Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalispera paidia kai megalo mpravo gia tin boitheia kai ta sxolia sas.ithela na rotiso an to gps toy N 82 einai kalitero kai grigorotero apo toy N 95 8GB,kai an bgazei kalitera video kai photos.eimai katoxos toy N 95 8 GB,alla skeftomai na to allakso,mias kai perimeno tin polipothti anabathmisi...eyxaristo ek ton proteron,na maste oloi kala na apolambanoume tis kinitoumpes mas

 

Φίλε μου θα ήταν καλύτερα να ανοίξεις ένα θέμα στους Διαξιφισμούς, ώστε να πάρεις τις γνώμες των μελών του forum για τη σύγκριση των δύο τηλεφώνων.

Πάντως αν ήθελα να απαντήσω πρόχειρα στα ερωτήματα που θέτεις θα έλεγα ότι το Ν82 έχει όντως πιο γρήγορο GPS και οι φωτογραφίες του είναι καλύτερες τη νύχτα, λόγω του Xenon flash. Οι ημερήσιες φωτογραφίες και τα βίντεό τους είναι σε παραπλήσια επίπεδα. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια νομιζω εχω προβλημα...και μαλλον φταει η αναθεματισμενη εργοστασιακη καρτα!ποση ωρα μορουμε να τραβαμε βιντεο με το κινητακι μας ασταματητα????

αν θελει καποιος ας μου ξαναπει ποιες ειναι αυτες οι "γρηγορες" καρτουλες??

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

παιδια νομιζω εχω προβλημα...και μαλλον φταει η αναθεματισμενη εργοστασιακη καρτα!ποση ωρα μορουμε να τραβαμε βιντεο με το κινητακι μας ασταματητα????

αν θελει καποιος ας μου ξαναπει ποιες ειναι αυτες οι "γρηγορες" καρτουλες??

 

Οποιαδήποτε γνωστή καλή μάρκα εκτός από την εργοστασιακή της Nokia θα παίζει μια χαρά, π.χ. SanDisk, Kingston, Transcend, TwinMOS κλπ... Όσο για τη μέγιστη διάρκεια εγγραφής βίντεο, αν δεν απατώμαι με το εργοστασιακό πρόγραμμα του τηλεφώνου είναι μία ώρα (διορθώστε με αν κάνω λάθος).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα…

Δεν έφτιαξαν τίποτα!

Θα γίνει πανικός!!!!!!!

 

 

ΥΓ Θα επανέλθω όταν έχω νεότερα…

 

Όσο ήμουν στο nokia shop της Ν. Ιωνίας δεν έτρεχε κάστανο…

Αφού είδε ο τύπος που ήταν εκεί πως δεν φτιάχτηκε τίποτα, μου λέει οκ, μου το αφήνεις και το στέλνουμε πάλι στο service!

 

 

Τελικά όλα έγιναν όπως γράφουν πολλοί εδώ στο forum…

Πήγα στα κεντρικά της alphacopy, έκανα σαν τρελός που είναι έτοιμος να εκραγεί και πολύ απλά μου αντικατέστησαν το κινητό..

Αυτή δηλαδή είναι η συμβουλή που πρέπει να δίνουμε? Αν θες να εξυπηρετηθείς, γίνε τσαμπουκάς?

Link to comment
Share on other sites

S O S

Ρε παιδια,εχω βαλει νο Ν82 να κανει αναβαθμηση απο την 11.0.117 στην 20.0.062!

Μου λεει ενημερωση λογισμικου σε εξελιξη,περιμενετε 15 λεπτα,αλλα εχει περασει ενα μισαωρο και ακομα εχει μεινει στα 15 λεπτα!

Τι κανω?

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

ευχελαιο :p

 

επειδη κ μενα κολλησε μερικες φορες η σπιτισια αναβαθμιση, πλεον μονο σε νοκια shop.

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

S O S

Ρε παιδια,εχω βαλει νο Ν82 να κανει αναβαθμηση απο την 11.0.117 στην 20.0.062!

Μου λεει ενημερωση λογισμικου σε εξελιξη,περιμενετε 15 λεπτα,αλλα εχει περασει ενα μισαωρο και ακομα εχει μεινει στα 15 λεπτα!

Τι κανω?

διαβασε κανα 2 σελιδες πιο πισω δινεται η λυση.....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

Ξαφνικα εκανε ενα θορυβο και αρχισε να φορτιζει...

Πατησα το κουμπι ν'ανοιξει και ...ανοιξε κανονικα με την προηγουμενη εκδοση ομως!

Δεν εγινε αναβαθμηση ενω στο pc εδειιχνε οτι γινοταν!

Την προηγουμενη φορα ειχαν λειτουργησει ολα ρολοι!

Τι μαμακιες ειναι αυτες....

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

Ξαφνικα εκανε ενα θορυβο και αρχισε να φορτιζει...

Πατησα το κουμπι ν'ανοιξει και ...ανοιξε κανονικα με την προηγουμενη εκδοση ομως!

Δεν εγινε αναβαθμηση ενω στο pc εδειιχνε οτι γινοταν!

Την προηγουμενη φορα ειχαν λειτουργησει ολα ρολοι!

Τι μαμακιες ειναι αυτες....

 

Σε windows vista προσπαθείς να κάνεις την αναβάθμιση ε?:rolleyes:

Αν έχεις pc με xp δοκίμασε να την κάνεις εκεί. Αν όχι δες εδώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε windows vista προσπαθείς να κάνεις την αναβάθμιση ε?:rolleyes:

Αν έχεις pc με xp δοκίμασε να την κάνεις εκεί. Αν όχι δες εδώ!

Φιλε Βαλαντη,ευχαριστω για την απαντηση σου!

Ναι σε Vista την εκανα και την προηγουμενη φορα απο 0.0 σε 11.0 κλπ και ολα ειχαν παει ρολοι!

Ουτε επαναφορα μνημης ,ουτε τιποτα δε χρειαστηκε να κανω!

Ολα τα εκανε μονο του...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

@Doukas_F: αν έχεις πρόσβαση σε PC με Windows XP, καλύτερα δοκίμασε εκεί. Θα δεις ότι όλα θα πάνε ρολόι.

Πρέπει να υπάρχει ένα πρόβλημα με το καινούργιο Nokia Software Updater στα Windows Vista.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν εχω δει το μαυρο απο κοντα αλλα λογικα οι προσοψεις θα ειναι απο το ιδιο υλικο.

 

 

Καλο θα ηταν να εγραφες με ελληνικους χαρακτηρες. Είναι δυσκολα στην αναγνωση τα greeklish. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@gianpithio: εγώ αυτό που θα ήθελα να δω από κοντά είναι αν οι επιφάνειές του θα είναι το ίδιο γυαλιστερές με το ασημο-χρυσαφί ή αντίθετα θα είναι πιο "ματ". Έχω την εντύπωση ότι οι πιο γυαλιστερές επιφάνειες δε χαράσσονται τόσο εύκολα (εγώ τον περισσότερο χρόνο το έχω χωρίς θήκη και έχει ελάχιστες γρατσουνιές), αλλά αντίθετα λεκιάζουν με το παραμικρό, ιδίως όταν το χρώμα είναι ανοικτό. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, πραγματι το Ν82 το θεωρουν οι περισσοτεροι το καλυτερο σε foto.Απλα κολαω στο χρωμα πλεον.Αν παντως καποιος εχει δει απο κοντα και τις 2 εκδοσεις θα ηθελα τη γνωμη του.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, πραγματι το Ν82 το θεωρουν οι περισσοτεροι το καλυτερο σε foto.Απλα κολαω στο χρωμα πλεον.Αν παντως καποιος εχει δει απο κοντα και τις 2 εκδοσεις θα ηθελα τη γνωμη του.

 

Εγώ ό,τι έχω δει από το μαύρο είναι σε φωτογραφίες που παρατέθηκαν σε διάφορα sites. Είναι γεγονός ότι γενικά στα Nseries πάει πολύ το μαύρο, και είναι πλέον πολύ συνηθισμένο να βγαίνουν αρκετά μοντέλα σε ένα χρώμα και μετά σε μαύρο. Δεν ξέρω πόσο μου αρέσει η ιδέα ακόμα ενός μαύρου μοντέλου, που θα μοιοάζει αρκετά π.χ. στο Ν78.

Πάντως και το χρώμα στο οποίο υπάρχει τώρα το Ν82 έχει ...προσωπικότητα. :p

 

Όταν δω το μαύρο από κοντά θα μπορώ να κρίνω πιο αντικειμενικά. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

@Doukas_F: αν έχεις πρόσβαση σε PC με Windows XP, καλύτερα δοκίμασε εκεί. Θα δεις ότι όλα θα πάνε ρολόι.

Πρέπει να υπάρχει ένα πρόβλημα με το καινούργιο Nokia Software Updater στα Windows Vista.

Kατι παιζεται απ'οτι καταλαβα με τους drivers του USB connection cable!

Εκει ειναι το προβλημα!

Διοτι οταν κανω εγκατασταση το καινουργιο pc suite,ενω αναφερει oτι εμπεριεχει τους drivers του CA-101 USB connection cable (που εχω),δε συνδεεται το τηλ.!

Κατεβαζω λοιπον ξεχωριστα τους drivers του CA-101 USB connection cable και ετσι γινεται εγκατασταση του τηλ. στο pc και συνδεεται και το pc suite!

Ξεκιναω λοιπον και το καινούργιο Nokia Software Updater και ολα τρεχουν ρολοι!(αναγνωριζει το τηλ.,το τρεχον software κλπ.)

Οταν ομως φτανει η στιγμη που σβηνει το τηλ.,χανεται η συνδεση και επανερχεται,τοτε χαλαν ολα!

Γιατι προσπαθει να βρει το τηλ,αλλα με τους drivers του CA-101 USB connection cable που ειναι ενσωματωμενοι στο Nokia Software Updater (μαλλον οι ιδιοι με το pc suite),δεν μπορει!

Και εκει σε σταματαει....

Υπαρχει ασυμβατοτητα λοιπον με τουςκαινουργιους drivers του CA-101 USB connection cable και τους αντιστοιχους που ειναι ενσωματομενοι στο Nokia Software Updater και στο καινουργιο pc suite....

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Kατι παιζεται απ'οτι καταλαβα με τους drivers του USB connection cable!

Εκει ειναι το προβλημα!

Διοτι οταν κανω εγκατασταση το καινουργιο pc suite,ενω αναφερει oτι εμπεριεχει τους drivers του CA-101 USB connection cable (που εχω),δε συνδεεται το τηλ.!

Κατεβαζω λοιπον ξεχωριστα τους drivers του CA-101 USB connection cable και ετσι γινεται εγκατασταση του τηλ. στο pc και συνδεεται και το pc suite!

Ξεκιναω λοιπον και το καινούργιο Nokia Software Updater και ολα τρεχουν ρολοι!(αναγνωριζει το τηλ.,το τρεχον software κλπ.)

Οταν ομως φτανει η στιγμη που σβηνει το τηλ.,χανεται η συνδεση και επανερχεται,τοτε χαλαν ολα!

Γιατι προσπαθει να βρει το τηλ,αλλα με τους drivers του CA-101 USB connection cable που ειναι ενσωματωμενοι στο Nokia Software Updater (μαλλον οι ιδιοι με το pc suite),δεν μπορει!

Και εκει σε σταματαει....

Υπαρχει ασυμβατοτητα λοιπον με τουςκαινουργιους drivers του CA-101 USB connection cable και τους αντιστοιχους που ειναι ενσωματομενοι στο Nokia Software Updater και στο καινουργιο pc suite....

 

..ετσι,ετσι!μακαρι να το καταλαβουν και τα "ξεφτερια" στην νοκια και να το διορθωσουν και συντομα,γιατι εκτιθονται!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

Επιτέλους πήρα και εγώ το Ν82 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος!

Βέβαια δεν το βρήκα σε μαύρο, αλλά δεν πειράζει...

Έχω όμως μία απορία:

Σε κατάσταση αναμονής στην οθόνη μου δείχνει (εκτός από τις συντομεύσεις μου) 3 στοιχεία:την αναζήτηση,το calendar, κσι την κατάσταση του δικτύου μου. Μέχρι εδώ καλά..Χθες όμως μου έβγαλε και 2 άλλα εικονάκια τα οποία όταν τα πατήσω με πηγαίνουν στο "Κοινό Οnline" και μου εμφανίζει τα προγράμματα για shares. Πως μπορώ λοιπόν να το βγάλω αυτό από την οθόνη;:O

Link to comment
Share on other sites

Kατι παιζεται απ'οτι καταλαβα με τους drivers του USB connection cable!

Εκει ειναι το προβλημα!

Διοτι οταν κανω εγκατασταση το καινουργιο pc suite,ενω αναφερει oτι εμπεριεχει τους drivers του CA-101 USB connection cable (που εχω),δε συνδεεται το τηλ.!

Κατεβαζω λοιπον ξεχωριστα τους drivers του CA-101 USB connection cable και ετσι γινεται εγκατασταση του τηλ. στο pc και συνδεεται και το pc suite!

Ξεκιναω λοιπον και το καινούργιο Nokia Software Updater και ολα τρεχουν ρολοι!(αναγνωριζει το τηλ.,το τρεχον software κλπ.)

Οταν ομως φτανει η στιγμη που σβηνει το τηλ.,χανεται η συνδεση και επανερχεται,τοτε χαλαν ολα!

Γιατι προσπαθει να βρει το τηλ,αλλα με τους drivers του CA-101 USB connection cable που ειναι ενσωματωμενοι στο Nokia Software Updater (μαλλον οι ιδιοι με το pc suite),δεν μπορει!

Και εκει σε σταματαει....

Υπαρχει ασυμβατοτητα λοιπον με τουςκαινουργιους drivers του CA-101 USB connection cable και τους αντιστοιχους που ειναι ενσωματομενοι στο Nokia Software Updater και στο καινουργιο pc suite....

η λυση εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=195360&page=129

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

Επιτέλους πήρα και εγώ το Ν82 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος!

Βέβαια δεν το βρήκα σε μαύρο, αλλά δεν πειράζει...

Έχω όμως μία απορία:

Σε κατάσταση αναμονής στην οθόνη μου δείχνει (εκτός από τις συντομεύσεις μου) 3 στοιχεία:την αναζήτηση,το calendar, κσι την κατάσταση του δικτύου μου. Μέχρι εδώ καλά..Χθες όμως μου έβγαλε και 2 άλλα εικονάκια τα οποία όταν τα πατήσω με πηγαίνουν στο "Κοινό Οnline" και μου εμφανίζει τα προγράμματα για shares. Πως μπορώ λοιπόν να το βγάλω αυτό από την οθόνη;:O

Όχι.:(

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο. Δεν έχω τα εικονίδια αυτά στο δικό μου. :confused:

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει κάποια από τις υπηρεσίες στην εφαρμογή "Κοινό Online"?

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

einai to gnwsto buggggggggg file mallon pou bgainei mono me forrmat!!!auto tha enooei file pano!!!!eixa steile screenshot se proigoumeni selida!!!file mallon i lisi einai to forrmat tin exw kai egw tin sidomeusi alla den bgainei kai bariemai to forrmat!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...