Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

pantws to n82 to xw akoma me 8gb micro sdhc tis sandisk paei sfaira;)

Ta paei poli kala:)

ftou ftou min to matiaksw to kinitaki mou:D:):p

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πήρα και εγώ! Είμαι πολύ ευχαριστημένος! Αλλά με αυτή την βλακεία που έκλεισε το symbiansigned με τις υπογραφές των εφαρμογών δεν μπορώ να βάλω τίποτα... Πολλά νεύρα με αυτό... :mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ! Είμαι πολύ ευχαριστημένος! Αλλά με αυτή την βλακεία που έκλεισε το symbiansigned με τις υπογραφές των εφαρμογών δεν μπορώ να βάλω τίποτα... Πολλά νεύρα με αυτό... :mad:

 

allos tropos yparhei??ti tha ginei... :(

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

allos tropos yparhei??ti tha ginei... :(

No, there is no other way...:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πω πω, να έχεις πάρει καινούργιο κινητό και να μη μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές... πακέτο. :X

(but there is always java :ninja:)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

No, there is no other way...:p

Ποτέ δεν λέμε ...ποτέ, σε ότι έχει να κάνει με υπολογιστές.

Επετρεψέ μου να μην επεκταθώ.

Φιλικά πάντα και καλορίζικος. καλο κουράγιο ;)

Πω πω, να έχεις πάρει καινούργιο κινητό και να μη μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές... πακέτο. :X

(but there is always java :ninja:)

Also lots of python apps

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν λέμε ...ποτέ, σε ότι έχει να κάνει με υπολογιστές.

Επετρεψέ μου να μην επεκταθώ.

Φιλικά πάντα και καλορίζικος. καλο κουράγιο ;)

 

Also lots of python apps

Οκ έχεις δίκιο, το διορθώνω...;)

 

No, there is no other way, yet.

 

 

 

Να 'σαι καλά φίλε Porfyras.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

...but there is always java :ninja:

Also lots of python apps

 

...and good ones, too. ;)

 

Έχεις δίκιο... :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω χρήση του προγράμματος "emtube" αλλα και του "ιστού" γενικότερα παρατηρώ ότι μετά από κανα 15λεπτο το τηλέφωνο στο πίσω μέρος αρχίζει να ζεσταίνεται αρκετά και στη συνέχεια περνάει η θερμότητα και σε όλο το τηλέφωνο. Η θερμότητα θεωρώ ότι είναι αρκετά υψηλή (για δεδομένα τηλεφώνου) σε σημείο μέχρι που να μου προκαλεί μία κάποια δυσφορία στο κράτημα και το ερώτημα είναι αν αυτό σε συστηματική χρήση θα δημιουργήσει πρόβλημα στην λειτουργία των εσωτερικών μερών του τηλεφώνου (τσιπάκια,καλωδιάκια, κ.λ.π). Φαντάζομαι ότι είναι κάτι που υπάρχει όχι μόνο σε εμένα. Μήπως φταίει και το γεγονός ότι έχω κρατήσει τα πίσω "καλύματα" για να αποφεύγω τις γρατζουνιές με αποτέλεσμα να μην επάγεται καλώς η θερμότητα;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!Εχω μια ερωτηση!!!

Κανω συνχρονισμο με το Pc Suite μεσω του Microsoft Outlook και παρατηρησα οτι δεν μου παιρνει ολα τα στοιχεια απο το κινητο π.χ. σε μια επαφη εχω 2 κινητα αποθηκευμενα και μου πηρε μονο το ενα το σταθερο και το κινητο το περασε!!!Τα τηλεφωνα τα ειχα σε Ν73.Μηπως φταιει επειδη χρησιμοποιω Microsoft Outlook 2007????Η χρειαζεται να κανω καποια ρυθμιση στο Pc Suite που δεν την εχω προσεξει????

THANKS!!!!!!!!!!

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω χρήση του προγράμματος "emtube" αλλα και του "ιστού" γενικότερα παρατηρώ ότι μετά από κανα 15λεπτο το τηλέφωνο στο πίσω μέρος αρχίζει να ζεσταίνεται αρκετά και στη συνέχεια περνάει η θερμότητα και σε όλο το τηλέφωνο. Η θερμότητα θεωρώ ότι είναι αρκετά υψηλή (για δεδομένα τηλεφώνου) σε σημείο μέχρι που να μου προκαλεί μία κάποια δυσφορία στο κράτημα και το ερώτημα είναι αν αυτό σε συστηματική χρήση θα δημιουργήσει πρόβλημα στην λειτουργία των εσωτερικών μερών του τηλεφώνου (τσιπάκια,καλωδιάκια, κ.λ.π). Φαντάζομαι ότι είναι κάτι που υπάρχει όχι μόνο σε εμένα. Μήπως φταίει και το γεγονός ότι έχω κρατήσει τα πίσω "καλύματα" για να αποφεύγω τις γρατζουνιές με αποτέλεσμα να μην επάγεται καλώς η θερμότητα;

Δεν είναι τυχαίο πως και οι δύο αυτές εφαρμογές χρησιμοποιούν το WiFi. Όταν χρησιμοποιείς το WiFi υπάρχει μια σχετική αύξηση της θερμοκρασίας.

Συμβαίνει σε όλες τις συσκευές, μην ανησυχείς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τυχαίο πως και οι δύο αυτές εφαρμογές χρησιμοποιούν το WiFi. Όταν χρησιμοποιείς το WiFi υπάρχει μια σχετική αύξηση της θερμοκρασίας.

Συμβαίνει σε όλες τις συσκευές, μην ανησυχείς.

 

Φίλε Itchrist86 το θέμα είναι ότι σπανίως κάνω χρήση του WiFi (περίπου 5%) γιατί χρησιμοποιώ μια Cosmote-Internet σύνδεση και δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο υπερθέρμανσης. Δηλαδή το καλοκαίρι με παράλληλη χρήση του Internet βλέπω να ανοίγω τρύπες εξαερισμού για να μην πω ότι σε περιπτώσεις καύσωνα θα κολλήσω επάνω κανένα ανεμιστηράκι όπως στους υπολογιστές.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Itchrist86 το θέμα είναι ότι σπανίως κάνω χρήση του WiFi (περίπου 5%) γιατί χρησιμοποιώ μια Cosmote-Internet σύνδεση και δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο υπερθέρμανσης. Δηλαδή το καλοκαίρι με παράλληλη χρήση του Internet βλέπω να ανοίγω τρύπες εξαερισμού για να μην πω ότι σε περιπτώσεις καύσωνα θα κολλήσω επάνω κανένα ανεμιστηράκι όπως στους υπολογιστές.

 

Αν είναι τόσο μεγάλο το πρόβλημα (αφού λες οτι σου προκαλεί δυσφορία στο κράτημα) καλύτερα να πας να ελέγξουν τη μπαταρία, δεν είναι λογικό

Όση ώρα και να χρησιμοποιώ το wifi ζεστένεται μεν αλλά όχι τόσο πολύ, σε φυσιολογικά επίπεδα, ίσα να το καταλαβαίνεις, όπως όλα τα ηλεκτρονικά που έχουν μπαταρία

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω χρήση του προγράμματος "emtube" αλλα και του "ιστού" γενικότερα παρατηρώ ότι μετά από κανα 15λεπτο το τηλέφωνο στο πίσω μέρος αρχίζει να ζεσταίνεται αρκετά και στη συνέχεια περνάει η θερμότητα και σε όλο το τηλέφωνο. Η θερμότητα θεωρώ ότι είναι αρκετά υψηλή (για δεδομένα τηλεφώνου) σε σημείο μέχρι που να μου προκαλεί μία κάποια δυσφορία στο κράτημα και το ερώτημα είναι αν αυτό σε συστηματική χρήση θα δημιουργήσει πρόβλημα στην λειτουργία των εσωτερικών μερών του τηλεφώνου (τσιπάκια,καλωδιάκια, κ.λ.π). Φαντάζομαι ότι είναι κάτι που υπάρχει όχι μόνο σε εμένα. Μήπως φταίει και το γεγονός ότι έχω κρατήσει τα πίσω "καλύματα" για να αποφεύγω τις γρατζουνιές με αποτέλεσμα να μην επάγεται καλώς η θερμότητα;

 

...Όταν χρησιμοποιείς το WiFi υπάρχει μια σχετική αύξηση της θερμοκρασίας.

Συμβαίνει σε όλες τις συσκευές, μην ανησυχείς...

 

Φίλε Itchrist86 το θέμα είναι ότι σπανίως κάνω χρήση του WiFi (περίπου 5%) γιατί χρησιμοποιώ μια Cosmote-Internet σύνδεση και δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο υπερθέρμανσης. Δηλαδή το καλοκαίρι με παράλληλη χρήση του Internet βλέπω να ανοίγω τρύπες εξαερισμού για να μην πω ότι σε περιπτώσεις καύσωνα θα κολλήσω επάνω κανένα ανεμιστηράκι όπως στους υπολογιστές.

 

Χρησιμοποιώ κατά κόρον το WiFi, δεν έχω παρατηρήσει τόσο μεγάλη θερμότητα που αναφέρετε παιδιά.

Θεωρώ ότι είναι σε λογικά πλαίσια.

Πιο πολύ θερμαίνεται ο ταχυφορτιστής μου όταν το φορτίζω... ;)

 

Και γενικά, σπάνια παρατηρώ αισθητή αύξηση θερμοκρασίας στη συσκευή, είτε με WiFi, είτε χωρίς.

Και τo χρησιμοποιώ πάρα πολύ το N82 μου τον τελευταίο καιρό, κυριολεκτικά προέκταση των χεριών μου είναι. :lol:

 

=================================================================================

 

Καλημερα παιδια!!Εχω μια ερωτηση!!!

Κανω συνχρονισμο με το Pc Suite μεσω του Microsoft Outlook και παρατηρησα οτι δεν μου παιρνει ολα τα στοιχεια απο το κινητο π.χ. σε μια επαφη εχω 2 κινητα αποθηκευμενα και μου πηρε μονο το ενα το σταθερο και το κινητο το περασε!!!Τα τηλεφωνα τα ειχα σε Ν73.Μηπως φταιει επειδη χρησιμοποιω Microsoft Outlook 2007????Η χρειαζεται να κανω καποια ρυθμιση στο Pc Suite που δεν την εχω προσεξει????

THANKS!!!!!!!!!!

 

Έχω την εντύπωση ότι αυτό είναι ατέλεια του Outlook.

Δεν υποστηρίζει όλα τα περιεχόμενα του τηλεφωνικού καταλόγου των τηλεφώνων της Nokia.

 

Για να το διορθώσεις, νομίζω ότι όλα τα τηλέφωνα που έχεις σε μία επαφή θα πρέπει να ανήκουν σε διαφορετικούς τύπους, π.χ. αν έχεις 2 κινητά και 3 σταθερά, θα σου αποθηκεύσει από ένα τηλέφωνο σε κάθε τύπο, δηλαδή ένα κινητό και ένα σταθερό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα καταλαβα!!!!

Θα το δοκιμασω και θα σας πω!!!

Ευχαριστω πολυ!!!

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Θα ήθελα να ρωτήσω αν το κινητό έχει GRS ή A-GPS.

 

Έχει δέκτη GPS. Το A-GPS υπάρχει ως επιλογή για πιο γρήγορο ετοπισμό της θέσης σου. Μπορείς να το επιλέξεις αν το θες ή όχι από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

...να συμπληρώσω ότι το Nokia Maps σεε χρεώνει αν έχεις επιλέγμένο το A-GPS.

Οι εφαρμογές Sygic και Garmin δε σε χρεώνουν καθόλου. :)

 

Όπως και να 'χει όμως, το A-GPS βολεύει για τις περιοχές που δεν έχεις πρόσβαση σε πολύ καλό σήμα δορυφορικό σήμα, αλλά έχεις πολύ πυκνό δίκτυο GSM (πολλές κυψέλες κινητής τηλεφωνίας), π.χ. σε μία πόλη.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος για να μπορέσω να ακούσω τα τραγούδια (mp3) που έχω περασμένα στο τηλέφωνο από το οικιακό στερεοφωνικό ηχοσύστημα; Προσπάθησα να συνδέσω ένα καλώδιο (in 3.5" -> out 3,5") στο AUX του ενισχυτή αλλά δεν το αναγνώρισε. Κατά την διάρκεια της σύνδεσης το τηλέφωνο σε ρωτάει για το είδος της σύνδεσης ("Ακουστικό", "Έξοδος TV", "Βάση μουσικής") και παρότι δοκίμασα και τους 3 τύπους δεν τα κατάφερα. Καμιά ιδέα;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος για να μπορέσω να ακούσω τα τραγούδια (mp3) που έχω περασμένα στο τηλέφωνο από το οικιακό στερεοφωνικό ηχοσύστημα; Προσπάθησα να συνδέσω ένα καλώδιο (in 3.5" -> out 3,5") στο AUX του ενισχυτή αλλά δεν το αναγνώρισε. Κατά την διάρκεια της σύνδεσης το τηλέφωνο σε ρωτάει για το είδος της σύνδεσης ("Ακουστικό", "Έξοδος TV", "Βάση μουσικής") και παρότι δοκίμασα και τους 3 τύπους δεν τα κατάφερα. Καμιά ιδέα;

 

Είσαι σίγουρος για τη σύνδεση του hi-fi σου στην οποία προσπαθείς να συνδέσεις το Ν82??? Είναι όντως line-in (είσοδος)???

Αν κατά λάθος επιχειρείς να το συνδέσεις σε έξοδο, μπορεί να σου κάψει την υποδοχή 3,5mm του Ν82. :!:

 

Εγώ πάντως όταν θέλω να ακούσω την έξοδο ακουστικών του Ν82 από οποιοδήποτε ηχοσύστημα έχω στη διάθεσή μου (ακόμα και την line-in του PC μου), επιλέγω "ακουστικά" και ακούγεται κανονικότατα. Δεν είχα πρόβλημα μέχρι τώρα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος για τη σύνδεση του hi-fi σου στην οποία προσπαθείς να συνδέσεις το Ν82??? Είναι όντως line-in (είσοδος)???

Αν κατά λάθος επιχειρείς να το συνδέσεις σε έξοδο, μπορεί να σου κάψει την υποδοχή 3,5mm του Ν82. :!:

 

Εγώ πάντως όταν θέλω να ακούσω την έξοδο ακουστικών του Ν82 από οποιοδήποτε ηχοσύστημα έχω στη διάθεσή μου (ακόμα και την line-in του PC μου), επιλέγω "ακουστικά" και ακούγεται κανονικότατα. Δεν είχα πρόβλημα μέχρι τώρα. ;)

 

To έχω ελέγξει αυτό panosz75 γιατί και στο παρελθόν που είχα το Νokia 6680 από την ίδια υποδοχή άκουγα. Εξάλλου η υποδοχή "AUX" νομίζω ότι είναι line-in για να συνδέεις εξωτερικές συσκευές (π.χ. κιθάρα). Απλά τώρα που το σκέφτηκα είναι μήπως το καλώδιο που έχω είναι προβληματικό γι'αυτό θα το ελέγξω με κάποιο άλλο το βράδυ. Ευχαριστώ πάντως.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και 1 εβδομάδα. Διαβάζοντας τα διάφορα πόστ, διαπίστωσα ότι μάλλον είμαι τυχερός, διότι το δικό μου δεν έχει κανένα πρόβλημα από όλα αυτά που περιγράφετε.

Θέλω όμως να θίξω ένα θέμα. Επειδή κάθε 2 μήνες αλλάζω κινητό η πωλήτρια ενός καταστήματος της Wind που πιάσαμε φιλίες μου έδωσε την εξής συμβουλή: Μην αγοράζεις κινητά από Γερμανό κ.λ.π. Αγόρασε κατευθείαν από αντιπροσωπεία. Είναι άλλα κινητά, πειραγμένα. Έτσι και γω πήγα στη Nokia (Παγκράτι) έσκασα 520 γιούρια προ 5 ημερών, παρ' όλο που είχε πέσει η τιμή του αλλού, και έχω ένα Nokia απροβλημάτιστο.

Μήπως θα μπορούσαμε να γράφαμε ο καθένας από που το πήρε (Γερμανός, Πλαίσιο, Wind, Vodafone κ.λ.π.) για να κάνουμε ένα τεστ τα λέγόμενα της πωλήτριας

Link to comment
Share on other sites

To έχω ελέγξει αυτό panosz75 γιατί και στο παρελθόν που είχα το Νokia 6680 από την ίδια υποδοχή άκουγα. Εξάλλου η υποδοχή "AUX" νομίζω ότι είναι line-in για να συνδέεις εξωτερικές συσκευές (π.χ. κιθάρα). Απλά τώρα που το σκέφτηκα είναι μήπως το καλώδιο που έχω είναι προβληματικό γι'αυτό θα το ελέγξω με κάποιο άλλο το βράδυ. Ευχαριστώ πάντως.

Πως συνεδεες το 6680;

Link to comment
Share on other sites

Πως συνεδεες το 6680;

 

Είχα πάρει από Nokia Shop ένα ανταπτοράκι (15€) που μετέτρεπε το πλατύ βύσμα του 6680 σε jack 3,5".

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...