Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λύστε μου μία απορία: αυτό το άκυρο να ξαναμπαίνει ο default κωδικός κλειδώματος της συσκευής (=12345) όταν φορμάρεις τη συσκευή, συμβαίνει μόνο στο Ν82 ή σε όλα τα 3rd edition??? :wacko:

 

p.s.: @ταξιδιωτης22 μεγειά κι από μένα. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λύστε μου μία απορία: αυτό το άκυρο να ξαναμπαίνει ο default κωδικός κλειδώματος της συσκευής (=12345) όταν φορμάρεις τη συσκευή, συμβαίνει μόνο στο Ν82 ή σε όλα τα 3rd edition??? :wacko:

 

p.s.: @ταξιδιωτης22 μεγειά κι από μένα. :)

 

ευχαριστω φιλε μου,αυτο δεν θυμαμαι να το εκαναν τα αλλα symbian series,αν θυμαμαι σωστα βεβαια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι. Το πακέτο ενέργειας Νοκια DC-1 που εχει η συσκευασία, τι μέγεθος έχει περίπου; Eγω που το βλεπω στη φωτογραφία...http://www.nokia.com.gr/dc-1

μου μοιάζει στο μέγεθος περίπου σαν μια μπαταρία. Έτσι είναι; Xωράει σε μια τσέπη;

 

Αν κοιτάξεις τις τεχνικές προδιαγραφές, θα δεις ότι το μέγεθος είναι πολύ μεγαλύτερο από μια μπαταρία. http://www.nokia.com.gr/A4904029

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους

ζω ένα δράμα ! το κινητο μου μου έφυγε όταν πήγα να το βγάλω απ οτη τσάντα ( ναι εννοώ το πολυαγαπημένο Ν82 !!!) και κατρακύλισε για 3 μέτρα σε μια κατηφοριά (αχ ρε αθήνα με το ακατανόμαστο ρυμοτομικό...ξέρετε λυκαβητός κόντα στη δεξαμενη ...με αποτέλεσμα η πρόσοψη του ...αυτη η πανέμορφη γκρί ( εγω τη προτιμώ ) να χαρακωθεί σε διάφορα μέρη )

 

ενημερωτικά το κινητο θα πρέπει να συγκαταλέγεται στα πολύ ανθεκτικά αφου λειτουργικά είναι όπως πριν !!!

 

 

το δράμα που ζω ΄λισως λάβει ένα τέλος αν μπορεσω να το πάω σε ένα νοκια shop kai αγοράσω μία πρόσοψη πουλάνε και που ? επίσης πόσο χρ5όνο κάνουν να την αλλάξουν πολύ ?

Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ:

http://cnn.cn/shop/nokia-full-housing-p-2212.html

Έχω ψωνίσει πολλές φορές και είναι πολύ αξιόπιστοι. Απλά, μετά θα πρέπει να τις αλλάξεις μόνος σου, ή να τις πας σε Nokia Shop, οπότε θα χρεωθείς επιπλέον (και δεν είναι και φθηνές, ούτως ή άλλως). Ρώτα όμως πρώτα κατευθείαν στη Nokia, μήπως και υπάρχουν και δες τι σε συμφέρει...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να περασω κατι σαν screensaver. καταρχας δεν μπορω οπως σε αλλα νοκια να βαλω τις φωτο μου. κατα δευτερον ενα ρολοι που περναω απο το pc δεν το βρισκει για να το βαλω. σε ποιο φακελο πρεπει να τα περναω?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να περασω κατι σαν screensaver. καταρχας δεν μπορω οπως σε αλλα νοκια να βαλω τις φωτο μου. κατα δευτερον ενα ρολοι που περναω απο το pc δεν το βρισκει για να το βαλω. σε ποιο φακελο πρεπει να τα περναω?

 

Οι φωτογραφιες δεν καλυπτουν ολη την οθονη.Μονο αμα κανεις δικο σου θεμα ειτε απο υπολογιστη ειτε μεσα απο το κινητο με το theme diy.Οσο για τα αλλα που εγραψες δωσε να καταλαβουμε τι ζητας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ας πουμε κατεβασα ενα ρολοι το οποιο υποτιθεται μπορει να μπει σαν screensaver σε κινητα series 60. ειναι σε μορφη Shockwave Flash Object . αυτο πως μπορω να το περασω στο κινητο και να το βαλω σαν screensaver?

 

το περναω στο φακελο εικονες, δε το βρισκει. στα βιντεο επισης το ιδιο. αρα που να το κανω επικολληση?

 

επισης το ιδιο μου συμβαινει με βιντεο. τα περναω στον αντιστοιχο φακελο και δεν τα βρισκω μετα για να τα παιξω

 

 

ΥΓ. οπως καταλαβες noobas απο series 60. γνωριζω πολυ καλα τα ppc βασικα οποτε δεν πιστευω να αργησω τοσο να τα μαθω

Link to comment
Share on other sites

ας πουμε κατεβασα ενα ρολοι το οποιο υποτιθεται μπορει να μπει σαν screensaver σε κινητα series 60. ειναι σε μορφη Shockwave Flash Object . αυτο πως μπορω να το περασω στο κινητο και να το βαλω σαν screensaver?

 

το περναω στο φακελο εικονες, δε το βρισκει. στα βιντεο επισης το ιδιο. αρα που να το κανω επικολληση?

 

επισης το ιδιο μου συμβαινει με βιντεο. τα περναω στον αντιστοιχο φακελο και δεν τα βρισκω μετα για να τα παιξω

 

 

ΥΓ. οπως καταλαβες noobas απο series 60. γνωριζω πολυ καλα τα ppc βασικα οποτε δεν πιστευω να αργησω τοσο να τα μαθω

 

Κανενας μας δεν γεννηθηκε με τις γνωσεις μεσα του.Για αυτο και υπαρχει αυτο το forum,για να βοηθαμε ο ενας τον αλλο.Δεν λες ομως συγκεκριμενα τι ειναι αυτα που θες να βαλεις.Και επειδη υπαρχει επισημο θεμα για εφαρμογες καλυτερα να συνεχισεις εκει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Κανενας μας δεν γεννηθηκε με τις γνωσεις μεσα του.Για αυτο και υπαρχει αυτο το forum,για να βοηθαμε ο ενας τον αλλο.Δεν λες ομως συγκεκριμενα τι ειναι αυτα που θες να βαλεις.Και επειδη υπαρχει επισημο θεμα για εφαρμογες καλυτερα να συνεχισεις εκει.

 

 

μα δεν ενδιαφερομαι για εφαρμογες γενικα αλλα συγκεκριμενα για το Ν82 και μονο

 

Μπορει καποιος να βοηθησει? εχω ενα αρχειο screensaver .swf

 

Σε ποιο φακελο πρεπει να το βαλω ωστε να το αναγνωρισει και να το θεσω σαν screensaver?

Link to comment
Share on other sites

μα δεν ενδιαφερομαι για εφαρμογες γενικα αλλα συγκεκριμενα για το Ν82 και μονο

 

Μπορει καποιος να βοηθησει? εχω ενα αρχειο screensaver .swf

 

Σε ποιο φακελο πρεπει να το βαλω ωστε να το αναγνωρισει και να το θεσω σαν screensaver?

E:\others\

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα πήρα το μαύρο Ν82 από τα κεντρικά της Nokia προς €433, τη στιγμή που το Πλαίσιο το έχει €519! Απορώ πώς γίνεται η αντιπροσωπεία να είναι φθηνότερη από τους χονδρέμπορους. Αυτό που ισχύει γενικά, είναι να το βρίσκεις "έξω" (εκτός αντιπροσωπείας δηλαδή), κατά 10-15% φθηνότερο. Τουλάχιστον, αυτή την έκπτωση κάνουν τα πολυκαταστήματα ηλεκτρικών (Ηλεκτρονική, Κοτσώβολος κλπ).
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς εμπειρία από 2 σε 1 sim. Δουλέυει κανονικά με το N82? Θέλει restart? ή αλλάζει κανονικά

 

thanks

 

 

Δουλευει αψογα.Εγω εχω κοσμοτε.Κανενα απολυτως προβλημα,απλα αργει περιπου 5 δευτερολεπτα απο το ενα νουμερο στο αλλο μεχρι να βρει σημα.Και χωρις restart.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια που πρεπει να εχουμε τους ηχους για να μπορουμε να βαζουμε σε καθε επαφη ξεχωριστο ηχο;
Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera..exw n82 edw kai 2vdomades me transcend 4gb karta mnimis...pou k pou m xanontai ola ta dedomena an kai stis leptomereies m leei oti einai gemati dn mou deixnei tpt..kserete ti paizei????
Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera..exw n82 edw kai 2vdomades me transcend 4gb karta mnimis...pou k pou m xanontai ola ta dedomena an kai stis leptomereies m leei oti einai gemati dn mou deixnei tpt..kserete ti paizei????

 

Καλησπερα !

Καταρχην γραφε με Ελληνικους χαρακτηρες και μην

επαναλαμβανεσαι !

 

2ον Λογικα εχει προβλημα η καρτα και οχι η συσκευη.

Εγω δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα μεχρι τωρα

με sandisk 6 & 8 gb

 

To δικο μου έχει firmware 20.0.062. Να το αναβαθμίσω, ή όχι;

 

Αν βγει νεοτερη ,δεν εχει καιρο που κυκλοφορησε η 20,

να το αναβαθμισεις .Προς το παρον

δεν υπαρχει αλλη .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς εμπειρία από 2 σε 1 sim. Δουλέυει κανονικά με το N82? Θέλει restart? ή αλλάζει κανονικά

 

thanks

 

Εμένα παλιά μου είχαν πεί ότι αν κάνω το 2 in 1 sim δεν θα έχω 3G.

Για το Ν73 αυτά.Από Cosmote μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο καταλαβα οτι δεν μου λειτουργει το πληκτρο της διεσης οταν ειμαι στην οθονη αναμονης :confused:

 

Οτι και να γραψω μολης το πατησω ολα διαγραφονται..

 

Λογικα καποια εφαρμογη θα εχει δημιουργησει το προβλημα, επειδη δεν θελω να κανω ακομη hard format μηπως ειχε κανεις απο εσας το ιδιο προβλημα και το ελυσε με την απεγκατασταση καποιας συγκεκριμενης εφαρμογης; :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera..exw n82 edw kai 2vdomades me transcend 4gb karta mnimis...pou k pou m xanontai ola ta dedomena an kai stis leptomereies m leei oti einai gemati dn mou deixnei tpt..kserete ti paizei????

 

δυστηχως τη πατησα και εγω και ενας αλλος φιλος απο εδω μεσα με την ιδια καρτα αγορασμενη απο πλαισιο.Περιμενω να μου την αλαξουν με καινουρια αλλα απο οτι φαινεται και αυτη δεν θα παιζει καλα με το ν82.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τα κανει αυτα.Παραγγειλα μια sandisk 8gb να βρω την υγεια μου.

Link to comment
Share on other sites

@gianpithio: Γιάννη πραγματικά είναι περίεργο αυτό. :confused:

Προσπάθησε να θυμηθείς πότε άρχισε να σου παρουσιάζει αυτή τη συμπεριφορά το τηλέφωνο και αν μπορείς να το συσχετίσεις χρονικά με την εγκατάσταση μιας συγκεκριμένης εφαρμογής, απεγκατέστησέ την και τσέκαρε αν συνεχίζει να το κάνει. Δοκίμασες τα γνωστά τεστ που κάνουμε συνήθως, δηλαδή να δουλέψεις το τηλέφωνο με και χωρίς κάρτα μνήμης ή/και SIM και να δεις αν αλλάζει κάτι. ;)

 

@panathas1389 & 911: Μάλλον φταίει ο συγκεκριμένος τύπος της κάρτας.

Η καλύτερη δουλειά είναι να πάρετε μια 8άρα SanDisk, αυτή έχω κι εγώ και είμαι ΟΚ. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο καταλαβα οτι δεν μου λειτουργει το πληκτρο της διεσης οταν ειμαι στην οθονη αναμονης :confused:

 

Οτι και να γραψω μολης το πατησω ολα διαγραφονται..

 

Λογικα καποια εφαρμογη θα εχει δημιουργησει το προβλημα, επειδη δεν θελω να κανω ακομη hard format μηπως ειχε κανεις απο εσας το ιδιο προβλημα και το ελυσε με την απεγκατασταση καποιας συγκεκριμενης εφαρμογης; :)

με ενα restart στρωνει, το εχω παθει κι εγω και ενας φιλος με Ε51 :p

ε, καποια εφαρμογουλα, δεν ειναι τιποτα :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...