κατι τετοιο;

 

εγώ το απενεργοποίησα! Ε μου είχε σπάσει τα νεύρα. Λίγο να κουνούσες το χέρι σου τσουπ αλλαγή. Μόνο εφέ είναι για μένα αυτό.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Είναι χρήσιμο μόνο σε συγκεκριμένες περιπτώσεις, όπως πχ στην έκθεση. Στις περισσότερες πάντως των περιπτώσεων είναι όντως σπαστικό αφού είναι πολύ ευαίσθητο και στο παραμικρό κούνημα του χεριού, αλλάζει orientation.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω και ελπίζω όλα να πάνε καλά.

Μου λέει ότι δεν υπάρχει ενημερωμένη έκδοση και ότι η v20 είναι η τελευταία .Εγώ έψαξα όμως και βρήκα ότι έχει βγει v30 .

Aλλο πάλι και τούτο . Εσείς ποια έχετε?

Link to comment
Share on other sites

Μου λέει ότι δεν υπάρχει ενημερωμένη έκδοση και ότι η v20 είναι η τελευταία .Εγώ έψαξα όμως και βρήκα ότι έχει βγει v30 .

Aλλο πάλι και τούτο . Εσείς ποια έχετε?

 

Εαν εχεις vanilla (οχι καποιου δικτιου και Ελληνικο) N82 , η 30

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις vanilla (οχι καποιου δικτιου και Ελληνικο) N82 , η 30

Μου τα λες λίγο προχωρημένα τώρα και δεν το έπιασα. Από cosmote είναι το κινητό.Τελοσπάντων. Έχει αναφερθεί αυτό το πρόβλημα από άλλον? Σώνω τα δεδομένα μου (επαφές κλπ) στην κάρτα μνήμης όμως στην επαναφορά κολλάει,δεν κάνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα τα έσωσες μέσω του αντίγραφου ασφαλείας που βρίσκεται στο μενού μνήμη ή απο τον κατάλογο των επαφών επέλεξες αντιγραφή στην κάρτα μνήμης;

 

Αν δεν σου δουλεύει με τίποτα η επαναφορά, δοκίμασε να εντοπίσεις που είναι το αντίγραφο των επαφών, κράτα τα, κάνε φορμάτ σε τηλέφωνο και κάρτα και ξαναδοκίμασε με καθαρό το τηλέφωνο. Αν θυμάι καλά στις 2 περιπτώσεις τα αντίγραφα βρίσκονται E:\Backup και E:\Others\Contacts

Link to comment
Share on other sites

Nαι εκει κανουν αποθηκευση.. :)

 

Υ.Γ.

Ο φακελος Bakup ειναι κρυφος.

 

@sequent_c μπορεις να μας πεις το Product Code της συσκευης σου? Δες το παρακατω link για να μαθεις πως θα το δεις..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253377#post2253377

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Pictures: Nokia N85 vs Nokia N95 vs Nokia N82

 

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2008/10/nokian85-vs-n95-vs-n82-15.jpg

 

http://dailymobile.se/2008/10/09/pictures-nokia-n85-vs-nokia-n95-vs-nokia-n82/

Link to comment
Share on other sites

Nαι εκει κανουν αποθηκευση.. :)

 

Υ.Γ.

Ο φακελος Bakup ειναι κρυφος.

 

@sequent_c μπορεις να μας πεις το Product Code της συσκευης σου? Δες το παρακατω link για να μαθεις πως θα το δεις..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253377#post2253377

 

0567264 είναι ο κωδικός.

Βασικά το save το έκανα μέσω του μενού μνήμη.

edit: Τώρα που το ξαναδοκίμασα έκανε κανονικά την επαναφορά από την κάρτα. Φαίνεται ότι τρώει κωλύματα η κάρτα αφού και μια φωτό που μετέφερα στον υπολογιστή ήταν κατεστραμμένο αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Pictures: Nokia N85 vs Nokia N95 vs Nokia N82

 

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2008/10/nokian85-vs-n95-vs-n82-15.jpg

 

http://dailymobile.se/2008/10/09/pictures-nokia-n85-vs-nokia-n95-vs-nokia-n82/

 

η ωρα βλεπω ειναι χαλια ρυθμισμενη. το καθε ενα εχει και διαφορετικη.

:lol::lol::lol:

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ξαναδοκίμασα έκανε κανονικά την επαναφορά από την κάρτα. Φαίνεται ότι τρώει κωλύματα η κάρτα αφού και μια φωτό που μετέφερα στον υπολογιστή ήταν κατεστραμμένο αρχείο.

 

Μηπως εχεις την μαμα καρτα μνημης μεσα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

0567264 είναι ο κωδικός.

Βασικά το save το έκανα μέσω του μενού μνήμη.

edit: Τώρα που το ξαναδοκίμασα έκανε κανονικά την επαναφορά από την κάρτα. Φαίνεται ότι τρώει κωλύματα η κάρτα αφού και μια φωτό που μετέφερα στον υπολογιστή ήταν κατεστραμμένο αρχείο.

Τη κάρτα που είχε στο πακέτο χρησιμοποιείς;

Έχει αναφερθεί από 99% των χρηστών πως είχαν πρόβλημα. Καλό θα ήταν να πάρεις μια νέα.

 

Όσο αφορά το product code, τα ελληνικά είναι τα εξής: 0551523 (white) / 0560991 (Black). Μήπως η συσκευή σου είναι VL;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το product code, τα ελληνικά είναι τα εξής: 0551523 (white) / 0560991 (Black). Μήπως η συσκευή σου είναι VL;

 

Αν με το VL εννοεις vodafone live τοτε σιγουρα δεν ειναι.Η vodafone δεν το εχει βγαλει σε VL (στην Ελλαδα τουλαχιστον,δεν ξερω για εξωτερικο).

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις την μαμα καρτα μνημης μεσα;

 

Τη κάρτα που είχε στο πακέτο χρησιμοποιείς;

Έχει αναφερθεί από 99% των χρηστών πως είχαν πρόβλημα. Καλό θα ήταν να πάρεις μια νέα.

 

Όσο αφορά το product code, τα ελληνικά είναι τα εξής: 0551523 (white) / 0560991 (Black). Μήπως η συσκευή σου είναι VL;

 

Αν με το VL εννοεις vodafone live τοτε σιγουρα δεν ειναι.Η vodafone δεν το εχει βγαλει σε VL (στην Ελλαδα τουλαχιστον,δεν ξερω για εξωτερικο).

Είναι από cosmote, μαύρο. Και γω εκεί έχω καταλήξει,ότι δηλαδή η κάρτα βγάζει προβλήματα. Έχω βρει μια kingston 4gb με 15 ευρώ,τζάμπα πράμα και θα την χτυπήσω οσονούπω.

 

Γενικότερα οι εντυπώσεις μου δεν είναι άριστες από το τηλέφωνο. Ok, σαν κατασκευή είναι καλή και η κάμερα επίσης ,όμως το λειτουργικό θα έπρεπε να έχει εξελιχθεί. Αν δουλέψεις λίγο καιρό με προϊόντα της apple που έχουν αυτή την smooth αίσθηση σου φαίνεται λίγο κάπως .. !@$#%^$ :wacko: :X :)

Τα symbian τα είχα αφήσει από εποχές 6630 και λίγα πράματα άλλαξαν από τότε. Μόνο features δίνει η nokia. Έτσι κερδίζει τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Η ταχύτητα έχει αυξηθεί αυξηθεί αισθητά σε σχέση με προγενέστερα μοντέλα αλλά το λειτουργικό σίγουρα πρέπει να εξελιχθεί περαιτέρω. Ίσως το μεγάλο άλμα να το δούμε σύντομα με την έλευση των νέων n series s60 5th edition και τους επεξεργαστές omap3.

 

Για κάρτα μνήμης, σου προτείνω να κοιτάξεις προς sandisk μεριά μιας και έχει αποδειχτεί οτι είναι πολύ πιο αξιόπιστες. Έχω διαβάσει για μερικές περιπτώσεις που χρήστες-κάτοχοι kingston, διαπίστωσαν προβλήματα ανάλογα με αυτά που παρουσιάζει η μαμά κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη μαλλον θα παρω το συγκεκριμενο κινητο, θελω να σας ρωτησω κατι. Υπαλληλος στο Πλαισιο μου ειπε οτι υπαρχει συνδρομη για την ανανεωση των Nokia maps! Κι οτι επισης διαθετει και πλοηγο! Ισχυουν αυτα?? Κι αν ναι, δε μπορουμε να κατεβαζουμε τους χαρτες free?? Μηπως υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα για το GPS που να ναχρησιμοποιει αλλους χαρτες??
Hello !
Link to comment
Share on other sites

Όταν το αγοράζεις το κινητό, έχεις δωρεάν συνδρομή. Αν θυμάμαι καλά για 3 μήνες. Τους χάρτες τους κατεβάζεις δωρεάν μέσω της εφαρμογής Map Loader.

 

Οι χάρτες του Nokia Maps δεν είναι ενημερωμένοι αλλά, παρόλα αυτά, η εφαρμογή έχει αρκετά καλό interface και είναι εύκολη και γρήγορη στην χρήση.

 

Μπορείς να βάλεις εναλλακτικά τα προγράμματα garmin & sygic τα οποία έχουν τρομερά καλύτερους χάρτες και είναι δωρεάν στην χρήση τους.

 

Μόλις πάρεις το κινητό, θα ανατρέξεις στα αντίστοιχα θέματα και θα μάθεις πληροφορίες πως γίνεται η εγκατάσταση του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση σου! Και τωρα θα ηθελα να ρωτησω εσας που το εχετε, ειναι αξιοπιστο κινητο? Σας εχει βγαλει καθολου προβληματα? Ρωταω γιατι απο οσο ξερω ειναι αρκετο καιρο στην αγορα και επειδη τα λεφτα ειναι πολλα.
Hello !
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση σου! Και τωρα θα ηθελα να ρωτησω εσας που το εχετε, ειναι αξιοπιστο κινητο? Σας εχει βγαλει καθολου προβληματα? Ρωταω γιατι απο οσο ξερω ειναι αρκετο καιρο στην αγορα και επειδη τα λεφτα ειναι πολλα.

 

Που να το επαιρνες δηλαδη μολις βγηκε οπως αρκετοι απο εδω καναμε.Παντως ναι,ειναι αρκετα τα λεφτα.Μην το σκεφτεσαι καθολου.Αξιζει.Υπολογισε ομως και ενα μικρο ποσο για μια αλλη καρτα μνημης γιατι η <<μαμα>> ειναι για πεταμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

φιλε sequent_c μην κανεις κανα αστειο και παρεις καρτα kihgston και εγω απο cosmoteτην πηρα και μου βγηκε αχρηστη κατεληξα στην sandisk 8g και παει σφαιρα!
Link to comment
Share on other sites

φιλε sequent_c μην κανεις κανα αστειο και παρεις καρτα kihgston και εγω απο cosmoteτην πηρα και μου βγηκε αχρηστη κατεληξα στην sandisk 8g και παει σφαιρα!

Μόλις του πέρασα μια 4gb sandisk ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...