Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια.. μολις πουλησα το 5800 μου κ πηρα ενα Ν82 (ανταλλαγη)..

επειδη ειναι 620 σελιδες μπορει κανεις να μου πει συνοπτικα αν θα αντιμετωπισω κανα προβλημα με το κινητο αυτο?? με το 5800 ειχα πολλααααα....

ειναι κατι που πρεπει ν προσεξω??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν προσέχεις τι εφαρμογές βάζεις και κυρίως από που,

δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.. μολις πουλησα το 5800 μου κ πηρα ενα Ν82 (ανταλλαγη)..

επειδη ειναι 620 σελιδες μπορει κανεις να μου πει συνοπτικα αν θα αντιμετωπισω κανα προβλημα με το κινητο αυτο?? με το 5800 ειχα πολλααααα....

ειναι κατι που πρεπει ν προσεξω??

 

εχω το κινητο απο οταν πρωτοκυκλοφορησε και πιστευω πως ειναι ενα απο τα καλυτερα και πιο ολοκληρωμενα κινητα. και απο προβληματα δεν αντιμετωπισα κανενα. το μονο που εκανα ηταν να μην χρησιμοποιησω την εργοστασιακη καρτα μνημης γιατι ειχαν ανφερθει πολλα προβληματα απο οποιον τη χρησημοποιησε

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιγετε το καπακι της καμερας αργει κ σε σας ν λειτουργησει??

μερικες φορεσ χρειαζεται να το πιεσω μολις το συρω για να λειτουργησει..

ισχυει γενικα αυτο??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιγετε το καπακι της καμερας αργει κ σε σας ν λειτουργησει??

μερικες φορεσ χρειαζεται να το πιεσω μολις το συρω για να λειτουργησει..

ισχυει γενικα αυτο??

 

Όχι, ανοίγει αμέσως

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

οταν το συνδεω με τν υπολογιστη κ παταω μεταφορα αρχειων μ λεει οτι η καρτα μνημης χρησιμοποιειται απο αλλη εφαρμογη... ομως δεν νομιζω να συμβαινει κατι τετοιο.. παιζει ν φταιει η εργοστασιακη καρτα??

 

υγ. στις αλλεσ απιλογες συνδεσης δουλευει σωστα..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι κάποιο πρόγραμμα που έχεις βάλει στην κάρτα μνήμης να <<τρέχει>> στο παρασκήνιο και να το κάνει αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι κάποιο πρόγραμμα που έχεις βάλει στην κάρτα μνήμης να <<τρέχει>> στο παρασκήνιο και να το κάνει αυτό.

 

οχι δν βλεπω κατι... κανενα απο τα εικονιδια δεν εχει το σημα της ανοιχτης εφαρμογης κ επισης οταν παταω το πληκτρο του μενου παρατεταμενα το μονο που μ εμφανιζει ειναι η ενεργη αναμονη... το κινητο το πηρα απο καταστημα μεταχειρισμενων δινοντας το 5800 μου.. υποτιθεται οτι εχει γινει κ φορματ.. αν κ με το που το πηρα εκανα κ εγω μονος μ φορματ την καρτα μεσω του κινητου..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

οχι δν βλεπω κατι... κανενα απο τα εικονιδια δεν εχει το σημα της ανοιχτης εφαρμογης κ επισης οταν παταω το πληκτρο του μενου παρατεταμενα το μονο που μ εμφανιζει ειναι η ενεργη αναμονη... το κινητο το πηρα απο καταστημα μεταχειρισμενων δινοντας το 5800 μου.. υποτιθεται οτι εχει γινει κ φορματ.. αν κ με το που το πηρα εκανα κ εγω μονος μ φορματ την καρτα μεσω του κινητου..

Ίσως να φταίει το Θέμα που χρησιμοποιείς το οποίο πιθανώς είναι εγκατεστημένο στην κάρτα μνήμης.

In Trance We Trust
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να οφείλεται και αν έχεις ρυθμίσει να αποθηκεύονται τα μηνύματα στη κάρτα μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να οφείλεται και αν έχεις ρυθμίσει να αποθηκεύονται τα μηνύματα στη κάρτα μνήμης.

 

Και εγω ετσι το εχω ρυθμισει αλλα δεν μου κανει τετοιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν περιπτώσεις όπου τέτοια προβλήματα προέρχονται από τα μηνύματα.

Anyway, ας το ελέγξει ο φίλος και βλέπουμε.

 

:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν περιπτώσεις όπου τέτοια προβλήματα προέρχονται από τα μηνύματα.

Anyway, ας το ελέγξει ο φίλος και βλέπουμε.

 

:)

 

 

το τσεκαρα... δεν ειναι απο τα μηνυματα κ το αστειο ειναι οτι τλκ η καρτα δεν ειναι εργοστασιακη.. το μονο που μπορω να σκεφτω ακομα ειναι μηπως φταινε τα windows 7..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Τα windows 7 δεν φταίνε για αυτό το πρόβλημα.

Γράψε αν θες τι εφαρμογές έχεις περασμένες στην κάρτα μνήμης μήπως μπορέσουμε να βγάλουμε μια άκρη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Τα windows 7 δεν φταίνε για αυτό το πρόβλημα.

Γράψε αν θες τι εφαρμογές έχεις περασμένες στην κάρτα μνήμης μήπως μπορέσουμε να βγάλουμε μια άκρη.

 

παιδια δεν εχω περασει ακομα τπτ στο κινητο.. hard reset κ φορματ στην καρτα εχω κανει.. οτι εχει το εχει απο μονο του εργοστασιακα.. η καρτα μια sandisk einai 1gb..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

καινουργια εκδοση 35.0.002 .Αυριο που θα εχω και τον φορτιστη θα την περασω.

 

Την έχει περάσει κάποιος άλλος; Changelog ξέρουμε;

Φαντάζομαι θα ΠΡΕΠΕΙ να έχουν λύσει το θέμα με την αφύπνιση... :mad:

 

...αλλιώς με βλέπω να μένω αιωνίως στην v20. :rolleyes:

 

edit:

Μάλλον θα πρέπει να είναι οι τελευταίες εκδόσεις λογισμικού που βγαίνουν για τα N95, N95 8GB και N82.

Nokia N95-1, N95 8GB and the Nokia N82 gets a new firmware (35.0.02 / 35.0.01 / 35.0.002)

 

dailymobile.se

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΔΙΟΡΘΩΣΑΝΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΦΥΠΝΙΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!

:):)

 

ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!:):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει τρόπος να τρέχω τον opera mobile browser σαν Default program?

να σβήσω με κάποιον τρόπο τον προεγκατεστημένο?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει τρόπος να τρέχω τον opera mobile browser σαν Default program?

να σβήσω με κάποιον τρόπο τον προεγκατεστημένο?

 

τι νοημα εχει κατι τετοιο δεν μπορω να καταλαβω............

 

Αυτό θα χρησίμευε στην περίπτωση που θέλεις να ανοίγει αυτόματα ο Opera από τις εφαρμογές συστήματος, όπως π.χ. βρίσκεις ασύρματα δίκτυα και στην επιλογή "Έναρξη περιήγ. Ιστού" να ανοίγει ο Opera και όχι ο default browser.

 

Και φυσικά κάτι τέτοιο δε γίνεται.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα χρησίμευε στην περίπτωση που θέλεις να ανοίγει αυτόματα ο Opera από τις εφαρμογές συστήματος, όπως π.χ. βρίσκεις ασύρματα δίκτυα και στην επιλογή "Έναρξη περιήγ. Ιστού" να ανοίγει ο Opera και όχι ο default browser.

 

Και φυσικά κάτι τέτοιο δε γίνεται.

Οκ. Ευχαριστώ.. Γι'αυτό το ήθελα επειδή είναι πρακτικός κ ο Opera. Απ'όσο έχω πληροφορηθεί, τα νέα S60, θα έχουν προεγκατεστημένο τον Opera...

 

κ μου βγήκε τόσο καλό το κινητό αυτό...

Κάτι ακόμα: Το κινητό μαζί με το ανανεωμένο Ovi Maps, πετάει στη Γερμανία σε σχέση με την χώρα μας... είτε έχει συννεφιές, είτε καλοκαιρίες..

άξιο κ σε πολλά άλλα πράματα!

Link to comment
Share on other sites

Περασα το update και ελπιζω να εφτιαξαν το ξυπνητήρι και να μην χαλασε κατι αλλο :lol:

 

 

Κατι που μου ξανα παρουσιασε την τελευταιες εβδομαδες ειναι να χαλανε τα χρωματα της οθονης,σκουραίνουν και πιξελιαζουν και σαν να αντιδρα πιο αργα το κινητο,με ενα κλεισιμο-ανοιγμα διορθωνεται .Ειχε πολυ καιρο να μου το κανει,ελπιζω με την αναβαθμιση να φτιαχτηκε και αυτο

Link to comment
Share on other sites

Περασα το update και ελπιζω να εφτιαξαν το ξυπνητήρι και να μην χαλασε κατι αλλο :lol:

 

 

Κατι που μου ξανα παρουσιασε την τελευταιες εβδομαδες ειναι να χαλανε τα χρωματα της οθονης,σκουραίνουν και πιξελιαζουν και σαν να αντιδρα πιο αργα το κινητο,με ενα κλεισιμο-ανοιγμα διορθωνεται .Ειχε πολυ καιρο να μου το κανει,ελπιζω με την αναβαθμιση να φτιαχτηκε και αυτο

 

Αυτό με τα χρώματα και το πιξέλιασμα που λες μου το έκανε για αρκετό καιρό εμένα και όντως με μια επανεκκίνηση διορθώνονταν. Τώρα φυσικά έχω όχι μία, ούτε δύο, αλλά τρεις κατακόρυφες γραμμές στην οθόνη μου. Ήθελα να πάω να την αλλάξω, αλλά με φρενάριζε το ενδεχόμενο να μου κάνουν αναβάθμιση που θα είχε πρόβλημα με την αφύπνιση, μιας και είμαι ακόμα με την έκδοση 20.0.062. Αλλά αφού πλέον έχει διορθωθεί κι αυτό, μπαίνει στο πρόγραμμα η αλλαγή οθόνης.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση 7.1.40.1 και όταν πάω να εγκαταστήσω την εφαρμογή για το update μου λέει πως δεν είναι συμβατή.

Όλα αυτά σε windows 7.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...