Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εφαρμογες που εχουν ληξει τα πιστοποιητικα τους μως της εγκαθιστουμε???

Γυρνάς την ημερομηνία 6 ή 12 μήνες πίσω και δοκιμάζεις να την εγκαταστήσεις ξανά. Μόλις ολοκληρωθεί η εγκατάσταση επιστρέφεις στην σωστή ημερομηνία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παίδες λέω να κάνω hard reset στην συσκευή μου γιατί τρώει τρελά κολλήματα η κάρτα μνήμης ύστερα από την τελευταία αναβάθμιση. Στην προκειμένη περίπτωση γυρνάει στο firmware που είχε όταν το πρώτο πήρα και τί γίνεται με τα αρχεία που είχε από την μάνα του σβήνονται και αυτά ?.... Προς ενημέρωση δεν φταίει η κάρτα μνήμης μιας και αγόρασα καινούργια και μου την έβγαλε άχρηστη ενώ δουλεύει και αυτήν που έχω ήδη μου την σβήνει κάθε λίγο και λιγάκι και ύστερα από αρκετό ψάξιμο είδα ότι φταίει το τελευταίο update από την <κορυφαία> Nokia....
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο, ύστερα από 2 χρόνια και πάνω η αυτονομία της κάρτας έχει πέσει αρκετά και σκέφτομαι να αγοράσω μία μεγαλύτερης χωρητικότητας 1600mah http://www.wap5.gr/product_info.php?products_id=9536&s=1 . Για πείτε ρε παιδιά ποια η γνώμη σας, να την αγοράσω ή θα έχω κάποιο πρόβλημα με την συσκευή ;
Link to comment
Share on other sites

επειδη το παλιο μου n82 ειχε ενα προβληματακι στην πλακετα και ανταλλακτικο δν βρηκα αποφασησα μιας και ειμουν ευχαριστημενος να το ξανααγορασω για2ο κινητο. Λοιπων αυτο που παρατηρησα ειναι οτι η φωτεινοτητα του κινητου οθονη και πληκτρολογιο ειναι πολυ χαμηλοτερη σε σχεση με το παλιο που φωτιζε παρα πολυ. Διαβασα σε ξενα φορουμ πως με hack και απλη αντιγραφη ενος αρχειου αυξανεται η φωτεινοτητα ισως στο παλιο κινητο αυτο να ηταν εγκατεστημενο μιας και οταν πηγαιανα εργαλεια - ρυθμισεις - γενικες - προσ ρυθμισ - προβολη - αισθητηρας φωτος οσο και να το πηγαινα τερμα η χαμηλα η φωτεινοτητα δν αλλαζε σε αυτο μειωνετε αλλα στο τερμα ανοιχτο δν συγκρινετε με την φωτεινοτητα του παλιου. τι να κανω? Οποιος γνωριζει ας με βοηθησει και επισης θελω να πω οτι εχω V35.0.002

 

και επισης θελω να προσθεσω οτι τοκινητο απο πισω γραφει made by nokia και επισης το 7ο και 8ο ψηφιο ειναι 01 που δηλωνει πως ειναι φιλανδικο τι να πω. Καλα το made by nokia κατασκευαζεται στην κινα απ οτι εχω μαθει και δν εισαγεται ελλαδα λογο του υψηλου κοστους μεταφορας συνηθως εισαγουμε φιλανδικα κ γερμανικα ή απο αζερμπαιτζαν τα πρωτα 2 ειναι οκ το 3ο χαλια ποιοτικα. Τα made by nokia ειναι παντως υψηλης ποιοτητας απο οτι εχω ψαξει κ εχω βρει

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο, ύστερα από 2 χρόνια και πάνω η αυτονομία της κάρτας έχει πέσει αρκετά και σκέφτομαι να αγοράσω μία μεγαλύτερης χωρητικότητας 1600mah http://www.wap5.gr/product_info.php?products_id=9536&s=1 . Για πείτε ρε παιδιά ποια η γνώμη σας, να την αγοράσω ή θα έχω κάποιο πρόβλημα με την συσκευή ;

 

Εισαι πολυ τυχερος προσφατα γιατι πριν κανενα μηνα την αγορασα και γω..Μου κραταει ΠΑΑΑΡΑ πολυ η συγκεκριμενη μπαταρια!!!Αντεχει και χωρις πολυ χρηση εως 5 μερες αφορτιστο!!Εγω στη προτεινω μεχρι τωρα δε μ εχει βγαλει προβλημα...

Freya
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση....τα θεματα που εχουμε περασει εξτρα πως σβηνονται;γιατι το τηλ λεει κ καλα πατας το c κ επιλεγεις διαγραφη αλλα τζιφος...κ ακομα κατι...αλλαξα πριν λιγο καιρο το Nokia maps με το ovi.μου λειτουργησε κανονικα με τη μια.φωνητικα ολα κομπλε.παιζει να ειναι 3μηνο αυτο;;)
Link to comment
Share on other sites

Για το πως μπορείς να διαγράψεις θέματα ρίξε μια ματιά στο FAQ Διαγραφή εγκαταστημένων εφαρμογών, θεμάτων και παιχνιδιών

Για τους χάρτες,αν δεν κάνω κάποιο λάθος για την συγκεκριμένη περίπτωση,ισχύει ότι εδώ και καιρό η πλοήγηση δίνεται δωρεάν από την nokia.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Για τους χάρτες,αν δεν κάνω κάποιο λάθος για την συγκεκριμένη περίπτωση,ισχύει ότι εδώ και καιρό η πλοήγηση δίνεται δωρεάν από την nokia.

 

Οχι για εμας που εχουμε την παλια εκδοση και δεν μας αφηνουν να αναβαθμίσουμε στην δωρεαν.:(:mad: 9,90€ το κοστος για ενα χρονο ειναι η χρεωση αν δεν κανω λαθος.:mad:

Link to comment
Share on other sites

thanks για το link παιδια....κ εγω οταν πρωτοδοκιμασα να βαλω το ovi στο τηλεφωνο δεν το περνουσε.μετα το πηρε κανονικα κ ειχα ενδοιασμους γιατι ειχα *****ed εκδοση του nokia maps για το αν θα ειχε πλοηγηση δωρεαν κτλ.τελικα ολα οκ.τωρα για ποσο δε ξερω...δεν εχω περασει το τριμηνο ακομη :p
Link to comment
Share on other sites

Οχι για εμας που εχουμε την παλια εκδοση και δεν μας αφηνουν να αναβαθμίσουμε στην δωρεαν.:(:mad: 9,90€ το κοστος για ενα χρονο ειναι η χρεωση αν δεν κανω λαθος.:mad:

 

ε και τι?

πολλα ειναι?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ε και τι?

πολλα ειναι?

 

Για εμας οχι και τοσα πολλα.Για την Νοκια ακομα λιγοτερα.Τοσα λεφτα δωσαμε για την αγορα του κινητου,τοσα λεφτα για την αγορα αδειας για τους χαρτες (γυρω στα 100€ τα δυο χρονια που το χρησιμοποιησα εγω τουλαχιστον) δεν θα μπορουσαν να το δινουν και σε εμας δωρεαν;

Link to comment
Share on other sites

ok, προτεινω να βαλεις το garmin.

 

ειναι πολυ καλο ;)

 

Το εχω βαλει ηδη.Παντως ασχετα με τα παραπονα μου για τους χαρτες ειναι πολυ βολικο προγραμμα ,εμενα μου αρεσε πολυ.Και θα το ανανεωνα αν δεν ειχα ηδη το garmin.:)

Link to comment
Share on other sites

Εισαι πολυ τυχερος προσφατα γιατι πριν κανενα μηνα την αγορασα και γω..Μου κραταει ΠΑΑΑΡΑ πολυ η συγκεκριμενη μπαταρια!!!Αντεχει και χωρις πολυ χρηση εως 5 μερες αφορτιστο!!Εγω στη προτεινω μεχρι τωρα δε μ εχει βγαλει προβλημα...

 

Την original μπαταρία την βρήκα στα 26 ευρώ κι είμαι διστακτικός όσον αφορά την non original μπαταρία και κυρίως λόγω τιμής γιατί την θεωρώ αρκετά τσιμπημένη, εάν θυμάμαι καλά στις αρχές το Ν82 μου έβγαζε μέχρι 4 μέρες.... Πάντως ευχαριστώ για την γνώμη σου (δες ρε συ που έκατσε να έχεις την συγκεκριμένη μπαταρία που με ενδιέφερε)..... Μετά από αρκετό ψάξιμο στο internet βρήκα 2 εταιρίες για τις οποίες διάβασα καλά reviews και είναι η Japod και η Pisen.... Ρίξτε εάν θέλετε μία ματιά εδώ.. http://www.dealextreme.com/feedbacks/BrowseReviews.dx/sku.32401

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ πιστεύω πως ένα Ν82 μπορεί να σταθεί σήμερα βέβαια εξαρτάται για τί χρήση το θες. Ακόμα και σήμερα έχει εξαιρετική κάμερα (το σύγκρινα με το xreria mini μιλάμε καμία σχέση), έχει gps με πολύ καλό δέκτη. Στα κατά θα έβαζα την αυτονομία της μπαταρίας που θεωρώ ότι είναι λίγο πιο κάτω από το μέσο όρο και η ζωντανότητα των χρωμάτων όσον αφορά την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
επειδη το παλιο μου n82 ειχε ενα προβληματακι στην πλακετα και ανταλλακτικο δν βρηκα αποφασησα μιας και ειμουν ευχαριστημενος να το ξανααγορασω για2ο κινητο. Λοιπων αυτο που παρατηρησα ειναι οτι η φωτεινοτητα του κινητου οθονη και πληκτρολογιο ειναι πολυ χαμηλοτερη σε σχεση με το παλιο που φωτιζε παρα πολυ. Διαβασα σε ξενα φορουμ πως με hack και απλη αντιγραφη ενος αρχειου αυξανεται η φωτεινοτητα ισως στο παλιο κινητο αυτο να ηταν εγκατεστημενο μιας και οταν πηγαιανα εργαλεια - ρυθμισεις - γενικες - προσ ρυθμισ - προβολη - αισθητηρας φωτος οσο και να το πηγαινα τερμα η χαμηλα η φωτεινοτητα δν αλλαζε σε αυτο μειωνετε αλλα στο τερμα ανοιχτο δν συγκρινετε με την φωτεινοτητα του παλιου. τι να κανω? Οποιος γνωριζει ας με βοηθησει και επισης θελω να πω οτι εχω V35.0.002

 

και επισης θελω να προσθεσω οτι τοκινητο απο πισω γραφει made by nokia και επισης το 7ο και 8ο ψηφιο ειναι 01 που δηλωνει πως ειναι φιλανδικο τι να πω. Καλα το made by nokia κατασκευαζεται στην κινα απ οτι εχω μαθει και δν εισαγεται ελλαδα λογο του υψηλου κοστους μεταφορας συνηθως εισαγουμε φιλανδικα κ γερμανικα ή απο αζερμπαιτζαν τα πρωτα 2 ειναι οκ το 3ο χαλια ποιοτικα. Τα made by nokia ειναι παντως υψηλης ποιοτητας απο οτι εχω ψαξει κ εχω βρει

 

τελικα το hackαρα με helloox2 και διορθωθηκε το προβλημα με τη φωτεινοτητα και επισης το gps κλειδωνει δορυφορους ακομα κ μεσα στο σπιτι ελεγε πως ηταν σε ετοιμοτητα για πλοηγση ενω με το παλιο που το ειχα 1.5χρονο ποτε δν το ειχε κανει αυτο !! Καλα θα πω κατι κ ισως πολλοι να μη το πιστεψουν αλλα εγινε λαθος με την παραγγελεια κ ενω μου το ειχαν στειλε νομιζαν πως δν το παρελαβα παρ ολο που αφήσα feetback θετικο και μετα απο περιπου 10 μερες παρέλαβα κ 2ο χωρις να το εχω πληρωσει απλα η βλακεια ειναι οτι το 2ο δν εχει ελληνικο μενου

Edited by xarisvectragts
Link to comment
Share on other sites

απο που εκανες την παραγγελεια...?

H παραγγελια εγινε απο το ebay. Το θεμα ειναι οτι προσπαθω με διαφορα προγραμματα οπως το nemesis να βάλω ελληνικα ομως το nokia software update δν μου δουλευε στα vista σημερα εβαλα τα windows 7 ultimate και ουτε παλι δουλευει εκανα ολοκληρο φορματ για ενα προγραμμα και δν μπορει να κανει update ελεος!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
H παραγγελια εγινε απο το ebay. Το θεμα ειναι οτι προσπαθω με διαφορα προγραμματα οπως το nemesis να βάλω ελληνικα ομως το nokia software update δν μου δουλευε στα vista σημερα εβαλα τα windows 7 ultimate και ουτε παλι δουλευει εκανα ολοκληρο φορματ για ενα προγραμμα και δν μπορει να κανει update ελεος!

 

τελικα το πηγα σε νοκια care μου πηραν 15 ευρω μονο για αλλαγη γλωσσας καλα ειναι!

τωρα τελευταια απο τον browser που εχει προεγκατεστημενο το n82 δεν μπορω να δω video απο youtube παταω play αλλα μ βγαζει μια αυρη εικονα περιμενω περιμενω κ δν αρχιζει ποτε. Μονο απο το youtube player που κατεβασα απο το ovi μπορω να δω ενω παλια εβλεπα κανονικα τι να πω μηπως πρεπει να ξανακατεβασω τον flash player? παντως δοκιμασα μια εκδοση κ παλι το ιδιο δν επαιζε το κανει σε κανενα απο σας αυτο αλλα το προβλημα ειναι πως το κανει κ στα 2 n82 που εχω :(

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κατι, καπου, καποια σελιδα, που να μπορω να δω μαζεμενες & με τη σειρα, τις Εκδοσεις Λογισμικου που εχουν βγει για το Ν82;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κατι, καπου, καποια σελιδα, που να μπορω να δω μαζεμενες & με τη σειρα, τις Εκδοσεις Λογισμικου που εχουν βγει για το Ν82;

 

http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/en/

 

στο model βαλε Ν82

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...