Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδία επιτέλους έκανα την αναβάθμιση απο ta vista μια χαρά σε 10 λεπτα μια χαρά!!!και δεν βλάπω κάτι κακο με την τελευταία αναβάθμιση μια χαρά είναι και παίζει αρκετα ποιο δυνατά :music::music:!!επιτέλους!!:)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια εχω συνδεση wind.πως μπορω μεσω του ν82 να συνδεομαι στο internet δωρεαν;

δες στο thread της τιμ για το τιμ πλας με 3,5€ το μηνα μεσω gprs δωρεαν δεν υπαρχει τπτ στον κοσμο

Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous, tha ithela na mou peite an mporei kapios an to gps tou n82 einai kalitero apo tou n95 8gb, pote tha mas to feroun se mayro; apaixto einai .

 

Ειναι η μερα με την νυχτα φιλε μου φυσικα για το Ν82;)

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera k apo emena..pira to kin prothes kai ola ok mexri simera..xwris na exw fortosei tin mnimi (700mb se xrisi) arxise na mou kollaei apisteueta mesa sto menou oute eikones borousa na dw oute video,,oute logos gia mousikh...

dn exw kanei anavathmisei kai lew na tin kanw telika.aksizei???exete dei diafora?? mipos lusw kai ta dika m provlimata

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera k apo emena..pira to kin prothes kai ola ok mexri simera..xwris na exw fortosei tin mnimi (700mb se xrisi) arxise na mou kollaei apisteueta mesa sto menou oute eikones borousa na dw oute video,,oute logos gia mousikh...

dn exw kanei anavathmisei kai lew na tin kanw telika.aksizei???exete dei diafora?? mipos lusw kai ta dika m provlimata

 

Από τη στιγμή που το τηλέφωνο είναι ακόμα καινούργιο, υποθέτω ότι χρησιμοποιείς ακόμα την εργοστασιακή κάρτα.

Αυτή είναι που σου δημιουργεί τα κολλήματα. Καλό είναι να την αντικαταστήσεις με την πρώτη ευκαιρία.;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

tin karta mnhmhs ennoeis??

 

Ναι αυτή εννοεί, καλύτερα να την αλλάξεις

 

Please, γράφε ελληνικούς χαρακτήρες;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μιλάω για την εργοστασιακή κάρτα μνήμης. Εμένα προσωπικά μου δημιουργούσε πολλά προβλήματα, κολλήματα κλπ.

Από ό,τι ξέρω έχει δημιουργήσει προβλήματα και σε άλλους φίλους εδώ μέσα που έχουν το Ν82 στην κατοχή τους.

Καλό είναι λοιπόν να την αλλάξεις και να πάρεις μια πιο αξιόπιστη και με μεγαλύτερη χωρητικότητα. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μιλάω για την εργοστασιακή κάρτα μνήμης. Εμένα προσωπικά μου δημιουργούσε πολλά προβλήματα, κολλήματα κλπ.

Από ό,τι ξέρω έχει δημιουργήσει προβλήματα και σε άλλους φίλους εδώ μέσα που έχουν το Ν82 στην κατοχή τους.

Καλό είναι λοιπόν να την αλλάξεις και να πάρεις μια πιο αξιόπιστη και με μεγαλύτερη χωρητικότητα. :)

yparxei alli me pio grigori taxutita??dn m xreiazetai megaluteri aplos dn thelw na trwei kollimata..tin anavathmisi na tin kanw??

Link to comment
Share on other sites

yparxei alli me pio grigori taxutita??dn m xreiazetai megaluteri aplos dn thelw na trwei kollimata..tin anavathmisi na tin kanw??

 

Δεν είναι τόσο θέμα ταχύτητας, όσο το ότι η εργοστασιακή είναι απλά ...για πέταμα. Δεν ξέρω τι ακριβώς φταίει, ίσως να είναι σκάρτη όλη η παρτίδα με τις κάρτες μνήμης που συνοδεύουν το Ν82.

 

Μπορείς να πάρεις οποιαδήποτε γνωστή μάρκα (π.χ. SanDisk, Kingston, Transcend, TwinMOS κλπ).

Αυτή τη στιγμή κυκλοφορούν μέχρι και 12GB. Το Ν82 είναι συμβατό με όλες. Διάλεξε και πάρε. :)

 

Την αναβάθμιση θα σε συμβούλευα να την κάνεις. Διορθώνει ορισμένα πραγματάκια.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο θέμα ταχύτητας, όσο το ότι η εργοστασιακή είναι απλά ...για πέταμα. Δεν ξέρω τι ακριβώς φταίει, ίσως να είναι σκάρτη όλη η παρτίδα με τις κάρτες μνήμης που συνοδεύουν το Ν82.

 

Μπορείς να πάρεις οποιαδήποτε γνωστή μάρκα (π.χ. SanDisk, Kingston, Transcend, TwinMOS κλπ). Αυτή τη στιγμή κυκλοφορούν μέχρι και 12GB.

Το Ν82 είναι συμβατό με όλες. Διάλεξε και πάρε. :)

ΜΕ ΤΟ GPS ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ??ΠΩΣ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΠΑΛΙ???

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΟ GPS ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ??ΠΩΣ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΠΑΛΙ???

 

Δεν τους χάνεις. Θα συνδέσεις το κινητό ξανά με USB και θα τους ξανακατεβάσεις με το Map Loader.

 

Πάντως δε χρειάζεται να σε πολυαπασχολεί το θέμα των ενσωματωμένων χαρτών.

Υπάρχουν εφαρμογές με πολύ περισσότερες δυνατότητες και πολύ πιο λεπτομερειακούς χάρτες από το "Χάρτες". :)

 

Πάρε εσύ μια καινούργια κάρτα μνήμης να κάνεις τη δουλειά σου και ό,τι απορία έχεις με οτιδήποτε αφορά το Ν82, εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν τους χάνεις. Θα συνδέσεις το κινητό ξανά με USB και θα τους ξανακατεβάσεις με το Map Loader.

 

Πάντως δε χρειάζεται να σε πολυαπασχολεί το θέμα των ενσωματωμένων χαρτών.

Υπάρχουν εφαρμογές με πολύ περισσότερες δυνατότητες και πολύ πιο λεπτομερειακούς χάρτες από το "Χάρτες". :)

 

Πάρε εσύ μια καινούργια κάρτα μνήμης να κάνεις τη δουλειά σου και ό,τι απορία έχεις με οτιδήποτε αφορά το Ν82, εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε. :)

ΤΟ ΜΑΡ LOADER ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΑΠΟ ΤΟ PC SUITE??ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ COPY AΠΟ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΜΝΗΜΗ??

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΜΑΡ LOADER ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΑΠΟ ΤΟ PC SUITE??ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ COPY AΠΟ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΜΝΗΜΗ??

Το βρίσκεις εδώ.

Σε παρακαλώ να γράφεις με πεζά γράμματα. Τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους ΟΠΧ.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΜΑΡ LOADER ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΑΠΟ ΤΟ PC SUITE??ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ COPY AΠΟ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΜΝΗΜΗ??

 

Στο PC Suite υπάρχει εικονίδιο Map Loader. Μπορείς να φορτώσεις τους χάρτες από εκεί. Μπορείς να αντιγράψεις τους χάρτες από την παλιά κάρτα μνήμης στην καινούργια, αλλά αν ήμουν στη θέση σου θα τους ξανακατέβαζα.

Εξάλλου είναι πανεύκολο. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα και εμενα μου εχασε φωτογραφιες που ειχα αποθηκευσει ..ετσι πηρα μια SANDISK απο ebay και πιστευω να ησυχασω
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Τελικα και εμενα μου εχασε φωτογραφιες που ειχα αποθηκευσει ..ετσι πηρα μια SANDISK απο ebay και πιστευω να ησυχασω

 

Ευτυχώς εγώ ήμουν τυχερός και δεν είχα προβλήματα με απώλειες αρχείων κλπ.

Την καλύτερη δουλειά έκανες, πιστεύω ότι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

λοιπον βρηκα ενα μεταχειρο λεει οτι ειναι καινουργιο σε αριστη κατατσαση στο κουτι του και αλλα...απο εδω ειναι το παιδι

μονο πειτε μου τι να προσεξω πριν το παρω

ευχαριστω περιμενω απαντηση σας...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια συσκευή bluetooth MSI, και πρόβλημα με τη σύνδεση σειριακής θύρας bluetooth με το Ν82...

Κατέβασα ότι πρόγραμμα βρήκα, από widcomm, bluesoleil, κλπ, αλλά όταν πάω να ενεργοποιήσω τη σύνδεση του κινητού σε σειριακή θύρα, μου λέει

"The data transfer connection failed: Service not found"

 

Απεγκατέστησα/εγκατέστησα τις εφαρμογές, αλλά δεν διορθώθηκε. Οι υπόλοιπες υπηρεσίες μέσω bluetooth (πχ file transfer) λειτουργούν κανονικά. Ότι service (των windows) σχετικό με COM θύρες βρήκα, το ενεργοποίησα. Στο device manager υπάρχουν εγκατεστημένες καμιά 10αριά σειριακές θύρες bluetooth, και φαίνονται να είναι λειτουργικές... Αλλά εγώ προσέθεσα κι άλλες μια-δυο μήπως και λειτουργήσει... αλλά τίποτα. ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στις 4 μέρες που το δουλεύω,θα'λεγα οτι είναι εξαιρετικό τηλέφωνο.Αναπόφευκτη βέβαια είναι για μένα και η σύγκριση ανάμεσα στο άμεσα προηγούμενο τηλέφωνό μου,το εξαιρετικό επίσης w960i...

Eτσι για εναν πρώην χρήστη SEMC,υπάρχουν π.χ. κάποια μειονεκτήματα που γίνονται άμεσα εμφανή και εχουν να κάνουν με τα sms.

Συγκεκριμένα η ανυπαρξία πλήκτρου που να κάνει εναλλαγή γλωσσών με μια κίνηση κατα τη σύνταξη sms είναι ένα απο αυτά...

Στο W960i υπήρχε επιλογή κύριας και δευτερεύουσας γλώσσας γραφής,οπότε ήταν αχρείαστη η εναλλαγή ανάμεσα σε δύο γλώσσες.

Επίσης η έλλειψη λίστας επαφών που έχουν δεχθεί προηγούμενα sms,ώστε να μην ανατρέχει κανείς στις "επαφές" κάθε φορά,είναι ενα δεύτερο μειονέκτημα που καλό θα ήταν επιτέλους η ΝΟΚΙΑ να το ενσωματώσει σαν επιλογή,άσχετα αν το βρίσκει κανείς στα SEMC τηλέφωνα.

Θα σημείωνα τον μικρό αριθμό shortcuts στα διάφορα πλήκτρα,ως ένα ακόμα μειονέκτημα του N82,ενω εδω το w960i παίζει σε δικό του γήπεδο με την οθόνη αφής που διαθέτει και που του χαρίζει ακαταμάχητη ευχρηστία...

Απο την άλλη το Ν82 υπερτερεί στο Τ9 που είναι πληρέστερο,στην ύπαρξη ενσωματωμένου πολύ καλού GPS,στην αυτονομία,στο καλύτερο wi fi (μακράν),ενω οι διαφορές στο βίντεο και τη φωτογραφία είναι μη εύκολα διακριτές.

Στην ένταση του ήχου κλήσης έχουμε πάλι νίκη του W960i αλλά εδω οι διαφορές δεν είναι τραγικές...

Στη ποιότητα σήματος έχουμε ισοπαλία,ενω στην ένταση ήχου του ακουστικού,υπερτερεί λίγο το w960i

Επειδή το w960i το έχω ακόμη,δεν ξέρω στα σίγουρα ποιό θα με κερδίσει τελικά στις επόμενες 20 μέρες...

Για μένα βασικό πράγμα είναι η ευχρηστία και η αυτονομία...οπου το Ν82 είναι πολύ καλό ενω η ύπαρξη gps ήταν αυτό που με έκανε να το αγοράσω...

Με 2-3 βελτιώσεις,αν δεήσει να τις κάνει η ΝΟΚΙΑ,θα γίνει ακαταμάχητο...άσχετα με το αν θα φτιάξει και το φωτισμό της οθόνης,που τόσο γίνεται θέμα στο φόρουμ!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

@LAGGI: ειδικά για τα shortcuts, ψάξε στα γνωστά μαγαζάκια για το MobiFun Soft Smart Settings και θα με θυμηθείς. :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το ΣΚ αναβάθμιση στην έκδοση 20 και βλέπω στις εφαρμογές

το "Κοινό on-Line" που δεν είχα πριν.

 

Τι κάνει αυτή η εφαρμογή; Κάπου ξαναδιάβασα γι' αυτή για κάποιο πρόβλημα

που δημιουργεί στην αρχική οθόνη και φοβάμαι να την τρέξω, ισχύει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το ΣΚ αναβάθμιση στην έκδοση 20 και βλέπω στις εφαρμογές

το "Κοινό on-Line" που δεν είχα πριν.

 

Τι κάνει αυτή η εφαρμογή; Κάπου ξαναδιάβασα γι' αυτή για κάποιο πρόβλημα

που δημιουργεί στην αρχική οθόνη και φοβάμαι να την τρέξω, ισχύει αυτό;

 

Ναι, δημιουργεί δύο εικονίδια κάτω από τη σάρωση WLAN.

Για να τα διώξεις μετά πρέπει να κάνεις format.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα. Γράφω για πρώτη φορά στο forum, και είμαι κάτοχος ενός Ν82 εδώ και 3 μήνες. Όλο αυτό το διάστημα παρακολουθώ τα σχόλια των μελών και μερικές φορές αναρωτιέμαι αν πράγματι έχω ένα Ν82. Συγκεκριμένα ποτέ δεν μου παρουσίασε πρόβλημα, ούτε στην φωτογραφική, ούτε στο βίντεο, ούτε στο GPS, ούτε στην κάρτα μνήμης, ούτε στα menu του, ούτε στους ήχους του, ούτε στην αναβάθμιση του λογισμικού που έκανα την προηγούμενη εβδομάδα, και δεν μου έβγαλε πρόσθετα εικονίδια. Εκτός όλων αυτών - δεν θα το πιστέψετε - το χρησιμοποιώ και σαν τηλέφωνο!!! και το λέω αυτό γιατί φαίνεται αρκετοί από εδώ προσπαθούν από ένα κινητό τηλέφωνο, (με πολλές πρόσθετες λειτουργίες), να δούν αν η συγκεκριμένη συσκευή υποστηρίζει το διαστημικό πρόγραμμα της NASA. Έλεος πιά - ας είμαστε και λίγο σοβαροί....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...