Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια θα ηθελα μερικες απαντησεις,γιατι ειναι η πρωτη φορα που επιλεγω για αγορα symbian κινητο και δεν εχω πολλες εμπειριες.

 

Καταρχην η φωτογραφικη του N82 ειναι τοσο καλη οσο λενε ?

Τραβαει καλο βιντεο?

Τρωει κολληματα?

Βγαζει προβληματα με λογισμικο?

Και τελος,η μπαταρια με νορμαλ χρηση ποσο μπορει να κρατησει?

 

Αυτα τα απλα ηθελα να ρωτησω.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια θα ηθελα μερικες απαντησεις,γιατι ειναι η πρωτη φορα που επιλεγω για αγορα symbian κινητο και δεν εχω πολλες εμπειριες.

 

Καταρχην η φωτογραφικη του N82 ειναι τοσο καλη οσο λενε ? NAI

Τραβαει καλο βιντεο? NAI

Τρωει κολληματα?OXI

Βγαζει προβληματα με λογισμικο? OXI

Και τελος,η μπαταρια με νορμαλ χρηση ποσο μπορει να κρατησει?2 κάτι μέρες

 

Αυτα τα απλα ηθελα να ρωτησω.

 

:) ...........

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου.Οποτε την αλλη εβδομαδα το αγοραζω!:)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα μερικες απαντησεις,γιατι ειναι η πρωτη φορα που επιλεγω για αγορα symbian κινητο και δεν εχω πολλες εμπειριες.

 

Καταρχην η φωτογραφικη του N82 ειναι τοσο καλη οσο λενε ?

Τραβαει καλο βιντεο?

Τρωει κολληματα?

Βγαζει προβληματα με λογισμικο?

Και τελος,η μπαταρια με νορμαλ χρηση ποσο μπορει να κρατησει?

 

Αυτα τα απλα ηθελα να ρωτησω.

 

NAI

NAI

OXI

OXI

2 μερες με μεση χρηση

 

Χμμμ για μενα που το εχω πανω απο 6 μηνες το θεωρω το ποιο πληρες κινητο που επεσε στα χερια μου ..

((( M o I_ i \/ o S )))
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος γιατι το συγκεκριμενο κινητο δεν υπαρχει πια στο site της vodafone στις συσκευες;δεν βγαινει πια;(ουτε στο e-shop φενετε να υπαρχει πια)μονο στο πλαισιο απο οτι ειδα.δεν βγαινει πια ;
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και βγαίνει. Είναι πάρα πολύ νωρίς για να σταματήσει η διάθεσή του. Αυτό δε θα γίνει για 1 χρόνο ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος γιατι το συγκεκριμενο κινητο δεν υπαρχει πια στο site της vodafone στις συσκευες;δεν βγαινει πια;(ουτε στο e-shop φενετε να υπαρχει πια)μονο στο πλαισιο απο οτι ειδα.δεν βγαινει πια ;

 

Απλά στο ισοπ den το έχουν διαθέσιμο,όταν παραλάβουν τότε το εμφανίζουν και στο σάιτ..το ίδιο φαντάζομαι θα ισχύει και στη βόιδαφον

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις καταρχας.φιλε mirrorofsorrow γνωριζω πως ειναι αρκετα νωρις για να σταματησει να ειναι διαθεσιμο και τα λοιπα αλλα εχωντας επισκεφτει καταστημα βονταφον(τοπικο) και βλεπωντας πως δεν το εχουν διαθεσιμο και χωρις να δινουν ημερομηνια που θα ειναι διαθεσιμο σκεφτηκα αυτο.ειδα και στο e-shop αν ειναι να το παρω απο εκει αλλα και παλι ως τελευταια επιλογη το εχω το e-shop(για αυτη την αγορα)διοτι εχω δωροεπιταγες της vodafone(Οποτε θυμηθουν να τις στειλουν βεβαια....)
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω να πέσει κ αλλο η τιμή (2-3 μήνες ακόμα) και θα το πάρω.

 

Τι έγινε τελικά με το SAR?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω να πέσει κ αλλο η τιμή (2-3 μήνες ακόμα) και θα το πάρω.

 

Τι έγινε τελικά με το SAR?

Χμ ...... το Sar είναι μία καλή ερώτηση για το συγκεκριμένο τηλέφωνο.Οντως πόσο έχει?

Link to comment
Share on other sites

το sar του ειναι στο 1.35 αν θυμαμαι καλα. εγω με hands free το δουλευω.

στη βονταφον που ειχα παει και εγω, δεν το ειχαν. ετσι ακυρωσα τη συνδεση απο εκει και ξεκηνισα παλι τη διαδικασια στο πλαισιο, που το ειχαν διαθεσιμο.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω να πέσει κ αλλο η τιμή (2-3 μήνες ακόμα) και θα το πάρω.

 

Τι έγινε τελικά με το SAR?

 

Χμ ...... το Sar είναι μία καλή ερώτηση για το συγκεκριμένο τηλέφωνο.Οντως πόσο έχει?

 

Παιδιά, ότι αφορά το sar του Ν82 υπάρχει ειδικό θέμα. Μην ξεκινήσουμε πάλι τα ίδια.

 

Ν82: Μεταβολή SAR - Επιστροφή και αντικατάσταση συσκευής

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει λευκη προσοψη γιατο κινητο?? λευκη οχι ασημι!!!! μπορω να την αλλαξω σε ενα nokia shop? κοστος περιπου?
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει λευκη προσοψη γιατο κινητο?? λευκη οχι ασημι!!!! μπορω να την αλλαξω σε ενα nokia shop? κοστος περιπου?

 

 

απο EBAY

 

http://i20.ebayimg.com/04/i/000/f6/26/6eb3_1.JPG

 

http://cgi.ebay.com/WHITE-Cover-Housing-for-Nokia-N82-with-Keypad_W0QQitemZ220275559824QQihZ012QQcategoryZ42429QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

@ilias_7610: Κι αυτή ασημί είναι. Ο φίλος ζήτησε λευκή. Έχει κυκλοφορήσει και σε λευκή έκδοση το Ν82, αλλά ήταν αρκετά σπάνιο να βρεις. Δε νομίζω να ήρθε στην Ελλάδα επίσημα. :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

η πισω πλευρα, ειναι λευκη.

τωρα μπροστα, ισως εχεις δικιο.

για το πλαι, δεν ξερω. μαλλον με γκρι μου μοιαζει.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

η πισω πλευρα, ειναι λευκη.

τωρα μπροστα, ισως εχεις δικιο.

για το πλαι, δεν ξερω. μαλλον με γκρι μου μοιαζει.

Το γυαλιστερό χρώμα της πρόσοψης του Ν82 κάνει περίεργα παιχνίδια με τους φωτισμούς. Το ασημί είναι αυτό που παρέθεσες, είμαι σίγουρος. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το λευκό είναι,το είχα εγώ.το τηλέφωνο είναι μόνο άσπρο απο πίσω στα καπάκια του,απο μπροστά είναι ίδιο με το ασημένιο
Link to comment
Share on other sites

Aυτο που εχω να πω ειναι οτι σε καμια περιπτωση μην προβει κανεις σε αγορα προσοψης τυπου Cover Housing for.. απο Ebay για οποιοδηποτε κινητο.Προκειται για μουφα και τιποτα παραπανω.Ειναι τρελλη κινεζια , αθλια ποιοτητα κατασκευης πλαστικων και φυσικα δεν ειναι αυθεντικα.εχω παρει προσοψη για παλιοτερο κινητο SE .Ειχα ενθουσιαστει απο την τιμη,την φωτο της δημοσιευσης,ειχε μεσα κλασικα πληκτρολογιο ,ειδικο κατσαβιδι κτλ κτλ.Οταν το παρελαβα εμεινα μα..ς απο το πακετο.Αθλιοτητα.Να φανταστειτε στο πληκτρολογιο φαίνονται τα λεντακια που υπαρχουν απο κατω για να παρεχουν το φωτισμο.Εκει που υπηρχε στην αυθεντικη προσοψη βιδα για να κλεινει ,στην μουφα ειχε κλιπσακι (κουμπωτο)το οποιο βεβαια δεν κουμπωνε καλα και σε μια ενδεχομενη πτωση υπαρχει πιθανοτητα να μαζευετε τα κομματια του παζλ.Τα διαφορα γραμματα ειναι τυπωμενα να μην πω πως που μεσα σε ενα μηνα εξαφανιστηκαν.Τα συνοδευτικα κουμπια(πχ για μουσικη,ενταση ηχου) ειναι μουφα ρεπλικες και αναγκαστηκα να χρησιμοποιησω τα παλια αυθεντικα γιατι δεν μπορουσαν να ειναι λειτουργικα. Απλα τα εχει μεσα ο κινεζος για να ειναι πιο ψαρωτικο το πακετο.Στο πληκτρολογιο τωρα επειδη το ολο συστημα δεν κλεινει καλα (βλ κλιπσακια) τα μισα κουμπια ειναι μεσα και θελει προσπαθεια να τα πατησω και τα αλλα μισα ειναι κανονικα.To κινητο δεν ειναι ξεχαρβαλωμενο και τριζει απ οπου κι αν το πιασεις

Μακριά μακριά μακριά λοιπον, ειδικα για κινητα της κλασης Ν82.Μην ξεχνατε οτι η ποιοτητα των υλικων ενος αυθεντικου προιοντος συμβαλει αρκετα και στην ποιοτητα σηματος ,επιπεδα ασφαλειας ακτινοβολιας κτλ κτλ.Καλυτερα να παρεις μια αυθεντικη προσοψη να δωσεις κατι παραπανω

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Aυτο που εχω να πω ειναι οτι σε καμια περιπτωση μην προβει κανεις σε αγορα προσοψης τυπου Cover Housing for.. απο Ebay για οποιοδηποτε κινητο.Προκειται για μουφα και τιποτα παραπανω.Ειναι τρελλη κινεζια , αθλια ποιοτητα κατασκευης πλαστικων και φυσικα δεν ειναι αυθεντικα.εχω παρει προσοψη για παλιοτερο κινητο SE .Ειχα ενθουσιαστει απο την τιμη,την φωτο της δημοσιευσης,ειχε μεσα κλασικα πληκτρολογιο ,ειδικο κατσαβιδι κτλ κτλ.Οταν το παρελαβα εμεινα μα..ς απο το πακετο.Αθλιοτητα.Να φανταστειτε στο πληκτρολογιο φαίνονται τα λεντακια που υπαρχουν απο κατω για να παρεχουν το φωτισμο.Εκει που υπηρχε στην αυθεντικη προσοψη βιδα για να κλεινει ,στην μουφα ειχε κλιπσακι (κουμπωτο)το οποιο βεβαια δεν κουμπωνε καλα και σε μια ενδεχομενη πτωση υπαρχει πιθανοτητα να μαζευετε τα κομματια του παζλ.Τα διαφορα γραμματα ειναι τυπωμενα να μην πω πως που μεσα σε ενα μηνα εξαφανιστηκαν.Τα συνοδευτικα κουμπια(πχ για μουσικη,ενταση ηχου) ειναι μουφα ρεπλικες και αναγκαστηκα να χρησιμοποιησω τα παλια αυθεντικα γιατι δεν μπορουσαν να ειναι λειτουργικα. Απλα τα εχει μεσα ο κινεζος για να ειναι πιο ψαρωτικο το πακετο.Στο πληκτρολογιο τωρα επειδη το ολο συστημα δεν κλεινει καλα (βλ κλιπσακια) τα μισα κουμπια ειναι μεσα και θελει προσπαθεια να τα πατησω και τα αλλα μισα ειναι κανονικα.To κινητο δεν ειναι ξεχαρβαλωμενο και τριζει απ οπου κι αν το πιασεις

Μακριά μακριά μακριά λοιπον, ειδικα για κινητα της κλασης Ν82.Μην ξεχνατε οτι η ποιοτητα των υλικων ενος αυθεντικου προιοντος συμβαλει αρκετα και στην ποιοτητα σηματος ,επιπεδα ασφαλειας ακτινοβολιας κτλ κτλ.Καλυτερα να παρεις μια αυθεντικη προσοψη να δωσεις κατι παραπανω

 

Δεν έχεις άδικο, θέλει ιδιαίτερη προσοχή στην επιλλογή, εγώ όμως είχα διαφορετική τύχη. είχα πάρει λευκή πρόσοψη για το Ν73, το οποίο το έκανε κουκλί, και ήταν λες και αγόραζες καινούριο κινητό, πολύ καλή ποιότητα και δεν είχα κανένα πρόβλημα με τα γράμματα και τα κουμπιά, μετά απο 6 μήνες μόνο το ασυμί είχα ξεθωριάσει απο τα πλήκτρα,, το οποίο ίδιο ακριβώς μου είχε συμβεί και στα original. προσοχή μεγάλη θέλει. Πάντως το μαύρο το Ν82 τα σπάει!

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

ναι και γω το μαυρο εχω και ειναι μια χαρα!! απλα με καμια καινουρια προσοψη σα να ανανεωνετε το ενδιαφερων!!!!σαν καινουριο ενα πραμα!!! ελπιζω να ξεπερασω και τα τεχνικα προβληματα που εχει:(
Link to comment
Share on other sites

Είναι δύσκολο και απο τεχνικής άποψης να γίνει αλλαγή πρόσοψης στο Ν82.Αν δείτε το service manual στην κυριολεξία πρέπει να βγάλεις όλες τις πλακέτες. Κ αν συμβεί τίποτα μετά τι γίνεται? :blink:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιαυτο και γω θα πηγαινα σε καποιο nokia shop οπου η ευθυνη ειναι ολη δικη τους!!

πατηστε στο youtube: nokia n82 disassembly.... κατι ωραια βιντεακια!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι και γω το μαυρο εχω και ειναι μια χαρα!! απλα με καμια καινουρια προσοψη σα να ανανεωνετε το ενδιαφερων!!!!σαν καινουριο ενα πραμα!!! ελπιζω να ξεπερασω και τα τεχνικα προβληματα που εχει:(

 

σε ποια τεχνικά προβλήματα αναφέρεσε ακριβώς ???... Και εγώ το έχω (οι εντυπώσεις είναι άριστες) και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...