Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα οταν ακουω μουσικη απο τα ακουστικα μου κανει ενα ηχο σαν παρασιτα ενω στο ραδιο δεν το κανει.απο τοτε που το πηρα.να ανυσηχω?

 

any help???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

any help???

 

τα ακουστικα σε εμενα δουλευουν ρολοι....

ο ηχος πεντακάθαρος....

το κανει σε ολα τα mp3 σου αυτο....?

αν ναι....καλυτερα να το πας απο εκει που το πηρες......

 

παιδια διαβασε κανεις σε ξενα φορουμ αν και αλλα ατομα εχουν το ιδιο προβλημα με την ωρα το ξυπνητήρι κτλ....?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα κατάλαβα τι παίζει...

 

Μου πάει την ημερομηνία 2 μέρες μπροστά ΜΟΝΟ όταν βάζω κλειστό την νύκτα ξυπνητήρι. Αρα κάτι έχουν κάνει σαλάτα οι Νοκαίοι με τα ξυπνητήρια μου φαίνεται.:mad:

 

Σήμερα έκανα κάτι άλλο: όταν χτύπησε το ξυπνητήρι πάτησα stop αλλά όταν με ρώτησε να ενεργοποιήσει το τηλ μετά εγώ του είπα όχι. Το άνοιξα μετά από ένα λεπτό και ω του θαύματος δεν μου άλλαξε την ημερομηνία. :happy:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το κινητό από την Vodafone με επιδότηση, αλλά μου είπαν ότι δεν υπάρχει πλέον γιατί σταμάτησε η παραγωγή! Ισχύει αυτό;

Κρίμα γιατί για τα λεφτά του πιστεύω ότι είναι η καλύτερη επιλογή. :(

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το κινητό από την Vodafone με επιδότηση, αλλά μου είπαν ότι δεν υπάρχει πλέον γιατί σταμάτησε η παραγωγή! Ισχύει αυτό;

Κρίμα γιατί για τα λεφτά του πιστεύω ότι είναι η καλύτερη επιλογή. :(

 

Που σου το ειπαν αυτο, στην Vodafone;:rocket:Δεν ισχυει κατι τετοιο.Ειναι νωρις ακομα για να σταματησει η παραγωγη του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν σταμάτησε τη παραγωγή του η Nokia, αλλά από διαθεσιμότητα δεν υπάρχει πρόβλημα.

Το βρίσκεις παντού!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το κινητό από την Vodafone με επιδότηση, αλλά μου είπαν ότι δεν υπάρχει πλέον γιατί σταμάτησε η παραγωγή! Ισχύει αυτό;

Κρίμα γιατί για τα λεφτά του πιστεύω ότι είναι η καλύτερη επιλογή. :(

 

Οταν πηγαινετε να παρετε κινητο με επιδοτηση να μην τους το λετε ποτε.πρωτα θα ζητατε το κινητο που θελετε και θα σας το φερνουν και μετα θα λετε οτι εχετε επιδοτηση.το κανουν για να κρατανε τα κινητα για αυτους που παιρνουν νεες συνδεσεις.μου το εκαναν μενα με το 910,που παω,το ζηταω απο την υπευθυνη του καταστηματος και μου λεει δεν το χουν.μετα μου λεει μια γνωστη μου για αυτην την τακτικη(δουλευε και η ιδια σε vodafone) και πηγα την επομενη μερα και το ζητησα απο αλλον υπαλληλο και μου το φερε κανονικα.και οταν τον ρωτησα αν τα εφεραν τωρα,μου ειπε οτι τα ειχαν καιρο...

Link to comment
Share on other sites

τα ακουστικα σε εμενα δουλευουν ρολοι....

ο ηχος πεντακάθαρος....

το κανει σε ολα τα mp3 σου αυτο....?

αν ναι....καλυτερα να το πας απο εκει που το πηρες......

 

παιδια διαβασε κανεις σε ξενα φορουμ αν και αλλα ατομα εχουν το ιδιο προβλημα με την ωρα το ξυπνητήρι κτλ....?

 

είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα μέχρι που κάνοντας διάφορες δοκιμές παρατήρησα ότι αν απενεργοποιήσεις τη διεύρυνση στέρεο (πηγαίνοντας απο το music player επιλογές-->ρυθμίσεις ήχου-->διεύρυνση στέρεο-->απενεργοποίηση) εξαλείφεται το πρόβλημα.ελπίζω να σε βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μια λύση γι αυτούς που βάζουν ξυπνητήρι και θέλουν να κλείνοιυν το κινητό είναι να το βάζουν σε λειτουργία "εκτος σύνδεσης"...αυτό κάνω και εγώ και δεν είχα ΠΟΤΕ κανένα πρόβλημα,έχω την v31 απο την αρχή της και δεν υπήρξε ποτέ πρόβλημα με ημερομηνίες και ξυπνητήρια.Με κατασταση εκτος σύνδεσης και λειτουργείς το κινητό και δεν έχεις και ακτηνοβολία....:P
Link to comment
Share on other sites

Που σου το ειπαν αυτο, στην Vodafone;:rocket:Δεν ισχυει κατι τετοιο.Ειναι νωρις ακομα για να σταματησει η παραγωγη του.

 

Συγκεκριμένα ρώτησα στο κατάστημα του Βόλου, αλλά και της Λάρισας. Δεν τα είχαν διαθέσιμα εκεί και μάλιστα στο Βόλο, ελέγξαμε μαζί με μια υπάλληλο τη διαθεσιμότητα του κινητού σε ένα PC του καταστήματος και έγραφε "έλλειψη αποθέματος - τέλος παραγωγής". Μπορεί να περάσω και αύριο να ξαναδώ.

Και σε μερικά online καταστήματα που έψαξα, όπως εδώ, εμφανίζεται ως "αποσυρθέν".

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μια λύση γι αυτούς που βάζουν ξυπνητήρι και θέλουν να κλείνοιυν το κινητό είναι να το βάζουν σε λειτουργία "εκτος σύνδεσης"...αυτό κάνω και εγώ και δεν είχα ΠΟΤΕ κανένα πρόβλημα,έχω την v31 απο την αρχή της και δεν υπήρξε ποτέ πρόβλημα με ημερομηνίες και ξυπνητήρια.Με κατασταση εκτος σύνδεσης και λειτουργείς το κινητό και δεν έχεις και ακτηνοβολία....:P

 

Δεν είναι αυτή η λύση. Το ξυπνητήρι πρέπει να ανοίγει το κινητό. Έτσι υποτίθεται ότι πρέπει να δουλεύει.

Προφανώς πρόκειται για bug το οποίο θα πρέπει να διορθωθεί σε επόμενη αναβάθμιση.

 

Ωραίοι αυτοί οι Φινλανδοί, ένα πράγμα διορθώνουν, πέντε χαλάνε. Ακόμα μία φορά που δεν θα αναβαθμίσω. :X

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτή η λύση. Το ξυπνητήρι πρέπει να ανοίγει το κινητό. Έτσι υποτίθεται ότι πρέπει να δουλεύει.

Προφανώς πρόκειται για bug το οποίο θα πρέπει να διορθωθεί σε επόμενη αναβάθμιση.

 

Ωραίοι αυτοί οι Φινλανδοί, ένα πράγμα διορθώνουν, πέντε χαλάνε. Ακόμα μία φορά που δεν θα αναβαθμίσω. :X

είναι η λύση σε αυτούς που την πάτησαν

είμαι και εγω μέσα:(

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μια λύση γι αυτούς που βάζουν ξυπνητήρι και θέλουν να κλείνοιυν το κινητό είναι να το βάζουν σε λειτουργία "εκτος σύνδεσης"...αυτό κάνω και εγώ και δεν είχα ΠΟΤΕ κανένα πρόβλημα,έχω την v31 απο την αρχή της και δεν υπήρξε ποτέ πρόβλημα με ημερομηνίες και ξυπνητήρια.Με κατασταση εκτος σύνδεσης και λειτουργείς το κινητό και δεν έχεις και ακτηνοβολία....:P

 

Το προβλημα δεν ειναι ακριβως στο ξυπνητηρι αλλα στο snooze.Αυτο δεν ενεργοποιει το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα σε ένα κατάστημα ένα τελευταίο κομμάτι που είχε στη βιτρίνα. Είναι ασημί βέβαια αλλά τι να κάνουμε... δεν υπάρχει πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα σε ένα κατάστημα ένα τελευταίο κομμάτι που είχε στη βιτρίνα. Είναι ασημί βέβαια αλλά τι να κάνουμε... δεν υπάρχει πουθενά.
ελπίζω να στο έδωσε με μειωμενη τιμή λόγο βιτρίνας....εγω το πηρα προ 3 εβδομάδων απο τον κολλητό μου στο νοκια κλαμπ 308€ του κουτιού
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η καλυτερη καρτα μνημης για το κινητο?εχω μια sandisc 4 gb class 2 αλλα μου φαινεται καπως αργη.μεχρι 8gb ποια ειναι η καλυτερη και η ποιο γρηγορη?
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να στο έδωσε με μειωμενη τιμή λόγο βιτρίνας....εγω το πηρα προ 3 εβδομάδων απο τον κολλητό μου στο νοκια κλαμπ 308€ του κουτιού

 

Όχι, κανονικά στα 349€, απλά το πήρα με επιδότηση.

Τώρα κάνει την πρώτη φόρτιση και μπορώ να πω ότι είναι αρκετά... άσχημο, αν ήταν μαύρο πιστεύω ότι θα ήταν αρκετά πιο όμορφο.

Και τα κουμπιά του μου φαίνονται κάπως μικρά και περίεργα, αλλά ελπίζω να τα συνηθίσω με τον καιρό.

 

 

 

Η έκδοση του λογισμικού είναι 30.0.019 (23/7/08). Να κάνω αναβάθμιση ή να κρατήσω αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Κράτα την. Υπάρχει νεότερη αλλά σε μερικούς έχει προβλήματα (σε εμένα όχι). Καλύτερα μείνε με την 30 μην αναβαθμίσεις στην 31
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το απογευμα εκλεισα το κινητο και οταν μετα απο 1 ωρα προσπαθησα να το ανοιξω , δεν ανοιγε με τιποτα.Δεν εχει κλεισει ουτε 3 μηνες απο τη μερα που το αγορασα ,και δεν το εχω '' πειραξει'' καθολου . Το πηγα σε ενα υποκαταστημα Νοκια και το κρατησαν για να το στειλουν στα κεντρικα .Μεγαλη απογοητευση......Και το μονο που εκανα ειναι να κλεισω το κινητο.. Μετα μου λετε για Νοκια...................................
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το απογευμα εκλεισα το κινητο και οταν μετα απο 1 ωρα προσπαθησα να το ανοιξω , δεν ανοιγε με τιποτα.Δεν εχει κλεισει ουτε 3 μηνες απο τη μερα που το αγορασα ,και δεν το εχω '' πειραξει'' καθολου . Το πηγα σε ενα υποκαταστημα Νοκια και το κρατησαν για να το στειλουν στα κεντρικα .Μεγαλη απογοητευση......Και το μονο που εκανα ειναι να κλεισω το κινητο.. Μετα μου λετε για Νοκια...................................

 

Ειδικα για το συγκεκριμενο τηλεφωνο φυσικα και θα πουμε.Το αν εχει καποια βλαβη το δικο σου και γιατι ειναι αλλο θεμα και πολυ σπανιο για την συγκεκριμενη συσκευη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να το ανοίξεις χωρίς τη κάρτα μνήμης μέσα;

Πολύ πιθανό να ευθύνεται αυτή, εφόσον χρησιμοποιείς αυτή που περιείχε η συσκευασία.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

PΑΙΔΙΑ ΟΠΩς εγραψα και μερικες σελιδες πριν χαλασε το ηχειο μου το ενα...νταξει δεν με απασχολει και τοσο το θεμα αλλα αφου ειναι στην εγγυηση γιατι να μην το φτιαξω(2 χρονια εχει εγγυηση ετσι;;; )ας το κρατησουν και 2-3 βδομαδες,δεν επειγει αλλα φοβαμαι μηπως του κανουν αναβαθμιση ενω δεν θελω....:O

Και επειδη θα το δωσω σε καταστημα και οχι στη νοκια απευθειας σκεφτομαι μηπως δεν τους πει να μην κανουν αναβαθμιση,,,

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το ιδιο προβλημα με το Ν82 μου και το ηχειο. Δεν ηθελα ουτε και εγω να μου το κανουν αναβαθμιση ετσι ο υπαλληλος του καταστηματος εγραψε στις παρατηρησεις με μεγαλα κεφαλαια γραμματα ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ. Οταν ηρθε η συσκευη ειδα οτι δεν μου το ειχαν κανει αλλα αυτο δεν συμβαινει σε ολες τις περιπτωσεις. Απο την στιγμη που ειναι χαλασμενο το ηχειο λογικα δεν θα το κανουν.

 

Edit:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2629690#post2629690

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα το παω στο καταστημα στα μεσα Μαιου(τοτε δεν θα το χρειαζομαι για κανα 2 βδομαδες αν αργησει) και θα του ζητησω και γω να μην κανουν αναβαθμιση.....ελπιζω να μην κανει πανω απο 3 βδομαδες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...