Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα. Γράφω για πρώτη φορά στο forum, και είμαι κάτοχος ενός Ν82 εδώ και 3 μήνες. Όλο αυτό το διάστημα παρακολουθώ τα σχόλια των μελών και μερικές φορές αναρωτιέμαι αν πράγματι έχω ένα Ν82. Συγκεκριμένα ποτέ δεν μου παρουσίασε πρόβλημα, ούτε στην φωτογραφική, ούτε στο βίντεο, ούτε στο GPS, ούτε στην κάρτα μνήμης, ούτε στα menu του, ούτε στους ήχους του, ούτε στην αναβάθμιση του λογισμικού που έκανα την προηγούμενη εβδομάδα, και δεν μου έβγαλε πρόσθετα εικονίδια. Εκτός όλων αυτών - δεν θα το πιστέψετε - το χρησιμοποιώ και σαν τηλέφωνο!!! και το λέω αυτό γιατί φαίνεται αρκετοί από εδώ προσπαθούν από ένα κινητό τηλέφωνο, (με πολλές πρόσθετες λειτουργίες), να δούν αν η συγκεκριμένη συσκευή υποστηρίζει το διαστημικό πρόγραμμα της NASA. Έλεος πιά - ας είμαστε και λίγο σοβαροί....

+fono mazi su oti ine ena kinito . ala ektos apo afto ine kai digital cam kai video recorder kai grp ktl ktl ktl.. kai vevea 8eloume kati parapano apo ena aplo kinito apo tin stigmi pou exume skasi 500+ euro gia na to parume , alios pername ena kinito me 30 euro kai kaname klisis kai stelname sms :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειά σας παιδιά.

 

Πριν λίγες μέρες αγόρασε η κοπέλα μου ένα N82 από Αγγλία και θέλω να ρωτήσω :

 

1) Στις default γλώσσες δεν έχει ελληνικά. Μπορώ με κάποιο τρόπο να φορτώσω χειροκίνητα την ελληνική γλώσσα;

 

2) Πως μπορώ να έχω GPS με αναλυτικούς χάρτες για ελλάδα; Αγοράζω μια μεγάλη κάρτα μνήμης, και αγοράζω και εγκαθιστώ το Destinator ας πούμε ; To nokia maps είναι μάπα για ελλάδα ;

 

Thanx in advance

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε μου βρισκεις με google το προγραμμα nemesis software suite αλλαζεις το product code σε ελληνικο κ μετα μεσω pc suite περνας την αναβαθμιση κ θα χεις ελληνικα για παντα.

2)destinator δεν υπαρχει εκτος απο το νοκια υπαρχει garmin k sygic τα θεματα των οποιων ειναι εδω μεσα μπορεις να τα δεις

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

 

Πριν λίγες μέρες αγόρασε η κοπέλα μου ένα N82 από Αγγλία και θέλω να ρωτήσω :

 

1) Στις default γλώσσες δεν έχει ελληνικά. Μπορώ με κάποιο τρόπο να φορτώσω χειροκίνητα την ελληνική γλώσσα;

 

2) Πως μπορώ να έχω GPS με αναλυτικούς χάρτες για ελλάδα; Αγοράζω μια μεγάλη κάρτα μνήμης, και αγοράζω και εγκαθιστώ το Destinator ας πούμε ; To nokia maps είναι μάπα για ελλάδα ;

 

Thanx in advance

1. Για να περάσεις Ελληνικά διάβασε εδώ την διαδικασία.

2. Για προγράμματα GPS δες τα παρακάτω θέματα Garmin Maps Mobile™ XT και Sygic GPS Navigator Mobile Symbian 3rd - v.7199

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

γεια σας το πηρα το πρωι και πρεπει να πω οτι ειναι απιαχτο μεχρι τωρα δεν εχω καποιο προβλημα το πηρα μεταχειρο ακι ειναι καινουργιο οταν παταω *#0000# μου λεει 28-2-08.θελω να ρωτησω που εχει προγραματα και θεματα και αν θελω να περασω θεματα θα πρεπει να εγκαταστησω το σι ντι;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας το πηρα το πρωι και πρεπει να πω οτι ειναι απιαχτο μεχρι τωρα δεν εχω καποιο προβλημα το πηρα μεταχειρο ακι ειναι καινουργιο οταν παταω *#0000# μου λεει 28-2-08.θελω να ρωτησω που εχει προγραματα και θεματα και αν θελω να περασω θεματα θα πρεπει να εγκαταστησω το σι ντι;

Διάβασε εδώ για το που θα βρεις θέματα και εφαρμογές για το κινητό σου. Για να εγκαταστήσεις θέματα απλά σύνδεσε το κινητό σου με τον υπολογιστή σου σε κατάσταση Μαζική Αποθήκευση ή PC Suite, πέρασε αυτά που θες και μετά θα πας Διαχείρηση Αρχείων και από εκεί θα κάνεις εγκατάσταση τα θέματα και τις εφαρμογές που πέρασες.

Σου λέει 28-02-08, γιατί ο προκάτοχος του Ν82 έχει περάσει το τελευταίο firmware το οποίο είναι το v20.0.062

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια!!!:) Βγηκε σε μαυρο χρωμα!!!:D:D:D και απο οτι διαβασα το πηρε ενα παλικαρι απο νοκια shop... και η τιμη τ ειναι τωρα στα 434 ευρω!!! τι λετε να παιζει..? γιατι και σε μαυρο και νεα χαμηλοτερη τιμη..???:blink:

 

 

 

Υ.Γ: Να το χτυπησω και εγω 'η λετε να παιζει κατι..?

(και ποιο ειναι to product code του μαυρου..?):worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]S0nGoKU
Link to comment
Share on other sites

Παιδια!!!:) Βγηκε σε μαυρο χρωμα!!!:D:D:D και απο οτι διαβασα το πηρε ενα παλικαρι απο νοκια shop... και η τιμη τ ειναι τωρα στα 434 ευρω!!! τι λετε να παιζει..? γιατι και σε μαυρο και νεα χαμηλοτερη τιμη..???:blink:

 

 

 

Υ.Γ: Να το χτυπησω και εγω 'η λετε να παιζει κατι..?

(και ποιο ειναι to product code του μαυρου..?):worry:

 

Δεν ξέρω, πολύ χαμηλή μου φαίνεται η τιμή του. Δε νομίζω να παίζει τόσο χαμηλά. Γύρω στο 500άρι κυμαίνεται η τιμή του πλέον. Όσο για το product code, λογικά είναι ίδιο με του ασημί. Το δικό μου έχει 0551523. Για περισσότερες λεπτομέρειες δες το πρώτο post του παρόντος θέματος.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα η ανυπαρξία πλήκτρου που να κάνει εναλλαγή γλωσσών με μια κίνηση κατα τη σύνταξη sms είναι ένα απο αυτά...

Στο W960i υπήρχε επιλογή κύριας και δευτερεύουσας γλώσσας γραφής,οπότε ήταν αχρείαστη η εναλλαγή ανάμεσα σε δύο γλώσσες.

 

Για άμεση εναλλαγή μεταξύ Ελληνικών και Αγγλικών με το πάτημα 2 πληκτρων (pencil key + οποίο αριθμητικό θες) υπάρχει το Nstarter που κάνει αυτή τη δουλειά... Αλλά επειδή το Nstarter χρειάζεται το pencil key για να λειτουργήσει και δεν το έχει το N82 πρέπει να εγκαταστήσεις την εφαρμογή "the pencil" ώστε να κανείς ένα από τα πλήκτρα του κινητού να δουλεύει ως pencil key.

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό να έχω 583ΜΒ δεδομένων (εικόνες, βίντεο, ήχους) και να κολλάει το κινητό ενώ είναι φλασαρισμένο στην τελευταία έκδοση;

Αναγκάστικα να τα βγάλω όλα μέσω ξεωριστού card reader γιατί το κινητό κολλούσε και σε αυτή τη λειτουργία.

Πώς θα τα βάλω όλα αυτά χωρίς να κολλάει; Το Ν73 δεν μου τα έκανε αυτά τα νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό να έχω 583ΜΒ δεδομένων (εικόνες, βίντεο, ήχους) και να κολλάει το κινητό ενώ είναι φλασαρισμένο στην τελευταία έκδοση;

Αναγκάστικα να τα βγάλω όλα μέσω ξεωριστού card reader γιατί το κινητό κολλούσε και σε αυτή τη λειτουργία.

Πώς θα τα βάλω όλα αυτά χωρίς να κολλάει; Το Ν73 δεν μου τα έκανε αυτά τα νούμερα.

Αυτά τα δεδομένα τα έχεις αποθηκευμένα στην εργοστασική κάρτα μνήμης που έιχε μέσα το κουτί?Αν όντως τα έχεις εκεί αποθηκευμένα συμβαίνει αυτό διότι απ' ό,τι έχουν αναφέρει και άλλοι κάτοχοι του Ν82 η συγκεκριμένη εργοστασιακή κάρτα τρώει γενικά κολλήματα οπότε θα ήταν καλό να την αλλάξεις με την πρώτη ευκαιρία και να πάρεις μια άλλη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το περίμενα 1.5 μηνά και πήρα το ασημί την Παρασκευή. Έχω σκάσει από την στενοχώρια μου :(. Ούτε τις ζελατίνες έβγαλα ακόμα τη γκαντεμιά είναι αυτή το πλήρωσα και 50 ευρώ παραπάνω από το μαύρο :vava:.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, πολύ χαμηλή μου φαίνεται η τιμή του. Δε νομίζω να παίζει τόσο χαμηλά. Γύρω στο 500άρι κυμαίνεται η τιμή του πλέον. Όσο για το product code, λογικά είναι ίδιο με του ασημί. Το δικό μου έχει 0551523. Για περισσότερες λεπτομέρειες δες το πρώτο post του παρόντος θέματος.

 

Εχω την εντυπωση οτι θα εχει Διαφορετικο product code

αφου ειναι διαφορετικο colour variant .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα δεδομένα τα έχεις αποθηκευμένα στην εργοστασική κάρτα μνήμης που έιχε μέσα το κουτί?Αν όντως τα έχεις εκεί αποθηκευμένα συμβαίνει αυτό διότι απ' ό,τι έχουν αναφέρει και άλλοι κάτοχοι του Ν82 η συγκεκριμένη εργοστασιακή κάρτα τρώει γενικά κολλήματα οπότε θα ήταν καλό να την αλλάξεις με την πρώτη ευκαιρία και να πάρεις μια άλλη.

 

Σε ευχαριστώ! Στην εργοστασιακή τα είχα βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι θα εχει Διαφορετικο product code

αφου ειναι διαφορετικο colour variant .

 

Ουσιαστικά όμως θα είναι συμβατά τα firmwares των δύο συσκευών???

Θα μοιράζονται την ίδια υποστήριξη σε αλλαγές firmware??? :confused:

 

Όχι ότι έχει ιδιαίτερη σημασία, απλά είχα απορία πάνω σ' αυτό.

Έτσι κι αλλιώς το product code αλλάζει πανεύκολα με το Nemesis. :)

 

Το περίμενα 1.5 μηνά και πήρα το ασημί την Παρασκευή. Έχω σκάσει από την στενοχώρια μου . Ούτε τις ζελατίνες έβγαλα ακόμα τη γκαντεμιά είναι αυτή το πλήρωσα και 50 ευρώ παραπάνω από το μαύρο .

 

Τι να κάνουμε φίλε μου, πάντα υπάρχει αυτό το ρίσκο.

Αν σε κάνει να αισθανθείς πιο καλά, υπάρχουν ορισμένοι που το αγόρασαν κοντά στα 600€, όπως εγώ.

Πάντως δεν το μετάνιωσα καθόλου, για μένα αξίζει μέχρι και το τελευταίο cent. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά όμως θα είναι συμβατά τα firmwares των δύο συσκευών???

Θα μοιράζονται την ίδια υποστήριξη σε αλλαγές firmware??? :confused:

 

Όχι ότι έχει ιδιαίτερη σημασία, απλά είχα απορία πάνω σ' αυτό.

Έτσι κι αλλιώς το product code αλλάζει πανεύκολα με το Nemesis. :)

 

Αλλαγες στο λογισμικο λογικα δεν θα υπαρχουν..

 

----------------------------------------------------------------

Το πηρε και ο φιλος Dromeas[/member] σε μαυρο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2320684#post2320684

 

 

 

 

##########################################################

Μαθαμε και το product code του Ν82-Black !

Latest available software for Nokia N82, product code 0560991

Version: 20.0.062

###########################################################

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ για το που θα βρεις θέματα και εφαρμογές για το κινητό σου. Για να εγκαταστήσεις θέματα απλά σύνδεσε το κινητό σου με τον υπολογιστή σου σε κατάσταση Μαζική Αποθήκευση ή PC Suite, πέρασε αυτά που θες και μετά θα πας Διαχείρηση Αρχείων και από εκεί θα κάνεις εγκατάσταση τα θέματα και τις εφαρμογές που πέρασες.

Σου λέει 28-02-08, γιατί ο προκάτοχος του Ν82 έχει περάσει το τελευταίο firmware το οποίο είναι το v20.0.062

 

ευχαριστω για την απαντηση σου

αυτο ειναι καλο ή κακο;

το v20.0.062

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η v20.0.062 ειναι καλυτερη απο την προηγουμενη :)

 

 

Εdit:

Eδω γραφει και τι βελτιωνει..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2306292#post2306292

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Και λιγο που επεσε η τιμη μετα απο τοσους μηνες!!!!

Το Ν95 οταν βγηκε το πηρα 743 ευρω και μετα απο τρεις μηνες επεσε στα 543 που εχει ακομη!

Link to comment
Share on other sites

Η v20.0.062 ειναι καλυτερη απο την προηγουμενη :)

 

 

Εdit:

Eδω γραφει και τι βελτιωνει..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2306292#post2306292

Καλήσπερα αναφερετε version κτλ..να κανω μια "γρηγορη" ερώτηση?τι αριθμο RM εχει η συσκευη?314 η 313?σαν μελλοντικος αγοραστης αυτης της συσκευης μπορω να πω οτι με εξεπληξε το χαμηλο sar της συσκευης!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα αναφερετε version κτλ..να κανω μια "γρηγορη" ερώτηση?τι αριθμο RM εχει η συσκευη?314 η 313?σαν μελλοντικος αγοραστης αυτης της συσκευης μπορω να πω οτι με εξεπληξε το χαμηλο sar της συσκευης!!!

 

RM-313

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!Πριν μισή ωρίτσα με πήραν από την vodafone και μου είπαν να πάω να πάρω το Ν82(το είχα παραγγείλει) πριν πάω να το πάρω λοιπόν θέλω να κάνω μια ερώτηση,να κρατήσω την εργοστασιακή κάρτα μνήμης ή να πάρω καμιά άλλη?γιατί όπως διαβάζω αυτή που έχει στην συσκευασία το Ν82 έχει βγάλει προβλήματα.

Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν μου απαντούσε κάποιος άμεσα γιατί δεν κρατιέμαι θέλω να το πάρω στα χέρια μου!!!!!Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!Πριν μισή ωρίτσα με πήραν από την vodafone και μου είπαν να πάω να πάρω το Ν82(το είχα παραγγείλει) πριν πάω να το πάρω λοιπόν θέλω να κάνω μια ερώτηση,να κρατήσω την εργοστασιακή κάρτα μνήμης ή να πάρω καμιά άλλη?γιατί όπως διαβάζω αυτή που έχει στην συσκευασία το Ν82 έχει βγάλει προβλήματα.

Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν μου απαντούσε κάποιος άμεσα γιατί δεν κρατιέμαι θέλω να το πάρω στα χέρια μου!!!!!Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Καλημέρα!!

Από την στιγμή που έχεις διαβάσει ό,τι στους πιο πολλούς χρήστες του Ν82 η κάρτα μνήμης έχει βγάλει προβλήματα καλό είναι να πάρεις μία καινούργια. Έτσι κι αλλίως αργά η γρήγορα θα την άλλαζες, σωστά? Οπότε πάρε μια καινούργια και πιο μεγάλη σε χωρητικότητα και θα είσαι οκ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...